تام لند

مدابوک

تام لند

شرایط انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد 1402 (انصراف از روزانه-شبانه-پیام نور و آزاد)

شرایط نحوه انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور
شرایط انصراف دانشجویان و تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه کنکور 1400

با نزدیک شدن به زمان ثبت نام کنکور 1402 ،به زودی فرآیند ثبت نام کنکور 1402 آغاز می شود. هر سال به غیر از دانش آموزان دوازدهم و پشت کنکوری که متقاضی شرکت در آزمون سراسری هستند ،گروه دیگری نیز که شامل برخی از دانشجویان است ، می خواهند از دانشگاه انصراف داده و مجددا خود را برای شرکت مجدد در کنکور سراسری ۱۴۰۲ آماده کنند، در این مطلب شرایط شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور 1402 را به نقل از سازمان سنجش و دفترچه ثبت نام کنکور 1402 تشریح خواهیم کرد.

– نحوه انصراف دانشجویان روزانه برای شرکت در کنکور 1402

– نحوه انصراف دانشجویان غیر روزانه (شبانه، پیام نور،خودگردان ،آزاد، غیرانتفاعی) برای شرکت در کنکور 1402

بند ب شرایط کنکور ۱۴۰۲ :

پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری سال 1401 می توانند، در آزمون سراسری 1402 ثبت نام و شرکت نمایند. ضمنا متقاضیان مذکور و نیز دانشجویان در حال تحصیل در دوره های روزانه و غیر روززانه ( نوبت دوم «شبانه» و، دانشگاه آزاد اسلامی، مجازی، شهریه پرداز و پردیس خودگردان، پیام نور و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی « غیر دولتی – غیر انتفاعی» همه مقاطع تحصیلی اعم از کاردانی(پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی ارشد(پیوسته و ناپیوسته) و دکتری عمومی یا تخصصی ، برای شرکت در آزمون سراسری 1402 به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه( برای برادران) می توانند همزمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل ،برای آزمون سراسری 1402 ثبت نام نمایند و در صورت قبولی، باید از رشته قبولی خود انصراف داده و فرم انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جدید محل تحصیل خود ارائه دهند.لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته محل قبولی خود را ندارند و هم چنین دانشجویان شاغل به تحصیل مقطع کاردانی(فوق دیپلم) که حداکثر تا تاریخ 31/6/1402 فارغ التحصیل می شوند، برای ثبت نام و شرکت در این آزمون نیازی به انصراف ندارند.

تبصره 1 : دانشجویان دوره های فوق که از معافیت تحصیل استفاده می کنند، به منظور ثبت نام و شرکت مجدد در آزمون سراسری لازم است به ضوابط مربوط به مقررات وظیفه عمومی توجه و بر اساس آن ضوابط اقدام کنند.

 

تبصره 2 : دانشجویان اخراجی آموزشی موضوع موارد مرتبط آیین نامه آموزشی و همچنین دانشجویان دوره کارشناسی که مدرک معادل کاردانی (اعم از کاردانی عمومی و یا کاردانی) را دریافت نموده اند نیز مانند مقررات مربوط به دانشجویان انصرافی پس از تسویه حساب کامل با مؤسسه ذی ربط و همچنین اداره کل امور دانشجویان داخل و صندوق رفاه دانشجویان وزارت ذی ربط و در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه (برای برادران) حق ثبت نام داشته و محدودیتی در انتخاب رشته ندارند. این دسته از متقاضیان می توانند تمامی تعهدات مربوط را پس از اتمام تحصیلات خود به صورت یکجا به انجام برسانند.

(بیشتر بخوانید نحوه انصراف و شرکت مجدد در کنکور سراسری 1401)

 

تبصره 3 : دانشجویان دوره های فوق که از معافیت تحصیل استفاده می کنند، به منظور ثبت نام و شرکت مجدد در آزمون سراسری لازم است به ضوابط مربوط به مقررات وظیفه عمومی توحه و بر اساس آن ضوابط اقدام کنند.

– فرم شماره 2 انصراف از دانشگاه و ثبت نام در کنکور 1402

به زودی آپدیت می شود

فرم شماره 2 انصراف از دانشگاه و ثبت نام در کنکور 1401

دانلود فرم انصراف قطعی جهت شرکت در کنکور 1402

(به صورت pdf با کیفیت بهتر)

به زودی آپدیت می شود

– برخی از سوالات متداول انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۲

من دانشجوی پیام نور هستم،آیا برای شرکت در 1402 باید انصراف دهم؟

خیر دانشجویان غیر روزانه همچون (دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه های پولی)،نیازی به انصراف در اسفندماه 1400 ندارند،بلکه این افراد همانند سایر داوطلبان در کنکور 1401 شرکت می کنند و در صورت قبولی نهایی که نتایج کنکور 1401 در شهریور 1401 اعلام می شود، به دانشگاه پیام نور مراجعه کرده و انصراف می دهید، البته لازم به ذکر است از نظر نظام وظیفه نیز نباید مشکلی داشته باشند.

 

در کنکور 1401 دانشگاه روزانه قبول شدم، آیا می توانم انصراف دهم و مجددا در کنکور 1402 شرکت کنم؟

طبق قانون جدید؛ دانشجویان روزانه نیز بدون انصراف می توانند در کنکور سراسری 1402 ثبت نام کنید و پس از قبولی قطعی انصراف دهید.

 

شرایط نظام وظیفه برای دانشجویان انصرافی شرکت کننده در کنکور 1402 چگونه است؟

برای اطلاع دقیق از جزئیات نظام وظیفه می توانید از دو مطلب قوانین نظام وظیفه کنکور 1402 را بخوانید.

 

چنانچه در رابطه با این مطلب سوالی دارید،می توانید از قسمت کامنت های زیر استفاده کنید . هم چنین برای بررسی بیشتر می توانید،مطالب (مدارک ثبت نام کنکور 1402شرایط شرکت در کنکور 1402زمان برگزاری کنکور 1402 )را بخوانید.

 

منابع : سازمان سنجش

ممکن است شما دوست داشته باشید
1,638 نظر
 1. ناشناس می گوید

  سلام ، من داشنجوی روانشناسی پیام نور بودم که یکبار انصراف دادم ، و اقتصاد ملی خوندم ک این ترم دیگ کارشناسی ام تمام میشود ، ایا میتوانم مجدد کنکور شرکت کنم بدون اینکه سربازی بروم؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   با قوانین فعلی خیر نمیشه
   باز قوانین ترخیص از خدمت رو چک کنید

 2. ناشناس می گوید

  سلام من رشته کاردانیم گرافیک بود و تموم کردم ولی برای کارشناسی یه رشته دیگه زدم و الان در حال تحصیل هستم اما پشیمونم و میخوام دوباره برگردم رشته قبلی امکانش هست ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   نمی دونیم خانم هستید یا آقا و بحث خدمت رو قرار چیکار کنید
   بازگشت به تحصیل رو در اینترنت جستجو کنید

 3. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید من دانشجوی دانشگاه ازاد هستم میخوام برای ۱۴۰۲ کنکور ثبت نام کنم ولی نتیجه نهایی انتخاب رشته ۱۴۰۲ شهریور میاد خواستم بپرسم ببینم تایم ثبت نام دانشگاه جدید با انصراف بهم نمیخورن که مشکلی پیش بیاد که ثبت نام دیر بشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   شما شهریور انصراف میدید و در دانشگاه جدید ثبت نام می کنید در صورت تمایل
   اگر مشکل خدمت نداشته باشید، مشکل دیگه ای که وجود نداره

 4. ناشناس می گوید

  سلام الان اگر بدون انصراف بخوام ازمون۱۴۰۲ شرکت کنم ووقتی جواب اومد بخوام انصراف بدم زمان ثبت نام رشته جدید با انصراف یکی نمیشه ؟ اینجوری مشکلی برای ثبت نام پیش نمیاد اگر بخوام ورودی مهر بزنم؟
  میشه لطفا جواب بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   شم در کنکور ثبت نام کردید
   و وقتی هم نتایج اومد راضی بودید باز انتخاب رشته می کنید، حالا اگر نتیاج نهایی اومد و از دانشگاه قبول شده راضی بودید از قبلی انصراف و در جدید ثبت نام می کنید
   همین

 5. فاطمه می گوید

  سلام
  من تغیر رشته دادم و میخوام برگردم به رشته خودم همین دانشگاه ولی دو ترم کامل نیست میتونم دوباره روزانه قبول شم اگر انصراف بدم؟
  اگر جواب بدید ممنون میشم خیلی مهمه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   سوال واضح نیست
   شما می توانید کنکور بدید و رشته دیگه ای قبول بشید حالا تا جایی که اطلاع داریم مانعی نداره رشته قبولی جدید همونی باشه که قبلا ازش انصراف دادید
   ولی اینکه دوباره به اون رشته قبلی برگردید و از ترم دوم که انصراف دادید دوباره بخواهید ادامه تحصیلی بدید رو فکر نمی کنیم
   باز در اینترنت سرچ کنید شرایط بازگشت به تحصیل رشته قبلی

 6. فاطمه می گوید

  سلام من تغیر رشته دادم و میخوام برگردم به رشته خودم داخل همین دانشگاه یعنی چون انصراف میدم حتما باید دانشگاه هم عوض کنم؟ یک ترم مرخصی گرفتم الان درحال تحصیل هستم میتونم مرخصی بگیرم و ازمون۱۴۰۲ شرکت کنم وقتی جواب اومد اونموقع انصراف بدم؟
  واینکه امکانش هست دوباره روزانه قبول شم برای مهر ؟
  و برای امسال هم آیا هزینه انصراف باید داد؟
  اگر جواب بدید ممنون میشم

 7. رضا می گوید

  سلام وقتتون بخیر. من دانشجوی ورودی ۹۹ دانشگاه دولتی و روزانه هستم و الان ترم شیشم. میخواستم ببینم اگه دو ترم مرخصی بگیرم و کنکور ۱۴۰۳ رو شرکت کنم، اگر روزانه قبول شم باید جریمه انصراف از دانشگاه رو پرداخت کنم یا معافم از این جریمه؟ ممنونم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   این جریمه ها هم خودش یه بحث طولانی هست
   ولی مورد داشتیم سال قبل روزانه پیراپزشکی انصراف داده و هزینه ای هم پرداخت نکرده
   باز در گوگل سرچ کنید

 8. زانیار می گوید

  سلام دانشجوی رشته جامعه شناسی دانشگاه روزانه هستم ترم ۱ و ترم ۲ مرخصی تحصیلی با احتساب گرفتم و تا سال۱۴۰۶ معافیت تحصیلی دارم و الان توی کنکور۱۴۰۲ شرکت کردم اگه دانشگاه فرهنگیان قبول بشم امسال .میتونم از دانشگاه روزانه انصراف بدم و در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم؟؟
  یا باید حتما نمرات دو ترم دانشگاه روزانه ام ثبت بشه بعد میتونم انصراف بدم
  تو رو خدا یه کم بیشتر توضیح دهید ممنون ازتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   شما می توانید کنکور بدید نتایج اومد راضی بودید انصراف بدید و در دانشگاه جدید ثبت نام کنید،( باز در اون زمان دفترچه رو به دقت مطالعه کنید)
   برای ترم های بعد هم اگر قرار بر این بود کنکور بدید، اگر مرخصی نشد بهتر انتخاب واحد کنید و مشروط نشید

 9. ابراهیم می گوید

  سلام . من الان دانشجو دوره روزانه ام حسابداری . ورودی 1401 . خواستم ببینم کنکور تیر شرکت کنم رتبم خوب شه میشه رشته های روزانه رو زد و دوباره به دانشگاه روزانه رفت ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بله میشه

 10. ناشناس می گوید

  سلام من دانشجوی سال دوم معماری دانشگاه ازاد هستم اکه کنکور بدم و دانشکاه دیگه ای قبول بشم ، بخوام تو دانشگاه دیگه همین رشته رو بخونم از اول باید بخونم یا معادل سازی میشه ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   نظر ما اینه که از اول بخونید، باز تحقیق کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]