آزمون های شبیه ساز جمع بندی را چطوری برگزار کنیم؟

آزمون های شبیه ساز جمع بندی را چطوری برگزار کنیم؟

يكي از اهداف آزمون هاي ٣ روز يكبار، افزايش هوش هيجاني و كنترل احساسات منفي است. حداکثر شبیه سازی ذهنی و جسمی آزمون سراسري لازمه اين هدف است. شما باید بارها این شرایط را تجربه کنید تا بتوانید در آزمون سراسری با مهارت بیشتری شرکت نمایید. بهتر است قبل و در هنگام برگزاري آزمون ها ، شرایط زیر را شبیه سازی نمایید.

شرایط ذهنی: قبل از آزمون تصور کنید این آزمون ،آزمون سراسری است و هر آنچه در روزهای آزمون های آزمایشی در ذهن شما می گذرد را باید در ذهنتان ایجاد کنید. این تمرین به شما کمک می کند بر افکار منفی غلبه کرده و با حداکثر تمرکز در جلسه آزمون سراسري حاضر شوید.

شرایط جسمی :در صورتیکه می توانید از صندلی دسته دار استفاده کنید تا شرایط جسمی آزمون سراسري نیز برای شما تداعی شود. در غیر این صورت پشت میز امتحان دهید و لباس رسمی بپوشید. این کار سبب افزایش استقامت شما در جلسه آزمون سراسري خواهد شد.

شرایط محیطی: محیط ساکت و آرامی را انتخاب کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که محیط نباید کاملا ساکت باشد تا بتوانید با حداکثر تمرکز به سوالات پاسخ دهید.

شرايط آزموني: آزمون را راس ساعت ٨ برگزار نماييد و سعي كنيد سوالات مناسبي انتخاب نماييد. همچنين وقت هر درس را كاملا متناسب با زمان آزمون سراسري در نظر بگيريد.

بنابراین حتما برای کنترل شرایط روحی خود در آزمون سراسري ، از آزمون هاي سه روز يكبار با حداکثر شبیه سازی استفاده کنید و سعی کنید هنگام پاسخگویی به آزمون، حتما شرایط را همانطور که در بالا گفته شد، شبیه سازی کنید تا بتوانید تمامی عوامل را تجربه کرده و راه های کنترل آن ها را بیاموزید./

محمدرضا پوردستمالچی/مشاور تحصیلی

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.