آیا تقسیم سهمیه ها بین نظام قدیم و نظام جدید در کنکور 98 درسته؟!

آیا تقسیم سهمیه ها بین نظام قدیم و نظام جدید در کنکور 98 درسته؟!

آیا تقسیم سهمیه برای نظام قدیم 30 درصد و برای نظام جدید 70 درصد در کنکور98 حقیقت دارد؟

پی سی کنکور: با اعلام سازمان سنجش در سال 98 دو کنکور مجزا و با سوالات کاملا متفاوت از هم برای داوطلبان نظام جدید و داوطلبان نظام قدیم برگزار می شود.خب اعلام این خبر از سوی سازمان سنجش با سوالات مبهم برای بسیاری داوطلبان کنکور 98 روبرو شد.

اولین سوالی که برای برخی از داوطلبان دغدغه ایجاد کرده اینکه گفته میشه سهمیه پذیرش در کنکور 98 برای داوطلبان نظام قدیم 30 درصد و برای داوطلبان نظام قدیم 70 درصده؟! خب دوستای عزیزم حقیقتش اینه که تمومه این حرفا شایعه ست و تنها توسط برخی افراد مشاورنما و سدوجو با هدف داغ تر کردن بازار خود سعی می کنند  به دانش آموزان کنکور و خانواده ها استرس زیادی وارد کنند و از این فرصت به نفع خود سوء استفاده کنند.

داوطلبان عزیز لطفا به این شایعات توجه نکنید،قطعا همچین چیزی نمیتونه اتفاق بیوفته و تنها به صورت شایعه بوده و برای داوطلبان کنکور 98 اعم از نظام قدیم و نظام جدید کاملا به صورت برابر برگزار می شود و با اعلام سازمان سنجش از سال 99 تنها یک کنکور برگزار می شود و آن هم تنها برای داوطلبان نظام جدید برگزار می شود و داوطلبان نظام قدیم نیز باید برای شرکت در آن بر اساس کنکور نظام جدید خود را آماده شرکت در کنکور کنند.

 

پاسخ سازمان سنجش به تقسیم سهمیه بین نظام قدیم و نظام جدید چیه؟

پیک سنجش در شماره 87 خود به تاریخ 97/5/22 در مقاله ای تحت عنوان پشت کنکور بمانم یا نه؟نوشته است که، « سال آينده، داوطلبان با رقابت سنگين‌تر و فشرده‌تري مواجه هستند؛ زيرا سال آينده، دو نوع سؤال طرح خواهد شد و سهميه داوطلباني که سال دوازدهم هستند، با داوطلبان پشت کنکوري متفاوت خواهد بود. بدون شک، در سال آينده، سهم اصلي پذيرش، متعلق به داوطلبان سال دوازدهم است که براي بار اول کنکور مي‌دهند، و سهميۀ پذيرش داوطلبان پشت کنکوري محدود خواهد بود.»

هم چنین در ادامه پاسخ سازمان سنجش را به این سوال ببینیم،که سازمان سنجش نیز این شایعه را رد کرده است و تنها پیش بینی کرده که شاید تعداد داوطلبان کنکور نظام جدید بیشتر باشد.

البته باز جای تاسفه که سازمان سنجش در این زمینه اطلاع رسانی مناسبی به داوطلبان کنکور ندارد.به محض اینکه خبر جدیدی در این مورد منتشر شود،این پست بروز می شود.

—————————————–

بروز رسانی 26 شهریور

این هم نکته ای که شاید شما عزیزان هم دنبالش بودین،بالاخره سازمان سنجش از اطلاعیه اش درباره سهمیه پذیرش کنکور 98 توضیح داد :

بیشتر بخوانید  برنامه ریزی جمع بندی کنکور 98 در اردیبهشت ماه (رایگان)

«نمرات دو گروه داوطلبان نظام قديم و نظام جديد کنکور 98 تراز شده و گزينش به‌صورت رقابتي براساس نمره‌كل‌نهايي در زيرگروه مربوطه و ساير شرايط و ضوابط کنکور سراسري انجام مي‌شود. به عبارت ديگر ظرفيت مجزا براي داوطلبان نظام قديم و نظام جديد تخصيص داده نمي‌شود.»

ممکن است شما دوست داشته باشید
18 نظر
 1. بیتا می گوید

  تورو خدا هر تغییری کرد سهمیه ی نظام قدیم و جدیدا مارو درجریان بزارین
  ممنون از اطلاع رسانی خوبتون
  برامون دغدغه شده

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام بیتا خانم عزیز
   چشم،هر خبری بشه در پی سی کنکور اطلاع رسانی میشه.
   موفق باشید

 2. امیر می گوید

  چیزی که واضحه اینه که برگزار کنندگان کنکور هم هنوز خودشان نمی دانند که با این موضوع چگونه برخورد بکنند و درحال کار کارشناسی هستند . اما قطعا در نهایت به موضوع سهمیه بندی خواهند رسید حالا شاید 70 به 30 باشد و شاید 60 به 40 و … ولی قطعا نمی تواند برابر باشد و بهتره شما با این جدیت مشاوران را زیر سوال نبرید و پشت کنکوری ها را الکی دل خوش نکنید . توصیه من اینه که بچه هایی که می خواهند پشت کنکور بمانند به این موضوع بیشتر فکر کنند و ترجیحا توقع خودشان را از رشته مورد علاقه کم کنند و هرطور شده امثال دانشگاه بروند و پشت کنکور نمانند . مگر اینکه خیلی رشته و شهر بدی قبول شوند .

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   ممنون از نظرت
   طبیعتا این اشکال از نظام آموزشی ما هستش،بهترین کاری که میشه کرد عدالت و برابری هستش و ملاک پذیرش قطعا باید شایستگی باشه در غیر اینصورت باز اعتراض به هر دو طرف وارد هست.
   به هر حال ما اینجا کسی رو ترغیب نمی کنیم به پشت کنکوری بودن ولی خب چه بخوایم چه نخوایم رقابت همیشه بوده و بعضیا مجددا میخوان کنکور بدن،این شایعاتی هم که درست میشه معلومه توسط چه کسانی درست میشه و فقط واسه جذب بیشتر داوطلبان کنکوری به سمت خودشونه.
   ما هم امیدواریم تصمیمی گرفته بشه که به نفع همه داوطلبان باشه.
   موفق باشید.

   1. امیر می گوید

    ممنون موفق باشید

  2. بی نام می گوید

   هر سال پشت کنکوری ها شصت درصد داوطلبان هستند شما هم با اهداف نامعلوم خودتان به بچه ها استرس وارد نکنید

 3. محمد می گوید

  سلام اگر سهمیه تعیین شود عملا پشت کنکور ماندن ما هیچ فایده ای ندارد.مگر واسه کسانی که در سال های گذشته پشت کنکور می ماندند سهمیه تعیین میشد؟.مگر سازمان سنجش هر ساله برای داوطلبان داخل و خارج از کشور دو نوع سوال طرح نمی کند؟ مگر هر ساله سوالات معارف اقلیت های دینی با بقیه متفاوت نیست؟مگر هر ساله در کنکور منحصرا زبان سوالات زبان تخصصی داوطلبان در زبان های آلمانی و فرانسوی و انگلیسی و … متفاوت نیست؟معیار وود به دانشگاه باید بر اساس صلاحیت افراد باشد . در واقع اگر سهمیه تعیین شود ما با یک کنکور منسجم و جامع مواجه نخواهیم بود . ما با دو کنکور مجزا با ظرفیت های و رتبه های متفاوت مواجه خواهیم بود.در واقع در صورت تعیین سهمیه ما یک کنکور نداریم بلکه دو کنکور مجزا داریم با ظرفیت های مختلف به طور مثال در ان صورت باید دو کنکور برگزار شود و داوطلبان دو گروه نباید با هم مقایسه شوند چون مقایسه شدن در چنین شرایطی معنا ندارد.باید دو کنکور برگزار شود و ما در هر گروه آزمایشی دو نفر رتبه یک داشته باشیم.یک نفر رتبه یک نظام جدید ویک نفر رتبه یک نظام قدیم و چه بسا درصد های رتبه یک کنکور نظام قدیم پایین تر از رتبه 100 کنکور نظام جدیدباشد.!! چون رتبه یک این کنکور هیچ ربطی به رتبه یک ان کنکور دیگر ندارد.چون از نظر شما نمی شود این دو گروه را باهم مقایسه کرد.لذا هر گروه بدون توجه با گروه دیگری فقط با خودشان مقایسه می شوند.و این یعنی ظلمی بزرگ به دانش آموزان نظام قدیم و دانش آموزان نظام جدید. از قدیم گفته اند. کسی چاه میکند اول از همه خودش در ان چاه می افتد.قبل از این که برای داوطلبان نظام قدیم چاه بکنید. خوب فکر هایتان را بکنید.شاید خوتان در همان چاه بیفتید!!!!!!!!!!!!! با آرزوی موفقیت برای همه

 4. حسین می گوید

  سلام
  من متوجه نشدم
  اختصاص سهمیه صحت دارد یا خیر متشکرم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسین عزیز
   خیر فعلا در حد شایعه می باشد.
   خبر جدیدی شد، پست بروز میشه
   موفق باشی

 5. هادی می گوید

  اگ سهمیه ها برابر باشه به نظام جدیدا ظلم کردن چون بار اپل کنکور میدن و هم اینکه هیچگونه سوالی در مورد کنکور جدید در اختیار ندارند و اگر سهمه ها برابر باشد کار برای نظام جدید سخت میشود چون پشت کنکوری ها دوسال کتاب های سه سال را خوانده اند ولی نظام جدید حتی کتاب های تستشان هم کامل نشده و هیچگونه سوال مبحثی درمورد کنکور ندارند و همچنینی اگر برابر باشد بی شک رشته ریاضی انسانی خیلی خیلی پشت کنکوری کمی دارن و انها رتبه های بهتری نسبت به نظام جدید ک تعدادشان زیاد هست میگیرند و موفق ترند و اگر سهمیه یکسان باشد گویی سازمان سنجش میخواهد نظام جدیدا یک سال پشت کنکور بمونن و با یازدهمیا امتحان بدن چون درصد قبولیشان کم میشد نسبت به پشت کنکوری نظام قدیم ک شاید ده هزتر نفر باشید ولی جدیدی به دویست هزار هم میرسند پس اصلا نباید تأکید میکنم نباید ک سهمیه برابر باشد

 6. مریم می گوید

  دوستان درنظر بگیرین که کتب دروس عمومی نظام جدید نسبت به نظام قدیم خیلی اسون تر شده و چه بسا یه بخشایی حذف شده این در حق نظام قدیمیا خیلی ظلمه و اینکه بخوان سهمیه تعیین کنن دیگه نامردیه!عدالتش اینه که یکسان برگزار بشه همچی

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   طبق آخرین گفته ی سازمان سنجش تمامی داوطلبان با تراز مشترک سنجیده می شوند.
   موفق باشید.

 7. فاطمه می گوید

  سلام حذف کنکوردرسته؟یعنی امکان نداره لغوبشه؟اصلاعادلانه نیست پس مانظام قدیمی هاکه واسه کنکورمیخوندیم چی کارکنیم؟فرصت جبران روازدست دادیم…خواهش میکنم حذف نکنیدکنکورو

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   در حال حاضر کنکور حذف نشده و صحبت هایی که در روزهای گذشته نیز می شود تنها تبلیغات بوده،و کنکور تا 5 سال آینده نیز و حتی بیشتر تنها راه ورود به رشته های پرطرفدار خواهد بود
   به هیچ وجه انگیزه خود را از دست ندهید و پر قدرت ادامه دهید
   موفق باشید

 8. محمد می گوید

  سلام باز هم میشه به کنکور 98 ثبت نام کرد یا مهلت تموم شده؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   خیر مهلت ثبت نام تمام شده
   موفق باشید

 9. رهام می گوید

  سلام و خسته نباشید به ادمین عزیز میخواستم بدونم امار تعداد شرکت کنندگان بر اساس تفکیک سهمیه ها و مناطق کی اعلام میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رهام جان
   پارسال نزدیک اعلام نتایج در مرداد ماه آمار داوطلبان سهمیه دار مشخص شده بود،امسال هم احتمالا در مرداد ماه اعلام می شود
   موفق باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +