تام لند 1400tamlandمازتام لند 1400

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

زمان برگزاری کنکور 1400 (آخرین اخبار تغییر زمان کنکور ۱۴۰۰)

زمان برگزاری کنکور سراسری 1400

پی سی کنکور : یکی از سوالات مهم برگزاری کنکور 1400 ، بررسی زمان برگزاری کنکور 1400 است. در ادامه آخرین اخبار در رابطه با تاریخ کنکور 1400 بررسی می کنیم.

در کنکور ۱۴۰۰ تمام داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید بر اساس (منابع کنکور 1400) می توانند شرکت کنند و زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ بر اساس اعلام سازمان سنجش به صورت زیر است :

جدول زمانی برگزاری کنکور سراسری سال 1400 :

 

– زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ ریاضی 

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور ریاضی 1400 صبح پنجشنبه 10 تیر 1400 می باشد.

– زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ تجربی

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور تجربی 1400 صبح جمعه 11 تیر 1400 می باشد.

– زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ انسانی 

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور انسانی 1400 صبح پنجشنبه 10 تیر 1400 می باشد.

– زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ هنر

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور هنر 1400 صبح چهارشنبه 10 تیر 1400 می باشد.

– زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ زبان 

طبق آخرین اخبار اطلاعیه سازمان سنجش،زمان برگزاری کنکور زبان 1400 صبح شنبه 11 تیر 1400 می باشد.

 

 

آخرین اخبار تغییر زمان برگزاری کنکور 1400 :

 

کاربران گرامی تا زمان نزدیک به کنکور و بررسی شرایط برگزاری 1400، می توانید آخرین اخبار مربوط به کنکور سال گذشته (کنکور 99) را بررسی کنید :

اطلاعیه رسمی سازمان سنجش در خصوص برگزاری کنکور 99

«آزمون سراسری سال 1399 بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در روزهای چهارشنبه 29، پنج شنبه 30، جمعه 31 مردادماه و شنبه اول شهریور ماه در سراسر کشور با رعایت دستورالعمل-های بهداشتی مصوب، با برنامه ریزی و همکاری دستگاه های کشوری و لشگری برگزار خواهد شد.

این سازمان با دعوت از کلیه اصحاب رسانه و مسوولین در جهت ایجاد فضای آرامش بخش برای داوطلبان و خانواده های محترم ایشان و مساعدت در پرهیز از ایجاد فضای تنش زا اطمینان دارد برگزاری آزمون سراسری بار دیگر عرصه بروز نماد همدلی خواهد شد. از داوطلبان عزیز درخواست می شود برای کسب اطلاعات لازم در خصوص آزمون و به جهت داشتن آرامش و اطمینان لازم، ضمن عدم توجه به منابع خبری غیر رسمی، اخبار آزمون را تنها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور (www.sanjesh.org) پیگیری نمایند.»

 

21 مرداد 99 :

کنکور سراسری 31 بدون تغییر برگزار می شود

اطلاعیه ی وزارت بهداشت : پیرو اعلام نیاز به زمان بیشتر جهت برگزاری آزمون سراسری توسط مجریان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها به نیت یافتن فضای مناسب برای برگزاری منطبق با پروتکل های سختگیرانه، مشروط به تایید تغییر تاریخ در ستاد ملی مدیریت کرونا، از آنجا که این تغییر بدلایل متعدد مورد تایید ستاد قرار نگرفت، مقرر شد با همکاری استانداران محترم، مراکز آموزشی، فرهنگی، ورزشی، نظامی و انتظامی، کمبود فضاها و تجهیزات مورد نیاز جهت اعمال و اجرای پروتکل ها مهیا و آزمون سراسری در تاریخ مصوب قبلی ستاد ملی مدیریت کرونا (در روزهای 29-30 و 31 مرداد و یکم شهریورماه) برگزار گردد.

 

وزیر بهداشت؛ امروز تعویق کنکور در ستاد کرونا بررسی می شود

پیشنهاد تعویق یک ماهه کنکور روی میز ستاد کرونا

سعید نمکی وزیر بهداشت در صفحه اینستاگرام خود نوشت: امروز عصر مجدد با حضور ریاست محترم کمیسیون‌های آموزش و بهداشت و درمان و تعدادی از نمایندگان محترم مجلس و همچنین وزیر محترم علوم و رییس سازمان سنجش جلسه‌ای داشتیم.

نمکی در ادامه آورده است: وزیر محترم علوم و رییس سازمان سنجش اعلام کردند که اجرای پروتکل‌های سختگیرانه در این زمان باقیمانده میسر نیست، مگر این دستورالعمل‌ها برای برگزاری آزمون سراسری تغییر کند.

در این جلسه اعلام کردم به عنوان وزیر بهداشت و متولی سلامت این کشور، قطعا سلامت فرزندانمان برای ما در اولویت است و از این پروتکل‌های سختگیرانه کوتاه نخواهم آمد که ریسس محترم کمیسیون های آموزش و بهداشت نیز در این مورد کاملا همراه و موافق بودند.

نمکی در ادامه گفته است: به مسولان برگزاری کنکور اعلام کردم اگر واقعا نمی‌توانید این دستورالعمل‌ها را به درستی اعمال کنید با برگزاری کنکور در این تاریخ مخالفم و تاکید می‌کنم که کنکور را به زمانی موکول کنید که بتوانید از لحاظ فضا و امکانات تمام ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت را فراهم کنید.

پیشنهاد وزارت علوم تعویق یک ماهه برگزاری کنکور سراسری بود که قرار شد در ستاد ملی کرونا مطرح شود.

 

مشاور وزیر آموزش و پرورش؛ 5 سناریو برای تعویق کنکور سراسری 99

شنبه 24 اسفند 98 : مشاور وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت مدارس در ایام اخیر و احتمال تغییر در برگزاری امتحانات و تاخیر در پایان زمان آموزش در این سال تحصیلی گفت: تا کنون یک ماه تعطیلی داشته‌ایم که ممکن است بعد از عید نوروز هم تداوم یابد. حداقل ۵ سناریو را برای وضعیت‌های محتمل پیش‌بینی کرده‌ایم.

عبدالرسول عمادی در این باره افزود: اولین سناریو، تشکیل کلاس‌ها بعد از ۱۵ فروردین است. به این ترتیب یک ماه وقفه اسفند ماه را داریم که با آموزش در فضای مجازی، ارتباط معلمان با دانش آموزان و آموزش تلویزیونی تا حدی جبران شده است و پیش بینی شده ۵ شنبه‌ها هم در صورت بازگشایی مدارس به روزهای آموزش افزوده شوند. در این صورت تغییر چندانی در برنامه امتحان نخواهیم داشت.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: البته پیشنهاد کردیم با توجه به یک ماه تعطیلی اسفند، امتحانات به جای روزهای ابتدایی خرداد، از ۱۷ خرداد برگزار و کنکور هم ۱۵ تا ۲۰ روز معوق شود.

عمادی با بیان اینکه قرار است این سناریوها امروز شنبه در شورای معاونین نهایی شود گفت: سناریوی بعدی این است که مدارس از اول اردیبهشت باز شود و به همین نسبت آزمون‌ها با تاخیر برنامه ریزی می‌شوند و پیشنهاد می‌شود کنکور هم یک تا دو هفته به تعویق بیفتد و نیمه خرداد تا اواخر خرداد را برای آن پیش بینی کردیم.

وی افزود: اگر تا آخر خرداد هم نتوانیم کلاس‌ها را تشکیل دهیم باید به برگزاری آزمون‌ها در مرداد و شهریور فکر کنیم و آزمون سراسری هم در مرداد یا شهریور برگزار شود. البته باید حواسمان باشد به سال تحصیلی بعد آسیب نرساند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پیشنهاد ما این است که تشکیل کلاس حضوری برای رفع اشکال حتما در برنامه‌ها باشد گفت: حتی اگر بعد از عید کلاس‌ها باز هم با تاخیر شروع شد باید فرجه‌ای برای رفع اشکال گذاشته و بعد امتحانات برگزار شود.

عمادی ادامه داد: این موضوعات در جلسات شورای معاونین وزارتخانه بحث می‌شود و در نهایت باید در ستاد ملی کرونا هم به بررسی شود. ستاد ملی مدیریت کرونا اختیار دارد که اجازه دهد تقویم آموزشی یا زمان کنکور به تعویق بیفتد و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

نکات مهم درباره برگزاری کنکور 1400 :

1- در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون، اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس دار الزامي است.

2- هر داوطلب براي حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون گروه آزمايشي مربوط‌، لازم است اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس دار، چند مداد سياه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاكن و يك سنجاق و يا سوزن به همراه داشته‌ باشد.

تذكر بسيار مهم: همراه داشتن هرگونه وسايل ارتباط الكترونيكي و دستگاه حافظه‌دار (از قبيل پيجر، تلفن همراه، تبلت، قلم نوري، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند و …)، در جلسه آزمون حتي درحالت خاموش، علاوه بر اينكه موجب محروميت از گزينش در آزمون مي‌شود، به عنوان تقلب و تخلف نيز تلقي شده و با داوطلبان ذيربط براساس قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري كه بخشي از آن در بند «و» آمده است، رفتار خواهد شد.

3- براي‌ آن‌ دسته‌ از داوطلبان‌ متقاضي شركت در آزمون گروههاي‌ آزمايشي‌ علوم‌ رياضي‌ و فني‌، علوم‌ انساني، علوم‌ تجربي و زبانهاي خارجي‌ كه علاقه‌مندي‌ خود را براي‌ شركت‌ در آزمون‌ گروه‌ آزمايشي‌ هنر با گذاشتن‌ علامت‌ در رديف‌ 39 تقاضانامه‌ اعلام‌ داشته‌اند، كارت‌ شركت در آزمون‌ گروه هنر نيز جداگانه‌ صادر گرديده‌ است‌. اين‌ دسته ‌از داوطلبان‌ لازم‌ است‌ پرينت كارت‌ شركت در آزمون گروه‌ هنر را نيز علاوه‌ بر پرينت كارت‌ شركت در آزمون ‌گروه آزمايشي‌ مربوط‌ از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور دريافت ‌دارند. به عبارت ديگر براي‌ اين‌ قبيل‌ داوطلبان‌ دو كارت‌ شركت در آزمون‌ صادر شده‌ است‌ كه‌ لازم‌ است‌ پرينت هر دو كارت‌ شركت در آزمون را از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور ‌دريافت‌ نمايند.

4 – چنانچه مشخصات کارت ورود به جلسه کنکور 1400 دارای اشکال هست،حتما قبل‌ از برگزاري‌ آزمون‌ با مراجعه به باجه رفع نقص وضعيت‌ خود را مشخص‌كرده ‌باشند، بديهي‌ است‌ در حين‌ اجراي‌ آزمون‌ و بعد از آن‌ اقدامي‌ انجام‌ نخواهد شد. هم چنین می توانید برای دیدن توضیحات بیشتر در این رابطه از مطلب نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دیدن کنید.

منابع : سازمان سنجش ، خبرگزاری ایرنا – ایسنا – باشگاه خبرنگاران جوان – فارس -ایلنا -مهر -وزارت آموزش و پرورش -خبر فوری -تسنیم

 

همچنین برای دیدن زمان برگزاری کنکور سراسری 1400 اینجا را کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=8804

ممکن است شما دوست داشته باشید
1,403 نظر
 1. مريم می گوید

  سلام پی سی کنکور عزیز وقتتون بخیر
  ببخشید میخواستم بدونم زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰همون تیر ماه اعلام شده؟اصلا راجبش صحبتی هم شده و یا تعیین زمانی؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   معمولا در آبان ماه مشخص میشه
   ولی پیش فرض همون تیرماه هستش بله

 2. الا می گوید

  سلام آیا می تونیم به رتبمون اعتراض کنیم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام عزیز
   بهتره از طریق پاسخگوی سنجش پیگیر باشید

 3. الا می گوید

  سلام خواهش می کنم این سوالمو جواب بدین،اگه تو کارنامه بنویسه واسه انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان غیرمجاز ولی در پردیس خودگردان مجاز هستیم آیامی تونیم در پردیس دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنیم ؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام الا جان
   خیر،پردیس دانشگاه فرهنگیان با پردیس خودگردان یا پولی پزشکی و رشته های دیگر کاملا متفاوته،و غیر از پزدیس دانشگاه فرهنگیان که با مصاحبه ست دانشگاه دیگه ای برای تربیت معلم وجود نداره

 4. رها پژوهان می گوید

  سلام برای تخمین رتبه باید مطابق کنکور چه سالی تخمین رتبه کنیم ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رها خانم گرامی
   نمی دانیم
   برخی ها میگن 94 برخی ها هم 96!

 5. رها پژوهان می گوید

  نتایج اولیه کنکور ۹۹ همون سه شنبه ان که میشه یکم مهرماه ؟

 6. رها پژوهان می گوید

  سلام ،وقت بخیر .وقتی میگن نتایج اولیه کنکور ۹۹ در هفته اول مهرماه ،به نظر شما چه روزی خواهد بود ؟یکم مهر که میشه سه شنبه آیا نتایج همون سه شنبه اند ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رها خانم گرامی
   بله ما خیلی احتمال زیاد میدیم که تو همین هفته مشخص میشه

 7. مانیا می گوید

  سلام ی سوالی داشتم ازتون لطفا سری بهم جواب بدید من کنکور هنر دادم امسال و عملیشو هم شرکت میکنم سوالی که داشتم ازتون این اگه توی نتایج اولیه روزانه رو مجاز باشم اما باتوجه ب رتبم بدونم دانشگاه مورد نظرمو قبول نمیشم و انتخاب رشته نکنم مشکلی برای شرکت در کنکور 1400 که ندارم درسته؟؟؟؟؟ میتونم کنکور 1400 رو شرکت کنم در این صورت؟؟؟ ممنون میشم سری جوابمو بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   اگر انتخاب رشته نکنید مشکلی براتون پیش نمیاد و در کنکور 1400 هم می توانید شرکت کنید
   باز بهتره از سایت سنجش هم بپرسید

 8. مریم می گوید

  سلام و صد سلام خدمت پی سی عزیز یه سوال داشتم ازتون که ممنون میشم هرچه سریعتر بهم جواب بدید من امسال کنکور هنر دادم و برای کنکور عملیشم ثبت نام کردم و شرکت خواهم کرد حالا سوالی که از شما دارم این که وختی نتایج نهایی بیاد و رتبم مشخص بشه اگه انتخاب رشته بکنم و روزانه قبول بشم از کنکور 1400 محروم میشم اگه رتبم بیاد ولی انتخاب رشته نکنم که مشکلی واسه شرکت در کنکورهنر 1400 نخواهم داشت درسته ؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   ببینید اگر دانشگاه روزانه در نتایج نهایی انتخاب رشته قبول بشید ،بله از کنکور سال آینده محروم هستید ولی انتخاب رشته نکنید و یا انتخاب رشته کنید و مردود بشید نه مشکلی پیش نمیاد

 9. بدبخت می گوید

  بنظرتون برای رتبه زیر پونصد 99 تجربی باید چه درصدایی زد

  1. پی سی کنکور می گوید

   کارنامه های زیر 500 گزینه دو رو ببینید

 10. مری می گوید

  سپاس از پاسخگوییتون…احسنتم

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]