مشاوره کنکور idnovinتام لند 1400تام لندaka100منتا

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

عشق و عاشقی در سال کنکور – رابطه دوست دختر و دوست پسر در سال کنکور

عشق یا کنکور؟

«سلام خانم… باور كنيد من مزاحم نيستم. از ظاهر شما خيلي خوشم آمده اين شماره من… لطفا با من تماس بگيريد، مطمئن باشيد هرگز پشيمان نمي‌شويد»

پی سی کنکور :جملاتي از اين دست، نقطه آغاز بسياري از عشق‌هاي كور خياباني و بهانه و دستمايه‌اي براي شروع يك رابطه احساسي، نابهنجار و زندگي‌سوز بين دختران و پسران جامعه ماست كه خارج از عرف جامعه و مرز مذهب،‌ به رابطه‌اي مبهم و تاريك تن مي‌دهند كه حسرتي جانكاه و سرنوشتي شوم را برايشان رقم مي‌زند. دوستي‌ با جنس مخالف، كه دنياي ارتباطات بسي بدان دامن زده است، يكي از معضلات جدي جامعه ماست. اين موضوع را هم مي‌توان به مثابه يك ناهنجاري اجتماعي انگاشت و هم به مثابه يك آسيب فرهنگي و حرمتي شرعي بازكاويد.

آیا برقراری ارتباط در این سنین درست است؟ 

احتمالا در دسترس ترین پاسخ خانواده ها به این سوال این است که جلوی این حرکت را بگیرند. بعضی از خانواده ها این اتفاق را خط قرمز خانوادگی خود می دانند و با نوجوانی که ارتباط برقرار کرده، بدترین واکنش ها را نشان می دهند.

کلینیک های مشاوره و روانشناختی با دختران و پسران و نوجوانان مضطرب و نگرانی که به علت برقراری ارتباط سرکوب شده، اعتماد به نفس و آرامش خود را از دست داده اند، غریبه نیستند.

واقعیت این است که از لحاظ روانی و فیزیولوژیکی، خیلی عجیب نیست که در این سنین، نوجوانان تمایل به برقراری ارتباط عاطفی داشته باشند. یعنی بعد از شروع بلوغ و ترشح هورمون های جنسی در دختر و پسر، تمایلات دگرجنس خواهانه هم در آنها شکل می گیرد. نوعی نیاز به برقراری ارتباط عاطفی و هیجانی و نیز ارتباط جسمی.

ممکن است هنوز سن‌تان برای ازدواج مناسب نباشد و هیچ اقدامی برای انتخاب همسر انجام نداده باشید یا در به در دنبال نیمه گمشده تان باشید. فرقی ندارد،در هر حال یکی از روابطی که باید در زندگی خود آن را مدیریت کنید، ارتباط با جنس مخالف است.درست است که‌ این روزها کمی مهار آن سخت‌تر است، اما در آینده حتی بعد از ازدواج و در سنین میانسالی هم از این مهارت بی‌نیاز نیستید.

همرنگی با جماعت را بی‌خیال شوید

می‌گفتند، خواهی نشوی رسوا، همرنگ جماعت شو! اما اگر جماعت ، طریق رسوایی را پیش بگیرند چه کنیم؟ دختر خانم‌ها و آقا پسرها، اگر همه دوستانتان دوست دختر و دوست پسر دارند و اگر به اصطلاح، این روزها هر کسی، کسی دارد و یار نورسی دارد، شما خود را وارد این بازی نکنید.
دوستانتان نمی‌گویند که این ارتباط چه تاثیرات منفی بر آنها گذاشته و ممکن است هنوز خودشان نیز ندانند از نظر روحی چه آسیبی خواهند دید، پس با افتخار خود را پاک نگه دارید .

بیکاری را از زندگی‌تان دور کنید

شما در پرانرژی‌ترین روزهای زندگی‌تان به سر می‌برید، اگر قرار باشد، بیشتر وقت‌تان، اوقات فراغت بوده و برنامه سفت و سختی برای ساعت‌به‌ساعت‌تان نداشته باشید، احتمال خطای‌تان بالا می‌رود. تفریح خوب است اما یادتان باشد این روزها زمان تلاش، کارو برنامه‌ریزی برای آینده است. چشم بر هم زدنی، با افسوس زمزمه می‌کنید: جوانی هم بهاری بود و بگذشت… پس قدر بهار زندگی‌تان را بدانید و انرژی‌تان را در راه صحیح مصرف کنید.

حواس‌تان به خداوند باشد

فراموش نکنید که در خلوت‌ترین مکان قابل تصور نیز کسی هست که شما را می‌بیند. هیچ رفتار و اندیشه شما، از او پنهان نمی‌ماند. اگر همیشه این موضوع را مد نظر داشته باشید، دقت بیشتری حتی بر فکر و نیات خود خواهید داشت.
امام علی(ع) می‌فرمایند:
خوشا به حال آن که همیشه خدا را در نظر داشته و از گناه خویش بیمناک باشد

دوست دختر نگيريد

سوره المائدة – آيه 5

الْيَوْمَ أُحِلَّ لَكُمُ الطَّيِّبَاتُ وَطَعَامُ الَّذِينَ أُوتُواْ الْكِتَابَ حِلٌّ لَّكُمْ وَطَعَامُكُمْ حِلُّ لَّهُمْ وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ الْمُۆْمِنَاتِ وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ الَّذِينَ أُوتُواْ الْكِتَابَ مِن قَبْلِكُمْ إِذَا آتَيْتُمُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ مُحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَافِحِينَ وَلاَ مُتَّخِذِي أَخْدَانٍ وَمَن يَكْفُرْ بِالإِيمَانِ فَقَدْ حَبِطَ عَمَلُهُ وَهُوَ فِي الآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِينَ .
امروز چيزهاى پاكيزه براى شما حلال شده و طعام كسانى كه اهل كتابند براى شما حلال و طعام شما براى آنان حلال است و [بر شما حلال است ازدواج با] زنان پاكدامن از مسلمان و زنان پاكدامن از كسانى كه پيش از شما كتاب [آسمانى] به آنان داده شده به شرط آنكه مهرهايشان را به ايشان بدهيد در حالى كه خود پاكدامن باشيد نه زناكار و نه آنكه زنان را در پنهانى دوست ‏خود بگيريد و هر كس در ايمان خود شك كند قطعا عملش تباه شده و در آخرت از زيانكاران است.

 

دوست پسر نداشته باشيد

سوره النساء – آيه 25
وَ مَن لَّمْ يَسْتَطِعْ مِنكُمْ طَوْلًا أَن يَنكِحَ الْمُحْصَنَاتِ الْمُۆْمِنَاتِ فَمِن مِّا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُم مِّن فَتَيَاتِكُمُ الْمُۆْمِنَاتِ وَاللّهُ أَعْلَمُ بِإِيمَانِكُمْ بَعْضُكُم مِّن بَعْضٍ فَانكِحُوهُنَّ بِإِذْنِ أَهْلِهِنَّ وَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ مُحْصَنَاتٍ غَيْرَ مُسَافِحَاتٍ وَلاَ مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ فَإِذَا أُحْصِنَّ فَإِنْ أَتَيْنَ بِفَاحِشَةٍ فَعَلَيْهِنَّ نِصْفُ مَا عَلَى الْمُحْصَنَاتِ مِنَ الْعَذَابِ ذَلِكَ لِمَنْ خَشِيَ الْعَنَتَ مِنْكُمْ وَأَن تَصْبِرُواْ خَيْرٌ لَّكُمْ وَاللّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ.
و هركس از شما از نظر مالى نمى‏تواند زنان [آزاد] پاكدامن با ايمان را به همسرى [خود] درآورد پس با دختران جوانسال با ايمان شما كه مالك آنان هستيد [ازدواج كند] و خدا به ايمان شما داناتر است [همه] از يكديگريد پس آنان را با اجازه خانواده‏شان به همسرى [خود] درآوريد و مهرشان را به طور پسنديده به آنان بدهيد [به شرط آنكه] پاكدامن باشند نه زناكار و دوست‏گيران پنهانى نباشند پس چون به ازدواج [شما] درآمدند اگر مرتكب فحشا شدند پس بر آنان نيمى از عذاب [=مجازات] زنان آزاد است اين [پيشنهاد زناشويى با كنيزان] براى كسى از شماست كه از آلايش گناه بيم دارد و صبر كردن براى شما بهتر است و خداوند آمرزنده مهربان است.

حرف آخر

 بهتره که از الان به فکر آخرش باشید،تا اینکه آخرش به فکر بیفیتید و خودتون رو سرزنش کنید ،هدف از انتشار این مقاله تنها کمک به دختر و پسران جوانی است که دارند وارد سن حساسی می شوند و بسیار لازمه که هیجانات خود را به شکل صحیح مدیریت کنند تا به سلامت این مرحله از زندگی را پشت سر بگذارند.
ما نمی خواهیم همه چیز را منفی ببینیم ،ولی بگذارید با هم تعارف نداشته باشیم، چند درصد این رابطه های خارج از عرف به ازدواج و شکل صحیح یک رابطه زناشویی منجر می شوند،با اطمینان می توان گفت بالای 95 درصد این روابط به ازدواج ختم نمی شوند و تنها افرادی که در این روابط وجود دارند مورد سوء استفاده عاطفی، جنسی و غیره قرار می گیرند.
پس خواهش ما از شما دانش آموزان و دانشجوی آینده اینه که در این مرحله از زندگیتون اولویت هات رو مشخص کنید ،اینکه قراره 5 سال آینده در چه رشته و دانشگاهی باشید یا نه اصلا اگر دانشگاه اولویت تون نیست، هیچ ایرادی نداره اما با توجه به شرایط امروزی قراره دنبال کدوم حرفه ی موردعلاقه ت بری که تو زندگیت پیشرفت به دست بیارید، یا اینکه صرفا می خواهید خود را درگیر یک رابطه زودگذر کنید و بعد از آن نیز با بحرانی از وابستگی و سرخوردگی ها روبرو شوید،انتخاب با شماست ؟
امیدوارم استفاده کافی رو از این مطلب برده باشید،شما عزیزان هم نظراتتون رو درباره رابطه با جنس مخالف به خصوص در سال کنکور بیان کنید.
منابع :
ماهنامه سپیده دانایی
تبیان
پايگاه اطلاع رساني حج
میگنا

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=2147

ممکن است شما دوست داشته باشید
43 نظر
 1. شیوا می گوید

  از صمیم قلب سپاس گزارم ، سلامت باشین
  ممنونم
  توکل به خدا

  1. پی سی کنکور می گوید

   موفق باشید و به آینده امیدوار

 2. شیوا می گوید

  سلام مجدد
  بسیار سپاس گزارم از راهنمایی تون ، خیلی ممنونم
  اما راستش ما به هم یه سری قول ها دادیم برای بعد از کنکور
  یعنی به نظر شما هیچ آینده ای با هم نداریم؟
  البته خانواده ها هنوز چیزی نمیدونن .
  و قرار بود بعد از کنکور جدی شود.
  ولی من واقعا نمیتونم تا 9 ماه دیگه تحمل کنم و تمرکز لازم برای درس رو هم ندارم .
  حساس عذاب وجدان هم میکنم.
  خیلی ازتون ممنونم که راهنمایی میکنین .

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شیوا خانم گرامی
   ببینید تو این سن، تحت شرایطی برخی ها کارهای اشتباه انجام میدن
   شما که کنکور دارید همین براتون میشه یه حاشیه،حالا انتخاب با خودتونه می توانید از کنارش بگذرید یا فقط غصه بخورید کنکور امسال که هیچ 1401 رو هم خراب کنید
   واقعا نمی فهمیم چرا باید خودتون با دست خودتون با آینده خودتون بازی کنید
   دلایل زیادی رو میشه گفت منتها چون کامنت ها جنبه عمومی داره خیلی نمیشه بازش کرد
   احساسی فکر نکنید، با عقلتون تصمیم بگیرید باور کنید این ها که رتبه خوب کسب می کنند اصلا وقتی ندارند برای این کارها
   انشاالله که تصمیم درست رو بگیرید

 3. شیوا می گوید

  سلام وقت تون بخیر
  من دانش آموز رشته تجربی و کنکوری 1400 هستم. و مدرسه ی سمپاد تهران درس میخونم.
  من 4 ماه پیش به طور اتفاقی در تلگرام در یکی از گروه های رفع اشکال درسی با آقا پسری هم سن خودم که اتفاقا مدرسه سمپاد مازندران درس میخونن آشنا شدم.
  و چند هفته با هم درباره ی درس و مدرسه و سوالات درسی صحبت کردیم و من از همون ابتدا از طرز تفکر شون خوشم تومد و بهشون علاقه مند شدم .
  و رفته رفته این علاقه بیش تر میشد تا این که خودش یک روز پیشنهاد دوستی داد.
  من پیشنهاد رو نه رد کردم و نه قبول کردم و سعی کردم تماما حد و مرز ها رو حفظ کنم ولی گفتم که من هم خیلی بهش علاقه دارم.
  هدف جفت مون پزشکی هست و هر دو درس خون هستیم.
  اما به شخصه من اصلا نمیتونستم در اون مدت درس بخونم و به شدت افت کردم .
  نمیتونم بگم پسر کاملا بی نقصی هست اما ویژگی های مثبت زیادی دارد و من واقعا دوسش دارم.
  و به شدت وابسته ش شده بودم در حالی که خودش مثل یک دوست همیشه منو راهنمایی میکرد که این یک سال وابسته ش نشوم و فقط به درسم فک کنم.
  تا این که چند روز پیش زنگ زد و گفت که تا روز کنکور قطع ارتباط کامل کنیم و بعد از کنکور دوباره در ارتباط باشیم.
  و قسم خورد که واقعا دوسم داره و هدفش ازدواج هست.
  من هم واقعا تا قبل از ایشون اصلا با هیچ پسری حتی آشنایی هم نداشتم.
  حرف هایش منطقی بود و من هم قبول کردم و هر دو همدیگر رو بلاک کردیم تا دیگر تا موقع کنکور در ارتباط نباشیم.
  اما از اون روز تا حالا من به شدت ناراحتم و خیلی دلتنگش شدم .
  خیلی دلم گرفته واقعا و نمیتونم تحمل کنم.
  ممنون میشم راهنمایی ام کنید.
  تشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شیوا خانم گرامی
   حقیقتا کاشکی این مطلب رو قبل از آشنایی می خوندید
   هر چقدر ما بگیم تو این دوره هر رابطه با هر عنوانی سمه و آینده ای نداره متاسفانه گوش نمیدن
   الان هم بهتره به آینده فکر کنید تا اینکه درگیر گذشته باشید،شما انسان قوی هستید به خوبی می تونید این دوران رو مدیریت کنید
   امسال سال حساسی هست و اصلا وقتتون رو با این چیزا تلف نکنید،آدمای خوب بازم میان تو زندگیتون پس فرصت عزاداری به خودتون ندید چون نه امسال بلکه سال دیگه رو هم از دست میدید
   به خودتون امید بدید، سعی کنید از گوش دادن آهنگ تا چند ماه دوری کنید، خودتون رو به خدا نزدیک کنید و نماز و ذکرتون رو قوی کنید
   به آینده امیدوار باشید

 4. هلیا می گوید

  سلامومن حدود هفته ای که با پسری اشنا شدم از هر لحاظ عالیه و با شرایطم جور میشه من روزانه نیم ساعت فقط باهاش چت می کنم تو این چن هفته فعلا همه چی مثل قبله و من ساعتومطالعم تغیر نکرده اما من می ترسم و این پسرو خیلی دوس دارم نمی دونم چیکار کنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام هلیا خانم گرامی
   امیدواریم به صحبت های ما فکر کنید حداقل، به اندازه کافی تجربیات هم سن و سالانتون در کامنت ها اومده
   لطفا این دوره رو با این روابط سطحی خراب نکنید، چون ضربه ای که می خورید تا چند سال شما رو از زندگی عقب مینداره
   این پسر شش ماه دیگه شما رو یادش هم نمیاد ،پس چرا باید تو سال کنکور همچین ریسکی کنید و با آینده تون قمار کنید
   امیدواریم تصمیم عاقلانه رو بگیرید و به خدا توکل کنید

 5. sara می گوید

  سلام من کنکوری ۱۴۰۰هستم
  ی پسر بهم پیشنهاد دوستی داده منم خیلی ب فکر درس و کنکورم ،الان تو دوراهی موندم نمیدونم بهش چی بگم
  از ی طرف فک میکنم شاید وابسته شم از ی طرف کنکور میاد تو ذهنم عصابم خراب میشه
  کلا تو فاز دوستی نیستم ولی نمیدونم چرا بین دوراهی موندم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سارا خانم گرامی
   چرا دو راهی
   اگر نظر ما رو می خواهید و حتی اگر نظرات قبلی رو هم بخونید می فهمید که سایر دوستان کنکوری که درگیر این روابط شدند چه ضرری کردند
   پیشنهاد ما اینه اگر دنبال آینده تون هستید،از این روابط دور بمونید حتما ،چون انتهایی نداره و شما چند سال از زندگی عقب میوفتید

 6. شازده کوچولو می گوید

  سلام ، فقط خواستم بگم بعد از خوندن نظرات، خیلی خوشحالم که اصلا تا الان که سال کنکورمه به هیچ دختری به هر نحو نزدیک نشدم(نمیدونم از سر حیا بوده یا عادت و..) ولی هرچی که بود دیگه اون حس رو ندارم(حسی که فکر میکردم خیلی از دنیا عقبم یا بی عرضه هستم) و خوش بختانه الان بزرگ ترین دغدغه ام اینه که کلوچه رو با شیر بخورم خوش مزه تره یا با نوشابه :))
  و پیشنهادم به اونایی که گرفتار شدن اینه: به طرف بگن، نه تایید میکنم این رابطه رو و نه دست رد به سینت میزنم، اگه خیلی واقعا عاشقی!! یکی دوسال کنکور رو به پام بشین(البته ناگفته نمونه که خودت هم باید بشینی و با منطق به خودت بقبولونی که اگه این یه سال خوب پیش بره در آینده زندگی خیلی بهتری رو با شریک زندگیت داری:)) رابطه ی یه زن و شوهر موفق خیلی بهتر از یه دختر پسر شکست خوردس.
  .
  ماشالا خودم یه پا مشاورم ببین چی گفتم* _ *

 7. Ffttmm می گوید

  منم امسال کنکوری‌ام‌.. واقعا دارم با بغض تایپ میکنم..متاسفانه حدود یک سال‌ه درگبر این موضوعم….ارتباطم رو از مهر با طرف مقابل قطع کردم ولی هنوزم به فکشرم، نمیتونم تمرکز کنم بهش فکر میکنم و عذاب وجدان دارم. تایم هم کمه نمیدونم تو ابن مدت کم چی کار کنم بهش فکر نکنم‌و بشینم جمع‌بندی اینا بکنم خواهش میکنم کمکم کنین.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   اولا به خودتون مسلط باشید
   احساسی به ماجرا فکر نکنید،چرا باید عذاب وجدان داشته باشید
   اگر الان در رابطه بودید فکر می کردید چقدر فرق می کرد؟ یک رابطه بدون آینده و بی هدف بود واقعا
   اولا به خدا توکل کنید، و همه چی رو به خدا بسپارید، شما در این بازه از زندگیتون باید به دنبال رشته ی مورد علاقه تون برید ،حالا اگر مسیر رشته موردی علاقه تون از کنکور میگذره که باید تلاش دو چندان داشته باشید ،اگر هم از بازار آزاد می خواهید وارد کار شوید بهتره روی یادگیری مهارت تمرکز کنید
   در کل نظر ما اینه که
   1- نماز خوندن رو شروع یا ادامه بدید
   2-ورزش روزانه رو حتما حتما داشته باشید
   3- هر چیزی که باعث یادآوری میشه رو کنار بزارید
   4-سعی کنید به آهنگ های احساسی یا عاشقانه برای مدتی شاید چند ماه گوش ندید
   5-هر وقتی فکری از اون شخص به سراغتون اومد به مغزتون فرمان ایست بدید و اون موضوع رو از ذهنتون متوقف کنید
   6-از فضای مجازی به دور باشید و نهایتا کنترل شده یک ساعت فقط برای اطلاع از اخبار کنکوری و مرتبط پیگیر باشید
   7- بعد از این موارد یک برنامه ریزی مجددا برای شروع دوباره داشته باشید
   و در آخر بهتره که همه ی این موارد رو انجام بدید وبه خدا ایمان داشته باشید که این رابطه به نفع شما نیست و خدا در زمان خودش آدمای بهتری رو سر راهتون قرار میده
   موفق باشید و شادکام

   1. Ffttmm می گوید

    وای مرسی بینهایت ممنونم از راهکار هاتون…دقیقا دنبال چنین حرف‌هایی بودم ک بشنوم. خدا حفظتون کنه.ممنونم از سایت خوبتون

    1. پی سی کنکور می گوید

     موفق باشید

 8. M می گوید

  با سلام من حدود یک ماه با یه پسری اشنا شدم که و فیزیو میخونه و اومد پیوی من و گفت کمک میکنه بهم اگر سوال داشتم منم اولش زیاد اهمیت ندادم و بعد از اون که چند تا سوال ازش پرسیدم هر شب احوالم رو میگرفت و درمورد درسام و ساعت مطالعه و ..ازم میپرسید منم همیشه جلوی حس خودم میگرفتم و بعد از چند وقت بهم پیشنهاد اشنایی داد منم گفتم تا کنکورم این موضوع رو باز نکنیم و قبول کرد بعد تصمیم گرفتم به بهانه ای از تلگرام برم و بهش خبر دادم ولی نتونستم بیشتر از یه هفته داخل تل نباشم الانم که برگشتم خبری ازش نیس اصلا تمرکز ندارم لطفا بگید چیکار کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   جدا از اینکه نباید شروع می کردید
   متاسفانه گاهی اوقات در مشاوره ها نیز این موارد پیش می آید،برای همین نباید از خط قرمز ها رد شد
   بهتره به آینده فکر کنید،چه بهتر که این رابطه شکل نگرفته،همچون سایر داوطلبان که در بالا کامنت گذاشته اند وضغیت به مراتب بدتری داشته اند،پس ابتدا خوشحال باشید رابطه ای خارج از عرف و نامفهوم رو ادامه نداده اید
   شما به این فکر کنید که 4 سال آینده می خواهید در چه جایگاهی باشید،نسبت به زندگیتون مثبت بین باشید ،درک کنید که الان در شرایطی قرار دارید که می توانید آینده خودتون رو تغییر بدید،سعی کنید خوابتون رو تنظیم کنید،اگر سر زدن به گوشی براتون غیر ممکنه،گوشی رو به مادرتون بدید و تنها در زمان های خاصی از روز در حد یکساعت از آن استفاده کنید،ورزش روزانه رو در حد نیم ساعت هم شده دست کم نگیرید،این توصیه هایی بود که میشه گفت

   1. M می گوید

    ممنون از توصیه هاتون

    1. پی سی کنکور می گوید

     موفق باشید

 9. RAHA-K می گوید

  سلام!
  من کنکوری 99 هستم…
  در این ایام ب کتابخونه میرم و درس میخونم…
  کلن هم سر ب زیرم و کاری ب کار جنس مخالف ندارم و حتی نگاهم هم بهشون نمیفته…یه اقایی تو کتابخونه هستن ک ایشونم همسن خودمن…هفته های اول اصلا قیافشون رو ندیده بودم و تمرکزم فقط رو درسم بود.اما بعد از یه مدت از طریقی فهمیدم ایشون هرشب قبل رفتن ب منزل شمارشونو با یه نامه ی فدایت شوم میزارن رو میز و میرن….
  اولش باورم نمیشد با من باشه،وقتی تا حالا حتی نگاشم نکردم…اما این کار هر شب مداومت داشت:(… یه شب که تنها بودیم متوجه شدم داره یه نامه ی جدید مینویسه و گزاشتش تو پاکت و اومد سمتم.پشت سرم ایستاد و من حتی یه لحظه هم برنگشتم ک نگاش کنم…من رو به فامیلیم صدا کرد و خواست سر صحبت رو باز کنه و از مدرسم پرسید منم جوابام یه کلمه ای بود: چطور؟
  اونم شروع کرد به مخ زدن
  منم با لحن تندی بهشون گفتم که بهشون ربطی نداره
  خیلی ب غرورش برخورد و نامه رو پاره کرد و دویید بیرون…از اون ب بعد رفتارای عجیبی پیدا کرده…سعی میکنه مثل من رفتار کنه ! ادمی ک روزی نیم ساعت بزور میخوند …پا ب پای من درس میخونه و اما از توجه سابقش ب من خبری نیست!مثل بچه ها رفتار میکنه
  بنظرم کارم اشتباه بوده و خیلی عذاب وجدان دارم…><لطفا کمکم کنید.
  ذهنم خیلی درگیره
  کاش از اول پا ب اون کتابخونه نمیزاشتم:((

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رها خانم گرامی
   خیلی خوبه که با برنامه درس می خونید،زیاد حساسیت نداشته باشید و برای خودتون درگیری فکری ایجاد نکنید
   بهترین کار اینه که اگر کتابخانه ی دیگری وجود دارد در اون منطقه ای که ساکن هستید،کتابخونه تون رو تغییر بدید
   اگر هم که همین یکی هستش،برای مدتی به کتابخونه نرید،و بعد از اون مجددا به کتابخونه برید و اینکه نمی دانیم این کتابخونه خصوصی هست یا دولتی که دو طرف مختلط هستند؟!
   هم چنین سعی کنید هر وقت قراره تنها بشید زودتر اونجا رو ترک کنید،و اگر مزاحمتی براتون ایجاد کردند مسئولین کتابخانه رو مطلع کنید و سپس با خانواده در جریان بگذارید
   بی اهمیت بودن بهترین واکنش به این اتفاقاته نسبت به این موارد خیلی بی خیال باشید ،چون شما الان قراره سرنوشت تحصیلی تون رو مشخص کنید و دنبال حاشیه و روابط غیر رسمی اصلا نباید باشید
   برنده کسی است که به بهترین شکل از این دوران گذر کند

 10. peyman می گوید

  سلام من داشتم تو سایت شما میچرخیدم که اتفاقی چشمم به مطلب شما افتاد / لطف کنین جواب بدین چون شما برای من الان حکم مشاور رو دارین … تقریبا چهار سال پیش من توی تل با دختر خانمی اشنا شدم و چند ماهی میشناختمش و ازش درخواست دوستی کردم و قبول نکرد و بالاخره بعد از چندین ماه قبول کرد که مدتی رو به طور (ازمایشی) با هم باشیم بعد از گذشت چند وقت ما خیلی بهم وابسته شدیم و دعوا هم خیلی میکردیم اما همو خیلی دوست داشتیم یا داریم هنوز نمیدونم اصلا . بعد نمیدونم دقیق سر حسادت بود یا هرچیز دیگه ای اون حد و مرز یا احترامه بین ما شکست از اون موقع ها به بعد دعوا ها شدت گرفت ولی خیلی زود اشتی میکردیم نمیدونم شیفتگی بود یا دوست داشتن نمیدونم این حسمو چطور بیان کنم یه طوریه که نداشته باشمش عذابه برام داشتنش هم عذاب گیج شدم من 4 سال پیش وارد رابطه شدم الان ک 18 سالمه و کنکوری هم هستم این 14 فروردین میشه 4 سال تمام فکر نبودش اعصابمو بهم میریزه و چندین بار خواستم و خواستیم که کات کنیم اما نتونستیم اخر پیش هم برگشتیم و 4 سال پیش من مدرسه نمونه دولتی بودم و فکر کنم سر همین رابطه بود که من از نمونه دولتی اومدم بیرون و از شرایط درس خونیم با معدل 19 رسیدم پارسال به 14/50 لطفا جواب بدین ممنوون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پیمان جان
   بهتره که سر فرصت حتما به یک روان شناس برای راهنمایی بیشتر مراجعه کنید،ولی مختصر موردی که میشه گفت اصولا در این سن این روابط اشتباهه حالا سن 14 سالگی هم که اصلا خوب نبوده،به هر حال شما خیلی بابت این رابطه تاوان دادید،پیشنهاد ما اینه که با خودتون خلوت کنید،که هدفتون چیه برای آینده؟،هدفتون از رابطه با اون دختر خانم چیه؟،قراره تا کجا این رابطه رو ادامه بدید؟ ،قطعا پیشنهاد ما اینه که رابطه رو به اتمام برسونید چون آینده ای نداره ای،شما مراحل جدیدی از زندگی پیش روتون است،پس بهتره عاقلانه به فکر آینده باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]