تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

نحوه برگزاری امتحانات خرداد 99 چگونه است؟(ابتدایی،متوسطه اول و دوم و بزرگسالان)

نحوه برگزاری امتحانات خرداد 99 چگونه است؟روش برگزاری امتحانات خرداد 99 ابتدایی ، متوسطه اول و دوم

پی سی کنکور : با توجه به شروع ویروس کرونا،بسیاری از مدارس از اسفندماه با تعطیلی روبرو شده اند. برای بسیاری از دانش آموزان نحوه برگزاری امتحانات ترم دوم خرداد 99 به سوال مهمی بدل شده است،در ادامه آخرین اخبار آموزش و پرورش در رابطه با نحوه برگزاری یا نمره دهی امتحان نوبت دوم دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول و دوم را بررسی خواهیم کرد.

 

نحوه برگزاری امتحانات خرداد 99 پایه ابتدایی

بر همین اساس امتحانات ۶ پایه اول ابتدایی به‌شیوه ارزشیابی توصیفی است و در پایه ششم امتحانات هماهنگ لغو شد؛ در دوره ابتدایی مبنای امتحانات دانش‌آموزان بر اساس نظر معلم، ارزشیابی در طول سال تحصیلی، آموزش تلویزیونی و مجازی است.

نحوه ارزشیابی غیرحضوری دانش‌آموزان پایه‌های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم

ارزشیابی پایانی خرداد ماه ۹۹ دانش آموزان پایه‌های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم طبق تصمیم شورای مدرسه ترجیحا بعد از تاریخ ششم خرداد ماه به عنوان تکمیل فرآیند آموزش به صورت غیر حضوری انجام می‌شود. ارزشیابی این دانش آموزان بر اساس مستندات و شواهد جمع آوری شده از مشارکت دانش آموز در فعالیت‌های آموزشی تربیتی داخل و خارج از کلاس درس و مدرسه، ارزشیابی حین آموزش‌های مجازی، ابتکارات و خلاقیت‌ها در موقعیت‌های یادگیری، پژوهش‌های دانش آموزی مرتبط با دروس، خلاصه نویسی، نتایج ارزشیابی‌های مستمر و تراکمی نوبت اول و مستمر نوبت دوم و سایر شیوه‌های ارزشیابی صورت می‌گیرد و نمره دانش آموز تعیین و به مدیر مدرسه ارائه می‌شود، این نمره در ستون ارزشیابی تکوینی و پایانی نوبت دوم (خرداد) ثبت و اعلام نتیجه می‌شود.

نحوه برگزاری امتحانات پایه نهم درخرداد 99

– تمامی امتحانات پایانی خرداد ماه ۹۹ پایه نهم نیز به صورت حضوری برگزار می‌شود. امسال امتحانات پایه نهم به صورت هماهنگ استانی برگزار نمی‌شود.

همچنین تمامی مراحل طراحی سوالات، برگزاری امتحانات و تصحیح اوراق در مدرسه انجام خواهد گرفت. برنامه امتحانات پایانی پایه نهم بر اساس نظر شورای مدرسه به گونه‌ای تنظیم می‌شود که ترجیحا از ششم خرداد ۹۹ شروع و تا ۳۱ خرداد به اتمام برسد و نمرات حداکثر تا پایان هفته اول تیرماه ۹۹ در سامانه ثبت شود.

نحوه ارزشیابی دروس شایستگی های فنی و شاخه فنی و حرفه ای و کار و دانش

تکمیل فرآیند آموزش و ارزشیابی دروس شایستگی‌های فنی، شاخه فنی و حرفه‌ای و استانداردهای مهارتی کاردانش (داخل و خارج هنرستان) از تاریخ ۲۷ اردیبهشت تا ۱۵ مرداد ماه با اولویت پایه دوازدهم با تصویب شورای مدرسه و هماهنگی اداره به صورت تراکمی و با برنامه ریزی و سازمان دهی هنرآموزان به صورت حضوری انجام می‌شود.

– ارزشیابی پایانی خرداد ماه ۹۹ دروس عمومی، شایستگی‌های غیرفنی و پایه فنی هنرستان‌ها به صورت غیر حضوری انجام می‌شود. این ارزشیابی بر اساس شناخت معلمان از میزان فعالیت‌های حضوری و غیر حضوری دانش آموزان و استفاده از سایر شیوه‌های ارزشیابی پیش گفته، انجام خواهد شد. بدیهی است در دروس پایه فنی و شایستگی‌های غیر فنی حصول اطمینان از آموزش حضوری و غیر حضوری و پودمان های باقیمانده با معلمان مربوط خواهد بود.

نحوه برگزاری امتحانات خرداد 99 دوازدهم

امتحانات نهایی دوازدهم خرداد 99 به صورت حضوری برگزار می شود و طبق برنامه امتحان نهایی از 17 خرداد شروع و تا 16 تیر به طول می انجامد.در رابطه با محتوای امتحان نهایی دوازدهم در خرداد ماه 99 ، خسرو ساکی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش می گوید: آموزش ما با توجه به شیوع کرونا به دو بخش تقسیم شد یک بخش تا هفته اول اسفند بود که حدود ۸۰ درصد منابع درسی در کلاس‌های پایه دوازدهم تدریس شده است و بخش دوم ۲۰ درصدی بود که به صورت مجازی و غیر حضوری توسط معلمان به دانش آموزان آموزش داده شد.

۸۰ درصد اول را برای همه دانش آموزان مبنا قرار دادیم و ۱۶ نمره از این ۸۰ درصد طرح می‌شود. برای بخش باقیمانده دو نوع سوال طرح می‌شود به این صورت که ۴ نمره از ۲۰ درصدی که به صورت غیر حضوری تدریس شده و ۴ نمره هم از همان ۸۰ درصد قبلی که دانش آموزان حضوری آموزش دیده اند.

 

نحوه برگزاری امتحانات داوطلبان آزاد، ایثارگران، بزرگسالان و از راه دور

ارزشیابی دانش آموزان داوطلب آزاد، ایثارگران، بزرگسالان و از راه دور به غیر از پایه دوازدهم، سوم متوسطه و پیش دانشگاهی برابر آیین ‌نامه ‌های مربوط به صورت حضوری تا پایان خرداد برگزار می‌شود. امتحانات نهایی پایه‌های دوازدهم، سوم متوسطه و پیش دانشگاهی مطابق آیین‌ نامه ‌های مربوط همزمان با دانش آموزان روزانه از تاریخ هفدهم خرداد شروع می‌شود.

 

خبرگزاری ایسنا،تسنیم

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=14366

ممکن است شما دوست داشته باشید
22 نظر
 1. اشکان می گوید

  سلام منو رفیقام هممون یازدهم انسانی هستیم و درس میخونیم الان برای کنکور ببخشید پی سی عزیز امتحانات حضوری هستن یا آنلاین خیلی استرس داریم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام اشکان عزیز
   تا آنجایی که اعلام شده فقط امتحانات نهم و دوازدهم حضوری هستند و مابقی غیر حضوری
   باز بهتر از مسئولان مدرسه تون سوال کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]