تام لندپرشتام لندتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

حذف غول کنکور در آینده ای نزدیک/ جایگزین حذف کنکور چیه؟

حذف کنکور در آینده نزدیک

پی سی کنکور : مهدی اسماعیلی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌گو با برنامه «سعادت آباد» رادیو تهران درباره کنکور و نیاز جامعه به این ماراتن طاقت فرسا اظهار داشت: کنکور بحثی جهانی است. اگر بین عرضه و تقاضا توازنی وجود نداشته باشد باید به راهکارهای دیگر متوسل شد در کشور ما هم چون برای ورود به دانشگاه های خاص متقاضیان بیش از ظرفیت هستند ناچارا به کنکور متوسل می شویم.

دنبال ساماندهی کنکور هستیم

وی افزود: کنکور در کشور ما متفاوت از جاهای دیگر دنیاست به جهت اینکه چرا برخی از دانشجویان علاقمند به تحصیل در دانشگاه ها و شهرهای خاص هستند. بنا بر بررسی های انجام شده کنکور در جمیع جهات نقص های زیادی دارد. استرسی که به خانواده ها و دانش آموزان وارد می شود قابل جبران نیست. سالیان درازی است که بحث کنکور در کشور مطرح است اما ما در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به کمک شورای عالی انقلاب فرهنگی دنبال ساماندهی این اوضاع هستیم و به مردم اطمینان می دهم در مجلس یازدهم، ساز و کارهای لازم اتخاذ خواهد شد و همه ما مصمم هستیم کنکور را در جهت مصلحت کشور و دانش آموزان ساماندهی کرده و آن را حذف و شیوه ای جایگزینش نماییم.

جایگزین برای حذف کنکور چیه؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تایید چرخش مالی کنکور و جایگزین گزینه برای آن اظهار داشت: موافقت هایی با وزارت علوم انجام شده است. ملاک ما آزمون نهایی و نمره سه سال متوسطه دوم برای ورود به دانشگاه ها است و وزارت علوم هم این پیشنهاد را پذیرفته است. در این سه سال فرآیند علمی دانش آموز باید پایش شود و از آن برای ورود به دانشگاه استفاده گردد.

وی با تاکید بر اینکه عدالت آموزشی برای دانش آموزان وجود ندارد گفت: وقتی امتیاز دانش آموزان بهترین مدارس تهران و مدارس شهرستان ها یکی شود دیگر نیازی نیست تمامی دانش آموزان و دانشجویان باری تحصیل به تهران بیایند.

اسماعیلی در ادامه این گفتگو به مافیای کنکور و سود حاصل از این رقابت اشاره کرد و گفت: چاپ جزوه ها و کتاب های کنکور دست مافیایی است که با حذف کنکور مخالف هستند. آنها دوست ندارند کنکور حذف شود.

مطلب پیشنهادی : نحوه برگزاری کنکور 1401

وی در تاکید این موضوع که در تمام دنیا رشته های فنی و مهارتی رونق دارد خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل عملکرد برخی مسئولان رشته های پزشکی، پیراپزشکی از منظر مادی و جایگاه در جامعه مورد استقبال قرار گرفته اند. ان شاء الله در آینده نزدیک مجلس یازدهم با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی کنکور را حذف خواهد کرد. اما چون در آستانه کنکور سال آینده هستیم نمی خواهیم در جامعه التهاب ایجاد کنیم از چندماه آینده این روند نظم خواهد گرفت./ خبرگزاری فارس

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=19501

ممکن است شما دوست داشته باشید
18 نظر
 1. رضا می گوید

  چه وضعی درست کردند اینا برا کشور بجا اینکارا سهمیه ها و رانت بازی های اقازاده ها رو برای دور زدن کنکور حذف کنید معلوم نیست قراره چه تغییراتی بدن و بعدن اقازاده ها رو از این فیلتر جدید عبور بدن

 2. حلیا می گوید

  سلام
  وایی نه توروخدا کنکور حذف نشه
  اینجوری اگه بخواد بر اساس معدل و امتحان نهایی باشه که من و امثال من بدبختیم چون خیلیا به راحتی تقلب میکنن و نمراتشون 20میشه!!!!

  اونووقت تکلیف ماچی میشه؟؟؟!!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام به شما
   به این زودی ها بعید می دونیم

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]