بهترین روش های افزایش سرعت مطالعه کنکور

بهترین روش های افزایش سرعت مطالعه کنکور

بهترین روش های افزایش سرعت مطالعه کنکور

چگونه سرعت مطالعه را برای کنکور افزایش دهیم؟

پی سی کنکور: تندخوانی و یا افزایش سرعت مطالعه مهارت باارزشی است و شما را قادر می‌سازد تا سریع‌تر از آن‌چه قبلاً تصور می‌کردید مطالب بیش‌تری را فرا بگیرید؛ البته تندخوانی در همه جا به کار نمی‌رود. به طور مثال برای مطالب ریاضی و علمی، مسائل آن مرحله به مرحله روشن می‌شود. با وجود این، برای بخش‌های توصیفی و حفظی استفاده از تندخوانی مفید است.ما نیز سعی میکنیم در این پست نکاتی را جهت هر چه بهتر شدن سرعت مطالعه برای کنکور و هم چنین امتحانات نهایی ذکر کنیم.

  •  پیش‌خوانی کنید؛ پیشخوانی به منظور مطالعه‌ی کامل و دقیق نیست، بلکه نگاهی اجمالی و روزنامه‌وار به متن آن درس قبل از شروع درس توسط معلم است.

 

  • با برنامه ریزی و هدف مطالعه کنید،برای خودتان مشخص کنید که قرار است چه میزان مطالعه کنید.

 

  • ساعت مطالعه تون رو افزایش بدین، زیرا هر چه شما در طول یک روز مدت بیشتری با کتاب و دفتر سروکار داشته باشید، طبیعتاً سرعت مطالعه‌ی شما بالاتر می­رود. /می توانید از این مطلب نیز دیدن کنید: چطوری ساعت مطالعه م رو زیاد کنم؟

 

 

  • مکان مطالعه و شرایط شخصی مثل استرس، درگیری فکری، زمان مطالعه، داشتن خواب کافی و همین‌طور وجود حس محرک رباعث میشه نتونید سرعت مطالعه خوبی داشته باشید،پس حتما این نکات رو بررسی کنید.

 

  • مغز ما همیشه تندتر از بیان ما کلمات را دریافت می‏کند. برای افزایش سرعت مطالعه سعی کنید عادت بلندخوانی کتاب را ترک کنید.

 

  • یکی از راه های توصیه شده در تندخوانی و افزایش سرعت مطالعه خط بری است،یعنی با انگشت هر خط را بخوانید و با این کار چشم نیز آن را دنبال می کند و از پرت شدن حواس تان به سور بالا و پایین و حاشیه های کتاب جلوگیری می کنید.

 

  •  افکار مزاحم را روی برگه یادداشت کنید و کم‌کم آن‌ها را از ذهن خود حذف کنید.

 

  • ذهنیت مثبت را هم نباید فراموش کرد و از تأثیر انرژی مثبت غافل نباشید.
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید. (ورود به انجمن)