اولويت مطالعه ي دروس براي كنكور ٩٨

اولويت مطالعه ي دروس براي كنكور ٩٨

رپورتاژ آگهی: قطعا برای هر رشته ای اولویت مطالعه با درس های اختصاصی اون رشته هست اما باید توجه داشته باشید که از دروس عمومی غافل نشوید.

نحوه ی مطالعه ی دروس اختصاصی :

درسته که وقت زیادی رو برای دروس اختصاصی باید در نظر بگیرید ولی نحوه ی مطالعه و اولویت بندی دروس برای کنکور خیلی مهمه و حتما باید به آن توجه کنید.

یک راهکار خیلی خوب این هست که یکی در میون دروس عمومی و اختصاصی رو مطالعه کنید که باعث خستگی کمتر هم می شود.

بر فرض مثال یک دانش آموز تجربی صبح زود که از خواب بیدار می شود شروع به مطالعه ی درس زیست می کند و هنگامی که مطالعه ی این درس به پایان رسید می تواند یک درس عمومی مثلا عربی رو مطالعه کند. مثلا در مورد رشته ی انسانی دانش آموز در ابتدای صبح درس فلسفه رو مطالعه کند و بعد از آن به مطالعه ی مثلا درس زبان انگلیسی بپردازد که این کمک بزرگی به حفظ تعادل در طول روز و خستگی کمتر می کند.

درس های حفظی مثل لغات عربی و انگلیسی و یا درس های تاریخ و جغرافی به علت فرار بودن باید در طول هفته تکرار شوند تا فراموش نشوند.

نکته ی دیگر این که بعد از مطالعه ی هر درس تا مبحثی که مطالعه کردید ، تست های مربوط به اون مبحث رو بزنید. این کار باعث میشود تا مطلبی که مطالعه کردید در ذهن تثبیت شود.

کمک گرفتن از کتاب های کمک درسی در سایت کتاب استور :

کتاب های کمک درسی و کنکور می تونه کمک بزرگی به شما بکنه. باید دقت کنید که در چه زمانی چه کتاب کمک آموزشی رو مطالعه کنید و از چه منبعی استفاده کنید.

می توانید از افرادی که در کنکور سال های قبل موفق شدند و رتبه ی خوبی کسب کردند کمک بگیرید و در مورد کتاب های کمک آموزشی که مطالعه کردند مشورت کنید.

باید در ابتدا بهترین منابع کنکور 98 رو شناسایی کنید. همه ی انتشارات کمک آموزشی مثل خیلی سبز ، مهروماه ، گاج ، مبتکران، تخته سیاه و … کتاب های تست مناسب کنکور چاپ کرده اند اما بسته به نیاز شما باید بدانید که کدام کتاب کنکور رو در چه زمانی از سال خریداری کنید.

کتاب استور شما رو با این کتاب ها آشنا می کند و تمامی کتاب های کمک درسی و کنکور در این سایت موجود هست و شما می توانید در قسمت جستجوی پیشرفته هر کتابی رو که بخواهید پیدا کنید و با یک کلیک خیلی راحت خریداری کنید. هم چنین ارسال کتاب رایگان می باشد مخصوص شهر تهران و در سریع ترین زمان کتاب به دست شما می رسد و خارج از تهران با پست سفارشی و پیشتاز ارسال می شود. در ضمن از تخفیف های خیلی ویژه در این سایت می توانید استفاده کنید.

حالا دروس عمومی رو چگونه بخوانید ؟

دروس عمومی رو دست کم نگیرید. برخی از داوطلبان کنکور تصور می کنند که با اختصاص دادن زمان کوتاهی در روزهای آخر می توانند بر دروس عمومی تسلط پیدا کنند. در صورتی که دروس عمومی شمال حجم زیادی از حفظیات می شود و این حجم زیاد رو نمی توان در مدت کوتاه خواند. پس بهترین راه برای مطالعه ی دروس عمومی اختصاص دادن زمان کافی در هر روز و مرور مداوم آن هاست.

این نکته مهم است که روش مطالعه دروس عمومی به طور متوسط نسبت مطالعه ۳۰ تا ۴۰ درصدی دروس عمومی نسبت به دروس اختصاصی در هفته و زدن تست های زیاد تسلط به مطالب را می طلبد.

باید بدانید که برای هر سوال عمومی 30 ثانیه زمان باید در نظر گرفت.

پس علاوه بر دروس اختصاصی باید به دروس عمومی هم توجه کافی داشته باشید.

مرورهای روزانه، هفتگی و ماهانه را در نظر بگیرید و تمامی مرورها را برای آخر کار و نزدیک کنکور باقی نگذارید؛ در این صورت، در آخر کار وقتی برای مرور سراغ کتاب می روید ممکن است که تمامی مطالب از یادتان برود. یک برنامه برای مطالعه دروس عمومی داشته باشید و یک برنامه برای مرور آنها. برای انجام این کار می‌توانید از ابزارهایی مانند جعبه لایتنر یا فلش کارت‌ها هم استفاده کنید.

خلاصه که کنکور رو خیلی جدی بگیرید و بدونید که در این یک سال زمان خیلی مهم هست و هر لحظه ی شما حکم طلا رو دارد. پس از تمام روزهایی که در پیش دارید به بهترین نحو و با بازدهی بالا استفاده کنید.

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید. (ورود به انجمن)