تام لند

نگرش

تام لند

اخبار کنکور
مطالب کنکوری
امتحانات نهایی
جزوات آموزشی
سوالات کنکور
پرسش و پاسخ

بهترین منابع کنکور ریاضی 1400 نظام جدید (از نگاه داوطلبان)

بهترین کتاب های کنکور ریاضی نظام جدید

بهترین منابع کنکور ریاضی نظام جدید
منابع کمک درسی کنکور ریاضی

کنکور سراسری 1400 هم به زودی از راه می رسد، و در حال حاضر طبق اعلام سازمان سنجش تنها کنکور نظام جدید برگزار می شود و تمامی داوطلبان باید متناسب با آن خود را آماده کنند،که اطلاعات بیشتر از شیوه برگزاری را می توانید در پست «کنکور 1400» و «کنکور 1400 نظام قدیم برگزار می شود؟ » بخوانید.

اما پس از آگاهی از روند برگزار آزمون سراسری ،بهترین منابع کنکور ریاضی ۱۴۰۰ یکی از مواردی است که دانش آموزان برای آمادگی هر چه بیشتر در کنکور بدان نیاز دارند. هم چنین با وجود منابع متعدد در کتب کمک آموزشی و جهت کمک به دانش آموزان در این مطلب به معرفی بهترین منابع کمک درسی کنکور 1400 ریاضی نظام جدید به تفکیک دروس عمومی و اختصاصی می پردازیم ،هم چنین لازم است ابتدا از فهرست منابع کنکور ریاضی 1400 اطلاع کافی داشته باشید. چنانچه در مورد تاثیر معدل نیز سوالی دارید می توانید از مطلب (تاثیر معدل کنکور 1400 ) دیدن کنید.

 

بهترین منابع کمک درسی کنکور ریاضی نظام جدید کدام است؟

این سوالی است که اغلب داوطلبان کنکور سال آینده با فرا رسیدن زمان برگزاری کنکور از یکدیگر می پرسند. دانش آموزان از طرفی با امتحانات آخر ترم خود مواجه بوده و باید زمان زیادی را جهت گذراندن امتحانات با موفقیت صرف نمایند و از طرفی باید کلیه مطالب سالهای گذشته را مرور کنند.

ازآنجائیکه حجم دروس اعم از عمومی و تخصصی در رشته ریاضی حجیم بوده و نکات بسیار زیادی در آنها نهفته است، از این رو خواندن تمامی دروس در عمل امکان پذیر نیست. در این مدت زمان کوتاه تا برگزاری کنکور سراسری باید به بهترین کتاب تست درسی خود مراجعه کنید. حتی دانش آموزانی که از سال قبل برنامه ریزی داشته و تمام دروس را مطالعه کرده اند با گذشت چندین ماه ممکن است برخی مطالب را فراموش نمایند و این طبیعی است. بهترین منابع کمک درسی کنکور گزینه مناسبی برای داوطلبان بشمار می رود، بطوریکه می توانند در این مدت زمان کوتاه کلیه دروس را مرور نموده و اشکالات خود را برطرف نمایند .هم چنین می توانید از بودجه بندی کنکور نیز دیدن کنید.

ممکن است برخی از دانش آموزان از خود بپرسند بهترین منابع کمک درسی کنکور چه لزومی دارد. در بخش بعدی اهمیت مطالعه بهترین منابع کمک درسی کنکور را تبیین می کنیم.

 

انتخاب بهترین منابع کمک درسی در موفقیت کنکور 1400 ریاضی تاثیر داره؟

انتخاب بهترین منابع کمک آموزشی و تاثیر آن در موفقیت در کنکور انکار ناپذیر است. اگر از داوطلبان برتر سالهای گذشته کنکور در مورد تاثیر منابع کمک درسی در موفقیت کنکور سوال نمائید، اکثر آنها به این موضوع تاکید خواهند داشت. منابع کمک درسی کنکور که توسط انتشارات و موسسات مختلف منتشر می گردد دارای چندین مزیت مهم هستند. اول اینکه این کتب و منابع توسط اساتید برتر کنکور نگارش و تدریس می شود، از اینرو به تمامی نکات مهم کنکوری در آنها اشاره می گردد. دوم اینکه روشهای سریع تست زنی و پاسخ دادن به تست ها به همراه راه حلهای تستی به شما آموزش داده می شود و سوم اینکه این کتب چکیده ای از نکات مهم کتب درسی بوده و حتی برخی از نکاتی را که در کتب بدان بطور واضح اشاره نشده است را تشریح می نمایند. بدین ترتیب با صرف مدت زمان کمتر و کیفیت یادگیری بهتر می توانید رتبه بهتری کسب کنید. بدین صورت تاثیر منابع کمک درسی در موفقیت کنکور انکار ناپذیر است ،هم چنین می توانید از روش مطالعه دروس و برنامه ریزی کنکور 1400 نیز دیدن کنید.

 

ملاک معرفی بهترین کتاب های کمک آموزشی کنکور ریاضی ۱۴۰۰ چیه؟

منابعی که در ادامه مشاهده می کنید کاملا پیشنهادی می باشد و معیاری قرارگیری کتاب ها نیز استقبال دانش آموزان و داوطلبان رتبه برتر از این کتاب ها و هم چنین سابقه مشاوران و دبیران صاحب قلم بوده که برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری نظام قدیم در گذشته کتاب های خوبی تالیف کرده اند .هم چنین ممکن است منبع مدنظر شما در این لیست نباشد که دلیل بر بد بودن آن نیست و به طور کلی خط فکری اکثر کتاب های کمک درسی یکسان است و تنها در شیوه بیان و تدریس برخی از مباحث متفاوت می باشد ،پس باید در هر صورت به این نکته توجه داشت که هر داوطلب باید از منابع موجود بهترین استفاده را ببرد.

 

بهترین منابع دروس عمومی کنکور ریاضی 1400 نظام جدید

بهترین منابع ادبیات کنکور 1400 ریاضی نظام جدید

 

از بهترین کتاب های ادبیات عمومی کنکور ریاضی نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :

 

به صورت مبحثی :

– قرابت معنایی : برای آموزش  نشر دریافت (قرابت معنایی هامون سبطی نمونه صفحات کتاب| برای تست زنی (نشر الگو نمونه صفحات کتاب)

– آرایه های ادبی : نشر الگو نمونه صفحات کتاب | نشر دریافت (نمونه صفحات کتاب)

– زبان فارسی : نشر دریافت برای آموزش نمونه صفحات کتاب | نشر الگو برای تست (نمونه صفحات کتاب)

– املا و واژگان : واژگان انتهای کتاب درسی | نشر الگو (نمونه صفحات کتاب) |نشر دریافت (نمونه صفحات کتاب) | لقمه مهر و ماه (نمونه صفحات کتاب)

– گاج میکرو طلایی (مبحثی جامع ) – (نمونه صفحات کتاب)

 


بهترین منابع عربی کنکور 1400 ریاضی نظام جدید

 

 

از بهترین کتاب های عربی عمومی کنکور ریاضی نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :

 


بهترین منابع دین و زندگی کنکور 1400 ریاضی نظام جدید

 

 

از بهترین کتاب های دین و زندگی عمومی کنکور ریاضی نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :

 


بهترین منابع زبان انگلیسی کنکور 1400 ریاضی نظام جدید

 

 

از بهترین کتاب های زبان انگلیسی عمومی کنکور ریاضی نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :

 • زبان انگلیسی جامع مبتکران (شهاب اناری- روزبه شهلایی) – (نمونه صفحات کتاب)
 • زبان انگلیسی کیا سالار (نشر خیلی سبز) – (نمونه صفحات کتاب)
 • زبان انگلیسی میکرو طلایی گاج – (نمونه صفحات کتاب)

 

منابع مناسب برای تمرین بیشتر درک مطلب و ریدینگ انگلیسی کنکور 1400 :

 • و نترسیم از متن (رضا کیا سالار- نشر شبقره)
 • درک متن انگلیسی به زبان ساده (شهاب اناری-انتشارات – مبتکران)

 

 

بهترین منابع دروس اختصاصی کنکور ریاضی 1400 نظام جدید

بهترین منابع آمار و احتمال و گسسته کنکور 1400 ریاضی نظام جدید

 

از بهترین کتاب های آمار و احتمال و گسسته کنکور ریاضی نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :


بهترین منابع حسابان کنکور 1400 ریاضی نظام جدید

 

از بهترین کتاب های حسابان کنکور ریاضی نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :

 


بهترین منابع هندسه کنکور 1400 ریاضی نظام جدید

 

 

از بهترین کتاب های هندسه کنکور ریاضی نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :


بهترین منابع فیزیک کنکور 1400 ریاضی نظام جدید

 

از بهترین کتاب های فیزیک کنکور ریاضی نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :

 


بهترین منابع شیمی کنکور 1400 ریاضی نظام جدید

 

از بهترین کتاب های شیمی کنکور ریاضی نظام جدید می توان به کتب زیر اشاره کرد :

 

نکاتی مهم درباره خرید بهترین منابع کنکور 1400 ریاضی

خب برای کنکور کتاب های درسی اصلی ترین منابع هستند که می توانید لیست و سال چاپ هر کدام را در مطلب « منابع کنکور ریاضی 1400 » مشاهده کنید، اما در انتخاب برترین منابع برای کنکور ریاضی 1400 نظام جدید که در بالا ارائه شده ،ذکر چند نکته الزامی است :

* نکته ی اول که در انتخاب منابع کمک آموزشی کنکور با اهمیت است،این است که عناوین و سرفصل دروس بر اساس کتاب درسی نوشته شده باشد و هم چنین جامع باشد طوری که تمامی مطالب را پوشش دهد. (اگر به منابع دسترسی ندارید،روی دانلود منابع کنکور ریاضی 1400 کلیک کنید.)

– حتما متناسب با سطح تحصیلی تون کتاب تهیه کنید و  به هیچ وجه از کتاب هایی که سطح سنگینی دارند برای شروع استفاده نکنید.

– اگر در درس خاصی ضعف پایه ای دارید، می توانید برای تقویت و فهم بهتر از کتب سیر تا پیاز انتشارات گاج و یا کتب ماجراهای من و درسام انتشارات خیلی سبز استفاده کنید و سپس برای تسلط برای تست از سایر کتب های معرفی شده استفاده کنید.

ازخرید کتاب هایی که اطلاعات اضافی و بیشتر از نیاز کنکور را به شما منتقل می کنند خودداری کنید .

حتی الامکان سعی کنید برای یک درس از چندین منبع استفاده نکنید ،چون شما را درگیر حواشی و استرس بیشتری می کند و تا جایی که می توانید مطالعه تان را با یک منبع کمک آموزشی پیش ببرید و در صورت لزوم و یا تمام کردن آن می توانید از یک منبع جدید دیگر نیز استفاده کنید.

برای انتخاب نهایی کتاب ها با توجه به لیست پیشنهادی و تحقیق های انجام شده سعی کنید از نزدیک با مراجعه حضوری به کتابفروشی و یا اگر قصد دارید آنلاین خریداری کنید حتما نمونه صفحات کتب را که در لیست فوق دیده می شود ،ببیینید و بررسی کنید که تا چه میزان آن کتاب با سلیقه شما سازگار است و پس از بررسی و اطمینان نسبت به خرید کتاب مورد نظر اقدام کنید.

 

امیدواریم استفاده کافی را برده باشید ، هم چنین شما کاربران گرامی می توانید از بهترین منابع کنکور تجربی 1400 نظام جدید ، بهترین منابع کنکور انسانی 1400 نظام جدید دیدن کنید.

 

منابع : اطلاعات برگرفته از انتشارات و سایت های گاجخیلی سبزمهر و ماهنشر الگومشاوران آموزشمبتکران – سایت های پایتخت کتابکتابچیچی بخونم

عکس از خبرگزاری ایرنا

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=13067

ممکن است شما دوست داشته باشید
22 نظر
 1. محمد مهدی اسفینی فراهانی می گوید

  من زبانم در حد صفر اما خب برا کنکور میخوام خوب بشم
  نظزتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام روی واژگان تمرکز کنید به نظر ما،می توانید از کتب مبتکران استفاده کنید و هم چنین در کنارش در صوئرت امکان از کلاس های نکته و تست هم استفاده کنید

 2. Amir می گوید

  ممنون از سایت خوبتون من که خیلی راضی هستم…
  سپاس

  1. پی سی کنکور می گوید

   سپاس از لطف شما امیر عزیز به پی سی کنکور

 3. دیلان می گوید

  سلام میشه چند کتاب دیگه واسه درس ریاضیات معرفی کنید.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دیلان خانم گرامی
   چشم
   فقط اگر صبور باشید تا هفته ی آینده که باز این مطلب رو بروز کنیم چون فعلا مطالب خیلی زیادی در دست بررسیه
   واینکه اگر کتاب خارج از این پیشنهادات رو هم پسندید حتما استفاده کنید

 4. بهار زارع می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بپرسم کتاب های تست الگو برای ریاضی و حسابان خوب هستش؟ سطحشون چطوره از نظر شما؟
  کتاب های نردبام چطور؟
  با تشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام بهار خانم گرامی
   سطحشون متوسط رو به بالاست
   کتاب های نردبام هم رو هم میشه گفت کتاب های سطح بالا هستند

 5. هماموسوی می گوید

  سلام خسته نباشد و ببخشید من یک اعتراضی داشتم ولی باید بگم چرا ما انقدر منبع های زیادی داریم و شما در مقالتون نوشتید ازیک منبع پیرو کنید این سوال پیش میاد مگه میشه؟؟؟؟اولا چرا خودتون انقدر منبع پیشنهاد دادید و میگید از یکیشون استفاده کنید!؟!؟
  دوما چرا ما باید دانش علمی مون رو به کنکور محدود کنیم و فراتر نرویم ؟چرا نباید اضافی تر یاد بگیریم ؟درسته باید به کنکور توجه کنیم اما این به نظرشما باعث تک بعدی بودن نمیشه؟؟؟من خودم به شخصه کنار درسام کتابای علمی فراتر از سنم را مطالعه میکنم چون علاقه دارم و دوست دارم درهمه جانب پیشرفت داشته باشم و آزادی علمی داشته باشم نه اینکه صرفا خودم را مختص چند درس کنم….

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام هما خانم گرامی
   اینکه میگیم از یه یک منبع استفاده کنید،به این دلیله که هم هزینه کمتری کمتری کنید و هم با تمرکز بیشتری ابتدا یک کتاب را به اتمام برسانید و بعد در صورت نیاز از منابع دیگری نیز استفاده کنید،چون شروع چند منبعی برای یک کتاب در آخر چندان رضایت بخش نخواهد بود
   مورد دیگر نیز بله درست میگید،سال آخر کنکور هم نباید تک بعدی بود و باید ورزش و تفریح را هم گنجاند،اما اینکه کتب غیر درسی بخواهید بخونید مقداری سخته و به نظر ما شاید فرصت نشه، چون شما سال کنکور طبیعتا باید وقت بیشتری بگذارید و اگر هدفتون رشته و دانشگاه های خوب باشه طبیعتا باید وقت خیلی بیشتری نسبت به سال های قبل به کتب درسی اختصاص بدید

 6. سهیل می گوید

  سلام ببخشید چرا مقاله ای در مورد بهترین منابع کنکور99 ندارید؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سهیل عزیز
   مطلب داشتیم و همین مطلب بوده که بروز شده،چون طبیعتا اکثر داوطلبان تا این مقطع کتاب های کنکور 99 رو تهیه کردند
   حالا شما هم اگر کتب کنکوری نیاز دارید طبق همین لیست اقدام کنید

 7. مهتاب می گوید

  سلام ببخشید سوال داشتم برای اموزش حسابان برای تست زنی مهروماه بهتره یا میکروطلایی یا خیلی سبز کدوم از این ها برای 100 زدن مناسبه و خیلی خوب اموزش میده

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهتاب خانم گرامی
   همواره برای هر درس کتاب های کمکی زیادی منتشر میشه،که این تعداد کتب رو به انتخاب سایر داوطلبان قرار داده ایم،هر سه کتاب خوبی هستند،ولی خب باید متناسب یا سطح خودتون کتاب تهیه کنید
   برای اینکه بدونید کدوم مناسب شماست از نزدیک به کتاب فروشی مراجعه و یا اینکه همین نمونه صفحات هر کتاب رو بررسی کنید
   و لازم به ذکر است که به غیر از کتاب های سیر تا پیاز گاج و ماجراهای من و درسام خیلی سبز که تقریبا میشه گفت بیشتر آموزشی هستند سایر کتب بیشتر شامل درسنامه مختصر و نکات تستی و بانک تست می باشند

 8. Mohsen می گوید

  منظورم ازبین ایت سه تا منبعی که گذاشتیدکدام بهتر است؟ لطفا در مورد کتاب ها توضیحی بدهید . چون من شنیدم که سیرتاپیاز گاج برای تست زنی خوب نیست و حتی خود شما هم همین رو گفتید . چون من کتابی رو میخام که هزینه هام رو کم کنه و روان باشه و باهاش بشه درصد بالا زد مثلا بالای 90

  1. پی سی کنکور می گوید

   محسن جان ببینید کتاب های سیر تا پیاز برای ضعف پایه تا حدی مناسب هستند و طبیعتا بیشتر درسنامه محور تر هستند،سایر کتب بیشتر شامل تکنیک های تستی و درسنامه ای مختصر هستند و گر نه که بله درست تر هم اینه که شما یک کتاب رو تهیه کنید و اسراف نکنید تا زمانی که نیاز نیست
   از این کتب معرفی شده هم هر کدام از داوطلبان با یکی از این کتب بیشتر راحت بودند و ترجیحا همان را استفاده کرده اند برای همین چند کتاب معرفی شده تا انتخاب از میان چند سلیقه راحت تر باشد،پس باید ابتدا یه بررسی داشته باشید هر کدوم از این کتاب ها رو که تا چه حد با سطح درسی شما سازگارتره حالا با استفاده از نمونه کتب که قرار دادیم یا مراجعه حضوری به کتابفروشی
   حالا پیشنهادمون اینه که اگر ضعف شدیدی دارید سیر تا پیاز + میکرو گاج یا مهرو ماه رو انتخاب کنید
   اگر هم سطح تون در حد متوسط هستش کتاب میکرو گاج یا مهر و ماه پیشنهاد میشه

 9. Mohsen می گوید

  سلم بهترین منبع بدای درس گسسته و امار نظام جدید چیه برای سطح ضعیف

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محسن جان
   معمولا برای داوطلبانی که سطح ضعیف دارند کتاب های سیر تا پیاز گاج توصیه میشه

 10. Mojtaba می گوید

  سلام گسسته و امار میکرو گاج خوب نیست باید اسمش رو حذف کنید و بجاش می تونید گسسته مبتکران را بگذارید ونشر الگو و میکروطلایی

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مجتبی جان
   تشکر از نظر شما و منابع پیشنهادی تون
   این منابع بر اساس نظرات داوطلبان در شبکه های اجتماعی و غیره بوده
   چشم باز هم بررسی می کنیم

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]