تام لندتام لندمازتام لندمازلوییز

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

زمان برگزاری کنکور 1400 (تازه ترین اخبار تعویق زمان کنکور ۱۴۰۰)

 

زمان برگزاری کنکور سراسری 1400
تاریخ برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ نظام جدید و نظام جدید 1400 تجربی ریاضی و انسانی

پی سی کنکور : یکی از سوالات مهم برگزاری کنکور 1400 ، بررسی زمان برگزاری کنکور 1400 است. در ادامه آخرین اخبار در رابطه با تاریخ کنکور 1400 بررسی می کنیم.

در کنکور ۱۴۰۰ تمام داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید بر اساس (منابع کنکور 1400) می توانند شرکت کنند و زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ بر اساس اعلام سازمان سنجش به صورت زیر است :

جدول زمانی برگزاری کنکور سراسری سال 1400 :

لیست رشته ها

تاریخ برگزاری

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ هنر

صبح چهارشنبه 9 تیر 1400

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ ریاضی

صبح پنجشنبه 10 تیر 1400

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ انسانی

صبح پنجشنبه 10 تیر 1400

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ تجربی

صبح جمعه 11 تیر 1400

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ زبان

صبح شنبه 12 تیر 1400

 

نکته مهم : تاریخ اعلامی توسط سازمان سنجش روزهای 9 تا 12 تیرماه 1400 می باشد، و نحوه چیدمان فوق بر اساس کنکور 99 بوده، و در صورت تغییر، این جدول بروز خواهد شد.

 

آخرین اخبار تغییر زمان برگزاری کنکور 1400 :

 

18 اردیبهشت 1400 :

کنکور 1400 در تاریخ مقرر برگزار می شود

ویدیو از صدا و سیما

با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، کنکور سراسری در روزهای ۹، ۱۰ و ۱۱ و ۱۲ تیر، آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته در روزهای ۶، ۷ و ۸ مرداد برگزار می شود./ایرنا

 

19 فروردین 1400 :

تعویق کنکور سراسری 1400 بستگی به شرایط شیوع کرونا دارد

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری کنکور سراسری 1400 در موعد مقرر بستگی به شرایط آن زمان و کنترل کرونا دارد، پس باید تا آن موقع صبر کرد.

محمدمهدی زاهدی، در واکنش به درخواست عده ای جهت تعویق برگزاری کنکور با توجه به ورود به پیک چهارم کرونا اظهار کرد: ما از شرایط دو ماه آینده خبر نداریم که اوضاع کرونا چه می شود و موج چهارم چه طور عمل می کند؟. این بستگی به همراهی دولت و سیاست گذاری ها دارد. اگر بتوان به شرایط قبل از عید برگشت برگزاری کنکور مشکلی ایجاد نمی کند. با این اوصاف می توان با رعایت پروتکل های بهداشتی و برنامه ریزی های دقیق تر کنکور را برگزار کرد اما اگر شرایط کرونایی مثل الان باشد خود مسئولان و ستاد کرونا تصمیم لازم را خواهند گرفت./خبرگزاری ایسنا

 

19 فروردین 1400 :

تعویق کنکور سراسری 1400 به عهده ستاد ملی کروناست

سخنگوی سازمان سنجش در بخش دیگری از صحبت هایش به سایر آزمون هایی که این نهاد آموزشی در ماه های آتی برگزار می کند نیز اشاره کرد و گفت: سازمان سنجش فعلا موظف است که آزمون کارشناسی ارشد را در هفته اول خرداد برگزار کند، چراکه تا این لحظه تصمیمی برای لغو این آزمون اتخاذ نشده است و البته هنوز نمی توان پیش بینی کرد که وضعیت شیوع کرونا در آن تاریخ به چه صورت خواهد بود.

وی درباره زمان برگزاری کنکور سراسری نیز گفت: تا این لحظه قرار است که آزمون های سراسری سال 1400 در فاصله زمانی 9 تا 12 تیر برگزار شود، اما متاسفانه وضعیت همه گیری کرونا حتی برای یک هفته بعد نیز قابل پیش بینی نیست و امکان دارد تاریخ برگزاری این آزمون ها هم تغییر کند.

زرین آمیزی در پایان تصریح کرد: البته ما امیدواریم که شیوع کرونا کنترل شود تا امکان انجام فعالیت های جاری در کشورمان از جمله برگزاری آزمون های سازمان سنجش وجود داشته باشد؛ چون برگزار شدن یا نشدن یک آزمون در شرایط همه گیری این بیماری در هر دو صورت تبعات مختلفی خواهد داشت./خبرگزاری رکنا

 

12 بهمن 99 :

زمان برگزاری کنکور سراسری 1400 تغییر کرد

اطلاعیه رسمی سازمان سنجش در خصوص تاریخ برگزاری کنکور 1400

پیرو انتشار جدول حاوی برنامه زمانی ثبت‌نام و برگزاری آزمونهای سراسری این سازمان در تاریخ 99/07/20 به اطلاع متقاضیان آزمون های کارشناسی ارشد ناپیوسته و سراسری سال 1400 می‌رساند به منظور پیش بینی های لازم برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای برگزاری آزمونهای فوق و برای کاهش هر گونه مخاطرات برای متقاضیان عزیز، زمان برگزاری این آزمونها به شرح جدول ذیل اصلاح می‌گردد.

لذا متقاضیان لازم است با توجه به تاریخهای اعلام شده و همچنین مندرجات اطلاعیه‌هایی که متعاقباً برای هر آزمون از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر می‌گردد اقدام لازم را بعمل آورند.

چهارشنبه 09-04-1400

پنجشنبه 10-04-1400

جمعه 11-04-1400

شنبه 12-04-1400

نکات مهم درباره برگزاری کنکور 1400 :

1- در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون، اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس دار الزامي است.

2- هر داوطلب براي حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون گروه آزمايشي مربوط‌، لازم است اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس دار، چند مداد سياه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاكن و يك سنجاق و يا سوزن به همراه داشته‌ باشد.

تذكر بسيار مهم: همراه داشتن هرگونه وسايل ارتباط الكترونيكي و دستگاه حافظه‌دار (از قبيل پيجر، تلفن همراه، تبلت، قلم نوري، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند و …)، در جلسه آزمون حتي درحالت خاموش، علاوه بر اينكه موجب محروميت از گزينش در آزمون مي‌شود، به عنوان تقلب و تخلف نيز تلقي شده و با داوطلبان ذيربط براساس قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري كه بخشي از آن در بند «و» آمده است، رفتار خواهد شد.

3- براي‌ آن‌ دسته‌ از داوطلبان‌ متقاضي شركت در آزمون گروههاي‌ آزمايشي‌ علوم‌ رياضي‌ و فني‌، علوم‌ انساني، علوم‌ تجربي و زبانهاي خارجي‌ كه علاقه‌مندي‌ خود را براي‌ شركت‌ در آزمون‌ گروه‌ آزمايشي‌ هنر با گذاشتن‌ علامت‌ در رديف‌ 39 تقاضانامه‌ اعلام‌ داشته‌اند، كارت‌ شركت در آزمون‌ گروه هنر نيز جداگانه‌ صادر گرديده‌ است‌. اين‌ دسته ‌از داوطلبان‌ لازم‌ است‌ پرينت كارت‌ شركت در آزمون گروه‌ هنر را نيز علاوه‌ بر پرينت كارت‌ شركت در آزمون ‌گروه آزمايشي‌ مربوط‌ از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور دريافت ‌دارند. به عبارت ديگر براي‌ اين‌ قبيل‌ داوطلبان‌ دو كارت‌ شركت در آزمون‌ صادر شده‌ است‌ كه‌ لازم‌ است‌ پرينت هر دو كارت‌ شركت در آزمون را از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور ‌دريافت‌ نمايند.

4 – چنانچه مشخصات کارت ورود به جلسه کنکور 1400 دارای اشکال هست،حتما قبل‌ از برگزاري‌ آزمون‌ با مراجعه به باجه رفع نقص وضعيت‌ خود را مشخص‌كرده ‌باشند، بديهي‌ است‌ در حين‌ اجراي‌ آزمون‌ و بعد از آن‌ اقدامي‌ انجام‌ نخواهد شد. هم چنین می توانید برای دیدن توضیحات بیشتر در این رابطه از مطلب نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دیدن کنید.

منابع : سازمان سنجش ، خبرگزاری ایرنا – ایسنا – باشگاه خبرنگاران جوان – فارس -ایلنا -مهر -وزارت آموزش و پرورش -خبر فوری -تسنیم

 

همچنین برای دیدن زمان برگزاری کنکور سراسری 1400 اینجا را کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=8804

ممکن است شما دوست داشته باشید
1,505 نظر
 1. احمدرضا می گوید

  من که فک میکنم کنکور دوباره عقب میفته چون فوتی های کرونا اوج گرفته و کرونا جهش پیدا کرده و خطرناک تر شده!
  پی سی اگه ستاد کرونا موافقت کنه عقب میفته یا فقط سازمان سنجش میتونه تاریخ کنکور رو تغییر بده؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احمدرضا عزیز
   خیر نظر ستاد ارجعیت داره

 2. نوژا می گوید

  سلام به نظر من کنکور اگر ۳۱ مرداد برگزار نشه خب دیگه پاییز هم نمیتونه برگزار بشه پس باید بیفته دی ماه الی بهمن ماه چون تا اونموقع قطعا واکسن طبق گفته دکتر مردانی ساخته میشه و ما با خیال راحت کنکور رو میدیم دیگه استرس این رو نداریم که اگر ماسک رو برای یک لحظه از رو صورتتون برداریم ممکن کرونا بگیریم و این که اونایی هم که نگرانن چرا کنکور به تعویق بیفته …باید در جواب این دوستان گفت شما دوست عزیز در صورتی که کنکور به تعویق بیفته شما میتونید چند روزی استراحت کنید البته اگر خیلی خوووب خودتون رو برای کنکور ۳۱ مرداد آماده کرده باشین.و بعد از یه ریکاوری درست و حسابی ادامه میدهید .به نظرم از اونی که خوب خونده چیزی کم نمیشه .اونی که درست هم نخونده این فرصتی میشه تا به خودش بیاد و محکم تر بخونه .در هر صورت کنکور مرداد نیفته بهتره چون حتی اگر محدودیت ها دوباره شروع بشه دیگه مردم مثل قبل نمیتونن تو خونه هامون دوام بیارن .اونموقع عید بود و خوردیم به تعطیلات عید اما الان هیچ تعطیلاتی نداریم نمیشه همه رو باور تو خونه نگه داشت .الحمدوالله آدم جاهل همه جا پیدا میشه .ممنون میشم شما هم نظرتون رو بگید . ❤

 3. رضا می گوید

  سلام
  نظر شما چیه کنکور عقب میفته؟
  من با این که تراز بالایی دارم و همین الان آماده ی کنکور تجربیم ولی با تعویق موافقم
  بنظرم :
  1-زنده موندن بهتر دکتر شدنه
  2-اگه به تعویق بیفته ازمونای جامع بیشتری میتونم بدم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   ما هم نمی دونیم حقیقتا ،تعداد گفته ها و مصاحبه ها بسیار زیاده ،ولی اگر قرار به تعویق باشه چه زمانی رو میشه پیشنهاد داد؟

 4. فاطیما می گوید

  با سلام و عرض ادب.
  ببخشید جریان این تغییر ساعت کنکور به ۳ ساعت و کاهش تعداد سؤالات چیه؟!
  بعد این همه سال ک ۴ ساعته و با تعداد مشخص سوالات بوده، این دیگ چ تصمیمیه؟! به فکر سلامتی ما هستن یا تشدید فشار و نگرانی روی بچه ها؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطیما خانم گرامی
   صرفا یه پیشنهاد بود و فعلا تکذیب شده

 5. رها پژوهان می گوید

  با سلام خدمت کادر محترم پی سی کنکور ،آیا کنکور مردادماه کنکور۹۹ به تعویق می افتد ؟لطفا یه جواب قاطع بدید و مارو از سردرگمی در بیارین .

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رها خانم گرامی
   حقیقتا تو این چند روز وزیر و نماینده مجلس هم نمی توانند قطعی حرف بزنند چه برسه به ما که خیلی از مسائل رو اطلاعی نداریم!
   فعلا چاره ای نیست باید منتظر ماند،سعی کنید انرژی منفی رو از خودتون دور کنید و به نحوی این دوره رو هم مدیریت کنید که ضربه بزرگی نخورید

 6. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشید
  به نظر شما تو این مدت زمان باقی مونده تا کنکور اگه بشینم روزی 14 ساعت بخونم میتونم فرهنگیان قبول شم؟رشتم ریاضیه پایمم قویه
  پشت کنکوری هستم به دلایلی تا الان نتونستم بخونم به نظرتون اگه از الان بکوب بخونم نتیجه میگیرم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلامک فاطمه خانم گرامی
   شما تموم تلاش تون رو انجام بدید، و چون پایه خوبی دارید میتونید شانس داشته باشید،فقط سعی کنید ذهنتون رو درگیر نکنید که آیا می توانید یا نه

 7. محسن می گوید

  سلام یک سوال داشتم ک هنوزم یک جواب قطعی پیدا نکردم ،من کدایثارگری را از بخش مربوطه چندروزه پیش دریافت کردم و ویرایش هم ک دیگ نیس ،بعضی ها میگن میشه زمان دریافت کارت ورود ب جلسه وارد کرد و بعضی ها هم میگن آخرین فرصته امکان داره اشتباه بشه قبول نکنن ،میگن ک باید ب سازمان سنجش درخواست بدم نمیشه من هنگام دریافت کارت ورود ب جلسه وارد کنم و اگراین امکان هس باید از کجابدونم برام ایثارگری خورده آیا همونجا ب من یک کارت دیگه صادر میکنن ک روی اون سهمیه ایثار گری خورده باشه؟(درضمن یک کد وارد کرده بودم ک اونم اشتباه بوده باید کدجدیدوارد کنم)،خواهش میکنم یک جواب قطعی بدین ممنونم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محسن عزیز
   اگر کد رو اشتباه وارد کردید
   ابتدا به سایت سنجش درخواست ویرایش بدید ببینید که همکاری می کنند
   در زمان کارت ورود به جلسه هم بعضی از موارد قابل ویرایش هستند اما دقیقا نمی دانیم این مورد رو امکانش هست یا خیر
   و اینکه بیشتر در زمان اعلام نتایج مشخص میشه که آیا سهمیه اعمال شده یا نه

 8. جواد می گوید

  سلام پی سی جان خسته نباشین
  ببخشید من میخواستم اگه میشه یه ایدی از تلگرامتون بهم بدین چون یه تصویر درمورد برگه نظام‌ وظیفه هست باید نشونتون بدم و سوالمو بپرسم ممنون میشم قربان یا ایمیلتون. رو بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام جواد جان
   مدتی هست که دیگه در مورد نظام وظیفه ما پاسخی نمیدیم چون برامون مسئولیت داره و هر لحظه ممکنه قوانین تغییر کنه
   ولی اگر اصرار دارید اون رو به ایمیل پشتیبانی سایت ارسال کنید
   naserraya8@gmail.com

  2. منتظر مهدی می گوید

   سلام پی سی جان.
   من امسال میخوام برای کنکور 1400 استارت بزنم.استارت دقیقم میشه اول تیر.
   چون توی این یک هفته باید کتابهای
   مورد نیازمو تهیه کنم.
   الان دوتا سوال دارم.
   اول اینکه از اول تیر با روزی 8ساعت استارت بزنم و بعدها افزایشش بدم،شانس واسه پزشکی دارم؟(پایمم قویه)
   سوال دوم اینکه باتوجه به اینکه بچه ها امسال تقریبا اول شهریور کنکور میدن و تا جواب رتبه هاشون بیاد مطمعنا نیمه اول شهریوره و ممکنه یه عده تصمیم بگیرن که بشینن واسه سال 1400،آیا این امکان وجود داره که تاریخ کنکور 1400 هم تقریبا بیفته توی مرداد؟

   چون کلاس کنکوریا امسال دیر آغاز میشن.
   آزمون ها هم همینطور.

   ممنون میشم پاسخ بدید.

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام دوست عزیز
    اگر هدفتون کنکور 1400 چند ساله از درس دور هستید،از 5 ساعت شروع کنید و هر دو هفته نیم ساعت تا 45 دقیقه بهش اضافه کنید
    اگر هم کنکور 99 شرکت کردید که همون 6 ساعت برای شروع خوبه
    تاریخ کنکور در هر حالت به نظر ما که همون تیمراه خواهد بود مگر اینکه کرونا موندگار باشه که انشاالله موندگار نیست

    1. منتظر مهدی می گوید

     سلام.
     بله چندسال دور بودم از کتاب.
     نظام قدیم هستم و کتاب نظام جدید میخوام بخونم.وکنکور نظام جدید بدم.
     البته پایم قویه.و روی دروس اختصاصی کاملا مسلطم.

     پس از اول تیر با 5 ساعت استارت بزنم کافیه؟
     برخی دوستانم میگن که از اول خرداد و اردیبهشت شروع کردن به همین علت بهم کمی استرس وارد شده.

     1. پی سی کنکور می گوید

      پوزش بابت تاخیر در پاسخ دوست عزیز
      نه شما سعی کنید تحت تاثیر حرف بقیه قرار نگیرید

 9. ملیکا می گوید

  سلام ممنون از سایتتون
  چند درصد احتمال داره بخاطر کرونا کنکور نظام قدیم 1400 تمدید بشه ؟امکان داره تمدید بشه چون نایب رییس کمیسیون مجلس اقای لاشکی گفته بودن تمدید بشه امکان داره شورای سنجش برای اخرین بار نظام قدیم رو تمدید کنه؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ملیکا خانم گرامی
   به نظر ما فعلا در حد 20 درصد احتمالش هست

 10. medi می گوید

  سلام
  با توجه به اینکه اعلام کرده اند بعضی از دانشگاه ها برای سال جدید از ورودی بهمن دانشجو میپذیرند ایا امکان انتخاب رشته و، ثبت نام و پذیرش در دانشگاه های سراسری کارشناسی ارشد برای کسانی که در ترم مهر 99 فارغ التحصیل میشوند نیز وجود دارد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   اطلاعی نداریم از کنکور ارشد
   بهتره از سازمان سنجش شخصا سوال کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]