بررسی تاثیر قطعی ۲۰ درصدی معدل در کنکور 98 در کمیسیون آموزش مجلس

بررسی تاثیر قطعی ۲۰ درصدی معدل در کنکور 98 در کمیسیون آموزش مجلس

بررسی تاثیر قطعی ۲۰ درصدی معدل در کنکور در کمیسیون آموزش

عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از اینکه قانون سنجش و پذیرش دانشجو پس از تصویب اجرا نشده است، گفت: تاثیر قطعی ۲۰ درصد سوابق تحصیلی در کنکور در جلسه هفته آتی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پی سی کنکور: سیدمحمدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصمیم شورای سنجش و پذیرش در رابطه با تاثیر قطعی 20 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸، گفت: براساس کارشناسی‌های صورت گرفته و با توجه به مطالبات متقاضیان ورود به دانشگاه مقرر شد شورای سنجش و پذیرش نوع تاثیرگذاری سوابق تحصیلی در کنکور را مورد بازبینی قرار دهد و خواسته مردم و نمایندگان مجلس را در تصمیم‌گیری جدید اعمال کند.

نماینده مردم کاشان، آران بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: بهتر بود شورای سنجش و پذیرش تاثیر قطعی امتحانات نهایی را از سال اول متوسطه دوم شروع می‌کرد چراکه با اتخاذ این تصمیم دانش آموزان آمادگی  و اطلاع کافی و به موقع از نحوه تاثیرگذاری سوابق تحصیلی در کنکور داشتند و دچار سردرگمی نمی‌شدند و جاروجنجال‌های این چند ماه اخیر به وجود نمی‌آمد.

 

تصمیم شورای سنجش و پذیرش مبنی بر تاثیر قطعی 20 درصدی  معدل در کنکور هفته آینده در کمیسیون آموزش بررسی می‌شود

وی با بیان اینکه تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور 98 می‌توانست استرس‌ها و مشکلات ایجاد شده را تا حدودی رفع کند، بیان کرد: تصمیم شورای سنجش و پذیرش مبنی بر تاثیر 30 درصد سوابق تحصیلی که ۲۰ درصد آن قطعی و ۱۰ درصد مثبت است در جلسه هفته آتی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

علت واکنش گسترده داوطلبان ورود به دانشگاه در مقابل تاثیر قطعی معدل در کنکور چه بود؟

ساداتی‌نژاد در پاسخ به اینکه براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو سال 97 باید آخرین سال برگزاری کنکور باشد آیا می‌توان تاثیر قطعی معدل در کنکور را تصمیمی در راستای اجرای قانون در نظر گیریم، توضیح داد: براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو کنکور باید حذف شود اما متاسفانه تا امروز اقدامات لازم برای اجرای این قانون انجام نشد اگر این قانون از نخستین سال به درستی اجرا می‌شد ظرف 5 سال کنکور حذف شده و بحثی در این زمینه ایجاد نمی‌شد.

عضو فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: براساس قانون باید از سال نخست تصویب و ابلاغ این قانون سالانه تاثیر قطعی سوابق تحصیلی 20 درصد اعمال و افزایش پیدا می‌کرد  اما از آنجایی که تلاشی در این زمینه صورت نگرفته است. دانش‌آموزان اجرای قانون را باور نداشتند و تصور می‌کردند این قانون اجرایی نمی‌شود و منتفی است.

وی با بیان اینکه علیرغم تصویب قانون سنجش و پذیرش دانشجو، دانش‌آموزان آن را جدی نگرفتند، خاطرنشان کرد: مردم براساس نحوه اجرای قانون اهمیت آن را درک می‌کنند از آنجا که به اجرا این قانون وقعی گذاشته نشد مردم نیز انتظار نداشتند تصمیمی در راستای قانون گرفته شود بنابراین با اعمال تاثیر قطعی معدل در کنکور مخالفت‌های بسیاری کردند.

 

امتحانات نهایی استاندارد برگزار نمی‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون سنجش و پذیرش رعایت نشد و برنامه ریزی‌ها در راستای تاثیر قطعی نبود، ادامه داد: امتحانات نهایی استاندارد برگزار نمی‌شود به همین دلیل نباید نتیجه این امتحانات را با تاثیر قطعی در کنکور لحاظ کرد./

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*