تام لند

نگرش

تام لند

اخبار کنکور
مطالب کنکوری
امتحانات نهایی
جزوات آموزشی
سوالات کنکور
پرسش و پاسخ

زمان و مدارک لازم ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 1400 روزانه – شبانه – پیام نور – فرهنگیان …

نحوه ثبت نام قبول شدگان کنکور 1400
ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1400

سرانجام نتایج نهایی کنکور 1400 اعلام شد و داوطلبان توانستند رشته قبولی یا وضعیت عدم قبولی خود را مشاهده کنند،به همین دلیل در این مطلب جزئیات کامل مربوط به زمان و مدارک و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 99 دانشگاه های روزانه، شبانه، فرهنگیان، پیام نور و پردیس خودگردان بین الملل را آماده کرده ایم.

الف) توضیحات کلی برای پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1400 :

به اطلاع پذيرفته‌شدگان نهايي رشته‌هاي مختلف تحصيلي دوره‌هاي روزانه،‌ نوبت‌دوم ‌(شبانه)، مراکزآموزشی دانشگاه ‌پيام‌نور، پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي، موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي، رشته‌هاي تحصيلي مجازي، پرديس و شهريه‌پرداز دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي كشور(رشته‌هاي تحصيلي با آزمون و پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی)، همچنين رشته‌هاي تحصيلي پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و دامپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي در سال تحصيلي 1401-1400 می‌رساند، نتایج آزمون در درگاه اطلاع‌رساني این ‌سازمان منتشر گردید.

الف ) توضيحات كلي برای اطلاع همه متقاضیان:

1- پذيرفته‌شدگان براي اطلاع از نحوه و تاريخ ثبت‌نام و مدارك لازم، علاوه بر مدارك مندرج در اين اطلاعيه، ضرورت دارد ابتدا در تاریخ 04/07/1400 به درگاه اطلاع‌رساني دانشگاه و يا موسسه آموزش عالي محل قبولي خود مراجعه نمايند. بديهي است در صورتي كه دانشگاه يا موسسه محل قبولي برنامه ‌زماني مشخصي را براي ثبت‌نام در درگاه اطلاع رسانی خود درج ننموده باشد، پذيرفته‌شدگان لازم است مطابق روزهاي تعيين شده طبق جدول زیر براي ثبت‌نام در محل قبولي اقدام نمايند. عدم اقدام به موقع پذيرفته‌شدگان براي ثبت‌نام به منزله انصراف قطعي از تحصيل آنها تلقي خواهد شد.

جدول برنامه زماني ثبت‌نام از پذيرفته‌شدگان براي آن‌دسته از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي كه برنامه‌زماني براي ثبت‌نام در درگاه اطلاع رسانی خود اعلام ننموده‌اند

روز و تاريخ ثبت‌نام ترتيب حرف اول نام خانوادگي
سه شنبه مورخ 06/07/1400 الف – ب – پ – ت – ث –ج – چ -ح – خ- د
چهارشنبه مورخ 07/07/1400 ذ– ر – ز- ژ – س -ش – ص- ض – ط – ظ- ع – غ
شنبه مورخ 10/07/1400 ف – ق – ك -گ – ل – م – ن – و – هـ – ي

2-‌ نتایج مربوط به ساير رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامی (بجز رشته‌هاي تحصيلي پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و دامپزشکي) همزمان از طریق درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شود. متقاضياني كه هم در رديف پذيرفته‌شدگان يكي از دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و هم در رديف پذيرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامي قرار مي‌گيرند توجه داشته باشند كه منحصراً مي‌توانند در يكي از كدرشته‌محلهاي قبولي ثبت‌نام نمايند و به عبارتي مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولي نمي‌باشند، در غير اين صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.

3-‌ براي پذيرفته‌شدگان و همچنين آن‌دسته از متقاضياني كه فرم انتخاب‌ رشته اينترنتي خود را تكميل نموده‌اند ولي پذيرفته نشده‌اند، كارنامه علمي حاوي رتبه متقاضي در هر يك از كدرشته‌هاي انتخابي در بين متقاضيان كدرشته مزبور در سهميه مربوط، با توجه به نمره كل وي در همان كدرشته و همچنين رتبه آخرين نفر پذيرفته ‌شده در هر يك از كدرشته‌هاي انتخابي و اطلاعات مفيد ديگر تا روز پنجشنبه مورخ 08/07/1400 در درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان قرار داده خواهد شد.

4-‌ تغييرات منعكس شده به اين سازمان در خصوص وضعیت متقاضیان پس از اعلام نتايج اوليه از قبيل اصلاح سوابق تحصيلي واصله از سوي وزارت آموزش و پرورش و يا اعمال سهميه از سوي ارگانهاي ذيربط و … در نتيجه نهایی ذينفع اعمال گرديده است. ضمناً متقاضيان مي‌توانند همزمان با انتشار كارنامه نتيجه نهايي (در تاريخ 08/07/1400) كارنامه نتيجه مرحله اول اصلاح شده خود را نيز مشاهده نمايند.

 

ب) توضیح درخصوص معرفی شدگان مرحله دوم برای رشته های دارای شرایط خاص کنکور 1400 :

كدهاي 11 و 17 (دانشگاه فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي)، 12 (دانشگاه شاهد)، 14 (دانشگاه علوم قضايي و خدمات اداري دادگستري)، 15 ( مديريت بيمه اكو دانشگاه علامه طباطبايي)، 18 (دانشكده غيرانتفاعي رفاه)، 19 (دكتري بيوتكنولوژي دانشگاه تهران)، 20 (رشته های بورسیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)، 21 (دانشگاه شهيد مطهري)، 22 (رشته های بورسيه وزارت دفاع)، 23 (دانشگاه صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران)، 24 (معارف اسلامي و ارشاد دانشگاه غيرانتفاعي امام رضا «ع» مشهد)، 25 (رشته های بورسيه ارتش)، 26 (رشته های بورسيه نيروي انتظامي)، 29 (رشته كارداني و کارشناسي فوريتهاي پزشكي و پيش‌بيمارستاني دانشگاه‌هاي علوم پزشكي)، 30 (دانشکده آموزش عالي تربيت مربي عقيدتي سياسي سپاه-قم) ، 31 (دانشگاه جامع امام حسین (ع)) و 32 (رشته­های پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی کاردانی بهداشت عمومی دانشگاههای علوم پزشکی)

1- آن دسته از پذيرفته‌شدگاني كه براي آنان بجاي كدرشته قبولي، يكي از كدهاي فوق اعلام شده به منزله آن است كه منحصراً در كدرشته مذكور نمره علمي لازم را دارا بوده و در رديف معرفي‌شدگان يكي از كدرشته‌هاي موسسات مذكور قرار گرفته‌اند.

2- آن دسته از پذيرفته‌شدگاني كه علاوه بر كدرشته قبولي اعلام شده (5 رقمي)، يكي از كدهاي 2 رقمي فوق نيز در اعلام نتايج براي آنها مشخص گرديده، توجه داشته ‌باشند كه به دليل داشتن نمره علمي لازم در اولويت قبل از رشته‌ قبولي اعلامی، در رديف معرفي‌شدگان يكي از كدرشته‌هاي موسسه مذكور نیز قرار گرفته‌اند.

3- متقاضياني كه براي آنان يكي از کدهای 2 رقمی فوق اعلام شده، لازم است براساس برنامه زماني كه در اطلاعيه‌ روز یکشنبه مورخ 11/07/1400 از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان منتشر خواهد شد، براي مصاحبه به آدرس محل اعلام شده در اطلاعيه مراجعه نمايند. بديهي است عدم مراجعه براي شركت در مصاحبه و ساير مراحل گزينش رشته‌هاي مذكور به منزله انصراف از رشته ذيربط تلقي مي‌شود و آن دسته از متقاضياني كه داراي كد قبولي ديگري مي‌باشند مي‌توانند در كدرشته قبولي اعلام شده ثبت‌نام نموده و به ادامه تحصيل بپردازند. لازم به تاكيد است آن دسته از متقاضياني كه در كد‌رشته قبولي ديگري نام آنان اعلام شده، در صورتي كه در مراحل مصاحبه و گزينش شركت نموده و پس از تاييد در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي رشته جديد قرار بگيرند، قبولي آنها در كدرشته اعلام شده قبلي (رشته‌اي كه هم اكنون اعلام شده با کد 5 رقمی) باطل خواهد شد.

ج) مدارك مورد نياز براي ثبت‌نام از پذيرفته‌شدگان کنکور 1400

هر يك از پذيرفته‌شدگان كدرشته‌هاي امتحاني (پذيرش با آزمون و يا صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي) مي‌بايست حسب مورد مطابق جدول ذيل، مدارك لازم را براي ثبت‌نام در مؤسسه آموزش عالي محل قبولي تهيه و تحويل نمايند.

با توجه به اعلام مرکز سنجش و پايش کيفيت آموزش وزارت آموزش و پرورش، پذیرفته‌شدگان می‌بایست با مراجعه به سامانه « تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش» به آدرسhttps://emt.medu.ir با انتخاب گزینه «سوابق فارغ‌التحصیلی» اقدام به درخواست ارسال کارنامه فارغ التحصیلی و گواهی محل­های تحصیل دوره دوم متوسطه (سه سال آخر) به دانشگاه محل قبولی نمایند و پس از ثبت اطلاعات و پرداخت هزینه، کدپیگیری و تأییدیه پرداخت دریافت نمایند. پذیرفته‌شدگان می‌بایست در مرحله ثبت‌نام الکترونیکی در دانشگاه محل قبولی، کدپیگیری دریافت شده از سامانه «تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش» را در محل مشخص شده در سامانه ثبت‌نام درج نموده و یا در مراجعه حضوری به واحد ثبت‌نام دانشگاه محل قبولی ارائه نمایند.کارشناس­دانشگاه/مؤسسه مي‌تواند پس از مراجعه به آدرسhttps://kemt.medu.ir وارد شده،تأييديه‌هاي دانشگاه/مؤسسه خود را دريافت نمايد.

تبصره 1: برای فارغ‌التحصیلان شهریور سال 1395 و بعد از آن، نیازی به مراجعه حضوری به مدارس و مناطق آموزش و پرورش محل تحصیل خود نمی­باشد.

تبصره 2: فارغ‌التحصیلان خرداد 1395 و قبل از آن (نظام‌های آموزشی سالی واحدی، ترمی واحدی 4 و 6 ساله متوسطه)، با کد پیگیری صادر شده از سامانه فوق، به همراه مدارک تحصیلی مورد نیاز برای ثبت‌نام که در این اطلاعیه درج شده به ادارات آموزش و پرورش محل فارغ‌التحصیل خود مراجعه، تا مسئول سنجش آموزش و پرورش منطقه پس از بررسی و تایید، مدرک تحصیلی را اسکن و در سامانه بارگذاری نمایند.

تبصره 3: پذیرفته‌شدگان علاوه براقدامات فوق،به سامانه تایید تحصیلی وزارت آموزش و پرورش به آدرس https://emt.medu.ir مراجعه و درخواست تاییدیه تحصیلی نموده و اصل دیپلم را به دانشگاه محل قبولی ارائه نمایند.

نکات مهم:

1- با توجه به برگزاري امتحانات جبراني دوره پيش‌دانشگاهي (براي نظام آموزشي سالي واحدي يا ترمي واحدي) و يا پايه دوازدهم (براي نظام آموزشي 3-3-6) در نيمه دوم شهريور ماه، در صورتي كه پذيرفته‌شدگان در زمان ثبت‌نام موفق به ارائه گواهي فراغت از تحصيل نگردند، از آنان تعهدي مبني بر ارائه گواهي فارغ‌التحصيلي تا تاريخ‌ 1400/06/31 اخذ خواهد شد. بديهي است در صورت عدم ارائه گواهي مذكور تا تاريخ 1400/07/30 قبولي آنان لغو مي‌گردد.

2- اسامي پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه اطلاعات و امنيت ملي امام باقر (ع) در درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان اعلام نخواهد شد. با پذيرفته‌شدگان براي انجام مراحل ثبت‌نام توسط دانشگاه مذكور هماهنگي لازم بعمل خواهد آمد.

3- اسامي پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه امام صادق (ع) متعاقباً از طریق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان اعلام خواهد شد.

4- به استناد نامه شماره 818014/3 مورخ 1400/04/23 معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری به اطلاع متقاضیان می­رساند این معاونت در نظر دارد در راستای حمایت از حوزه ­های علوم پایه و کمک به جذب استعدادهای برتر کنکور سراسری در رشته ­های مربوطه، از رتبه­ های کشوری زیر 500 کنکور سراسری و برندگان مدال جهانی المپیادهای علمی دانش آموزی در صورت ورود به رشته ­های علوم پایه، شامل حوزه­ های ریاضی، زیست شناسی، فیزیک، شیمی و زمین شناسی با اعطای بورسیه به مبلغ ماهیانه 10 میلیون ریال به مدت یک سال و سپس به مدت سه سال با شرط کسب رتبه برتر در طی اشتغال به تحصیل، حمایت نماید.

د) برخی از اصلاحات مربوط به دفترچه های راهنمای انتخاب رشته:

1-در گروه علوم تجربی پذیرش کدرشته محل (37654) شیمی کابردی دانشگاه تبریز ، از نیمسال اول به نیمسال دوم تغییر یافت.

2- در گروه‌های علوم تجربی و علوم انسانی جنس پذیرش کدرشته محل (37712) مدیریت بیمه و کدرشته محل (37713) مدیریت صنعتی دانشگاه گنبد (محل تحصیل دانشکده علوم انسانی آزادشهر)، از (زن و مرد) به فقط زن تغییر یافت.

3- در گروه علوم انسانی کدرشته محل (37128) مردم شناسی دانشگاه ایلام حذف شده و پذیرش ندارد.

4- نام «دانشگاه پیام نور استان اصفهان – واحد مبارکه» به «دانشگاه پیام نور استان اصفهان- مرکز مبارکه» تغییر یافت.

5- نام رشته « اقتصاد کشاورزی» به «مهندسی اقتصاد کشاورزی» تغییر یافت.

6- نام رشته « ترویج و آموزش کشاورزی پایدار» به « مهندسی ترویج و آموزش کشاورزی پایدار» تغییر یافت.

7- نام رشته « علوم دامی » به « مهندسی علوم دامی» تغییر یافت.

8- نام رشته « گیاه‌پزشکی » به « مهندسی گیاه‌پزشکی» تغییر یافت.

9- نام رشته « مدیریت آموزشی» به « مدیریت آموزشی (با رویکرد آموزش سازمانی)» تغییر یافت.

هـ)‌ نحوه ارسال درخواست و یا ارتباط غیرحضوری با سازمان سنجش آموزش کشور:

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سئوال و یا اعتراض به مندرجات کارنامه نتایج نهایی می‌توانند حداکثر تا تاریخ 14/07/1400 به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند. پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود. متقاضیان می توانند پس از دریافت شماره و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند. به مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ 14/07/1400 واصل شود به هیچ وجه ترتیب اثرداده نخواهد شد.

ضمناً متقاضيان در صورت لزوم مي‌توانند سئوال يا سئوالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور و يا در روزها و ساعات اداري با شماره تلفن 42163-021 مطرح نمایند.

 

منبع : سازمان سنجش

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=12179

ممکن است شما دوست داشته باشید
111 نظر
 1. حسین می گوید

  سلام چقدر زمان واس ثبت نام در دانشگاه دولتی داریم

 2. یلدا می گوید

  سلام،،،برای ثبتنام دانشگاه در رشته پزشکی،،،کارنامه اولیه سراسری هم لازمه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بستگی به دانشگاه داره
   ولی معمولا پرینت نتیجه قبولی رو شاید بخوان

 3. سعید می گوید

  سلام دانشگاه علوم قضایی آزاد هم داریم؟ باتشکر فراوان

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سعید جان
   باید بررسی کنیم

 4. شقایق می گوید

  سلام . ثبت نام و انتخاب واحد پذیرفته شدگان ورودی بهمن دانشگاه پیام نور (بدون کنکور) شروع شده آیا ؟ممنون ازشما.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   لطفا دانشگاهی که قبول شدید مراجعه کنید، حالا تماس بگیرید یا سایتش رو چک کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- کامنت های مربوط به اشکالات و مشاوره درسی پاسخ داده نمی شود.

2- نظرات حاوی توهین، تحقیر و تمسخر به افراد یا سازمان ها دولتی یا خصوصی به هر شکلی تایید نمی شوند. 

3- نظرات شما پس از ارسال، در اولین فرصت تایید می شوند.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

:: ارسال کامنت به معنی پذیرفتن شرایط ارسال دیدگاه (مشاهده) می باشد. ::

X
[تام لند]