تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

همه چیز درباره اردوی مطالعاتی نوروز کنکور 99 + نکات مهم

از اردو مطالعاتی نوروز کنکور بیشتر بدانید

اردو مطالعاتی نوروز کنکور

پی سی کنکور : تعطیلات نوروز بهترین فرصت برای دانش‌آموزان کنکوری محسوب می‌شود؛ چهارماه تا کنکور سراسری زمان باقی مانده، و فرصت تعطیلات بهترین زمان برای بازآموزی و جمع‌بندی مطالبی است که در طول یک سال گذشته مطالعه شده است.برای نحوه مطالعه و برنامه ریزی کنکور در نوروز اینجا را بخوانید.

اما گروهی از دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم برای جبران کم‌کاری گذشته و پیشرفت تحصیلی درصدد شرکت در اردو مطالعاتی نوروز 99 هستند،پس در این مطلب با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره این اردوها بدانید.

فهرست عنوان ها :

– اردوی نوروز چیست؟

– ویژگی های اردوی مطالعاتی نوروز چیه؟

– مزایای اردوهای مطالعاتی نوروزی :

– معایب اردوهای مطالعاتی نوروزی :

– نمونه از برنامه ریزی اردوی نوروز کنکور 

– هزینه اردوی مطالعاتی نوروز کنکور 99 چقدره؟

– نظر برخی از داوطلبان و رتبه های برتر کنکور از اردوهای مطالعاتی نوروز

– آیا لازمه حتما در اردوی نوروزی کنکور شرکت کنم؟

– بهترین اردوی مطالعاتی نوروز کنکور 99 کدام است؟

– اردوی نوروز چیست؟

در چند سال اخیر و همگام با سال نو و آغاز تعطیلات عید نوروز ،برخی از موسسات و مدارس دوره هایی را برگزار می کنند که داوطلبان کنکوری تا بتوانند با شرکت در این اردوهای و امکانات آن بتوانند همچنان به پیشرفت مطالعاتی خود ادامه دهند.

برنامه‌های نوروزی اعضای خانواده مانند دید و بازدید، تماشای برنامه‌های تلویزیونی، مسافرت، فضای خانه و خانواده و … از جمله مشکلات مرور دروس مطالعه شده و تمرکز بر تست زنی در منزل محسوب می‌شود و چون در این ایام دسترسی دانش‌آموزان به کتابخانه‌ها سخت می‌شود و آنها امکان استفاده از فضای مدرسه را ندارند با مشکل مواجه می‌شوند.

طی سالیان اخیر اردوهایی تحت عنوان «اردوی نوروزی» یا «اردوی مطالعاتی» از سوی مدارس برای دانش‌آموزان کنکوری برگزار می‌شود. بدین صورت که مسئولان اجرایی با کسب رضایت نامه از والدین و مهیا ساختن فضای ایمن در ایام تعطیلات، دانش‌آموزان را به مکان‌هایی دور از شهر سکونت می‌برند تا در یک فضای آرام، مناسب و همراه با مربیان و مشاوران بتوانند به مطالعه بپردازند و دروس را مرور کنند. گاهی افراد برتر کنکورهای سال‌های پیش و افراد موفق نیز در این اردوها حضور می‌یابند تا با مشاوره بتوانند فضای روحی و ذهنی دانش‌آموز را برای کنکور و موفقیت در آن، آماده سازند.

 

– ویژگی های اردوی مطالعاتی نوروز چیه؟

داوطلبان و خانواده‌ها باید توجه داشته باشند که اردوهای صرفاً مطالعاتی و یا اردوهایی که تنها تدریس‌محور هستند اغلب نتیجه مطلوبی در بر نخواهد داشت بلکه اردوهای تحصیلی نوروز باید ترکیبی از مطالعه، تدریس و رفع اشکال باشند تا فرآیند تدریس و مرور، مطالعه، تست و رفع اشکال به‌صورت همزمان انجام شود.

اردوی نوروز چیست؟

* مزایای اردوهای مطالعاتی نوروزی :

ایجاد حس رقابت

محیطی آرام و ساکت

افزایش انگیزه

افزایش ساعت مطالعه و پیشرفت

حضور مشاوران و رتبه های برتر جهت رفع اشکال

حضور مراقب در فضای مطالعاتی

 

* معایب اردوهای مطالعاتی نوروزی :

البته ممکن است در یک موسسه هیچکدام از معایب زیر وجود نداشته باشد و یا در برخی از موسسات نیز یک مورد یا تمام معایب وجود داشته باشد،پس لازم است نسبت به انتخاب موسسه موردنظر تحقیق لازم را داشته باشید.

گاها سخت گیری های بیش از حد

امکانات نامناسب

فضای مطالعاتی نامناسب

عدم حضور مشاورین و رتبه برتر ها

عدم حضور مراقب

هزینه بالا

مزایا و معایب اردوی نوروز مطالعاتی

– نمونه از برنامه ریزی اردوی نوروز کنکور 

معمولا طول این اردوها بین 12 تا 13 روز بسته به موسسه مورد نظر طول می کشد.

طول دوره اکثر اردوهای مطالعاتی به صورت زیر است :

  • روزهای 27 و 28 اسفند ، و از 2 فروردین تا 12 فروردین
  • ساعت مطالعاتی روزانه هم از ساعت 7/30 صبح آغاز و تا 20 و یا 22 ادامه خواهد داشت.

 

– هزینه اردوی مطالعاتی نوروز کنکور 99 چقدره؟

قیمت اردوهای نوروزی نرخ مشخصی ندارد. تا جاییکه قیمت‌ها از 700 هزار تومان شروع و تا 3 میلیون تومان نیز می رسد.که البته این هزینه با توجه به صرف نهار و شام و یا بدون نهار و شام و یا ثبت نام در مدرسه یا موسسات مختلف(استفاده از فضای دانشگاه) می تواند بیشتر یا کمتر نیز شود.

هم چنین لازم به ذکر است این هزینه ها برای مدارس و موسسات موجود در شهرستان ها کمتر می باشد.

 

– نظر برخی از داوطلبان و رتبه های برتر کنکور از اردوهای مطالعاتی نوروز

میترا انصاری، دانشجوی رشته دندانپزشکی دانشگاه شهیدبهشتی که نوروز امسال در اردوهای کنکوری شرکت کرد تلاش بیشتر و سخت گیری را لازمه موفقیت می داند و می گوید: «اوایل مخالف حضور در اردوها بودم اما با برخورد شدید مشاور مواجه شدم. درنهایت متوجه شدم اردو کمک زیادی به پیشرفتم کرده است.»

مواژان جواهری پی دانشجوی مهندسی برق دانشگاه شریف نیز می گوید: «موثرترین دوره درس خواندنم تعطیلات عید بود که بیشترین بازده ممکن را داشتم و برای اولین بار توانستم برنامه های هفتگی ام را به طور صددرصد انجام دهم. شاید اسم «اردو» گمراه کننده باشد و «پادگان نظامی» مناسب تر باشد چون ناظران مطالعاتی اجازه لحظه ای اتلاف وقت یا حواس پرتی را نمی دادند. سکوت محیط عالی بود و اشکالاتم را هم بلافاصله با نیروهای رفع اشکال حل می کردم که باعث شد کمتر درگیری ذهنی داشته باشم. حجم خلاصه نویسی هم در دوره اردو دوبرابر شد.»

«مینا فغانی» یکی از کسانی که در این اردوها شرکت کرده به می گوید: «یک میلیون و‌نیم‌ از ما گرفتند تا در دانشگاه تهران در تعطیلات درس بخوانیم. نه کلاسی برگزار کردند و نه مهارتی به ما یاد دادند. همین که در دانشگاه بودیم خوب بود چون باعث شد تا برای درس خواندن انگیزه داشته باشیم اما خب هزینه اش هم زیاد شد.
مثلا اگر می خواستم در مدرسه خودم درس بخوانم یک سوم این قیمت را باید پرداخت می کردم و چون این اردو در دانشگاه برگزار میشد مجبور شدم 3 برابر بیشتر پول بدهم.»

فاطمه جعفري ؛ رتبه برتر کنکور ریاضی: قبل از عيد، چند روز مسافرت رفتيم. اين چند روز را کمتر درس خواندم، اما اين سفر براي روحيه‌ام خوب بود. عيد، تنها اردوي مطالعاتي من بود و چون با حضور در اين اردو، در جوّ بچه‌ها بودم، در مجموع، برايم مثبت بود. در اين ايام، درس خواندنم، مثل روزهاي تعطيل ديگر بود و دو هفته مداوم از صبح درس مي‌خوانديم.

دانا افاضلي ؛ رتبه برتر کنکور ریاضی: قبل از عيد آبله مرغان گرفتم و چند روزي که قرار بود به استراحت و تفريح بگذرد، براي من به بيماري گذشت؛ اما با شروع تعطيلات نوروز، حالم خوب شد و چون تابستان درگير المپياد بودم و از درس‌ها عقب مانده بودم، ايام نوروز فرصت خوبي براي جبران عقب ماندگي‌هايم فراهم شد. در کل، ايام نوروز با بازخواني و دوره‌هاي مبسوطي که در مدرسه داشتيم، نقاط ضعفمان برطرف شد؛ چون قبل از عيد، هر روز درس جديدي اضافه مي‌شود و گاه فرصت دوره کردن آنها نيست. ما در فروردين دو بار مطالبي را که خوانده بوديم، دوره کرديم؛ البته نقش مشاور در اينجا خيلي مهم بود که کمک کرد تا خسته نشويم و بتوانيم درس خواندن و آمادگي براي کنکور را به خوبي ادامه دهيم.

محمد مهدي ابوترابي ؛ رتبه برتر کنکور ریاضی: از روز دوم فروردين به بعد، روزي 12 ساعت در اردوي مطالعاتي بوديم و در 10 روز دروس پايه را تمام کرديم؛ در واقع، من رياضي و فيزيک را بعد از عيد اصلاً نخواندم.

بهترین اردوی مطالعاتی نوروز

آیا لازمه حتما در اردوی نوروزی کنکور شرکت کنم؟

پیشنهاد ما اجرای یکی از این موارد زیر است:

1- اگر با توجه به تجربه سال های قبل می دانید که محیط خانه، شرایط لازم برای درس خواندن را ندارد حتما در یکی از اردوهای نوروزی شرکت کنید.

2- اگر محیط خانه امسال برای درس خواندن امسال شما کاملا آماده و آرام خواهد بود، حتما با برنامه ریزی مشخص و جدی برای نهایت استفاده از این تعطیلات برنامه ریزی داشته باشید.

3- اگر شرایط خانه برای مطالعه شما مناسب نیست و از طرفی دیگر هم شرایط مالی برای هزینه کردن در اردوی کنکوری عید را ندارید، از کتابخانه و پانسیون های مطالعاتی اطراف محل سکونت خود استفاده کنید.

 

بهترین اردوی مطالعاتی نوروز کنکور 99 کدام است؟

اگر تصمیم نهایی را گرفتید که امکان که در اردوهای مطالعاتی شرکت کنید، باید به دنبال مجموعه‌ای بود که بهترین و با نظم‌ترین رویداد را برای داوطلبان کنکور برگزار کند، زیرا هم قرار است هزینه‌ای پرداخت کنیم و هم اگر زمان نوروز در مجموعه‌ی بی نظم هدر رود، آن زمان مهم و حساس را به هیچ وجه نمی‌توان بازگرداند.

پس سعی کنید در هنگام انتخاب موسسه موردنظر نسبت به سابقه آن ،کادر مدیریت و مشاوران و رتبه های برتر حاضر در دوره ، مکان برگزاری آن ، امکان ارائه صبحانه و نهار و شام و میان وعده ،ارائه خوابگاه و بدون خوابگاه تحقیق کافی به عمل بیاورید و سپس اقدام کنید.

منابع : پی سی کنکور ، روزنامه ایران و شرق ، خبرگزاری تسنیم و آنا ، مرکز ترویج علوم انسانی ،مجتمع طباطبایی، پیک سنجش ،ویرگول

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=12976

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]