تغییرات شیمی در کنکور98

تغییرات شیمی در کنکور98

روند تغییرات شیمی در کنکور نظام جدید

تغییرات شیمی در کنکور98

پی سی کنکور:احتمالا طی این روزها، اوصاف زیادی از شیمی کنکور تجربی 97 و تغییر سبک سوالات این امتحان شنیده اید. بی شک، دانش آموزانی در کنکور98 موفق خواهند بود که به این روند تغییر سبک دقت ویژه ای داشته باشند و نحوه ی مطالعه ی خود را با آن تنظیم کنند.

مهم ترین تغییرات شیمی در کنکور امسال را در موارد زیر می توان خلاصه کرد:

  1.  سخت تر شدن سطح کلی سوالات
  2.  افزایش تعداد سوالات و مسایل ترکیبی
  3.  سخت تر شدن سوالات چند موردی شیمی

تغییر سبک و سیاق سوالات کنکور از یک طرف و تغییر سبک کتاب های درسی نظام جدید نیز از یک طرف، باعث می شود که اهمیت درس شیمی در کنکور 98 بیشتر از کنکور سال های اخیر باشد. کتاب های درسی نظام جدید ساختاری پراکنده و پر از مفاهیم حفظی دارند گه بی شک توجه طراحان سوال کنکور را به طور ویژه به خود جلب خواهد کرد. سوالات طرح شده از مباحث حفظی شیمی نظام جدید، برخلاف کتاب های قدیم، اصلا آسان نیستند و حجم مطالب حفظی در کتاب های نظام جدید نیز بسیار زیاد است؛ پس هریک از داوطلبان کنکورهای 98 به بعد، باید وقت زیادی را صرف مطالعه دقیق و به خاطر سپردن این مطالب بکند.

از طرفی، مسائل و سوال های ترکیبی به احتمال زیاد بخش زیادی از کنکورهای نظام جدید را تشکیل خواهند داد و پاسخگویی به این دست از سوالات، به دقت و تسلط بسیار بالایی نیاز دارد. برای پیدا کردن تسلط بر روی این مباحث، باید تست های زیادی را حل کنید و همواره به دنبال ایده های جدید باشید(که بی شک، آزمون های ماز یکی از منابع آنهاست

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.