حذف کنکور هنرستانی ها از سال 98

حذف کنکور هنرستانی ها از سال 98

پی سی کنکور :مراسم انعقاد تفاهم نامه بین وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فنی و حرفه‌ای با حضور علی زرافشان معاون آموزش متوسطه، صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای و جمعی ازر مسئولان مربوطه صبح امروز در دفتر معاونت آموزش متوسطه برگزارشد.

در این مراسم علی زرافشان با اشاره به اینکه باید در کنار توسعه کمی توسعه کیفی آموزش های مهارتی مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه هم بندهای متعددی درباره آموزش‌های مهارتی موردتوجه قرار گرفته است، البته از زمان مرحوم علاقه مندان برنامه‌هایی برای توسعه آموزش‌های مهارتی مورد توجه قرار گرفته است و تاسیس آموزشکده‌ها و دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آغاز شد در واقع توجه خوبی هم به این مراکز معطوف شد.

وی ادامه داد: فلسفه تاسیس آموزشکده‌ها توسعه کاردانی پیوسته در آموزش و پرورش و آموزش عالی است و براساس قانون پنجم و ششم تاکید شد تا موضوع کاردانی پیوسته دنبال شود و هنرجویان فنی و حرفه‌ای در برنامه ای پنج ساله طبق برنامه درسی ملی به تحصیل بپردازند.

حذف کنکور هنرستانی ها از سال 98

 هنرآموزان بدون کنکور وارد دانشگاه می‌شوند

معاون آموزش متوسطه تصریح کرد: در شورای پذیرش دانشگاه هم آموزش و پرورش را مورد توجه قرار داده است و از سال ۹۸ کنکور برای هنرجویان فنی و حرفه‌ای حذف می‌شود و برای کنکور ۹۷ هم مصوبه‌ای داشتیم که همه فارغ التحصیلان بدون آزمون وارد دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای شوند همچنین برای کنکور ۹۸ شرایط همانگونه خواهد بود. 
 
زرافشان درباره استلزامات اجرایی این مصوبه گفت: همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه در سطح ستاد باید با همکاری نزدیکی دنبال شود تا اجرا را به سمت کاردانی پیوسته پیش ببریم.

وی ادامه داد: آنچه در تفاهم نامه امروز مورد توجه قرار گرفته است تربیت هنرآموز و استاد کار در آموزشکده و دانشگاه‌های فنی و حرفه ای است و ظرفیت های خوبی برای دانشگاه های فنی و حرفه ای وجود دارد.

زرافشان با بیان اینکه ظرفیت تربیت نیروی انسانی برای آموزش و پرورش در دانشگاه فنی و حرفه ای است، گفت: در آزمون استخدامی امسال با ۱۵ هزار نفر ردیف استخدامی جذب برای هنر آموز و استادکار مورد توجه قرار گرفته است.(ایران اکونومیست)

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +