تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

همه چیز درباره تورق سریع

آشنایی کامل با تورق سریع

تورق سریعپی سی کنکور : تورق سریع، تکنیک برتر روزهای پایانی آماده‌سازی برای کنکور است. برای تثبیت مطالب و غلبه بر احساس فراموشی آن‌ها، با عبور سریع از روی مطالب و سرتیتر‌ها، مفاهیم مطالعه‌شده را با سرعت مطلوبی دوره می‌کنید.

مسیری طولانی را پشت سر گذاشتید. طی این مسیر جز با سخت‌کوشی و پیوستگی میسر نبود. اکنون در اوج آمادگی، مشتاق تر از هر زمان دیگر، آماده‌ی حضور در آزمون سراسری هستید. البته روزهای پیش رو را هم باید هدفمند طی کنید تا ضریب هوشیاری، آرامش و فرآیند عکس‌العمل شما باز هم بهبود یابد. یک هفته مانده به کنکور و بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید تورق سریع کتاب‌هاست.

 

توریق سریع چیست؟

تکنیک موسوم به ” تورق سریع” مدیریت روزهای پایانی شما را هدفمند می‌کند. البته هر نوع ورق زدن بی‌هدف کتاب‌های درسی را تورق سریع نمی‌گویند. در تورق سریع مهم‌ترین نکات راهبردی و کاربردی هر مبحث را هوشمندانه از نظر می‌گذرانید. در نتیجه‌ هماهنگی و همکاری چشم و ذهن به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. حتی بهتر است برای افزایش اثرگذاری این روش، بازیابی ذهنی را نیز چاشنی نگاه و اسکن ذهنی نمایید تا اعتماد‌به‌نفس و آرامش شما بیشتر شود.این روش، مناسب‌ترین روش مرور است که باعث می‌شود یک بار دیگر تیترها، نکات، فرمول‌ها، تصاویر و … را از نظر بگذرانید.

 

منابع تورق سریع کدامند؟

بهترین منبع برای تورق سریع، کتاب‌های درسی و یادداشت‌های برگزیده‌ی خودتان است. در پی استفاده از خلاصه‌ی مطالب موسوم به جزوه‌های نکات طلاییِ دیگران نباشید، چون که فقط خستگی و آشفتگی ذهنی در پی داشته و مطلوب نیستند.

مثل همیشه، کتاب درسی و جزوه‌ای که در کلاس درسی و در قالب یادگیری فعال تهیه کرده‌اید بهترین ابزار‌های مطالعاتی در تمام مراحل مطالعه از جمله در تورق سریع هستند.

 

روش اجرای تورق سریع چگونه است؟

تورق سریع را می‌توانید در یک بازه‌ی زمانی پنج روزه و به مدت پنجاه و پنج ساعت انجام دهید. در بیست ساعت از این پنجاه و پنج ساعت، دروس عمومی و در زمان باقیمانده دروس اختصاصی تورق و مطالعه شود. برای آرامش بیشتر و اطمینان از حضور ذهن بیشتر، می‌توانید مباحث فرار و با ماهیت حفظی و چالشی را در دو روز پایانی این بازه‌ی زمانی انجام دهید. برای افزایش شادابی و تنوع در اجرای تکنیک تورق، می‌توانید یک در میان مطالعه‌ی عمومی و اختصاصی را در برنامه داشته باشید.

پس از تورق هرکتاب بهتر است یک مجموعه سوال از آن درس تست زده شود، اما تست‌ها زیاد نباشد که هیجان تست‌زنی برای جلسه‌ی کنکور باقی بماند.

تورق سریع کنکور و امتحان نهایی

نکات مهم توریق سریع 

1- سعي کنيد تمام کتاب‌ها را ورق بزنيد.

2- در این هفته (هفته‌ی آخر) اصلاً مطلب جدید نخوانید.

3- اگر احساس کرديد مطلبي را فراموش کرده‌ايد نگران نباشيد و نااميد نشويد. مطالبي را که قبلاً مطالعه کرده‌ايد در حافظه‌ي بلندمدت شما ثبت و بايگاني شده‌اند و براي بازيابي، نياز به مرور ساده و کوتاه دارند.

4- سعي کنيد هنگام ورق زدن به تصاوير و پاورقي‌ها توجه کنيد و آن‌ها را به ذهن بسپاريد.

5- با انجام تورق سريع مي‌توانيد اعتمادبه‌نفس و انگيزه‌ي خود را بالا ببريد.

6- تورق سريع به معني ورق زدن تمام کتاب‌ها در يک هفته و يادآوري آن‌چه به صورت روزنامه‌وار خوانده بوديد است نه فراگيري و مطالعه‌ي مطالب جديد.

7- سعي کنيد خاطرات گذشته را که هنگام خواندن اين مطالب داشته‌ايد براي خود تداعي کنيد و به قسمت‌هاي نشان‌دارشده و زيرخط‌دار توجه کنيد.

8- در این هفته (هفته‌ی آخر) اصلاً مطلب جدید نخوانید.

 

صحبت آخر درباره نحوه تورق سریع

اینک که به روزهای آخر رسیده‌ایم هفته ی آخر کنکور حکم گل نهایی در یک مسابقه‌ی فوتبال را دارد. تصور کنید در یک مسابقه‌ی فوتبال برای زدن گل چه تلاش‌هایی صورت می‌گیرد. توپ در اثر تلاش‌های جمعی یک تیم به نزدیکی دروازه رسیده و آماده‌ی وارد شدن در دروازه می‌شود. حال به این بیندیشید که در ضربه‌ی نهایی یک بازیکن دچار اشتباه شود؛ چه اتفاقی می‌افتد؟ بله؛ تلاش و زحمت تمام بازیکنان به هدر می‌رود.

اگر تمام برنامه‌های آزمون‌های برنامه‌ای و برنامه‌های درسی مدرسه نقش تلاش بازیکنان را داشته باشد، هفته‌ی آخر یعنی دوران تورق سریع، ضربه‌ی نهایی برای آمادگی رسیدن به گل طلایی است. پس با کمی تفکر و ذهن باز و دقت عمل بالا ضربه‌ی آخر را به درستی بزنید. در هفته‌ی آخر با روش تورق سریع توپ نهایی خود را وارد دروازه کنید.

برگرفته از کانون

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=11102

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]