تام لند

مدرسه نگرش

تام لند

اخبار کنکور
مطالب کنکوری
امتحانات نهایی
جزوات آموزشی
سوالات کنکور
پرسش و پاسخ

بهترین منابع کنکور تجربی 1400 نظام جدید (از نگاه داوطلبان)

بهترین کتاب های کنکور تجربی نظام جدید

بهترین منابع کنکور تجربی نظام جدید
منابع کمک درسی کنکور تجربی

کنکور سراسری 1400 هم به زودی از راه می رسد، و در حال حاضر طبق اعلام سازمان سنجش تنها کنکور نظام جدید برگزار می شود و تمامی داوطلبان باید متناسب با آن خود را آماده کنند،که اطلاعات بیشتر از شیوه برگزاری را می توانید در پست «نحوه برگزاری کنکور 1400» و «کنکور 1400 نظام قدیم برگزار می شود؟ » بخوانید.

اما پس از آگاهی از روند برگزار آزمون سراسری ،بهترین منابع کنکور تجربی ۱۴۰۰ یکی از مواردی است که دانش آموزان برای آمادگی هر چه بیشتر در کنکور بدان نیاز دارند. هم چنین با وجود منابع متعدد در کتب کمک آموزشی و جهت کمک به دانش آموزان در این مطلب به معرفی بهترین منابع کمک درسی کنکور 1400 تجربی نظام جدید به تفکیک دروس عمومی و اختصاصی می پردازیم ،هم چنین لازم است ابتدا از فهرست منابع کنکور تجربی 1400 اطلاع کافی داشته باشید. چنانچه در مورد تاثیر معدل نیز سوالی دارید می توانید از مطلب (تاثیر معدل کنکور 1400 ) دیدن کنید.

 

بهترین منابع کمک درسی کنکور تجربی نظام جدید کدام است؟

این سوالی است که اغلب داوطلبان کنکور سال آینده با فرا رسیدن زمان برگزاری کنکور از یکدیگر می پرسند. دانش آموزان از طرفی با امتحانات آخر ترم خود مواجه بوده و باید زمان زیادی را جهت گذراندن امتحانات با موفقیت صرف نمایند و از طرفی باید کلیه مطالب سالهای گذشته را مرور کنند.

ازآنجائیکه حجم دروس اعم از عمومی و تخصصی در رشته تجربی حجیم بوده و نکات بسیار زیادی در آنها نهفته است، از این رو خواندن تمامی دروس در عمل امکان پذیر نیست. در این مدت زمان کوتاه تا برگزاری کنکور سراسری باید به باید به بهترین کتاب تست درسی خود مراجعه کنید. حتی دانش آموزانی که از سال قبل برنامه ریزی داشته و تمام دروس را مطالعه کرده اند با گذشت چندین ماه ممکن است برخی مطالب را فراموش نمایند و این طبیعی است. بهترین منابع کمک درسی کنکور گزینه مناسبی برای داوطلبان بشمار می رود، بطوریکه می توانند در این مدت زمان کوتاه کلیه دروس را مرور نموده و اشکالات خود را برطرف نمایند .هم چنین می توانید از بودجه بندی کنکور 1400 نیز دیدن کنید.

ممکن است برخی از دانش آموزان از خود بپرسند بهترین منابع کمک درسی کنکور چه لزومی دارد. در بخش بعدی اهمیت مطالعه بهترین منابع کمک درسی کنکور را تبیین می کنیم.

 

انتخاب بهترین منابع کمک درسی در موفقیت کنکور 1400 تجربی تاثیر داره؟

انتخاب بهترین منابع کمک آموزشی و تاثیر آن در موفقیت در کنکور انکار ناپذیر است. اگر از داوطلبان برتر سالهای گذشته کنکور در مورد تاثیر منابع کمک درسی در موفقیت کنکور سوال نمائید، اکثر آنها به این موضوع تاکید خواهند داشت. منابع کمک درسی کنکور که توسط انتشارات و موسسات مختلف منتشر می گردد دارای چندین مزیت مهم هستند. اول اینکه این کتب و منابع توسط اساتید برتر کنکور نگارش و تدریس می شود، از اینرو به تمامی نکات مهم کنکوری در آنها اشاره می گردد. دوم اینکه روشهای سریع تست زنی و پاسخ دادن به تست ها به همراه راه حلهای تستی به شما آموزش داده می شود و سوم اینکه این کتب چکیده ای از نکات مهم کتب درسی بوده و حتی برخی از نکاتی را که در کتب بدان بطور واضح اشاره نشده است را تشریح می نمایند. بدین ترتیب با صرف مدت زمان کمتر و کیفیت یادگیری بهتر می توانید رتبه بهتری کسب کنید. بدین صورت تاثیر منابع کمک درسی در موفقیت کنکور انکار ناپذیر است ،هم چنین می توانید از روش مطالعه دروس و برنامه ریزی کنکور 1400 نیز دیدن کنید.

 

ملاک معرفی بهترین کتاب های کمک آموزشی کنکور تجربی ۱۴۰۰ چیه؟

منابعی که در ادامه مشاهده می کنید کاملا پیشنهادی می باشد و معیاری قرارگیری کتاب ها نیز استقبال دانش آموزان و داوطلبان رتبه برتر از این کتاب ها و هم چنین سابقه مشاوران و دبیران صاحب قلم بوده که برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری نظام قدیم در گذشته کتاب های خوبی تالیف کرده اند .هم چنین ممکن است منبع مدنظر شما در این لیست نباشد که دلیل بر بد بودن آن نیست و به طور کلی خط فکری اکثر کتاب های کمک درسی یکسان است و تنها در شیوه بیان و تدریس برخی از مباحث متفاوت می باشد ،پس باید در هر صورت به این نکته توجه داشت که هر داوطلب باید از منابع موجود بهترین استفاده را ببرد.

 

بهترین منابع دروس عمومی کنکور تجربی 1400 نظام جدید

بهترین منابع ادبیات کنکور 1400 تجربی نظام جدید

 

از بهترین کتاب های ادبیات عمومی کنکور تجربی نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :

 

به صورت مبحثی :

– قرابت معنایی : برای آموزش  نشر دریافت (قرابت معنایی هامون سبطی نمونه صفحات کتاب| برای تست زنی (نشر الگو نمونه صفحات کتاب)

– آرایه های ادبی : نشر الگو نمونه صفحات کتاب | نشر دریافت (نمونه صفحات کتاب)

– زبان فارسی : نشر دریافت برای آموزش نمونه صفحات کتاب | نشر الگو برای تست (نمونه صفحات کتاب)

– املا و واژگان : واژگان انتهای کتاب درسی | نشر الگو (نمونه صفحات کتاب) |نشر دریافت (نمونه صفحات کتاب) | لقمه مهر و ماه (نمونه صفحات کتاب)

 

به صورت موضوعی جامع :

– میکرو طلایی گاج  (نمونه صفحات کتاب)

 


بهترین منابع عربی کنکور 1400 تجربی نظام جدید

 

از بهترین کتاب های عربی عمومی کنکور تجربی نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :

 


بهترین منابع دین و زندگی کنکور 1400 تجربی نظام جدید

 

از بهترین کتاب های دین و زندگی عمومی کنکور تجربی نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :

 


بهترین منابع زبان انگلیسی کنکور 1400 تجربی نظام جدید

 

از بهترین کتاب های زبان انگلیسی عمومی کنکور تجربی نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :

 • زبان انگلیسی جامع مبتکران (شهاب اناری- روزبه شهلایی) – (نمونه صفحات کتاب)
 • زبان انگلیسی کیا سالار (نشر خیلی سبز) – (نمونه صفحات کتاب)
 • زبان انگلیسی میکرو طلایی گاج – (نمونه صفحات کتاب)

 

منابع مناسب برای تمرین بیشتر درک مطلب و ریدینگ انگلیسی کنکور 1400 :

 • و نترسیم از متن (رضا کیا سالار- نشر شبقره)
 • درک متن انگلیسی به زبان ساده (شهاب اناری-انتشارات – مبتکران)

 

 

بهترین منابع دروس اختصاصی کنکور تجربی 1400 نظام جدید

بهترین منابع زمین شناسی کنکور 1400 تجربی نظام جدید

درس زمین شناسی یکی از دروس کم حجم ولی رتبه آور محسوب می شود. که دو کتاب زیر را می توان به عنوان منابع کمک آموزشی زمین شناسی نام برد :

 

 

از بهترین کتاب های زمین شناسی اختصاصی کنکور تجربی نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :

 


بهترین منابع ریاضی تجربی کنکور 1400 تجربی نظام جدید

 

از بهترین کتاب های ریاضی تجربی کنکور نظام جدید تجربی می توان به کتب زیر اشاره کرد :


بهترین منابع زیست شناسی کنکور 1400 تجربی نظام جدید

 

از بهترین کتاب های زیست شناسی تجربی کنکور نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :


بهترین منابع فیزیک کنکور 1400 تجربی نظام جدید

 

از بهترین کتاب های فیزیک کنکور تجربی نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :

 


بهترین منابع شیمی کنکور 1400 تجربی نظام جدید

 

از بهترین کتاب های شیمی کنکور تجربی نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :

 

نکاتی مهم درباره خرید بهترین منابع کنکور 1400 تجربی

خب برای کنکور کتاب های درسی اصلی ترین منابع هستند که می توانید لیست و سال چاپ هر کدام را در مطلب « منابع کنکور تجربی 1400 » مشاهده کنید، اما در انتخاب برترین منابع برای کنکور تجربی 1400 نظام جدید که در بالا ارائه شده ،ذکر چند نکته الزامی است :

* نکته ی اول که در انتخاب منابع کمک آموزشی کنکور با اهمیت است،این است که عناوین و سرفصل دروس بر اساس کتاب درسی نوشته شده باشد و هم چنین جامع باشد طوری که تمامی مطالب را پوشش دهد. (اگر به منابع دسترسی ندارید،روی دانلود منابع کنکور تجربی 1400 کلیک کنید.)

– حتما متناسب با سطح تحصیلی تون کتاب تهیه کنید و  به هیچ وجه از کتاب هایی که سطح سنگینی دارند برای شروع استفاده نکنید.

– اگر در درس خاصی ضعف پایه ای دارید، می توانید برای تقویت و فهم بهتر از کتب سیر تا پیاز انتشارات گاج و یا کتب ماجراهای من و درسام انتشارات خیلی سبز استفاده کنید و سپس برای تسلط برای تست از سایر کتب های معرفی شده استفاده کنید.

ازخرید کتاب هایی که اطلاعات اضافی و بیشتر از نیاز کنکور را به شما منتقل می کنند خودداری کنید .

حتی الامکان سعی کنید برای یک درس از چندین منبع استفاده نکنید ،چون شما را درگیر حواشی و استرس بیشتری می کند و تا جایی که می توانید مطالعه تان را با یک منبع کمک آموزشی پیش ببرید و در صورت لزوم و یا تمام کردن آن می توانید از یک منبع جدید دیگر نیز استفاده کنید.

برای انتخاب نهایی کتاب ها با توجه به لیست پیشنهادی و تحقیق های انجام شده سعی کنید از نزدیک با مراجعه حضوری به کتابفروشی و یا اگر قصد دارید آنلاین خریداری کنید حتما نمونه صفحات کتب را که در لیست فوق دیده می شود ،ببیینید و بررسی کنید که تا چه میزان آن کتاب با سلیقه شما سازگار است و پس از بررسی و اطمینان نسبت به خرید کتاب مورد نظر اقدام کنید.

 

امیدواریم استفاده کافی را برده باشید ، هم چنین شما کاربران گرامی می توانید از بهترین منابع کنکور ریاضی 1400 نظام جدید ، بهترین منابع کنکور انسانی 1400 نظام جدید دیدن کنید.

 

منابع : اطلاعات برگرفته از انتشارات و سایت های گاجخیلی سبزمهر و ماهنشر الگومشاوران آموزشمبتکران – سایت های پایتخت کتابکتابچیچی بخونم

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=13066

ممکن است شما دوست داشته باشید
151 نظر
 1. بهناز می گوید

  سلام . خسته نباشید . من می خواستم بپرسم که اگر شخصی منابع کنکوری مثل دی وی دی ها و یا کتاب های کمک درسی کتاب های نظام جدید اما مربوط به سالهای قبل مثلا” سالهای 96 یا 97 رو تهیه کنه، آیا برای کنکور امسال یا سالهای بعد به دردش می خورند یا نه؟ یا اینکه حتما باید منابع جدید رو تهیه کنه؟… آیا کتاب های درسی در طی چند سال خیلی تغییر می کنند؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام بهناز خانم گرامی
   ما پیشنهاد نمی کنیم ،حداقل برای تخصصی ها و دینی منابع بروز تهیه کنید

 2. مریم می گوید

  سلام وقتون بخیر ایا منابع جامع که سال 98 چاپ شده واسه کنکور 99 میشه واسه کنکور 1401 استفاده کرد

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   برای زیست و شیمی و دینی رو پیشنهاد نمی کنیم

 3. فرزانه می گوید

  با سلام . من چند سال قبل دیپلم نظام قدیم گرفتم و الان هم همون درس ها و مطالب کتابهاش رو فراموش کرده ام . دوباره میخوام الان امتحان کنکور بدم . بصورت خودآموز هم میخوام درس بخونم و معلم خصوصی نگیرم . بنظر شما چکار باید کنم و از چه منابعی استفاده کنم تا خودم در اوقات فراغت در خانه بتونم درس بخونم ؟ آیا شما منبعی درسی حالا چه کتاب باشه و یا دی وی دی و نرم افزار و غیره سراغ دارید که مطالب درسی رو از پایه تا سطح پیشرفته بصورت آسان و قابل فهم آموزش بده؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فرزانه خانم گرامی
   برای دروس عمومی که همون کتاب کمک درسی کافیه
   برای دروس تخصصی هم که مشکل جدی ندارید باز کتاب کمک رسی کفایت می کنه
   اما برای دروس تخصصی که مشکل دارید بهتره کلاس آنلاین رو شرکت کنید

 4. امید می گوید

  سلام به نظر شما بهترین منابع برای عربی و فیزیک و ریاضی تجربی چیه؟ سطحم تو این 3 تا درس پایینه می خوام کنکور 1401 رو بدم و از همین الان خوندنشون رو شروع کنم. لطفا کامل راهنماییم کنید ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امید عزیز
   پوزش بابت تاخیر
   تمامی کتب خوب هستند و شباهت زیادی هم به هم دارند
   شما نمونه کتب رو بررسی کنید و اگر دوست داشتید می توانید استفاده کنید

 5. علیرضا می گوید

  سلام به پی سی محترم من منبع شیمی که دارم مبتکران اقای بازرگانی هستش با حرف اخر و اینکه شیمی اقای بازرگانی خیلی دوس دارم بخونم اما حجمش خیلییی بالاس و فک نمیکنم واسه درصد بالا نیاز به این حجم از مطالعه باشه و با یک سوم این حجمم میشه درصد بالا 80 بدست اورد کما اینکه رتبه های برترهم اینکارو کردن پشنهاد شما اگه بخاید یه منبع معرفی کنید چیه واسه درصد 80 به بالا خیلی ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علیرضا عزیز
   پیشنهاد ما خیلی سبز و موج آزمون هستش

 6. پیام می گوید

  سلام پی سی جان لطفا برای ریاضی بین خیلی سبز و مهر و ماه همچنین برای دینی بین خیلی سبز و گاج نقره ای کتاب برتر رو بهم معرفی کنید فقط تمنا دارم نگید جفتش عمیقا سپاسگذارم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پیام عزیز
   باور کنید این کتب همه شون خوبن، فقط بستگی به خود سلیقه فرد داره ،مثلا یکی با درسنامه ش حال نمی کنه یا مدل تست ها رو نمیپسنده در حالی که برای شخصی دیگر کاملا این توضیحات موردپسند هست
   خیلی سبز سطحش متوسط به بالاست و مهر و ماه برای سطح پایین تر هم پیشنهاد میشه
   دینی هم خیلی سبز رو ما انتخاب می کنیم

 7. مهدیه می گوید

  سلام و عرض ادب
  پی سی جان ،بین کتاب هایی که از فیزیک و ریاضی در صفحه گذاشتین کدومشون برای منی که نظام قدیمی هستم و سطحم در این دو درس ضعیفه ؟
  به نظرتون کتاب اقای بابک سادات چطوریه ؟؟عالی هس که بگیرمش؟؟
  سپاس

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدیه خانم گرامی
   کتاب آقای سادات درسنامه خوبی داره،کتاب مهروماه رو هم در کنارش بررسی کنید

 8. الی می گوید

  خدا رو شکر بالاخره جواب دادین. من هر روز سایتتون رو چک میکردم و الان اتفاقی دیدم جواب دادین.
  ببخشید یعنی برای ریاضی و فیزیک حتما باید منبع نظام جدید بخونم؟؟ برای تست و اینا منظورم نیست فقط درسنامه و مباحث درسی.
  بعد برای زیست و شیمی هم منظورم خیلی سبز نظام جدید بود. کلا میخواستم به جای کتاب درسی کهنه یهویی کمک آموزشی بخرم و از روی همون، هم تست بزنم و هم درسشو بخونم.میشه اینطوری آیا؟ مثلا برای درس مهمی مثل زیست درسنامه خیلی سبز (همون کتابش که بدون تسته و فقط درسنامه است) جای کتاب درسی رو میتونه بگیره؟
  ممنون میشم اگه ممکنه این دفعه زود تر جوابمو بدین. مرررسی

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام الی خانم گرامی
   همیشه تا جایی که بشه سریع پاسخگو هستیم ولی این مدت یکم مشکلات پیش اومد و فرصت نشد عذرخواهی می کنیم
   اگر مشکل مالی دارید،به نظر ما اخبار مثبتی از تمدید نظام قدیم اومده،می توانید صبر کنید تا جلسه هفته آینده اگر نه که طبق زیر عمل کنید
   خب آخه وقتی هر سال کتب نظام جدید تغییر دارند ما چطوری کتب نظام قدیم 4 5 سال پیش رو بهتون پیشنهاد بدیم
   برای زیست که حتما حتما کتاب رو در کنار کتاب تستی تهیه کنید،حالا برای شیمی هم میگم کتاب رو تهیه کنید ولی خب اگر نمیشه همون کتاب کمک درسی براش کافیه

 9. هستی می گوید

  سلام عربی گاج میکرو طلایی بهتره یا خیلی سبز؟ چه فرقی با هم دارن؟ نمیدونم از کدوم استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام هستی خانم گرامی
   شما نمونه صفحات هر دو بررسی کنید،هر کدوم رو پسنیدید انتخاب کنید
   دو نفر با دو کتب متفاوت هر دو می توانند نتیجه خوبی بگیرند،پس همینکه از شیوه تالیف و بیان راضی باشید به نظر ما کافیه

 10. محسن می گوید

  سلام خسته نباشید چاپ جدید کتاب زیست دوازدهم خیلی سبز با چاپ قبلیش فرقی کرده ؟؟ یعنی پاسخ تست ها و تشریح آنها با درسنامه اش هنوز جداست ؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محسن جان
   معمولا زیست خیلی سبز دو جلدی ارائه میشه

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]