تام لند 1400tamlandمازتام لند 1400تحلیلازتحلیلازمازماز

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

تحلیل سوالات کنکور تجربی 98 توسط اساتید برتر کنکور

تحلیل کنکور تجربی 98

کلید و تحلیل سوالات کنکور انسانی 98 نظام قدیم و نظام جدید

پی سی کنکور : تحلیل دبیران و اساتید کنکور یکی از جذاب ترین و آموزشی ترین بخش های پس از برگزاری هر آزمون می باشد، مخصوصا تحلیل سوالات کنکور که دانش آموزان یک سال از وقت خود را برای آن صرف کرده اند بسیار حائز اهمیت می باشد و هم چنین داوطلبان کنکور سال های آینده نیز با مطالعه این تحلیل ها و تیپ سوالات مطرح شده،با شیوه طراحی سوالات و اهمیت مباحث آشنا شوند. پس به همین دلیل قصد داریم تا تحلیل سوالات کنکور تجربی 98 اساتید برتر و مطرح کنکور را برای شما داوطلبان عزیز در این مطلب گردآوری کنیم،پس با ما همراه باشید.

تحلیل ها در حال بروز رسانی می باشد . . .

تحلیل سوالات عمومی کنکور تجربی 98 نظام قدیم و نظام جدید

1- تحلیل سوالات ادبیات کنکور تجربی 98 

 • تحلیل سوالات ادبیات کنکور 98 تجربی نظام قدیم

 

 • تحلیل سوالات ادبیات کنکور 98 تجربی نظام جدید

1- تحلیل ادبیات کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط شاهین شاهین زاد دبیر برجسته ادبیات کنکور

 

2- تحلیل ادبیات کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط امیر نجات شجاعی دبیر ادبیات کنکور

 

3- تحلیل ادبیات کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط سجاد درویشی دبیر ادبیات کنکور

درسه سوال معنی نوآوری رخ نداده بود و از این دست سوالات در کنکورهای گذشته، یافت می شد وبه راحتی قابل پاسخگویی بودند.
سه سوال املا دو سوال غلط املایی را خواسته بود و یک سوال هم املای درست را در بیت های موجود که پاسخگویی به این سوالات دقت کافی را می خواست داوطلب مسلط بر مبحث املا می توانست پاسخ صحیح را بیابد و انتخاب کند.

سوال آثار )اعلام( یکی از سوالهایی بود که نمونه آن در کنکور های اخیر فراوان یافت می شد که داوطلب در صورت تسلط بر آثار و نویسندگان می توانست به آن به آسانی پاسخ دهد، البته نکته چالش برانگیز در این سال وجود کتاب هم صدا با حلق اسماعیل بود که جای بحث و بررسی دارد .

۴ سوال آرایه هم تقریبا نمونه های مشابه در کنکورهای اخیر داشت که بجز سوال ۸ که بررسی تک تک گزینه ها را لازم داشت در سه سوال بعدی داوطلب می توانست از تکنیک رد گزینه استفاده کند.

پنج سوال زبان فارسی تقریبا همه ساله از سوالاتی هستند که داوطلبان یا آنها را کنار می گذارند یا با ترس به آن ها نزدیک می شوند سوالات زبان فارسی تجربی نظام جدید هم برای داوطلبی که مسلط بر مباحث نبودن از این دست بود البته داوطلبین مسلط بر مباحث زبان فارسی می توانستند به سوالات پاسخ دهند.

۹ سوال مفهوم )قرابت معنایی( نیاز به درک صحیح و کامل بیت داده شده در صورت سوال و به دست آوردن مفهوم آن و ارزیابی گزینه ها و درک مفهوم ابیات داشت در کل سوال های قرابت سطح نسبتا بالایی داشتند و نیازمند تفکر و دقت در پاسخگویی بودند.

در کل سوال های ادبیات کنکور امسال سطح متوسط رو به بالایی داشتند و داوطلب هایی که کاملا مسلط نبودند در پاسخگویی به مشکل بر می خوردند.

 

4- تحلیل ادبیات کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط حمید لجانزاده دبیر ادبیات کنکور

1- واژه‌های بخش واژه‌نامه‌ی کتاب درسی در تمام آزمون‌های امسال، چندین برابر دیگر واژه‌های کتاب اهمیت معنایی و حتّی املایی داشت. بنابراین دانش‌آموزان کوشای تراز پایین هم می‌توانستند به راحتی خود را از دانش‌آموزان تنبل تراز پایین، جدا کنند. سه سؤال واژه و سه سؤال املا روان و حقیقتا ً‌زودبازده بود و مثل آزمون‌ دیروز، درصدِ کفِ آزمون را افزایش می‌داد. این یعنی آزمون در این سؤالات برای دانش‌آموزانِ تراز پایین، ساده به نظر می‌رسید و به همین دلیل است که دانش‌آموزان تراز بالا نباید تصوّر کنند تلاش‌های آن‌ها بی‌ارزش شده است.

2- سؤال‌های تاریخ ادبیات در تمام آزمون‌های امسال بر خلاف برخی آزمون‌های غیراستاندارد، کاملاً ساده و در حدّ خالق آثار بود.

3- در بحث آرایه‌های ادبی، مثل آزمون دیروز، یک سؤال تک‌آرایه‌ی تشبیه در آزمون وجود داشت که البتّه کمی دشوارتر بود. سه سؤال دیگر آرایه‌ی آزمون امروز نیز بسیار دشوارتر از آزمون دیروز بود. نکته‌ی مهم این است که سؤال‌های آرایه‌های ادبی، همچنان با تمرکز فراوان بر درک معنای ابیات خارج از کتاب درسی طرح می‌شود. لذا کسانی که به مطالعه‌ی ابیات خارج از کتاب درسی علاقه‌ نداشته‌اند، بایست این موضوع را در خود تقویت می‌کردند. مطالعه‌ی روزانه چند بیت خارج از کتاب درسی در این زمینه، کمک فراوانی بود.

4- سؤالات مربوط به دانش‌های ادبی و زبانی، مثل آزمون ریاضی بود و تأویل‌پذیری نداشت. تمایل طرّاح محترم نیز به طرح سؤال از مباحثِ منطقی‌تر بود. بدیهی است که هر آزمونی باید سؤال دشوار داشته باشدِ. طرّاح در این آزمون تلاش کرده بود ادبیات را با خودِ ادبیات دشوار کند، نه صرفاً با سؤالات شمارشی. لذا «حذف فعل»، «کاربرد غیراسنادی فعل‌های به‌ظاهر اسنادی»، «جمله در قالب مفعول» و … در مبحث دانش‌های ادبی و زبانی، همه در خدمت «مفهوم» بود.

5- سؤالات مفهوم آزمون‌ها به ویژه آزمون تجربی، در مجموع دشوار و بعضاً مورددار بود و این تنها ایرادی بود که می‌شد به آزمون‌ها وارد دانست.

2- تحلیل سوالات عربی کنکور تجربی 98 

 • تحلیل سوالات عربی کنکور 98 تجربی نظام قدیم

1- تحلیل عربی کنکور تجربی 98 نظام قدیم توسط امیرهورفر دبیر برجسته عربی کنکور

 

 • تحلیل سوالات عربی کنکور 98 تجربی نظام جدید

1- تحلیل عربی کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط مصطفی خاکباز دبیر برجسته عربی کنکور

 

2- تحلیل عربی کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط امیرهورفر دبیر برجسته عربی کنکور

 

3- تحلیل عربی کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط میثم فلاح دبیر برجسته عربی کنکور

3- تحلیل سوالات دین و زندگی کنکور تجربی 98

 • تحلیل سوالات دین و زندگی کنکور 98 تجربی نظام قدیم

1- تحلیل دین و زندگی کنکور تجربی 98 نظام قدیم توسط هادی سرکشیک زاده دبیر برجسته دین و زندگی کنکور

 

2- تحلیل دین و زندگی کنکور تجربی 98 نظام قدیم توسط محسنی کبیر دبیر برجسته دین و زندگی کنکور

 

 • تحلیل سوالات دین و زندگی کنکور 98 تجربی نظام جدید

1- تحلیل دین و زندگی کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط هادی سرکشیک زاده دبیر برجسته دین و زندگی کنکور

 

2- تحلیل دین و زندگی کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط محسنی کبیر دبیر برجسته دین و زندگی کنکور

 

3- تحلیل دین و زندگی کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط سکینه گلشنی و احسان هندی دبیران دین و زندگی کنکور

در کنکور تجربی نیز طبق روال کنکورهای قبل، نظمی در چیدمان سؤالها از لحاظ مقطع و درس وجود نداشت.(سؤالها با درس 6 سال دوازدهم شروع میشود!)

در بین سوالها، 7 سؤال مشترک با نظام قدیم وجود دارد که از بین این 7سؤال، 2سؤال مربوط به سال دوازدهم، 4 سؤال مربوط به سال یازدهم و 1 سؤال مربوط به سال دهم است. (در سؤال 77 که با سؤال 71 نظام قدیم مشترک است، مبنای طرح کتاب نظام قدیم است و از آیه هایی در گزینه های نادرست استفاده شده که در کتاب نظام جدید وجود ندارد.)

سوال های 54 و61 و 68 سؤالهای چالشی کنکور تجربی هستند که اختلاف نظر در مورد پاسخ آن ها وجود دارد.(تا اینجا کنکور تجربی بیشترین سوال چالشی را داشته است)

نکته قابل ذکر دیگر در این کنکور که میتوان گفت کم سابقه بوده طرح دوسؤال از یک درس و یک مبحث است، آن هم تقریبا پشت سرهم! (سؤالهای 53 و 55 هر دو از مبحث « اختیار انسان،یک تقدیر الهی» و « رابطه ی اختیار انسانی و اراده ی خداوند» ،درس 5 سال دوازدهم مطرح شده است.)

در رشته ی تجربی نیز مانند رشته ی هنر از مقدمه های مطرح شده در کتاب سؤال داریم. (سؤال 56 از مقدمه ی «تفکر و اندیشه» کتاب دوازدهم مطرح شده است.

در این آزمون مانند سایر رشته ها از ابیات انگلیسی سوال داشتیم و هم چنین طرح سوال دیگری از آیه ی و «من الناس من یعبد الله علی حرف فن اصابه …» در این آزمون مانند آزمون های رشته ریاضی و انسانی نشان از توجه طراح سوال به این آیه شریفه دارد.

 

4- تحلیل سوالات زبان انگلیسی کنکور تجربی 98

 • تحلیل سوالات انگلیسی کنکور  98 تجربی نظام قدیم

1- تحلیل زبان انگلیسی 98 نظام قدیم توسط مجتبی محمودی دبیر برجسته زبان انگلیسی کنکور

 

2- تحلیل زبان انگلیسی تجربی 98 نظام قدیم توسط محم سهرابی دبیر زبان انگلیسی کنکور

سوالات زبان انگلیسی گروه علوم تجربی در حد انتظار و کاملا منطبق با کتاب درسی بود و غیر از ریدینگ که طبیعی است، هیچ لغت خارج از کتابی دیده نشد.

مطابق با کنکور سال های اخیر ؛ سوال 76 تا 79 از گرامر، 80 تا 87 از واژگان، 88 تا 92 کلوز تست و سوالات 93 تا 100 مربوط به بخش درک مطلب بودند.

سطح تست های گرامر به نسبت آسان بود اما صورتی طولانی داشتند.

تست های واژگان سطحش متوسط بود و در گزینه ها واژه خارج از کتاب دیده نشد.

وجود یک سوال از قید ها )تست 82 ( به راحتی قابل پیش بینی بود که در قالب مکالمه آمد.

تست 83 صورتی طولانی داشت اما پسخ دادن به آن کار چندان مشکلی نبود.

گزینه های دو سوال اول کلوز تست طولانی بود اما با کمی دقت به راحتی پاسخ داده می شدند.

ریدینگ ها کوتاه و سطحشان متوسط بود.

3- تحلیل زبان انگلیسی تجربی 98 نظام قدیم توسط روزبه شهلایی مقدم دبیر و مولف زبان انگلیسی کنکور

سطح کلی آزمون متوسط رو به دشوار همانطور که انتظار می رفت، 4 سوال اول مربوط به گرامر، 8 سوال بعدی مربوط به لغت و 3 سوال از 5 سوال کلوز تست مربوط به گرامر بودند.سطح سوالات گرامر ساده (غیر از 78 که برای بچه ها نسبتا دشوار است)، سطح سوالات لغت متوسط رو به دشوار (تست های 82، 83 و 86 دشوار محسوب می شوند) و سطح سوالات کلوز نیز متوسط ارزیابی می شود (سوال 88 کلوز سوال قشنگ ولی دشواری است)سوالات ریدیگ نیز متوسط رو به دشوار ارزیابی می شود. در سوال 97، هیچ یک از گزینه ها به طور کامل طبق متن درست نیستند. اما به نظر می رسد گزینه 1 مناسب ترین گزینه باشد. (در سرتاسر متن نویسنده از کلمه students استفاده کرده و این کار به نوعی عمومیت دادن به این گروه است)

 

 • تحلیل سوالات انگلیسی کنکور  98 تجربی نظام جدید

1- تحلیل زبان انگلیسی کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط مجتبی محمودی دبیر برجسته زبان انگلیسی کنکور

 

2- تحلیل زبان انگلیسی کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط علی عاشوری دبیر و طراح سوالات زبان انگلیسی آزمون های آزمایشی

سوالات زبان رشته تجربی نظام 3-3- 6 از نظر چینش سوالات شبیه سوالات سال گذشته رشته تجربی بود. یعنی 4 سوال گرامر ، 8 تست واژگان ، یک کلوز تست ( متشکل از 3 تست گرامر و 2 تست واژگان) و دو درک مطلب 4 سوالی ولی از نظر طراحی بسیار آسانتر از سال گذشته.

1- از نظر گرامری نسبت به آزمون های رشته های ریاضی و انسانی متنوع تر بودند.( مبحث زمانها – فعل های دوم – افعال وجهی – مبحث صفات ( 2 تست) و بیان هدف

2- در تست های واژگان تقریباً همه تست ها آسان بودن و برخی از تست ها مثل تست 84 عین جمله کتاب بودند. از امتیازات این آزمون توجه به کلمات همایند (collocation)
در تست های 81 ، 83 ، 85 و 87 می باشد که در راستای اهداف آموزش کتاب درسی می باشد. بر خلاف سه گروه (ریاضی ، انسانی و هنر) خبری از ضرب المثل نبود.

3- کلوز تست هم بسیار استاندارد بود( بجز دیکته کلمه imagine در گزینه 4 سوال 11 که قابل اغماض می باشد.) . چالشی ترین سوال فعل hold در معنی دوم بود.( که سوال خوبی هم بود)

4- متن ها در حیطه دامنه واژگان دانش آموزان دوازدهم بود و اهداف آموزش متن را پوشش می داد.

 به نظر من این آزمون بسیار منصفانه بود و هر کس به تناسب زحمت خودش تشویق می شود.

 

تحلیل سوالات اختصاصی کنکور تجربی 98

– تحلیل سوالات ریاضی تجربی کنکور 98 

 • تحلیل سوالات ریاضی تجربی کنکور 98 نظام قدیم

1- تحلیل ریاضی کنکور تجربی 98 نظام قدیم توسط محمد بحیرایی طراح سوالات آزمون های آزمایشی

در کنکور سال 98 ویژه نظام قدیم چیدمان سوالات متفاوت با سالهای قبل بود که به خاطر مشترک شدن سوالات با نظام جدید است و  همین موضوع میتواند کمی نظم ذهنی دانش آموزان را بهم بریزد.
سطح سوالات در حد انتظاردر مقایسه با کنکور سال قبل بود .سوال چالشی و یا خلاقانه نداشت و اگر دانش آموزان به سوال های سالهای قبل تسلط داشتند با همه تیپ سوالات آشنا بودند و مشکلی برای پاسخ دهی نداشتند.
از کتاب آمار و مدل سازی تنها سوال 140 طرح شده است ،از کتاب هندسه 3 سوال ،از کتاب ریاضی سال دوم 5 سال ،از کتاب سال سوم 8 سوال واز کتاب سال چهارم 01 سوال به ترتیب تعداد سوالات بر اساس اهمیت کتاب ها طرح شده است.
سوالهای 127،128،130،132،135،136،151 نسبت به سوال های دیگر با محاسبات بیشتری بودند.
سوالهای 135،150 و 155 کمی دشوارتر و سوالهای 126،129،138،140 کمی ساده تر ازسایر سوالات بودند و سایر سوالات متوسط طرح شده بودند.

 

 • تحلیل سوالات ریاضی تجربی کنکور 98 نظام جدید

1- تحلیل ریاضی کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط سروش موئینی دبیر برجسته ریاضی تجربی کنکور

2- تحلیل ریاضی کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط بابک سادات دبیر برجسته ریاضی تجربی کنکور

– تحلیل سوالات زیست شناسی کنکور تجربی 98 

 • تحلیل سوالات زیست شناسی کنکور 98 تجربی نظام قدیم

1- تحلیل زیست شناسی کنکور تجربی 98 نظام قدیم توسط آرام فر دبیر برجسته زیست تجربی کنکور

 

 • تحلیل سوالات زیست شناسی کنکور 98 تجربی نظام جدید

1- تحلیل زیست شناسی کنکور تجربی 98 نظام قدیم توسط آرام فر دبیر برجسته زیست تجربی کنکور

 

2- تحلیل زیست شناسی کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط محمد پازوکی دبیر برجسته زیست تجربی کنکور

 

3- تحلیل زیست شناسی کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط فاطمه ذولفقارنسب دبیر زیست تجربی کنکور

با بررسی سوالات زیست شناسی کنکور 98 ، می بینیم که از بین 50 سوال زیست شناسی کنکور 98، می بینیم که :
تعداد 31 سوال ( 62%) مستقیما از فصل های کتاب درسی آمده بود.
تعداد 13 سوال (26%) به صورت ترکیبی از فصل های هرکتاب بود.
تعداد 6 سوال ( 12%) به صورت ترکیبی از کتاب دهم، یازدهم و دوازدهم آمده بود.

زیست شناسی دهم : 18 سوال شامل 10 سوال مستقیم از فصل ها، 4 سوال ترکیبی بین فصل های کتاب دهم، 4 سوال ترکیبی با کتاب یازدهم و دوازدهم آمده بود.
زیست شناسی یازدهم: 21 سوال شامل 11 سوال مستقیم از فصل های کتاب، 6 سوال ترکیبی بین فصل ها کتاب درسی یازدهم و 4سوال ترکیبی با کتاب دهم و دوازدهم آمده بود
زیست شناسی دوازدهم : 17 سوال شامل 10 سوال مستقیم از فصل ها، 3سوال ترکیبی بین فصل ها کتاب درسی دوازدهم و 4 سوال ترکیبی با کتاب زیست دهم و یازدهم آمده بود

در زیست دهم، بیشترین سوالات ترکیبی مربوط به فصل 4 گردش مواد است . از این فصل سوال مستقیم نیامده بود 3 سوال ترکیبی با فصل های دیگر کتاب زیست دهم و 4 سوال ترکیبی با کتاب زیست یازدهم و دوازدهم قرار داده شده بود.

زیست یازدهم: بیشترین سوالات مربوط به فصل 1 تنظیم عصبی بود (6 سوال). این فصل بیشترین سوالات ترکیبی را داشت که شامل 2 سوال مستقیم از خو فصل 1 بود. ، سه سوال ترکیبی با فصول دیگر کتاب یازدهم و 2 سال ترکیبی با زیست دوازدهم قرا داده شده بود

زیست شناسی دوازدهم بیشترین سوالات مربوط به فصل اول مولکول های اطلاعاتی بود(5 سوال) . این فصل بیشترین سوالات ترکیبی را داشته است. از این فصل 1 سوال مستقیم از خود فص اول، دو سوال ترکیبی با فصول دیگر زیست دوازدهم و 2 سوال ترکیبی با زیست دهم و یازدهم آمده بود.

**همانطور که در ابتدای کتاب های درسی قسمت هایی را که نباید از آن ها در کنکور سوال مطرح می شد مشخص کرده بود، امسال این موضع کاملا رعاتشده بود و سوال های محاسباتی نیماده بود.و همچنین از قسمت های بیشتر بدانیم و واژگان سوال نیامده بود.

**با توجه به تغییر اصطلاحات و جایگیزینی اسامی علمی با نام فارسی، امسال در تمام سوالات هم اصطلاح فارسی و هم اسامی علمی آورده شده بود. بنابراین ضروری است که دانش اموزان با هر دو نام علمی و فارسی اصطلاحات آشنا باشند.

– تحلیل سوالات فیزیک کنکور تجربی 98 

 • تحلیل سوالات فیزیک کنکور 98 تجربی نظام قدیم

 

 • تحلیل سوالات فیزیک کنکور 98 تجربی نظام جدید

1- تحلیل فیزیک کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط علیرضا عربشاهی دبیر برجسته فیزیک کنکور

بخش اول

بخش دوم

 

2- تحلیل فیزیک کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط محمد نوکنده دبیر برجسته فیزیک کنکور

 

3- تحلیل فیزیک کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط حامد خسروی دبیر فیزیک کنکور

206 و 207 و 208 این سه سوال از مبحث حرکت شناسی آمده در دو سوال اول طراح تأکید بسیاری روی مبحث سرعت متوسط داشته و سوال ۲۰۸ سوال آسون و راحتیه مجموع سه تا سوال سوالات خوب و منطقی بوده
سوال 209 و 210 و 211 به فصل دینامیک برمیگردند فصل دوم کتاب دوازدهم سوالات خوبی بوده دور از انتظار نبودن

سوال 212 و 213 نیرو و انرژی و بازده را مد نظر قرار دادن که سوالات راحتیبوده

سوال 214 در مورد بازتاب نور امتداد بازتاب صحبت کرده که باز هم این سوال راحتی بوده و فقط باید دانش آموزان کمی دقت میکردند و اصول اولیه هندسه رو مد نظر قرار میدادند

سوال 215 در مورد نوسانگر و بیشینه سرعت این سوال پرسیده که باز هم کار راحتی

سوال 216 یکسال مفهومی بود و وبژگی های انواع موج هدف طراح بوده

سوال 217 پژواک میشه گفت تازه مورد نظر طراحان قرار گرفته.

سوال 218 و 219 و 220 از فیزیک جدید بودن و فصل انتهایی کتاب تجربی

سوال 221 و 222 و 223 از فصل اول کتاب یازدهم و دو سوال اول مربوط به الکتریسیته ،بسیار راحت که هر دانش آموزی با یاد داشتن چند تا فقط فرمول ها به راحتیمیتونه جواب بده

سوالات 224 و 225 و 226 مدار های مربوط به مقاومت را آورده و از آنجایی که مبحث مدارخازن حذف شده طراح ازمقاومت سه سوال طرح کرده

سوالات 227 و 228 و 229 از مغناطیس هست سوالات روان و راحتی هستند در سوال اول یک سوال مفهومی سال دوم در مورد سیملوله بوده که باز هم بسیار راحت می خواهد بود و سال سوم هم با کمی دقت به نتیجه میرسد
سوالات 230 و 231  به مرحله فشار سال دهم بر میگرده

سوال 232 در مورد گرما و فوق العاده راحت بوده است سوالاتی که شما نیاز به حل مسئله ندارد و در واقع چشمی قابل حل میباشد.
سوال 233  در مورد چگالی سوال پرسیده آسان و راحت
سوال 234 یکی از مسائل پایه ای در مورد تشخیص کمیت های فرعی و کمیت های اصلی از شما سوال پرسش شده
سوال 235 در مورد ضریب انبساط طولی بوده و گرمایی در واقع که باز هم سوال راحت

به طور کلی در مجموع سوالات ، سوالات خوبی بوده نه خیلی سخته و نه بیش از حد آسان کاملا استاندارد کاملاً تمام جوانب رعایت شده و میشه گفت یکی از بهترین سوالات کنکور در درس فیزیک در چند ساله اخیر بوده – حامد خسروی مدرس تخصصی فیزیک و ریاضیات در مشهد

– تحلیل سوالات شیمی کنکور تجربی 98 

 • تحلیل سوالات شیمی کنکور 98 تجربی نظام قدیم

1- تحلیل شیمی کنکور تجربی 98 نظام قدیم توسط مسعود جعفری دبیر و مولف برجسته شیمی کنکور

 

2- تحلیل شیمی کنکور تجربی 98 نظام قدیم توسط فرزاد رضایی دبیر شیمی کرمانشاه و کردستان

– طرح سوالات شیمی در نظام قدیم با تکیه برجنبه مفهومی و ترکیبی از سه کتاب شیمی
– سطح سوالات در مقایسه با کنکور 97 آسان تر و در حد کنکور 79 بود اما کمی سنگین تر خصوصا در مسائل
– سعی بر این شده بود که نهایت تطابق با نظام جدید صورت بگیره
– 16 تست از 35 تست مشترک بین دو نظام آموزشی طرح شده بود یعنی حدودا 46 درصد
– امسال برخلاف سالیان گذشته حفظ کردن هیچ واکنش شیمیایی لازم نبود
– موازنه کردن واکنش در سوالات امسال خیلی چشمگیر بود و سوال مستقیم هم داشت
– همچون کنکور ریاضی سوالات بخش پاک کننده ها پر رنگ بودند (هم نظام قدیم هم نظام جدید)
در کل آزمون امروز از لحاظ کیفی در حدی مطلوب قرار داشت و یکی از استاندارد ترین آزمون های شیمی چندین سال اخیر بود

 

 • تحلیل سوالات شیمی کنکور 98 تجربی نظام جدید

1- تحلیل شیمی کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط مسعود جعفری دبیر و مولف برجسته شیمی کنکور

 

2- تحلیل شیمی کنکور تجربی 98 نظام جدید توسط محمدرضا مصلایی دبیر و مولف برجسته شیمی کنکور

  هم چنین می توانید از تحلیل کنکور ریاضی 99 ، تحلیل کنکور انسانی 99 نیز دیدن کنید   

برای دیدن دفترچه سوالات کنکور تجربی 98 با پاسخ تشریحی و کلید کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=8917

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]