آیا کنکور 97 تکمیل ظرفیت دارد یا خیر؟

آیا کنکور 97 تکمیل ظرفیت دارد یا خیر؟

آیا کنکور 97 تکمیل ظرفیت دارد یا خیر؟

پی سی کنکور: با توجه به اعلام نتایج نهایی کنکور 97 بسیاری از داوطلبان کنکور 97 پیگیر تکمیل ظرفیت مخصوصا در رشته های پرطرفدار هستند از جمله تکمیل ظرفیت رشته های علوم پزشکی،طی سال های اخیر نیز پس از اعلام نتایج نهایی کنکور از طریق سازمان سنجش اطلاعیه تکمیل ظرفیت منتشر میشد،اما تا این لحظه که در حال تنظیم این مطلب هستیم خبری از تکمیل ظرفیت کنکور 97 نیست.

مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، اظهار کرد: امسال در هیچ آزمونی تکمیل ظرفیت نداریم. وی افزود: براساس تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای کیفی‌کردن دانشگاه‌ها دیگر در هیچ آزمون و در هیچ مقطعی تکمیل ظرفیت نخواهیم داشت.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به اینکه اگر ظرفیت دانشگاه‌ها خالی بماند و از وزارت علوم بخواهند که برای کنکور 97 تکمیل ظرفیت گذاشته شود، تأکید کرد: به هیچ عنوان تکمیل ظرفیت برای هیچ آزمونی نداریم.

شریعتی‌نیاسر در پاسخ به اینکه اگر دانشجویان حدنصاب انتخاب دیگر خود را آورده باشند چه می‌شود، گفت: راهی ندارند باید در همان اولویت اصلی قبول شده درس بخوانند.

وی درباره امکان تغییر رشته در اولویت‌های بعدی داوطلبان گفت: تغییر رشته ضوابط خود را دارد، دانشجویی که شرایط آن را داشته باشد می‌تواند از این امکان استفاده کند.

البته پیشنهاد میکنیم داوطلبان کنکور 97 پس از مشاهده کارنامه نهایی یا همان کارنامه سبز کنکور 97 در صورت لزوم درخواست تغییر اولویت خود را حتما از طریق سامانه پاسخگویی سنجش پیگیری کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*