مشاوره کنکور idnovinتام لند 1400تام لندaka100vip fizik

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

تاثیر معدل در کنکور 1400 سازمان سنجش (جامع و بروز شده)

تاثیر معدل کنکور 1400 نظام قدیم و نظام جدید

تاثیر معدل در کنکور 1400

پی سی کنکورتاثیر معدل همواره یکی از مهم ترین چالش های چند سال اخیر برای داوطلبان کنکور بوده، به همین دلیل قصد داریم تا در این مطلب به طور جامع به آخرین اخبار میزان تاثیر سمعدل و تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 1400 بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

در این مطلب به چه سوالاتی پاسخ داده می شود :

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1400 چگونه است؟ تاثیر معدل در کنکور 1400 برای نظام قدیم چجوریه؟ تاثیر معدل کنکور ۱۴۰۰ مثبت یا قطعی؟

 – منظور از تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 1400 چیه؟

در حال حاضر برای دانش آموزان و فارغ التحصیلان پایه دوازدهم که امتحانات پایان ترم آن ها به صورت هماهنگ و نهایی برگزار شده است ، سوابق تحصیلی کنکور 99 نظام جدید گفته می شود،لازم به ذکر است که در حال حاضر امتحانات پایه یازدهم شامل سوابق تحصیلی نمی شود و تنها امتحانات نهایی دوازدهم به عنوان سابق تحصیلی در نظر گرفته می شود.

و برای داوطلبان نظام قدیم نیز که امتحانات سال سوم دبیرستان آن ها به همراه سایر دروس پیش دانشگاهی که به صورت نهایی و کشوری برگزار شده، سوابق تحصیلی کنکور 99 نظام قدیم گفته می شود.

میزان تاثیر معدل در کنکور 1400 پس از جلسه شورای سنجش و پذیرش در این مطلب قرار می گیرد که می تواند به صورت مثبت یا قطعی در نظر گرفته شود.

 

– فلسفه و علت افزایش سوابق تحصیلی در کنکور 1400 چیست؟

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری مصوبه مجلس است. طبق قانون، اعمال سوابق باید به نحوی باشد که بتدریج ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها از طریق سوابق تحصیلی پر شود که سهم سوابق تحصیلی در آن ۱۰۰ درصد است، اما برای باقی رشته‌ها دو روش دیگر در قانون آمده که یکی “اعمال سابقه تحصیلی و کنکور عمومی” و دیگری “اعمال سابقه تحصیلی و کنکور عمومی و اختصاصی” است. در هر صورت سابقه تحصیلی در کنکور، اثرگذار و قانونی است. به همین جهت مادامی که کنکور برقرار باشد سابقه تحصیلی هم در آن اعمال می‌شود و به این معناست که هر چه سهم سابقه تحصیلی افزایش یابد، سهم نمره کنکور در گزینش کم می‌شود.

آخرین اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه تاثیر معدل کنکور 1400 چیه؟

آخرین اطلاعات مربوط به تاثیر سوابق تحصیلی مربوط به کنکور 99 بوده که در زیر می خوانید، اخبار تکمیلی 1400 را در انتهای مطلب می توانید مشاهده کنید

 

براساس مصوبه جلسه مورخ 98/08/01 شوراي سنجش و پذيرش،‌ در آزمون سراسري سال 1399، ميزان تأثير سوابق تحصيلي، حداكثر 30 درصد و با تأثير مثبت اعمال مي شود به طوري كه:

تاثیر معدل کنکور 99 برای داوطلبان نظام جدید

آن دسته از ديپلمه هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي،‌ علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را سال 1398 يا 1399 و در نظام آموزشي جديد (3-3-6)‌ اخذ نموده و امتحانات دروس پايه دوازدهم آنها به صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزارشده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه دوازدهم ـ سال سوم آموزش متوسطه نظام جديد 3-3-6) به ميزان حداكثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تأثير مثبت در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.

 

تاثیر معدل کنکور 99 برای داوطلبان نظام قدیم 

آن دسته از ديپلمه هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي،‌ علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را از سال 1384 الي 1397 در نظام آموزشي قبلي اخذ نموده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه يازدهم ـ سال سوم آموزش متوسطه نظام قديم)‌ به ميزان حداكثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و با تأثير مثبت و داوطلبان داراي مدرك پيش دانشگاهي رياضي و فيزيك، علوم تجربي،‌ علوم انساني و علوم و معارف اسلامي و هنر كه مدرك دوره پيش دانشگاهي خود را از سال تحصيلي 91-1390 اخذ نموده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزارشده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود دوره پيش دانشگاهي (پايه دوازدهم ـ سال آخر آموزش متوسطه نظام قديم) به ميزان حداكثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و با تأثير مثبت اعمال مي شود. در مجموع ميزان تأثير سوابق تحصيلي حداكثر 30 درصد است و به صورت تأثير مثبت در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.

 

تاثیر معدل کنکور 99 شامل چه کسانی نمی شود؟

افرادی که دیپلم خود را قبل از سال های 1384 کسب کرده اند و سایر داوطلبانی که غیر از دو مورد فوق می باشند شامل تاثیر معدل نمی باشند و هم چنین افرادی که مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال 91 دریافت کرده اند شامل تاثیر نمرات پیش دانشگاهی نمی شوند .

تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 99

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1400 برای داوطلبانی که دیپلم غیر مرتبط دارند چگونه است؟

(با توجه به بخشنامه تاثیر معدل در کنکور سال 99): تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 1400 برای داوطلبانی که دیپلم غیر مرتبط دارند نیز به این صورت است که این افراد نیز شامل تاثیر معدل می شوند اما با توجه به دیپلم میزان تاثیر معدل متفاوت خواهد بود.(در این رابطه می توانید مطلب تاثیر معدل برای رشته های غیر مرتبط با دیپلم)

نسبت به دیپلم های مرتبط شامل تاثیر معدل کمتری می باشند.

به طور مثال داوطلبی که دیپلم ریاضی یا انسانی دارد و قصد شرکت در کنکور تجربی را دارد،سوابق تحصیلی آن با توجه به دروس موجود محاسبه می شود و کمتر از درصد مورد نظر در آن سال(مثلا در کنکور 98 : تاثیر معدل 30 درصد ) می باشد.

 

اگر تاثیر معدل کنکور 1400 قطعی بشه چگونه نمرات را ارتقا دهیم؟

اگر به هر دلیل در کنکور 1400 بر خلاف سالهای گذشته تاثیر معدل قطعی در نظر گرفته شود، که البته امیدواریم تا زمانی که شرایط و امکانات برای تمام داوطلبان یکسان نباشه،تاثیر معدل قطعی در نظر گرفته نشود،ولی اگر این اتفاق رخ داد می توانید از ترمیم معدل دروس استفاده کنید.( مشاهده ترمیم معدل کنکور 99 )

 

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1400 برای دانش آموزان کاردانش و فنی و حرفه ای چگونه است؟

(با توجه به بخشنامه تاثیر معدل در کنکور سال 99): دانش آموزان رشته های کاردانش و فنی و حرفه ای نیز می توانند در یکی از رشته های (ریاضی یا تجربی یا انسانی) شرکت کنند ،این داوطلبان شامل تاثیر معدل در کنکور 99 نمی باشند و اگر تمایل به اعمال تاثیر سوابق تحصیلی دارند باید در امتحانات نهایی رشته مورد نظر شرکت کنند.

 

تاثیر معدل دهم و یازدهم در کنکور 1400 چگونه است؟

(با توجه به بخشنامه تاثیر معدل در کنکور سال 99): در حال حاضر تنها در پایه دوازدهم امتحانات نهایی برگزار می شود و به همین دلیل نیز تنها از پایه دوازدهم به عنوان سابقه تحصیلی یاد می شود و معدل پایه دهم و یازدهم تاثیری در کنکور ندارند.

 

– تفاوت میان تاثیر مثبت معدل و تاثیر قطعی معدل کنکور

تاثیر مثبت معدل در کنکور 1400 یعنی چه؟ به زبان خیلی ساده تاثیر مثبت معدل می گوید برای داوطلب دو نمره بساز، یک نمره کنکور و یک نمره سوابق تحصیلی که شامل (برای مثال : سی درصد معدل سال دوازدهم) است؛ و اگر نمره سوابق تحصیلی باعث کاهش نمره کنکور شود، تاثیر مثبت معدل اثر داده نمی شود بنابراین بستگی به نمره کنکور دارد .
اگر داوطلبی نمره کنکور بیشتری نسبت به نمره سوابق تحصیلی داشته باشد، نمره متوسطه اثر داده نمی شود تا نمره کنکور کاهش پیدا نکند.

تاثیر قطعی معدل در کنکور 1400 یعنی چه؟ اما در مورد تاثیر قطعی معدل نیز می توان گفت؛ که داوطلب هر نتیجه ای در کنکور کسب کند نمره سوابق تحصیلی که شامل (برای مثال : سی درصد معدل سال دوازدهم) در نتیجه نهایی و تعیین رتبه تاثیرگذار خواهد بود ،حال این تاثیر چه به نفع داوطلب باشد چه نباشد در نتیجه نهایی آن موثر خواهد بود.

میزان تاثیر معدل کنکور 99

– تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۰ به نفع یا ضرر داوطلبان؟

طی چند سال گذشته آموزش و پرورش سعی داشته به دلایل مختلفی نقش تاثیر معدل در کنکور 99 را پر رنگ کند،اما در واقعیت دانش آموزان زیاد موافق این طرح نیستند. به گونه ای که در نظرسنجی که توسط سازمان سنجش از میان داوطلبان کنکوری انجام شد ،طبق نظرسنجی سازمان سنجش ۸۵ درصد داوطلبان تمایل به تاثیرگذاری سوابق تحصیلی در کنکور ندارند ،هم چنین در نظر سنجی دیگری که در شبکه یک سیما در برنامه «مناظره» با حضور موافقان و مخالفان برگزار شد 87 درصد داوطلبان موافق تاثیر مثبت کنکور بودند.

با توجه به این نظر سنجی ها و سایر تحقیق های انجام شده ؛ در حال حاضر تاثیر قطعی معدل با عدالت آموزشی مغایر است و براساس گزارش های سازمان سنجش و پذیرش تاثیر قطعی معدل به زیان دانش‌آموزان به ویژه دانش آموزان مناطق محروم است،که خوشبختانه در کنکور سال 99 نیز به صورت مثبت تاثیر معدل در نظر گرفته می شود.

 

نظر مشاور سازمان سنجش در رابطه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری

 

نظر نماینده مجلس در رابطه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری

نظرات رتبه های برتر کنکور 97 در مورد تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری :

 • ایزدمهر احمد نژاد (رتبه 1 کنکور تجربی 98 ) : من به هیچ عنوان با تاثیر قطعی موافق نیستم، چون به نظرم تاثیر مثبت بهتر است. از طرف دیگر آموزش و پرورش هم از لحاظ امنیت در برگزاری آزمون‌های امتحان نهایی و هم از لحاظ کیفیت سوالات دارای ضعف است. همچنین موضوع سلامت در برگزاری امتحانات، آزمون‌ها و تقلب‌هایی که بعضا در این امتحانات صورت می‌گیرد، خیلی جای بحث دارد. از نظر من مراقب‌های امتحانات نهایی چندان رعایت نمی‌کنند که تقلبی در جلسه امتحان صورت نگیرد

 

 • علیرضا شاطری (رتبه یک گروه آزمایشی رشته ریاضی و فنی)با اشاره به اینکه با تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور مخالف است، گفت: تاثیر قطعی اصلا خوب نیست به این دلیل که  سوالات امتحان نهایی با سطح سوالات کنکور قابل قیاس نیستند و ساده‌تر از کنکور است و حالا قرار است که تاثیر قطعی در کنکور لحاظ شود و این به نظرم درست نیست، یا باید سطح کنکور را پایین‌ترین بیاورند یا سطح سوالات امتحان نهایی را بالاببرند تا این تاثیر منطقی‌تر باشد به نظرم تاثیر مثبت خیلی عادلانه‌تر بود.
 • امیررضا براتی (رتبه یک گروه آزمایشی علوم تجربی) نیز تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور را بهتر دانست و گفت: من نظر مثبتی درباره تاثیر قطعی ندارم و فکر می‌کنم بهتر بود که تاثیر مثبت باشد، یا اگر فکر می‌کنند یک جلسه کنکور نمی‌تواند آینده دانش آموزان را روشن کند، شاید بهتر باشد که مثلا طی دو  مرحله کنکور برگزار شود و بعد از نمرات میانگین بگیرند. با این وجود می‌توان با تلاش و سختی به موفقیت رسید و هر مانعی که سر راه باشد با عزم و اراده برداشت.
 • فاطمه ملکی (رتبه یک گروه آزمایشی علوم انسانی)نیز در این باره نظر خود را بیان کرد و گفت: من کاملا مخالف تاثیر قطعی هستم به این دلیل که اگر کسی تلاش زیادی برای امتحان نهایی نکرده یا به هر دلیلی شرایطی داشته که نتوانسته خوب درس بخواند به کنکور به عنوان یک فرصت نگاه می کند تا بتواند کاستی های گذشته را جبران کند.

 

 • فروغ رنجبر (رتبه یک گروه آزمایشی هنر) با اشاره به موافقتش نسبت به تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور بیان کرد: من موافق تاثیرقطعی هستم، یعنی مخالف خاصی با این طرح ندارم. به هر حال این طرح به دانش آموزان و گروه‌های آزمایشی که در آن شرکت می‌کنند، بستگی دارد و درباره کنکور هنر من موافق تاثیر قطعی هستم.

آخرین اخبار تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1400  :

اظهار نظرهای مسئولین به محض انتشار در این قسمت بروز می شود . . .

 

 

 

مطالبی که مرتبط با کنکور 1400 است و پیشنهاد میشه ازش دیدن کنید :

 

منابع : پی سی کنکور ،سازمان سنجش،خبرگزاری های ایسنا

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=6152

ممکن است شما دوست داشته باشید
229 نظر
 1. علیزاده می گوید

  سلام خسته نباشید.در کل آیا نمرات نهایی در قبولی پزشکی و داروسازی دولتی موثر بوده؟بعضی ها میگویند که نمره امتحان نهایی برای قبولی های پزشکی تاثیر ندارد.
  ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلامک علیزاده عزیز
   در حال حاضر تاثیر معدل مثبته، پس بسته به نتیجه کنکور این معدل می تواند در افزایش و بهبود رتبه موثر باشد اما باعث کاهش رتبه داوطلب نمی شود

 2. مهدی می گوید

  سلام خواستم بدونم که آیا رشته های پزشکی و دندان و دارو ملی آزاد و پردیس آیا شرط معدل دارند یعنی بعد از قبولی در کنکور آیا برای ثبت نام یک حداقل معدل میخواهند یا نه از خيليا پرسیدم گفتن نه نداره و اين شرط معدل مختص بورسيه ها مثل تربیت معلم و پزشکی ارتش هست ممنون ميشم اگه شما هم نظر بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   به طور کلی دانشگاه های سراسری شرط معدل ندارند،اما برخی از دانشگاه ها از جمله فرهنگیان ارتش و شاهد و وابسته به این ارگان ها شرایط مخصوص به خود را دارند که باید شرایط هر کدام را در سایت جستجو کنید

   1. مهدی می گوید

    پس پزشکی ملی و آزاد و پردیس شرط معدل ندارن ديگه یعنی خیالم راحت باشه؟

   2. مهدی می گوید

    سلام یعنی پزشکی و دندان و دارو ملی و آزاد و پردیس شرط معدل ندارند و خیالم راحت باشه؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     خیر ما شرط معدلی ندیده ایم
     مگر برخی از دانشگاه های وابسته به ارگان ها که بهتره دفترچه انتخاب رشته سال گذشته را مشاهده کنید

 3. علیرضا1 می گوید

  سلام…ببخشید با توجه به اینکه پایه دهم و یازدهمم امسال امتحانات نهایی نداشتن و مثل روال قبل پیش رفته کنکور 1400و1401 شانس تاثیر قطعی توشون بیشتر هست یا تاثیر مثبت…چون من شنیدم گفتن زمانی تاثیر قطعی میتونه اعمال پیدا کنه که امتحانات هر 3 سال ب صورت نهایی باشه و شرایط هم ک فرقی نکرده و طبق همین روال کنکوری های 1400.1401 هم امتحان نهایی ای برای پایه ندارن…هرچند تاثیر مثبت در کل به نفع دانش اموزه و تاثیر قطعی به ضرر 90 درصد دانش اموزا در تراز بندی و …

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علیرضا جان
   یه مصوبه ساماندهی تو مجلس هست،برای بررسی جامع و لایحه حذف کنکور
   که شاید برای 1400 بخوان بخشی رو تاثیر قطعی اعلام کنند،و از انجایی که دانش آموزان مخالف هستند پس به نظر ما که احتمالش کمه بتونه حداقل در این یکی دو سال آینده انجام بشه

 4. ترانه می گوید

  سلام من یه پیام خوندم توی فضای مجازی که نوشته بود امسال برای کنکور99 تاثیر معدل خیلی زیاد میشه طوری که 85 درصد از دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو میگیرن
  آیا این مطلب درسته ؟ من میخوام فقط امتحان نهایی ها رو در حد پاس کردن بدم چون برنامه ام برای کنکور فرق میکنه ولی اگه اینطوریه بگید تا امتحان نهایی ها رو بیشتر وقت بذارم لطفا جواب بدید متشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ترانه خانم گرامی
   این چیزی که شما فرمودید،چیز تازه ای نیست و سه چهار ساله انجام میشه
   رشته های بدون کنکور شامل رشته های پرطرفدار نمیشه اصلا ،پس اگر شما هم دنبال رشته های خوب و دانشگاه برتر نیستید می توانید با تاثیر معدل در سایر رشته پذیرش بشید

 5. علی می گوید

  با سلام. الان تکلیف کنکور 99 چیه؟مثبته یا قطعی؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   تاثیر معدل برای کنکور 99 به صورت تاثیر مثبت می باشد

 6. خسرو می گوید

  سلام..
  بنده دیپلم نظام قدیم ریاضی فیزیک و تمایل دارم در کنکور نظام حدید تجربی شرکت نمایم
  با توجه ب پایین یودن معدل کتبی تصمیم گرفتک دیپلم تحربی دید بگیرم ..درصورت گرفتن دیپلم جدید اول اینک ل بنده دیپلم نظام جدید تعلق میگیرد؟و تاثیر معدل ب مانند سایر دانش اموزان میلاشد؟
  و یا اینک همان نظام قدیم ب من میدهند؟چگونه معدل رو تاثیر میدهند

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام خسرو جان
   وقتی که دیپلم جدید می گیرید طبیعیه که همون دیپلم رو هم براتون در نظر می گیرند برای کنکور تجربی،تاثیر برای شما هم همانند سایر داوطلبان خواهد بود برای مثال امسال 30 درصد مثبت بوده
   وقتی برای نظام جدید هم افدام می کنید،پس حتما دیپلم نظام جدید می گیرید

 7. Yegane می گوید

  سلام یه سوال داشتم داخل کارنامه ی دوازدهم ۲ تا معدل نوشته شده یکی معدل دیپلم یکی معدل کل دیپلم واسه ی تاثیر سوابق کدوم لحاظ میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   معدل کتبی امتحان نهایی لحاظ میشه

 8. محمد می گوید

  سلام. من الان ثبت نام ترم بهمن دانشگاه رو کردم اما با توجه ب اینک یک ماه دیگ از سربازیم مونده با کلی تلاش فقط اجازه ثبت نام بهم دادن و گفتن فعلا اجازه امتخاب واحد نداری تا زمانی که نامه تسویه خدمتی بیاری منتها کلاس هاتو شرکت کن تا بعد از اینک تسویه اوردی انتخاب واحد بکنیم میخواستم بدونم اخرای برج۱۲ امکان انتخاب واحد هست و مشکلی برام پیش نمیاد از قبیل اینکه مثلا بیان الکی یه ترمو مرخصی رد کنن یا موقع امتحانات مشکل پیش بیاد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   اگر دانشگاه موافقت کرده که احتمالا مشکلی پیش نمیاد
   در صورت نیاز یه گواهی بگیرید از اون ارگان خدمتی و به دانشگاه تحویل بدید که مشکلی پیش نیاد

 9. Ssss می گوید

  سلام وقت بخیر
  من میخواستم کنکور ۹۹‌سراسری شرکت کنم…

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   سوالتون چون غیر مرتبط با این مطلب بود در انجمن پاسخ داده شد :
   https://ask.p30konkor.com/questions/question/%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3

  2. علی می گوید

   سلام ببخشید برای قبولی رشته پزشکی تحقیقات محلی به عمل میارن؟یا مثلا دفتر انضباطی مربوط به مدرسه رو چک میکنن؟
   من یه تعهد بخاطر درگیری و دعوا تو مدرسه دارم و یه بارم بخاطر اوردن موبایل تعهد دادم و سه روز از مدرسه اخراج شدم
   برای قبولی پزشکی مشکلی پیش نمیاد؟

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام علی جان
    سوال غیر مرتبط با مطلب در انجمن باید مطرح شوند
    سوال شما در انجمن پاسخ داده شد :
    ask.p30konkor.com/questions/question/تحقیقات-محلی-برای-قبولی-پزشکی؟

    1. علی می گوید

     خیلی خیلی ممنون خیالم راحت شد

     1. پی سی کنکور می گوید

      موفق باشید

 10. مهران می گوید

  سلام ببخشید سوالی داشتم:
  آیا سازمان سنجش به کسی که رتبه ی پارسالش خیلی بد بوده و معدلش پایین است اگر اون فرد رتبه ی برتر بشه بهش مشکوک میشه ؟؟؟؟
  لطفا پاسخ دهید؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهران جان
   در سال های قبل بله این مورد رو گفتند،ولی خب نگران نباشید می توانید این مورد رو در وقت خودش پیگیری کنید و الان تنها به کسب رتبه بهتر فکر کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]