تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

آمار تعداد قبولی در کنکور 98 دانشگاه ها چقدر است؟

در کنکور سراسری 98 چند نفر پذیرفته شدند؟

آمار تعداد قبولی های کنکور 98پی سی کنکور : مشاور عالی سازمان سنجش در پاسخ به به آمار تعداد قبولی در کنکور 98 گفت: از تعداد ۱۹۱ هزار و ۲۱۵ پذیرفته نهایی رشته‌های با آزمون کنکور سراسری ۹۸ بیش از ۵۴ درصد قبولی‌ها را دختران تشکیل می‌دهند.

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در گفت و گو با میزان، گزارش نهایی کنکور سراسری را ارائه کرد و افزود: نتایج نهایی پذیرفته شدگان رشته‌های با آزمون در کنکور سراسری سال ۹۸ امروز شنبه ۲۳ شهریورماه منتشر شد و پذیرفته شدگان باید بر اطلاع از نحوه ثبت نام و مدارک مورد نیاز به سایت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی محل قبولی مراجعه کنند.

وی افزود: از تعداد ۱۹۱ هزار و ۲۱۵ نفر پذیرفته شده نهایی در رشته‌های با آزمون کنکور ۹۸ تعداد ۱۰۴ هزار و ۱۲۳ نفر زن و تعداد ۸۷ هزار و ۹۲ نفر مرد هستند. به عبارت دیگر ۵۴.۴۵ درصد پذیرفته شدگان را زنان و ۴۵.۵۵ درصد پذیرفته شدگان را مردان تشکیل می‌دهند.

– آمار قبولی دانشگاه های مختلف کنکور سراسری 98 روزانه ، شبانه ، فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی ،غیرانتفاعی ،مازاد ظرفیت ،پردیس خودگردان

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: از تعداد ۱۹۱ هزار و ۲۱۵ نفر پذیرفته شده نهایی در کنکور ۹۸ تعداد ۱۱۶ هزار و ۹۵۹ نفر در دوره روزانه، ۱۵ هزار و ۲۰۱ نفر در دوره شبانه، ۱۳ هزار و ۱۸۸ نفر در دانشگاه پیام نور، ۲۳ هزار و ۹۲۸ نفر در دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، ۱۶ هزار و ۱۳۹ نفر در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، ۳ هزار و ۷۸۷ نفر در پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و ۲ هزار و ۱۳ نفر در مازاد ظرفیت پذیرفته شده اند.

 

– آمار قبولی کنکور ریاضی 98 دانشگاه ها

توکلی گفت: در میان گروه‌های آزمایشی نیز گروه آزمایشی ریاضی و فنی دارای بیشترین میزان قبولی است. در گروه آزمایشی ریاضی و فنی تعداد ۵۹ هزار و ۶۱۷ نفر پذیرفته شده اند که از این تعداد ۲۱ هزار و ۷۵۷ نفر زن و ۳۷ هزار و ۸۶۰ نفر مرد هستند.

 

– آمار قبولی کنکور تجربی 98 دانشگاه ها

توکلی گفت: در گروه علوم تجربی ۶۴ هزار و ۸۷۰ نفر قبول شده اند که از این تعداد ۳۸ هزار و ۶۴۴ نفر زن و ۲۶ هزار و ۲۲۶ نفر مرد هستند.

– آمار قبولی کنکور انسانی 98 دانشگاه ها

در گروه علوم انسانی نیز ۵۷ هزار و ۶۹۷ نفر پذیرفته شده اند که از این تعداد ۳۷ هزار و ۳۸۹ نفر زن و ۲۰ هزار و ۳۰۸ نفر مرد هستند.

 

– آمار قبولی کنکور هنر 98 دانشگاه ها

وی اظهار داشت: در گروه آزمایشی هنر تعداد ۴ هزار و ۴۷۷ نفر قبول شده اند که از این میان ۳ هزار و ۴۴۴ نفر زن و ۱ هزار و ۳ نفر مرد هستند.

– آمار قبولی کنکور زبان 98 دانشگاه ها

در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی هم تعداد ۴ هزار و ۵۵۴ نفر پذیرفته شده اند که ۲ هزار و ۸۵۹ نفر زن و ۱ هزار و ۶۹۵ نفر مرد هستند.

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=12191

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظر
 1. نیما می گوید

  سلام آیا حقیقت داره نظام قدیما فقط برای آخرین بار میتونن کنکور ۹۹ شرکت کنند و کنکور ۱۴۰۰ دیگر حق شرکت در حتی نظام جدید رو هم ندارن؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نیما جان
   به احتمال 90 درصد بله کنکور 99 فقط نظام قدیم برگزار میشه و شما می توانید از 1400 به بعد در کنکور نظام جدید شرکت کنید و مدرکتون هم نظام قدیم باشه یا جدید تفاوتی نداره

   1. امیر می گوید

    جناب وقتی جواب سوالی رو نمیدونین چرا یکی رو ناامید میکنید بگین اطلاعی نداریم یا اینکه سوال این دوستمون رو متوجه نشدین.چطور میشه سال ۱۴۰۰ نظام قدیما نتونن دیگه کنکور شرکت کنند تازه امثال شهریور ماه امتحانات نهایی پیش دانشگاهی برگزار شد تکلیف اونایی که کنکور ۹۹ نتیجه نمیگیرند چی میشه یعنی برن بمیرند.بله ۱۴۰۰ شاید دیگه کنکور جدا برای نظام قدیما برگزار نشه و فقط یک کنکور نظام جدید برگزار بشه و نظام قدیما هم باید همین سوالات نظام جدید رو جواب بدن.اوایل دهه ۸۰ هم نظام آموزشی تغییر کرد و بعد از اون سه سال پیاپی کنکور جدا برگزار شد.بعد از سال نگفتن که نظام قدیما دیگه نمیتونن کنکور شرکت کنند فقط گفتن یک سوال طرح خواهد شد

    1. پی سی کنکور می گوید

     امیر جان
     گویا شما متاسفانه اشتباه متوجه شدید!
     بهتره در این گونه موارد قضاوت عجولانه ای نداشته باشید!
     منظورمون تنها برای کنکور 99 بود که کنکور آخر نظام قدیم هست،و بله از قدیم الایام مشکلی برای داوطلبان نظام قبلی وجود نداشته و می توانند شرکت کنند و این چیزی نیست که با تغییر نظام آموزشی محروم بشن،که البته باید کامل تر توضیح میدادیم ولی چون تعداد کامنت ها بسیار زیاد و فرصت پاسخگویی کم هست در حد توان پاسخ داده میشه

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]