تام لندپرشتام لندتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

زمان برگزاری کنکور 1400 (تازه ترین اخبار تعویق زمان کنکور ۱۴۰۰)

 

زمان برگزاری کنکور سراسری 1400
تاریخ برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ نظام جدید و نظام جدید 1400 تجربی ریاضی و انسانی

پی سی کنکور : یکی از سوالات مهم برگزاری کنکور 1400 ، بررسی زمان برگزاری کنکور 1400 است. در ادامه آخرین اخبار در رابطه با تاریخ کنکور 1400 بررسی می کنیم.

در کنکور ۱۴۰۰ تمام داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید بر اساس (منابع کنکور 1400) می توانند شرکت کنند و زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ بر اساس اعلام سازمان سنجش به صورت زیر است :

جدول زمانی برگزاری کنکور سراسری سال 1400 :

لیست رشته ها

تاریخ برگزاری

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ هنر

صبح چهارشنبه 9 تیر 1400

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ ریاضی

صبح پنجشنبه 10 تیر 1400

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ انسانی

صبح پنجشنبه 10 تیر 1400

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ تجربی

صبح جمعه 11 تیر 1400

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ زبان

صبح شنبه 12 تیر 1400

 

آخرین اخبار تغییر زمان برگزاری کنکور 1400 :

6 تیر 1400 :

کنکور 1400 به تعویق نمی افتد

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره تعویق کنکور توضیح داد: کنکور سراسری به تعویق نمی‌افتد و در موعد مقرر برگزار می‌شود. سال گذشته شرایط بدتری را از نظر شیوع کرونا داشتیم، ولی با این وجود آزمون سراسری با رعایت حداکثری شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار شد، مجلس برنامه‌ای برای تعویق کنکور ندارد./باشگاه خبرنگاران – نماینده

 

18 اردیبهشت 1400 :

کنکور 1400 در تاریخ مقرر برگزار می شود

ویدیو از صدا و سیما

با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، کنکور سراسری در روزهای ۹، ۱۰ و ۱۱ و ۱۲ تیر، آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته در روزهای ۶، ۷ و ۸ مرداد برگزار می شود./ایرنا

 

19 فروردین 1400 :

تعویق کنکور سراسری 1400 بستگی به شرایط شیوع کرونا دارد

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری کنکور سراسری 1400 در موعد مقرر بستگی به شرایط آن زمان و کنترل کرونا دارد، پس باید تا آن موقع صبر کرد.

محمدمهدی زاهدی، در واکنش به درخواست عده ای جهت تعویق برگزاری کنکور با توجه به ورود به پیک چهارم کرونا اظهار کرد: ما از شرایط دو ماه آینده خبر نداریم که اوضاع کرونا چه می شود و موج چهارم چه طور عمل می کند؟. این بستگی به همراهی دولت و سیاست گذاری ها دارد. اگر بتوان به شرایط قبل از عید برگشت برگزاری کنکور مشکلی ایجاد نمی کند. با این اوصاف می توان با رعایت پروتکل های بهداشتی و برنامه ریزی های دقیق تر کنکور را برگزار کرد اما اگر شرایط کرونایی مثل الان باشد خود مسئولان و ستاد کرونا تصمیم لازم را خواهند گرفت./خبرگزاری ایسنا

 

19 فروردین 1400 :

تعویق کنکور سراسری 1400 به عهده ستاد ملی کروناست

سخنگوی سازمان سنجش در بخش دیگری از صحبت هایش به سایر آزمون هایی که این نهاد آموزشی در ماه های آتی برگزار می کند نیز اشاره کرد و گفت: سازمان سنجش فعلا موظف است که آزمون کارشناسی ارشد را در هفته اول خرداد برگزار کند، چراکه تا این لحظه تصمیمی برای لغو این آزمون اتخاذ نشده است و البته هنوز نمی توان پیش بینی کرد که وضعیت شیوع کرونا در آن تاریخ به چه صورت خواهد بود.

وی درباره زمان برگزاری کنکور سراسری نیز گفت: تا این لحظه قرار است که آزمون های سراسری سال 1400 در فاصله زمانی 9 تا 12 تیر برگزار شود، اما متاسفانه وضعیت همه گیری کرونا حتی برای یک هفته بعد نیز قابل پیش بینی نیست و امکان دارد تاریخ برگزاری این آزمون ها هم تغییر کند.

زرین آمیزی در پایان تصریح کرد: البته ما امیدواریم که شیوع کرونا کنترل شود تا امکان انجام فعالیت های جاری در کشورمان از جمله برگزاری آزمون های سازمان سنجش وجود داشته باشد؛ چون برگزار شدن یا نشدن یک آزمون در شرایط همه گیری این بیماری در هر دو صورت تبعات مختلفی خواهد داشت./خبرگزاری رکنا

 

12 بهمن 99 :

زمان برگزاری کنکور سراسری 1400 تغییر کرد

اطلاعیه رسمی سازمان سنجش در خصوص تاریخ برگزاری کنکور 1400

پیرو انتشار جدول حاوی برنامه زمانی ثبت‌نام و برگزاری آزمونهای سراسری این سازمان در تاریخ 99/07/20 به اطلاع متقاضیان آزمون های کارشناسی ارشد ناپیوسته و سراسری سال 1400 می‌رساند به منظور پیش بینی های لازم برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای برگزاری آزمونهای فوق و برای کاهش هر گونه مخاطرات برای متقاضیان عزیز، زمان برگزاری این آزمونها به شرح جدول ذیل اصلاح می‌گردد.

لذا متقاضیان لازم است با توجه به تاریخهای اعلام شده و همچنین مندرجات اطلاعیه‌هایی که متعاقباً برای هر آزمون از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر می‌گردد اقدام لازم را بعمل آورند.

چهارشنبه 09-04-1400

پنجشنبه 10-04-1400

جمعه 11-04-1400

شنبه 12-04-1400

نکات مهم درباره برگزاری کنکور 1400 :

1- در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون، اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس دار الزامي است.

2- هر داوطلب براي حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون گروه آزمايشي مربوط‌، لازم است اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس دار، چند مداد سياه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاكن و يك سنجاق و يا سوزن به همراه داشته‌ باشد.

تذكر بسيار مهم: همراه داشتن هرگونه وسايل ارتباط الكترونيكي و دستگاه حافظه‌دار (از قبيل پيجر، تلفن همراه، تبلت، قلم نوري، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند و …)، در جلسه آزمون حتي درحالت خاموش، علاوه بر اينكه موجب محروميت از گزينش در آزمون مي‌شود، به عنوان تقلب و تخلف نيز تلقي شده و با داوطلبان ذيربط براساس قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري كه بخشي از آن در بند «و» آمده است، رفتار خواهد شد.

3- براي‌ آن‌ دسته‌ از داوطلبان‌ متقاضي شركت در آزمون گروههاي‌ آزمايشي‌ علوم‌ رياضي‌ و فني‌، علوم‌ انساني، علوم‌ تجربي و زبانهاي خارجي‌ كه علاقه‌مندي‌ خود را براي‌ شركت‌ در آزمون‌ گروه‌ آزمايشي‌ هنر با گذاشتن‌ علامت‌ در رديف‌ 39 تقاضانامه‌ اعلام‌ داشته‌اند، كارت‌ شركت در آزمون‌ گروه هنر نيز جداگانه‌ صادر گرديده‌ است‌. اين‌ دسته ‌از داوطلبان‌ لازم‌ است‌ پرينت كارت‌ شركت در آزمون گروه‌ هنر را نيز علاوه‌ بر پرينت كارت‌ شركت در آزمون ‌گروه آزمايشي‌ مربوط‌ از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور دريافت ‌دارند. به عبارت ديگر براي‌ اين‌ قبيل‌ داوطلبان‌ دو كارت‌ شركت در آزمون‌ صادر شده‌ است‌ كه‌ لازم‌ است‌ پرينت هر دو كارت‌ شركت در آزمون را از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور ‌دريافت‌ نمايند.

4 – چنانچه مشخصات کارت ورود به جلسه کنکور 1400 دارای اشکال هست،حتما قبل‌ از برگزاري‌ آزمون‌ با مراجعه به باجه رفع نقص وضعيت‌ خود را مشخص‌كرده ‌باشند، بديهي‌ است‌ در حين‌ اجراي‌ آزمون‌ و بعد از آن‌ اقدامي‌ انجام‌ نخواهد شد. هم چنین می توانید برای دیدن توضیحات بیشتر در این رابطه از مطلب نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دیدن کنید.

منابع : سازمان سنجش ، خبرگزاری ایرنا – ایسنا – باشگاه خبرنگاران جوان – فارس -ایلنا -مهر -وزارت آموزش و پرورش -خبر فوری -تسنیم

 

همچنین برای دیدن زمان برگزاری کنکور سراسری 1400 اینجا را کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=8804

ممکن است شما دوست داشته باشید
1,604 نظر
 1. مريم می گوید

  سلام پی سی کنکور عزیز وقتتون بخیر
  ببخشید میخواستم بدونم زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰همون تیر ماه اعلام شده؟اصلا راجبش صحبتی هم شده و یا تعیین زمانی؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   معمولا در آبان ماه مشخص میشه
   ولی پیش فرض همون تیرماه هستش بله

 2. الا می گوید

  سلام آیا می تونیم به رتبمون اعتراض کنیم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام عزیز
   بهتره از طریق پاسخگوی سنجش پیگیر باشید

 3. الا می گوید

  سلام خواهش می کنم این سوالمو جواب بدین،اگه تو کارنامه بنویسه واسه انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان غیرمجاز ولی در پردیس خودگردان مجاز هستیم آیامی تونیم در پردیس دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنیم ؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام الا جان
   خیر،پردیس دانشگاه فرهنگیان با پردیس خودگردان یا پولی پزشکی و رشته های دیگر کاملا متفاوته،و غیر از پزدیس دانشگاه فرهنگیان که با مصاحبه ست دانشگاه دیگه ای برای تربیت معلم وجود نداره

 4. رها پژوهان می گوید

  سلام برای تخمین رتبه باید مطابق کنکور چه سالی تخمین رتبه کنیم ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رها خانم گرامی
   نمی دانیم
   برخی ها میگن 94 برخی ها هم 96!

 5. رها پژوهان می گوید

  نتایج اولیه کنکور ۹۹ همون سه شنبه ان که میشه یکم مهرماه ؟

 6. رها پژوهان می گوید

  سلام ،وقت بخیر .وقتی میگن نتایج اولیه کنکور ۹۹ در هفته اول مهرماه ،به نظر شما چه روزی خواهد بود ؟یکم مهر که میشه سه شنبه آیا نتایج همون سه شنبه اند ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رها خانم گرامی
   بله ما خیلی احتمال زیاد میدیم که تو همین هفته مشخص میشه

 7. مانیا می گوید

  سلام ی سوالی داشتم ازتون لطفا سری بهم جواب بدید من کنکور هنر دادم امسال و عملیشو هم شرکت میکنم سوالی که داشتم ازتون این اگه توی نتایج اولیه روزانه رو مجاز باشم اما باتوجه ب رتبم بدونم دانشگاه مورد نظرمو قبول نمیشم و انتخاب رشته نکنم مشکلی برای شرکت در کنکور 1400 که ندارم درسته؟؟؟؟؟ میتونم کنکور 1400 رو شرکت کنم در این صورت؟؟؟ ممنون میشم سری جوابمو بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر انتخاب رشته نکنید مشکلی براتون پیش نمیاد و در کنکور 1400 هم می توانید شرکت کنید
   باز بهتره از سایت سنجش هم بپرسید

 8. مریم می گوید

  سلام و صد سلام خدمت پی سی عزیز یه سوال داشتم ازتون که ممنون میشم هرچه سریعتر بهم جواب بدید من امسال کنکور هنر دادم و برای کنکور عملیشم ثبت نام کردم و شرکت خواهم کرد حالا سوالی که از شما دارم این که وختی نتایج نهایی بیاد و رتبم مشخص بشه اگه انتخاب رشته بکنم و روزانه قبول بشم از کنکور 1400 محروم میشم اگه رتبم بیاد ولی انتخاب رشته نکنم که مشکلی واسه شرکت در کنکورهنر 1400 نخواهم داشت درسته ؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   ببینید اگر دانشگاه روزانه در نتایج نهایی انتخاب رشته قبول بشید ،بله از کنکور سال آینده محروم هستید ولی انتخاب رشته نکنید و یا انتخاب رشته کنید و مردود بشید نه مشکلی پیش نمیاد

 9. بدبخت می گوید

  بنظرتون برای رتبه زیر پونصد 99 تجربی باید چه درصدایی زد

  1. پی سی کنکور می گوید

   کارنامه های زیر 500 گزینه دو رو ببینید

 10. مری می گوید

  سپاس از پاسخگوییتون…احسنتم

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]