تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

زمان و مدارک لازم ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 99 (روزانه – شبانه – پیام نور – فرهنگیان …)

نحوه ثبت نام قبول شدگان کنکور 99
ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 99

پی سی کنکور : سرانجام نتایج نهایی کنکور 99 اعلام شد و داوطلبان توانستند رشته قبولی یا وضعیت عدم قبولی خود را مشاهده کنند،به همین دلیل در این مطلب جزئیات کامل مربوط به زمان و مدارک و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 99 دانشگاه های روزانه، شبانه، فرهنگیان، پیام نور و پردیس خودگردان بین الملل را آماده کرده ایم.

الف) توضیحات کلی برای پذیرفته شدگان کنکور سراسری 99 :

1- پذيرفته‌شدگان براي اطلاع از نحوه، تاريخ و مدارك لازم براي ثبت‌نام (علاوه بر مدارك مندرج در اين اطلاعيه) ضرورت دارد از تاریخ 99/08/14 به درگاه اطلاع‌رساني دانشگاه و يا موسسه آموزش عالي محل قبولي خود مراجعه نمايند. عدم اقدام به موقع پذيرفته‌شدگان براي ثبت‌نام به منزله انصراف قطعي آنها از تحصيل تلقي خواهد شد.

2- نتایج مربوط به ساير رشته‌هاي تحصيلي (بجز رشته‌هاي تحصيلي پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و دامپزشکي) دانشگاه آزاد اسلامی همزمان از طریق درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌گردد. متقاضياني كه هم در رديف پذيرفته‌شدگان يكي از دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و هم در رديف پذيرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامي قرار مي‌گيرند توجه داشته باشند كه منحصراً مي‌توانند در يكي از كدرشته‌محلهاي قبولي ثبت‌نام نمايند و به عبارتي مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولي نمي‌باشند، در غير اين صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.

3- آن‌دسته از متقاضياني که در مرحله اعلام نتایج رشته‌هاي تحصيلي پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (در تاریخ 99/07/24) در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته‌اند و هم اکنون نیز در رديف پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي تحصيلي با آزمون قرار دارند، مي‌بايست از دو رشته قبولي اعلام شده يکي را به دلخواه انتخاب و در آن رشته ثبت‌نام و به تحصيل بپردازند و ثبت‌نام در يک رشته تحصيلي به منزله انصراف از رشته ديگر تلقي خواهد شد.

تبصره: براساس مصوبه بيست و سومين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مورخ 99/04/24، به اطلاع متقاضیاني که در رديف قبولين نهايي مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی (رشته های بدون آزمون) قرار گرفته‌اند، می‌رساند چنانچه هم اکنون نیز در ردیف قبولین رشته‌های با آزمون هستند، و تمایل به تحصیل در رشته‌های با آزمون را دارند، تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي دولتي و غيردولتي و دانشگاه آزاد اسلامي موظف به همکاری با داوطلب و عودت مدارک و شهریه اخذ شده برای ثبت‌نام در رشته های بدون آزمون می‌باشند.

4-‌ براي پذيرفته‌شدگان و همچنين آن‌دسته از متقاضياني كه فرم انتخاب‌ رشته اينترنتي خود را تكميل نموده‌اند ولي پذيرفته نشده‌اند، كارنامه علمي حاوي رتبه متقاضي در هر يك از كدرشته‌هاي انتخابي در بين متقاضيان كدرشته مزبور در سهميه مربوط، با توجه به نمره كل وي در همان كدرشته و همچنين رتبه آخرين نفر پذيرفته ‌شده در هر يك از كدرشته‌هاي انتخابي و اطلاعات مفيد ديگر تا روز پنجشنبه مورخ 99/08/15 در درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان قرار داده خواهد شد.

5-‌ تغييرات منعكس شده به اين سازمان در خصوص وضعیت متقاضیان پس از اعلام نتايج اوليه از قبيل اصلاح سوابق تحصيلي واصله از سوي وزارت آموزش و پرورش و يا اعمال سهميه از سوي ارگانهاي ذيربط و … در نتيجه نهایی ذينفع اعمال گرديده است. ضمناً متقاضيان مي‌توانند همزمان با انتشار كارنامه نتيجه نهايي (در تاريخ 99/08/15) كارنامه نتيجه مرحله اول اصلاح شده خود را نيز مشاهده نمايند.

6- اسامي پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه اطلاعات و امنيت ملي در درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان اعلام نخواهد شد. با پذيرفته‌شدگان براي انجام مراحل ثبت‌نام توسط دانشگاه مذكور هماهنگي لازم بعمل خواهد آمد.

7- در رشته‌هاي ‌تحصيلي تربيت مروج سياسي (کد 35834) و مديريت فرهنگي هنري (كد 35835) مركز آموزش عالي تربيت مربي عقيدتي سياسي سپاه- قم، بدليل عدم ارسال نتايج مراحل مصاحبه، معاينه و ساير مراحل گزينش متقاضيان از سوي موسسه مذكور، هيچ متقاضي به عنوان پذيرفته‌شده نهايي اعلام نخواهد شد. متقاضيان در صورت داشتن هر گونه سوال مي‌توانند با مركز ذیربط تماس حاصل نمايند.

8- اسامي پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه امام صادق (ع) متعاقبا از طریق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان اعلام خواهد شد.

 

ب) توضیح درخصوص معرفی شدگان مرحله دوم برای رشته های دارای شرایط خاص کنکور 99 :

كدهاي 11 و 17 (دانشگاه فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي)، 12 (دانشگاه شاهد)، 14 (دانشگاه علوم قضايي و خدمات اداري دادگستري)، 15 ( مديريت بيمه اكو دانشگاه علامه طباطبايي)، 18 (دانشكده غيرانتفاعي رفاه)، 19 (دكتري بيوتكنولوژي دانشگاه تهران)، 20 (بورسيه سپاه )، 21 (دانشگاه شهيد مطهري)، 22 (بورسيه وزارت دفاع )، 23 (دانشگاه صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران)، 24 (معارف اسلامي و ارشاد دانشگاه غيرانتفاعي امام رضا «ع» مشهد)، 25 (بورسيه ارتش)، 26 (بورسيه نيروي انتظامي)، 29 (رشته كارداني و کارشناسي فوريتهاي پزشكي و پيش‌بيمارستاني دانشگاه‌هاي علوم پزشكي) و 30 (مركز آموزش عالي تربيت مربي عقيدتي سياسي سپاه-قم)

1- آن دسته از پذيرفته‌شدگاني كه براي آنان بجاي كدرشته قبولي، يكي از كدهاي فوق اعلام شده به منزله آن است كه منحصراً در كدرشته مذكور نمره علمي لازم را دارا بوده و در رديف معرفي‌شدگان يكي از كدرشته‌هاي موسسات مذكور قرار گرفته‌اند.

2- آن دسته از پذيرفته‌شدگاني كه علاوه بر كدرشته قبولي اعلام شده (5 رقمي)، يكي از كدهاي 2 رقمي فوق نيز در اعلام نتايج براي آنها مشخص گرديده، توجه داشته ‌باشند كه به دليل داشتن نمره علمي لازم در اولويت قبل از رشته‌ قبولي اعلامی، در رديف معرفي‌شدگان يكي از كدرشته‌هاي موسسه مذكور نیز قرار گرفته‌اند.

3- متقاضيان فوق (متقاضياني كه براي آنان يكي از كدهاي 11، 17، 12، 14، 15، 18 ،19 ،20، 21 ، 22 ، 23 ، 24، 25، 26، 29 و 30 اعلام شده است) لازم است براساس برنامه زماني كه در اطلاعيه‌ روز پنجشنبه مورخ 99/08/15 از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان منتشر خواهد شد، براي مصاحبه به آدرس محل اعلام شده در اطلاعيه مراجعه نمايند. بديهي است عدم مراجعه براي شركت در مصاحبه و ساير مراحل گزينش رشته‌هاي مذكور به منزله انصراف از رشته ذيربط تلقي مي‌گردد و آن دسته از متقاضياني كه داراي كد قبولي ديگري مي‌باشند مي‌توانند در كدرشته قبولي اعلام شده ثبت‌نام نموده و به ادامه تحصيل بپردازند. لازم به تاكيد است آن دسته از متقاضياني كه در كد‌رشته قبولي ديگري نام آنان اعلام شده، در صورتي كه در مراحل مصاحبه و گزينش شركت نموده و پس از تاييد در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي رشته جديد قرار بگيرند، قبولي آنها در كدرشته اعلام شده قبلي (رشته‌اي كه هم اكنون اعلام شده با کد 5 رقمی) باطل خواهد شد.

 

ج) مدارك مورد نياز براي ثبت‌نام از پذيرفته‌شدگان کنکور 99

– هر يك از پذيرفته‌شدگان كدرشته‌هاي امتحاني (پذيرش با آزمون) لازم است حسب مورد مطابق جدول ذيل، مدارك لازم را براي ثبت‌نام در دانشگاه و يا مؤسسه آموزش عالي محل قبولي تهيه و ارائه نمایند.

* توضيحات و نكاتي در خصوص رديف‌هاي جدول فوق :

رديف 2 و 3:

* با توجه به برگزاري امتحانات جبراني دوره پيش‌دانشگاهي (براي نظام آموزشي سالي واحدي يا ترمي واحدي) و يا پايه دوازدهم (براي نظام آموزشي 3-3-6) در شهريور ماه، در صورتي كه پذيرفته‌شدگان در زمان ثبت‌نام حسب مورد موفق به ارائه گواهي پيش‌دانشگاهي و يا گواهي پايان تحصيلات ‌‌دوره دوم متوسطه (نظام آموزشي 3-3-6) نگردند، لازم است تعهدي مبني بر ارائه گواهي فراغت از تحصيل تا تاريخ‌ 99/07/30 در دانشگاه محل قبولي بدهند. بديهي است در صورت عدم ارائه گواهي مذكور تا تاريخ 99/07/30 قبولي آنان لغو مي‌گردد.

* پذیرفته‌شدگان می‌بایست با مراجعه به سامانه «تأییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش» به آدرسhttps://emt.medu.ir فرم مربوط را تکمیل نموده و پس از ثبت اطلاعات و پرداخت هزینه، کدپیگیری و تأییدیه پرداخت دریافت نمایند. پذیرفته‌شدگان می‌بایست در مرحله ثبت‌نام الکترونیکی در دانشگاه محل قبولی، کدپیگیری دریافت شده از سامانه «تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش» را در محل مشخص شده در سامانه ثبت‌نام درج نموده و یا در مراجعه حضوری به واحد ثبت‌نام دانشگاه محل قبولی ارائه نمایند.

 

– رديف 4:

دانشجويان‌ اخراجي‌ آموزشي‌ موضوع‌ آيين‌نامه‌ آموزشي‌ و همچنين‌ دانشجويان‌ دوره‌ كارشناسي‌ كه‌ مدرك‌ معادل‌ كارداني (اعم از كارداني ‌عمومي‌ و يا كارداني‌) را اخذ نموده‌اند نيز مانند مقررات‌ مربوط به‌ دانشجويان‌ انصرافي‌ پس‌ از تسويه‌ حساب‌ كامل‌ با مؤسسه‌ ذيربط و همچنين‌ اداره‌ كل ‌امور دانشجويان‌ داخل‌ و صندوق‌ رفاه‌ دانشجويان‌ وزارت‌ ذيربط و در صورت‌ نداشتن‌ مشكل‌ نظام‌ وظيفه‌ (براي‌ برادران‌) هيچ محدوديتي در انتخاب رشته نداشته و حق‌ ثبت‌نام‌ در رشته قبولي اعلام شده را دارا مي‌باشند. بديهي‌ است‌ اين دسته‌ از متقاضيان مي‌توانند تمامی‌ تعهدات‌ مربوط را پس‌ از اتمام‌ تحصيلات‌ خود به‌ صورت‌ يكجا به‌ انجام‌ برسانند.

 

– رديف‌هاي 5 تا 8:

1- فارغ‌التحصيلان و يا ‌هريك از دارندگان ‌مدرك ‌كارداني‌‍ (فوق‌ديپلم) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي و يا كارداني پيوسته آموزشكده‌هاي فني‌‌وحرفه‌اي، دانشگاه جامع‌علمي-كاربردي و يا دانشگاه آزاد اسلامي براي رشته‌هاي تحصيلي پذيرش براي نيمسال اول سال تحصيلي 1400-1399 كه حداكثر تا تاريخ 99/07/30 و براي رشته‌هاي تحصيلي پذيرش براي نيمسال دوم سال تحصيلي 1400-1399 كه تا تاريخ 99/11/30 فارغ‌التحصيل شده‌اند:

1-1- رشته تحصيلي آنها مورد تائيد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري يا وزارت ‌بهداشت، درمان‌ و آموزش پزشكي‌ و يا ‌دانشگاه ‌آزاد اسلامي ‌باشد.

2-1- رشته تحصيلي دوره كارداني آنان فاقد دوره كارشناسي ناپيوسته باشد.

3-1- در مهلت تعيين شده بعد از اتمام تحصيل و قبل از اعزام به خدمت در آزمون پذيرفته شده‌اند.

2- در صورت قبولي در رشته‌هاي تحصيلي گروه آزمايشي ذيربط و در مقطع بالاتر از كارداني و با احتساب تعدادي از واحدهاي دوره‌ كارداني در دوره ‌بالاتر به نحوي‌ كه حداكثر طول‌ مدت‌ تحصيل آنها از كارداني به مقطع بالاتر 2 سال‌ كمتر از طول‌‌ مدت تحصيل طبق ‌ضوابط‌ وزارت‌ متبوع ‌در همان دوره تحصيلي باشد، قبولي آنان از نظر نظام وظيفه بلامانع مي‌باشد. در غير اينصورت قبولي‌آنان لغو مي‌گردد.

3- دارندگان مدرك كارداني (فوق ديپلم دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي) كه در هر يك از رشته‌هاي تحصيلي نيمسال اول پذيرفته ‌شده‌اند چنانچه در حين انجام خدمت ضرورت (وظيفه عمومي) هستند با ارائه گواهي از يگان مربوط مبني بر اينكه دوران خدمت ضرورت (وظيفه عمومي‌) آنان تا تاريخ 99/06/31 (براي هر يك از رشته‌هاي تحصيلي نيمسال اول) و يا تا تاريخ 99/11/30 (براي هر يك از رشته‌هاي تحصيلي نيمسال دوم)‌ به پايان خواهد رسيد، مجاز به ثبت‌نام در رشته قبولي اعلام شده مي‌باشند.

4- فارغ‌التحصيلان دوره‌هاي كارداني (‌فوق ‌ديپلم دانشگاه‌ها و مؤسسات ‌آموزش‌ عالي‌) رشته‌هاي تحصيلي گروه آموزشي پزشكي (‌اعم از خواهران و برادران‌) كه خدمات قانوني مقرر آنان (طرح لايحه نيروي انساني) تا تاريخ 99/06/31 به پايان رسيده ‌باشد، مجاز به انتخاب رشته‌هاي ‌نيمسال اول‌ و ‌دوم بوده‌اند‌ و ‌فارغ‌التحصيلان دوره‌هاي مذكور كه ‌خدمات قانوني مقرر آنان تا تاريخ 99/11/30 به ‌پايان مي‌رسد، منحصراً مجاز به ‌انتخاب ‌‌رشته‌هاي ‌‌تحصيلي‌ داراي پذيرش براي ‌نيمسال دوم سال تحصيلي 1400-1399 بوده‌اند. بديهي است آن دسته از دارندگان‌ مدرك‌ كارداني (فوق‌ديپلم) رشته‌هاي ‌تحصيلي گروه آموزشي پزشكي كه خدمات قانوني مقرر آنان تا تاريخ 99/11/30 به‌ پايان نخواهد رسيد، مجاز به‌ ثبت‌نام ‌در رشته قبولي (پذيرش براي نيمسال دوم سال جاري هم) نبوده و ‌قبولي آنان ‌لغو خواهد شد.

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=12179

ممکن است شما دوست داشته باشید
98 نظر
 1. آریا می گوید

  سلام من پذیرفته شده کنکور ۹۹ به دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر قبول هستم ولی تا الان ثبت نام نکرده ام ولی می خواهم ثبت نام کنم چه کار کنم تا بتوانم وارد دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر شوم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آریا جان
   با دانشکده موردنظر در تماس باشید که به دلایلی که دارید از ثبت نام جا موندید،سخته ولی خب بهتر اقدام کنید

 2. فاطمه می گوید

  سلام وقت به خیر من دانشگاه دولتی نوبت شبانه پذیرفته شدم ولی در جریان زمان ثبت نام نیستم؟ایا باید همون زمان ثبت نام دانشگاه های روزانه ثبت نام میکردم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   بعد اینکه نتیجه اومد حدود 10 روز تا دو هفته مهلت داده شد
   حالا با دانشکده تماس بگیرید ببینید وضعیت به چه صورت هست

 3. کیان می گوید

  سلام به نظر شما تمدید میشه فرصت ثبت نام ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   بله ممکنه

 4. کیان می گوید

  سلام
  ببخشید
  به نظرتون فرصت ثبت نام دانشگاه سراسری تمدید میشه ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   فرصت ثبت نام دانشگاه که خیلی وقت هست،بله احتمال بالا تمدید باشه در یکی دو فرصت مثل اسفند ماه

 5. ناشناس می گوید

  خوبه

 6. نسیم می گوید

  سلام برای ثبت نام دانشگاه باهنر باید چکار کنیم کجا ثبت نام کنیم چ مدارکی میخان

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   کلیت مدارک برای ثبت نام همین هاست
   ولی باز به سایت دانشکده مراجعه کنید و طبق اطلاعیه همان اقدام کنید

 7. علی می گوید

  سلام ببخشید برگه معافیت تحصیلی که باید برای ثبت نام تو سایت دانشگاه بارگذاری کنم همون برگه اشتغال به تحصیله که مدرسه داده اخه من کنکور دومم بود برگه اعزام دارم برای ۳ آذر. از پلیس هم پرسیدم میگن دانشگاه اول ثبت نام کن بعد بیار برگه معافیت بدیم بهت .لطفا جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   با دانشگاه تماس بگیرید،چون معمولا دانشگاه نامه میده بهتون

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]