تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

از تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400 چه خبر؟

 

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400
ثبت نام تکمیل ظرفیت تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان کنکور 1400

پی سی کنکور : رئیس مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۰ تکمیل ظرفیت ندارد.
ناصر سلیمانزاده رئیس مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی و امور اداری آموزش و پرورش درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای کنکور 1400 اظهار کرد: خیر امسال تکمیل ظرفیت نداریم، چرا که ظرفیت خالی وجود ندارد.

وی افزود: برای دانشگاه فرهنگیان ظرفیت خالی باقی نمی‌ماند و سهمیه‌هایی داریم که باید تأمین شود به عنوان مثال 3200 نفر در رشته‌های فنی و حرفه‌ای باید جذب می‌شدند که نتوانسته بودیم این کار را انجام دهیم و اکنون به ظرفیت‌های موجود اضافه شدند بنابراین بخشی از ظرفیت‌ها را بالاتر می‌بریم و دیگر تکمیل ظرفیت نداریم.

با توجه به اطلاعیه مورخ 14 مرداد 1400 مندرج در سایت‌ سازمان‌ سنجش حداکثر سن مجاز برای انتخاب رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش 24 سال تمام است یعنی متولدین اول مهر 1376 به بعد و شرط سن تحت هر شرایطی تغییری نخواهد داشت.

مشاهده : شرایط دانشگاه فرهنگیان کنکور 1400

طبق دستورالعمل آموزش و پرورش درباره دستورالعمل انجام مصاحبه از معرفی شدگان چند برابر ظرفیت به دانشگاه فرهنگیان و رجایی؛ انجام مصاحبه تخصصی باید همزمان با بررسی صلاحیت‌های عمومی گزینش معرفی شدگان چند برابر ظرفیت صورت گیرد بنابراین ترتیبی اتخاذ شود که با شروع به بررسی صلاحیت‌های عمومی توسط هسته گزینش استان نسبت به انجام مصاحبه تخصصی به صورت همزمان اقدام لازم انجام شود و از موکول کردن مصاحبه تخصصی به روزهای پایانی مهلت تعیین شده به شدت خودداری شود.

با توجه به تقویم زمان بندی، بررسی صلاحیت‌های عمومی و مصاحبه اختصاصی معرفی‌شدگان دو برابر ظرفیت رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در محدوه زمانی سه‌شنبه 2 شهریور تا روز پنجشنبه 18 شهریور 1400 در مراکز مجری مصاحبه انجام خواهد شد.معرفی شدگان به منظور اطلاع دقیق از تاریخ، زمان، مکان و گروه بندی انجام مصاحبه اختصاصی به تارنمای مرکز مجری مصاحبه که از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها تعیین می‌شود، مراجعه کنند.

نتایج مصاحبه از معرفی شدگان باید حداکثر تا ساعت 10 صبح روز شنبه 20 شهریور 1400 ارسال شود.

بر اساس جدول تعرفه‌های آزمون سراسری، داوطلبان معرفی شده برای هزینه مصاحبه مبلغ 65 هزار تومان را به حسابی که در زمان مصاحبه اختصاصی توسط ستاد مصاحبه استان اعلام می‌شود واریز کرده و سپس فیش واریزی را به مرکز مجری مصاحبه تحویل دهند.

از داوطلبانی که فاقد شرایط اختصاصی آموزش و پرورش بوده و بدون توجه به شرایط و ضوابط اعلام شده اقدام به انتخاب رشته کرده‌اند مصاحبه اختصاصی انجام نمی‌شود لذا داوطلبان از واریز مبلغ فوق الذکر خودداری کنند، در غیر این صورت مبلغ واریزی قابل عودت نخواهد بود.

منبع : تسنیم

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=7751

ممکن است شما دوست داشته باشید
48 نظر
 1. نگین بدبخت می گوید

  سلام ببخشید بومی استانی شدن فرهنگیان حقیقت داره؟؟یا ممکنه عملی نشه؟امسال چند برابر ظرفیت بوده ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   امسال هم که به همین صورت بود، 1/5 برابر ظرفیت در دفترچه درج شده

 2. خادمی عمران می گوید

  سلام من دانشگاه فرهنگیان مجاز شدم در کنکور ۱۴۰۰ دوتا ستاره کنار مجاز زده شده بود و نوشته بود باید در دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی تهران انتخاب کنم من توی انتخاب رشته بیشتر رشته هایی ک تو استان خودم بودن رو زدم و قبول نشدم یعنی باید همون طور ک تو کار نامم نوشته بود از دانشگاه تهران انتخاب رشته میکردم پس بوم گزینی چی میشه ؟؟؟؟ لطفا جواب بدین ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   خیر
   فقط برای شهید رجایی یک دانشگاه هست که در تهران هست و برای رشته های فنی هستش
   و گر نه که بومی گزینی هست که چه پردیس های مرکز استان و چه رجایی فقط برای رجایی محل تحصیل شما به جای مرکز استان در تهران هستش

 3. زینب می گوید

  سلام تو رو خدا آخه چرا تکمیل ظرفیت برگزار نمیشه به خدا خسته شدیم مسولیین به فکر ما هم باشند حق الناس من که نمی بخشم اگه تکمیل
  ظرفیت برگزار نشه احتمال داره نظرشون عوض شه تکمیل ظرفیت برگزار شه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احتمالش کم هست ولی متاسفانه پارسال زمان زیادی داوطلبان منتظر موندن و آحر هم خبری نشد

 4. فاطمه می گوید

  سلام وقت بخیر
  من اهل شیراز هستم خواستم ببینم آیا کسی که در جای دیگری زندگی میکنه میتونه دانشگاه فرهنگیان تهران انتخاب کنه و پذیرفته بشه؟!
  چنین چیزی ممکن هست؟
  یعنی برای دانشگاه فرهنگیان حتما باید شهرای استان خودمون رو بریم؟
  با فرض بر اینکه رتبه زیر ۱۰۰ کشوری تجربی بشم
  پیشاپیش از پاسخگویی شما مچکرم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   خیر، مگر اینکه ذکر شده باشه جلوی اون کدرشته که محل تحصلیش تهران هست یا اون رشته وابسته به دانشگاه شهید رجایی هستش و گر نه مابقی رشته ها فرهنگیان در پردیس های مرکز استان هستش حتی با فرض رتبه 100 کشوری

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]