تغییرات کنکور98

تغییرات کنکور98

آخرین تغییرات کنکور98

رئیس سازمان سنجش از تغییرات کنکور از طراحی دو مدل سوال در کنکور98 خبر داد.

به گزارش ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش صبح امروز در در حاشیه بازدید از برگزاری کنکور در دانشگاه علم و صنعت در جمع خبرنگاران گفت: سال آینده باتوجه به حضور و شرکت اولین خروجی‌‌های نظام آموزشی جدید آموزشی، دو تغییر را در برگزاری کنکور خواهیم داشت؛ دو مدل سوال طراحی خواهد شد و درصد تاثیر سوابق تحصیلی با توجه به نظر شورای سنجش و پذیرش اعمال می‌شود.

تغییرات کنکور98

وی ادامه داد: ظرفیت سال گذشته ۷۲۵ هزار نفر بود که ۳۰۰ هزار نفر موفق به قبولی نهایی شدند. داوطلبان کنکور به امید موفقیت در رشته‌های پرمتقاضی در کنکور شرکت می‌کنند، این در حالی است که 85 درصد داوطلبان بدون کنکور پذیرش می‌شوند که این ظرفیت پذیرش در اختیار دانشگاه‌‌ها قرار می‌گیرد.

خدایی افزود: امسال نیز ظرفیت کافی برای داوطلبان وجود دارد و حدود ۷۵ درصد داوطلبان بدون احتساب دانشگاه آزاد می‌توانند وارد دانشگاه شوند. البته ۶۴ درصد داوطلبان در رشته تجربی هستند که ظرفیت کافی در دانشگاه‌ها برای پذیرش آن‌ها وجود ندارد.

رئیس سازمان سنجش در پایان گفت: طبق قانون باید پذیرش داوطلبان براساس سوابق تحصیلی ۸۵ درصد باشد که سال گذشته این عدد ۸۳ درصد بود و امسال از ۸۵ فراتر رفته است. سال گذشته نیز ۲۷ درصد دوره‌های شبانه و ۱۳ درصد دوره‌های روزانه براساس سوابق تحصیلی پذیرش شد.

حذف آزمون برای رشته های کم متقاضی در کنکور۹۸

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: امیدواریم وزارت علوم بتواند طرح بدون کنکور را در فاز اول برای رشته‌های کم متقاضی با تدابیری که با همکاری دستگاه‌های دیگر از جمله آموزش و پرورش و وزارت بهداشت برای آن می‌اندیشند، اجرایی کند، البته رشته‌های پرمتقاضی به دلیل وجود رقابت سنگین در آنها ممکن است که تا مدت‌ها در قالب کنکور دانشجو پذیرش کنند، هر چند که من معتقدم در رشته های پرمتقاضی نیز می توان به تدریج پذیرش را به دانشگاه ها واگذار کرد. امیدواریم بتوانیم آن درصد از جمعیت کنکوری را که می‌توانند با سوابق تحصیلی) وارد دانشگاه شوند، بدون حضور در فرآیند کنکور پذیرش کنیم. در صورت هماهنگی دستگاه‌ها این تغییرات برای سال ۹۸ اعمال خواهد شد.

آنا و ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +