تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

جوان ترین و پیر ترین داوطلب کنکور 1400 چه کسانی بوده اند؟

جوان ترین و پیر ترین داوطلبان کنکور 1400
تصویر آرشیویی بوده و مربطو به کنکور 1400 نمی باشد.

پی سی کنکور : در کنکور امسال یک میلیون و ۱۱۱ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۶۶۲هزار و ۱۱۴ داوطلب، زن بودند به عبارت دیگر بیش از ۵۹ درصد داوطلبان کنکور امسال را زنان تشکیل می‌دهند و حدود ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب(حدود ۴۰ درصد) نیز مرد هستند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، مسن ترین داوطلب کنکور ۱۴۰۰ متولد سال متولد تیر ماه ۱۹ تیر ۱۳۱۶ از استان اصفهان است که در گروه علوم تجربی شرکت کرده است؛ این داوطلب مرد است.

همچنین جوان ترین داوطلب کنکور ۱۴۰۰ متولد ۱۱ مرداد ۱۳۸۷ از استان خراسان شمالی شهرستان بجنورد است که این داوطلب زن بوده و در گروه آزمایشی علوم تجربی ثبت نام و شرکت کرده است.

همچنین برای کنکور امسال، یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت ورود به جلسه صادر شده است.

بر این اساس، در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی ۱۴۲ هزار و ۶۲ کارت ورود به جلسه صادر شد که ۵۰ هزار و ۵۵۷ کارت برای زنان و مابقی کارت ها برای داوطلبان مرد صادر شده است و این آزمون پنجشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار خواهد شد.

در گروه آزمایشی علوم انسانی ۳۷۰ هزار و ۱۱۲ کارت ورود به جلسه صادر شده است که از این تعداد ۲۱۹ هزار و ۹۵ کارت برای زنان و مابقی به مردان اختصاص می یابد و آزمون نیز در صبح روز پنجشنبه ۱۰ تیر برگزار می شود.

در گروه هنر نیز ۱۲۵ هزار و ۱۲۱ کارت صادر شده است که ۸۷ هزار و ۳۲۶ کارت برای زنان و ۳۷ هزار و ۷۹۵ کارت برای مردان است و این آزمون صبح امروز چهارشنبه ۹ تیر در حال برگزاری است.

در گروه تجربی نیز ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ کارت صادر شده که ۳۵۷ هزار و ۹۷۵ داوطلب زن و ۱۹۶ هزار و ۸۸۵ داوطلب نیز مرد هستند و این آزمون صبح روز جمعه ۱۱ تیر در حوزه های امتحانی برگزار می شود.

مشاهده جئیات بیشتر از تعداد داوطلبان کنکور 1400

تعداد کارت های ورود به جلسه گروه آزمایشی زبان های خارجی نیز ۱۷۵ هزار و ۷۷۶ کارت است که زنان با دریافت ۱۱۳ هزار و ۵۹۹ کارت بیشترین داوطلبان این گروه آزمایشی هستند که این آزمون صبح روز شنبه به عنوان آخرین بخش کنکور ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد./منبع : صدای ایران

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=3870

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظر
 1. مهتاب می گوید

  سلام ..من پارسال یکی از امتحان نهایی های دوازدهمم رو مردود شدم…دیماه۹۸ که امتحان دادم قبول نشدم تیرماه همین امسالم امتحانمو قبول نشدم…بعد همین شهریور هم امتحان داشتم ولی بخاطر اینکه کنکور داشتم و نتونسته بودم اون درس رو مطالعه کنم..نرفتم امتحان بدم..وقتم کم بود..حالا استرس گرفتم که اگه دانشگاه قبول شدم در نیمه اول سال دانشگاه منو ثبت نام نمیکنه؟؟؟؟؟ یعنی ممکن دانشگاه فرصتی برای قبول شدن در اون درس بهم بده؟؟؟؟ تبصره هم نمیشه بزنم چون دوتا از درسای دیگم رو تبصره زدم…

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهتاب خانم گرامی
   بهتر بود قبلا این درس رو پاس می کردید
   اگر دانشگاه روزانه باشه خیلی سخت گیره و بله ممکنه حتی ثبت نام تون نکنند ولی درصدی هم ممکنه بهتون فرصت بدن که بهمن مدرک رو ببرید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]