تام لندتام لندمازتام لندماز

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

چگونه برای کنکور انگیزه بگیریم؟ (از زبان رتبه 86 تجربی)

چگونه برای کنکور انگیزه بگیریم؟

پی سی کنکور : همواره سوالاتی از سوی داوطلبانی کنکوری مطرح می شود از جمله : چگونه برای کنکور با انگیزه درس بخوانیم؟ ، چگونه برای کنکور انگیزه داشته باشیم؟ ،به همین دلیل در این مطلب تجربیاتی را از ثمین داودی رتبه 86 کنکور تجربی را می خوانیم که در ایجاد انگیزه برای شما داوطلبان کنکور می تواند موثر باشد.

 

6 عامل برای ایجاد انگیزه کنکور از نگاه ثمین داودی :

١- من درس خواندن را از صبح زود آغاز ميكردم اوايل بيدارشدن زودهنگام برايم سخت بود، اما از پدرم خواستم صبح ها در مسير رفتن به محل كارش من را به كتابخانه برساند تا مجبور شوم زود بيدار شوم بعد از چند مدتسحرخيزي در من تبديل به عادت شد. برعكس روزهايي كه دير درس خواندن را شروع ميكردم حس مي كردم روزم خراب شده است و بقيه روز نمي توانستم خوب درس بخوانم.زودهنگام آعاز كردن درس كمك مي كند پيگيري بيشتري در درس خواندن داشته باشيم.

٢- قبل از آغاز هفته ي جديد (روز جمعه) براي تك تك روزهاي هفته بعد به تفكيك درس برنامه ريزي ميكردم و اين برنامه را جلوي ميز مطالعه ام مي چسباندم تا هميشه جلوي چشمم باشد و به آن ملزم باشم برعكس هفته هايي كه برنامه ريزي را شنبه يا ديرتر انجام ميدادم هيچ چيز خوب پيش نمي رفت.

ثمین داودی٣- بعد از انجام دادن هركاري از برنامه ام روي آن خط ميكشيدم اين يك راهكار ساده است؛ اما به من حس تسلط و جلو روندگي در برنامه ام را مي داد. اينطوري دوست داشتم هرچه سريعتر سراغ مورد بعدي برنامه ام بروم و روي آن نيز خط بكشم!

٤- ارتباطم را با ٤دسته از اشخاص در سال كنكور كم رنگ كردم: افراد غير درس خوان-افرادی که وقتم را می گرفتند و مانع درس خواندنم می شدند -اشخاصی كه درسشان از من خيلي بهتر بود-افرادی كه با آن ها در محيط هاي غير درسي مثل آموزشگاه هنر و زبان و…آشنا شده بودم و روابط چندان محکمی نداشتیم.

٥- فعاليت هاي غير درسي مثل رمان خواندن،نقاشي كشيدن،ورزش حرفه اي كردن، يادگيري زبان خارجه و …ام را تقريبا کم کردم.

٦- از همان اولين آزمون آزمایشی به خودم قول دادم تحت هر شرايطي و با هر تراز و نتيجه اي تا آخرين روز كنكور به برنامه ریزی آزمون ها پايبند باشم و مباحث آزمون را برسانم چون براي موفقيت در كنكور چاره ي ديگري نداشتم اين تعهد جلوي تنبلي ام را در روند كنكور ميگرفت.

برگرفته از کانون

.

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=12048

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظر
 1. عباس می گوید

  عالی بود
  به نظرم نیاز نیست مصاحبه همه رو خوند
  مصاحبه همین یه خانم دکتر کلی نکته توش بود
  ممنون از گروه بینظیرتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام عباس جان
   سپاس از نظر شما

 2. panah می گوید

  سلامم من هم رشته تحربی هستم نطام قدیم ،میش بگین چطور میتونم از خود ثمین خانوم مشاوره بگیرم ،

  1. پی سی کنکور می گوید

   متاسفانه با ایشان در ارتباط نیستیم

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]