تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

زمان و مدارک لازم ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 1400 روزانه – شبانه – پیام نور – فرهنگیان …

نحوه ثبت نام قبول شدگان کنکور 1400
ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1400

سرانجام نتایج نهایی کنکور 1400 اعلام شد و داوطلبان توانستند رشته قبولی یا وضعیت عدم قبولی خود را مشاهده کنند،به همین دلیل در این مطلب جزئیات کامل مربوط به زمان و مدارک و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 99 دانشگاه های روزانه، شبانه، فرهنگیان، پیام نور و پردیس خودگردان بین الملل را آماده کرده ایم.

الف) توضیحات کلی برای پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1400 :

به اطلاع پذيرفته‌شدگان نهايي رشته‌هاي مختلف تحصيلي دوره‌هاي روزانه،‌ نوبت‌دوم ‌(شبانه)، مراکزآموزشی دانشگاه ‌پيام‌نور، پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي، موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي، رشته‌هاي تحصيلي مجازي، پرديس و شهريه‌پرداز دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي كشور(رشته‌هاي تحصيلي با آزمون و پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی)، همچنين رشته‌هاي تحصيلي پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و دامپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي در سال تحصيلي 1401-1400 می‌رساند، نتایج آزمون در درگاه اطلاع‌رساني این ‌سازمان منتشر گردید.

الف ) توضيحات كلي برای اطلاع همه متقاضیان:

1- پذيرفته‌شدگان براي اطلاع از نحوه و تاريخ ثبت‌نام و مدارك لازم، علاوه بر مدارك مندرج در اين اطلاعيه، ضرورت دارد ابتدا در تاریخ 04/07/1400 به درگاه اطلاع‌رساني دانشگاه و يا موسسه آموزش عالي محل قبولي خود مراجعه نمايند. بديهي است در صورتي كه دانشگاه يا موسسه محل قبولي برنامه ‌زماني مشخصي را براي ثبت‌نام در درگاه اطلاع رسانی خود درج ننموده باشد، پذيرفته‌شدگان لازم است مطابق روزهاي تعيين شده طبق جدول زیر براي ثبت‌نام در محل قبولي اقدام نمايند. عدم اقدام به موقع پذيرفته‌شدگان براي ثبت‌نام به منزله انصراف قطعي از تحصيل آنها تلقي خواهد شد.

جدول برنامه زماني ثبت‌نام از پذيرفته‌شدگان براي آن‌دسته از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي كه برنامه‌زماني براي ثبت‌نام در درگاه اطلاع رسانی خود اعلام ننموده‌اند

روز و تاريخ ثبت‌نامترتيب حرف اول نام خانوادگي
سه شنبه مورخ 06/07/1400الف – ب – پ – ت – ث –ج – چ -ح – خ- د
چهارشنبه مورخ 07/07/1400ذ– ر – ز- ژ – س -ش – ص- ض – ط – ظ- ع – غ
شنبه مورخ 10/07/1400ف – ق – ك -گ – ل – م – ن – و – هـ – ي

2-‌ نتایج مربوط به ساير رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامی (بجز رشته‌هاي تحصيلي پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و دامپزشکي) همزمان از طریق درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شود. متقاضياني كه هم در رديف پذيرفته‌شدگان يكي از دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و هم در رديف پذيرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامي قرار مي‌گيرند توجه داشته باشند كه منحصراً مي‌توانند در يكي از كدرشته‌محلهاي قبولي ثبت‌نام نمايند و به عبارتي مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولي نمي‌باشند، در غير اين صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.

3-‌ براي پذيرفته‌شدگان و همچنين آن‌دسته از متقاضياني كه فرم انتخاب‌ رشته اينترنتي خود را تكميل نموده‌اند ولي پذيرفته نشده‌اند، كارنامه علمي حاوي رتبه متقاضي در هر يك از كدرشته‌هاي انتخابي در بين متقاضيان كدرشته مزبور در سهميه مربوط، با توجه به نمره كل وي در همان كدرشته و همچنين رتبه آخرين نفر پذيرفته ‌شده در هر يك از كدرشته‌هاي انتخابي و اطلاعات مفيد ديگر تا روز پنجشنبه مورخ 08/07/1400 در درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان قرار داده خواهد شد.

4-‌ تغييرات منعكس شده به اين سازمان در خصوص وضعیت متقاضیان پس از اعلام نتايج اوليه از قبيل اصلاح سوابق تحصيلي واصله از سوي وزارت آموزش و پرورش و يا اعمال سهميه از سوي ارگانهاي ذيربط و … در نتيجه نهایی ذينفع اعمال گرديده است. ضمناً متقاضيان مي‌توانند همزمان با انتشار كارنامه نتيجه نهايي (در تاريخ 08/07/1400) كارنامه نتيجه مرحله اول اصلاح شده خود را نيز مشاهده نمايند.

 

ب) توضیح درخصوص معرفی شدگان مرحله دوم برای رشته های دارای شرایط خاص کنکور 1400 :

كدهاي 11 و 17 (دانشگاه فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي)، 12 (دانشگاه شاهد)، 14 (دانشگاه علوم قضايي و خدمات اداري دادگستري)، 15 ( مديريت بيمه اكو دانشگاه علامه طباطبايي)، 18 (دانشكده غيرانتفاعي رفاه)، 19 (دكتري بيوتكنولوژي دانشگاه تهران)، 20 (رشته های بورسیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)، 21 (دانشگاه شهيد مطهري)، 22 (رشته های بورسيه وزارت دفاع)، 23 (دانشگاه صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران)، 24 (معارف اسلامي و ارشاد دانشگاه غيرانتفاعي امام رضا «ع» مشهد)، 25 (رشته های بورسيه ارتش)، 26 (رشته های بورسيه نيروي انتظامي)، 29 (رشته كارداني و کارشناسي فوريتهاي پزشكي و پيش‌بيمارستاني دانشگاه‌هاي علوم پزشكي)، 30 (دانشکده آموزش عالي تربيت مربي عقيدتي سياسي سپاه-قم) ، 31 (دانشگاه جامع امام حسین (ع)) و 32 (رشته­های پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی کاردانی بهداشت عمومی دانشگاههای علوم پزشکی)

1- آن دسته از پذيرفته‌شدگاني كه براي آنان بجاي كدرشته قبولي، يكي از كدهاي فوق اعلام شده به منزله آن است كه منحصراً در كدرشته مذكور نمره علمي لازم را دارا بوده و در رديف معرفي‌شدگان يكي از كدرشته‌هاي موسسات مذكور قرار گرفته‌اند.

2- آن دسته از پذيرفته‌شدگاني كه علاوه بر كدرشته قبولي اعلام شده (5 رقمي)، يكي از كدهاي 2 رقمي فوق نيز در اعلام نتايج براي آنها مشخص گرديده، توجه داشته ‌باشند كه به دليل داشتن نمره علمي لازم در اولويت قبل از رشته‌ قبولي اعلامی، در رديف معرفي‌شدگان يكي از كدرشته‌هاي موسسه مذكور نیز قرار گرفته‌اند.

3- متقاضياني كه براي آنان يكي از کدهای 2 رقمی فوق اعلام شده، لازم است براساس برنامه زماني كه در اطلاعيه‌ روز یکشنبه مورخ 11/07/1400 از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان منتشر خواهد شد، براي مصاحبه به آدرس محل اعلام شده در اطلاعيه مراجعه نمايند. بديهي است عدم مراجعه براي شركت در مصاحبه و ساير مراحل گزينش رشته‌هاي مذكور به منزله انصراف از رشته ذيربط تلقي مي‌شود و آن دسته از متقاضياني كه داراي كد قبولي ديگري مي‌باشند مي‌توانند در كدرشته قبولي اعلام شده ثبت‌نام نموده و به ادامه تحصيل بپردازند. لازم به تاكيد است آن دسته از متقاضياني كه در كد‌رشته قبولي ديگري نام آنان اعلام شده، در صورتي كه در مراحل مصاحبه و گزينش شركت نموده و پس از تاييد در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي رشته جديد قرار بگيرند، قبولي آنها در كدرشته اعلام شده قبلي (رشته‌اي كه هم اكنون اعلام شده با کد 5 رقمی) باطل خواهد شد.

ج) مدارك مورد نياز براي ثبت‌نام از پذيرفته‌شدگان کنکور 1400

هر يك از پذيرفته‌شدگان كدرشته‌هاي امتحاني (پذيرش با آزمون و يا صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي) مي‌بايست حسب مورد مطابق جدول ذيل، مدارك لازم را براي ثبت‌نام در مؤسسه آموزش عالي محل قبولي تهيه و تحويل نمايند.

با توجه به اعلام مرکز سنجش و پايش کيفيت آموزش وزارت آموزش و پرورش، پذیرفته‌شدگان می‌بایست با مراجعه به سامانه « تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش» به آدرسhttps://emt.medu.ir با انتخاب گزینه «سوابق فارغ‌التحصیلی» اقدام به درخواست ارسال کارنامه فارغ التحصیلی و گواهی محل­های تحصیل دوره دوم متوسطه (سه سال آخر) به دانشگاه محل قبولی نمایند و پس از ثبت اطلاعات و پرداخت هزینه، کدپیگیری و تأییدیه پرداخت دریافت نمایند. پذیرفته‌شدگان می‌بایست در مرحله ثبت‌نام الکترونیکی در دانشگاه محل قبولی، کدپیگیری دریافت شده از سامانه «تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش» را در محل مشخص شده در سامانه ثبت‌نام درج نموده و یا در مراجعه حضوری به واحد ثبت‌نام دانشگاه محل قبولی ارائه نمایند.کارشناس­دانشگاه/مؤسسه مي‌تواند پس از مراجعه به آدرسhttps://kemt.medu.ir وارد شده،تأييديه‌هاي دانشگاه/مؤسسه خود را دريافت نمايد.

تبصره 1: برای فارغ‌التحصیلان شهریور سال 1395 و بعد از آن، نیازی به مراجعه حضوری به مدارس و مناطق آموزش و پرورش محل تحصیل خود نمی­باشد.

تبصره 2: فارغ‌التحصیلان خرداد 1395 و قبل از آن (نظام‌های آموزشی سالی واحدی، ترمی واحدی 4 و 6 ساله متوسطه)، با کد پیگیری صادر شده از سامانه فوق، به همراه مدارک تحصیلی مورد نیاز برای ثبت‌نام که در این اطلاعیه درج شده به ادارات آموزش و پرورش محل فارغ‌التحصیل خود مراجعه، تا مسئول سنجش آموزش و پرورش منطقه پس از بررسی و تایید، مدرک تحصیلی را اسکن و در سامانه بارگذاری نمایند.

تبصره 3: پذیرفته‌شدگان علاوه براقدامات فوق،به سامانه تایید تحصیلی وزارت آموزش و پرورش به آدرس https://emt.medu.ir مراجعه و درخواست تاییدیه تحصیلی نموده و اصل دیپلم را به دانشگاه محل قبولی ارائه نمایند.

نکات مهم:

1- با توجه به برگزاري امتحانات جبراني دوره پيش‌دانشگاهي (براي نظام آموزشي سالي واحدي يا ترمي واحدي) و يا پايه دوازدهم (براي نظام آموزشي 3-3-6) در نيمه دوم شهريور ماه، در صورتي كه پذيرفته‌شدگان در زمان ثبت‌نام موفق به ارائه گواهي فراغت از تحصيل نگردند، از آنان تعهدي مبني بر ارائه گواهي فارغ‌التحصيلي تا تاريخ‌ 1400/06/31 اخذ خواهد شد. بديهي است در صورت عدم ارائه گواهي مذكور تا تاريخ 1400/07/30 قبولي آنان لغو مي‌گردد.

2- اسامي پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه اطلاعات و امنيت ملي امام باقر (ع) در درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان اعلام نخواهد شد. با پذيرفته‌شدگان براي انجام مراحل ثبت‌نام توسط دانشگاه مذكور هماهنگي لازم بعمل خواهد آمد.

3- اسامي پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه امام صادق (ع) متعاقباً از طریق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان اعلام خواهد شد.

4- به استناد نامه شماره 818014/3 مورخ 1400/04/23 معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری به اطلاع متقاضیان می­رساند این معاونت در نظر دارد در راستای حمایت از حوزه ­های علوم پایه و کمک به جذب استعدادهای برتر کنکور سراسری در رشته ­های مربوطه، از رتبه­ های کشوری زیر 500 کنکور سراسری و برندگان مدال جهانی المپیادهای علمی دانش آموزی در صورت ورود به رشته ­های علوم پایه، شامل حوزه­ های ریاضی، زیست شناسی، فیزیک، شیمی و زمین شناسی با اعطای بورسیه به مبلغ ماهیانه 10 میلیون ریال به مدت یک سال و سپس به مدت سه سال با شرط کسب رتبه برتر در طی اشتغال به تحصیل، حمایت نماید.

د) برخی از اصلاحات مربوط به دفترچه های راهنمای انتخاب رشته:

1-در گروه علوم تجربی پذیرش کدرشته محل (37654) شیمی کابردی دانشگاه تبریز ، از نیمسال اول به نیمسال دوم تغییر یافت.

2- در گروه‌های علوم تجربی و علوم انسانی جنس پذیرش کدرشته محل (37712) مدیریت بیمه و کدرشته محل (37713) مدیریت صنعتی دانشگاه گنبد (محل تحصیل دانشکده علوم انسانی آزادشهر)، از (زن و مرد) به فقط زن تغییر یافت.

3- در گروه علوم انسانی کدرشته محل (37128) مردم شناسی دانشگاه ایلام حذف شده و پذیرش ندارد.

4- نام «دانشگاه پیام نور استان اصفهان – واحد مبارکه» به «دانشگاه پیام نور استان اصفهان- مرکز مبارکه» تغییر یافت.

5- نام رشته « اقتصاد کشاورزی» به «مهندسی اقتصاد کشاورزی» تغییر یافت.

6- نام رشته « ترویج و آموزش کشاورزی پایدار» به « مهندسی ترویج و آموزش کشاورزی پایدار» تغییر یافت.

7- نام رشته « علوم دامی » به « مهندسی علوم دامی» تغییر یافت.

8- نام رشته « گیاه‌پزشکی » به « مهندسی گیاه‌پزشکی» تغییر یافت.

9- نام رشته « مدیریت آموزشی» به « مدیریت آموزشی (با رویکرد آموزش سازمانی)» تغییر یافت.

هـ)‌ نحوه ارسال درخواست و یا ارتباط غیرحضوری با سازمان سنجش آموزش کشور:

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سئوال و یا اعتراض به مندرجات کارنامه نتایج نهایی می‌توانند حداکثر تا تاریخ 14/07/1400 به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند. پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود. متقاضیان می توانند پس از دریافت شماره و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند. به مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ 14/07/1400 واصل شود به هیچ وجه ترتیب اثرداده نخواهد شد.

ضمناً متقاضيان در صورت لزوم مي‌توانند سئوال يا سئوالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور و يا در روزها و ساعات اداري با شماره تلفن 42163-021 مطرح نمایند.

 

منبع : سازمان سنجش

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=12179

ممکن است شما دوست داشته باشید
104 نظر
 1. امید ناصری می گوید

  من در رشته فوریت های پزشکی وزارت دفاع قبول شده ام ولی هیچگونه اطلاعیه ای درخصوص ثبت نام و یا زمان و نحوه ثبت نام نداده اند

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   به زودی روی سایت دانشکده قرار داده میشه

 2. کی.کی می گوید

  برای.دانشجویان جدید کلاس.حضوری برگزار می‌شود.دانشگاه فرهنگیان و نحوه.انتخاب واحد ها چگونه است

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   فعلا که مجازی هست و فکر نمی کنیم حضوری باشه

 3. دختر می گوید

  تعداد واحدهای رشته آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان سال 99چند تا است ودر هر ترم چند واحد باید پاس کرد ممنونم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   تقریبا 150 واحد هست، و هر ترم بستگی داره از 17 تا 21 واحد متغیره

 4. احمد می گوید

  14 ابان سایت دانشگاه ها باز میشه ینی 14میتونم ثبت نام بکنم؟؟؟14تا کی سایت دانشگاه بازهه و میتونم ثبت نام بکنم؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   تا چند روز سایت دانشکده باز هست برای ثبت نام ورودی های جدید

 5. احمد می گوید

  سلام من دانشگاه دولتی پرستاری99قبول شدم کی باید برم ثبت نام دانشگاه بکنم و تا کی فرصت و زمان هس برای ثبت نام تاریخش؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   به سایت دانشکده موردنظر مراجعه کنید و طبق همون اطلاعیه برای ثبت نام اقدام کنید

 6. علی می گوید

  سلام خسته نباشد من یه مردودی داشتم تو خرداد شهریور امتحان دادم وقتی جواب نهایی کنکور اومد قبول شده بودم اما چون تو انتخاب رشته اشتباه کرده بودم و مطمعن بودم که معدن ملایر قبول میشدم قبل از اومدن کارنامه سبز درخواست برسی الویت بعدی دادم یه هفته بعد فهمیدم نتونستم دیپلممو بگیرم و امروز از طرف سنجش بهم پیام اومده که باید برا ثبت نام به دانشگاه ملایر برم و دیگه هم نمیتونم برا سال بعد رفع محرومیت دوره روزانه رو بزنم الان اگه من برم اجازه میدن ثبت نام کنم تا دی ماه دیپلم بگیرم یا خودمو برا سربازی اماده کنم؟؟!
  ببخشید که طولانی شد.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   باید با دانشگاه هماهنگ کنید و شاید اجازه بدن در صورت دادن تعهد تا پایان دی ماه مدرکتون رو بگیرید،در غیر اینصورت که ثبت نام نشدید به پلیس +10 مراجعه کنید ببینید که تا چه وقت معافیت تحصیلی دارید در صورتی که تا دی ماه یا بهمن داشتید می توانید در رشته های بدون کنکور ثبت نام کنید و به ادامه تحصیل ادامه بدید

 7. احمد می گوید

  سلام. آیا درس های آموزش ابتدایی فرهنگیان سخته یا نه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احمد جان
   به هر حال همیشه برخی از دروس هر رشته ای هستند که سخت هستند ولی نه به این صورت که نتونید پاس بشید،پس از این بابت نگران نباشید اصلا

 8. Marzeih می گوید

  سلام ببخشید نتایج کارشناسی پیوسته ۳۰شهریور آمد پس نتایج بر اساس سوابق تحصیلی سراسری کی اعلام می‌کنن ؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مرضیه خانم گرامی
   احتمال تا هفته اول مهر میاد

 9. صالح می گوید

  سلام – درسایت ثبت نام غیر حضوری دانشگاه فرهنگیان در قسمت معدل کل دیپلم , معدل کتبی نهایی رو درج کرده و قابل تغییر هم نیست لطفا راهنمایی کنید که چه جوری معدل رو اصلاح کنم ؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام صالح جان
   از طریق آموزش دانشکده قابل حل خواهد بود

 10. مرضیه می گوید

  ببخشید من هر چقدر تو سایت دانشگاه آزاد لاهیجان میرم و تماس میگیرم کسی پاسخگو نیست اصلا خاستم بدونم تا چ تاریخ مهلت ثبت نامشه اخه من بر اساس سوابق انتخاب رشته هم کردم منتظرم نتیجه بیاد بعد از یه طرف میترسم مهلت دانشگاهه تموم شه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مرضیه خانم گرامی
   به هر حال باید به نحوی پاسخگو باشند،دوباره پیگیر تماس تلفنی باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]