تام لندتام لندمازتام لندمازلوییز

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم دوازدهم و سوم دبیرستان کنکور 1400 + آموزش تصویری

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم،پیش دانشگاهی و دوازدهم کنکور
کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۰ نظام جدید و نظام قدیم

پی سی کنکور: سوابق تحصیلی که در حال حاضر شامل نمرات امتحانات نهایی سال های آخر مقطع متوسطه می باشد و یکی از عوامل مهم در رتبه دهی کنکور و قبولی دانشگاه می باشد.میزان تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 1400 هر ساله توسط سازمان سنجش مشخص می شود،اما برای بهره مندی از سوابق تحصیلی باید کد آن را دریافت و در فرم ثبت نام سازمان سنجش وارد کنید، ما نیز در این مطلب قصد داریم تا شما داوطلبان عزیزان را با نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۰ دوازدهم و پیش دانشگاهی و دیپلم سوم دبیرستان و تشریح تمامی مراحل دریافت آن آشنا کنیم،پس با ما همره باشید.

– تاریخ و زمان دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 1400

– زمان دریافت کد سوابق تحصیلی دوازدهم کنکور 1400

کد سوابق تحصیلی دانش آموزان پایه دوازدهم نظام جدید (3-3-6)

 • دانش آموزان دوازدهمی که در سال تحصیلی جدید (سال 1400) فارغ التحصیل می شوند

دانش آموزان دوزادهمی که در حال تحصیل پایه دوازدهم هستند و در خرداد ماه 1400 فارغ التحصیل می شوند،این داوطلبان باید در دی و یا بهمن (تاریخ دقیق اطلاع داده می شود) اطلاعات و مشخصات شخصی خود ر در سامانه تایید کنند و کد دریافتی را در هنگام ثبت نام در کنکور 1400 در فرم مربوطه وارد کنند.

مرحله دوم اما برمی گردد به پس از برگزاری کنکور 1400 ،زمانی که شما در امتحانات نهایی خرداد ماه 1400 شرکت کرده اید و نمرات شما آماده است،و در این بازه باید به سایت سنجش وارد شوید و نمراتتان را که از طرف آموزش و پرورش به سازمان سنجش ارسال شده را تایید کنید.

 

 • دانش آموزان دوازدهمی که فارغ التحصیل و یا پشت کنکوری هستند

برای دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان پشت کنکوری دوزادهم کنکور 1400 که در پایه دوزادهم فارغ التحصیل شده اند باید همزمان با مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ به آدرس سامانه ای که در همین پست معرفی می شود وارد شوند و نمرات وارد شده در سامانه با نمرات کارنامه خود را تطبیق دهند و در صورت تائید، کد سوابق تحصیلی کنکور 1400 خود را دریافت کنند.

داوطلبان در صورت عدم وجود کد سوابق تحصیلی  خود در سایت این سازمان و یا مشاهده اشکال در نمرات سوابق تحصیلی خود مي‌بايست به اداره آموزش و پرورش منطقه اخذ مدرك تحصیلی مراجعه نمايند. بديهي است.

 

– زمان دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور 1400 (نظام قدیم)

کد سوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های سال 1384 تا سال 1397

برای دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان پشت کنکوری نظام قدیم ۱۴۰۰ که در پایه های دیپلم و پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شده اند باید همزمان با مهلت ثبت نام کنکور سراسری 99 به آدرس سامانه ای که در همین پست معرفی می شود وارد شوند و نمرات وارد شده در سامانه با نمرات کارنامه خود را تطبیق دهند و در صورت تائید، کد سوابق تحصیلی کنکور 1400 خود را دریافت کنند.

چنانچه داوطلب کنکوری نظام قدیم هستید و در خرداد ماه فارغ التحصیل خواهید شد لازم است تا در تیرماه در مهلتی که برای داوطلبان نظام جدید در نظر گرفته می شود،نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۰ اقدام کنید.

داوطلبان در صورت عدم وجود کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی خود در سایت این سازمان و یا مشاهده اشکال در نمرات سوابق تحصیلی خود مي‌بايست به اداره آموزش و پرورش منطقه اخذ مدرك تحصیلی مراجعه نمايند.

تبصره: دارندگان مدرک پیش‌دانشگاهی سالهای ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۷ باید طبق بند بالا اقدام کرده و دانش آموزان پیش‌دانشگاهی سال جاری که تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال 1400 فارغ‌التحصیل می‌شوند، لازم است برای اطلاع از نحوه اقدام به اطلاعیه پرینت کارت ورود به جلسه کنکور 1400  در تاریخ 7 تیرماه 1400 مراجعه کنند.

نحوه ثبت سوابق تحصیلی کنکور 1400 برای داوطلبانی که در ترمیم معدل شرکت کرده اند؟

ضمناً آن دسته از داوطلبانی که در دروس ترمیمی سال سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی نیز شرکت نموده اند می‌توانند باتوجه به توضیحات فوق برای مشاهده سوابق تحصیلی و نمرات خود اقدام نمایند. (جزئیات کامل ترمیم معدل کنکور 1400)

– اطلاعات چه داوطلبانی در سامانه dipcode.medu.ir وجود ندارد؟

در مورد مدرک فارغ التحصیلی دوره متوسطه:

اطلاعات سوابق تحصیلی فردی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسري و دانشگاه آزاد اسلامي نخواهند بود واطلاعات آنان در سامانه دریافت کد تحصیلی موجود نیست.
الف – فارغ التحصیلان قبل از سال 84
ب – فارغ التحصیلان شاخه فنی حرفه ای و کاردانش و فارغ التحصيلان غير رشته هاي نظري (دانشسراهاي تربيت معلم )
ج – فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی قدیم  آموزش متوسطه
د- ديپلمه هاي تطبيقي مدارس غير ايراني خارج از كشور.

در مورد مدرک فارغ التحصیلی دوره پیش دانشگاهی :

اطلاعات سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی فرادی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسري و دانشگاه آزاد اسلامي نخواهند بود واطلاعات آنان در این سایت موجود نیست.

الف – فارغ التحصیلان قبل از سال 91

 

– مراحل آموزش دریافت کد سوابق تحصیلی دوزادهم ،سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی برای کنکور 1400 

– مرحله 1 دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 1400

ابتدا باید اطلاعات زیر را داشته باشید و روی یک برگه آن ها را یادداشت کنید:

1- تاریخ تولد

2- کد دانش آموزی

3- کد مقطع

برای بدست آوردن این اطلاعات کارنامه دیپلم ،پیش دانشگاهی یا دوازدهم خود را بررسی کنید.

برای مثال می توانید از نمونه قرار داده شده زیر محل قرارگیری اطلاعات شخصی تان در کارنامه را یادداشت کنید:

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم،پیش دانشگاهی و دوازدهم کنکور 98

– مرحله 2 دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 1400

چنامچه کد منطقه را بدست نیاورده اید می توانید ،به منظور دریافت کد منطقه آموزش و پرورش جهت سوابق تحصیلی 1400 به لینک زیر در سایت سازمان سنجش به مراجعه نمایید :

پس از وارد شدن در سایت می توانید کد منطقه آموزش و پرورش مدنظرتان را کسب کنید،برای مثال اصفهان را وارد کنید و کد منطقه مربوط به خودتان را یادداشت کنید

دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 98

– مرحله 3 دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 1400

اکنون با اطلاعاتی که از مرحله 1 و مرحله 2 بدست آورده اید به سایت زیر مراجعه کنید. و نمرات یا سوابق تحصیلی خود را مشاهده کنید ،چنانچه نمرات به درستی وارد شده است تائید کنید تا به شما کدی داده شود.

اما اگر نمرات شما صحیح نمی باشد و یا نمره درسی به اشتباه وارده شده است باید از تائید آن خودداری واز طریق سامانه و یا مراجعه به آموزش و پرورش پیگیر باشید تا نمرات شما در سامانه اصلاح شود و سپس کد سوابق تحصیلی کنکور 1400 خود را دریافت کنید.

آدرس سایت دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 1400

http://dipcode.medu.ir/studentlogin.aspx?ReturnUrl=studentview.aspx

پس از اینکه به لینک بالا وارد شدید،با صفحه ی زیر مواجه میشید ،که کافیه اطلاعات و مشخصات گفته شده را وارد کنید :

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 98

 

پس از ورود نیز به صفحه مشابه صفحه زیر منتقل می شوید :

همانطور که می بینید مشخصات شما و نمرات دروس نهایی قابل مشاهده است،چنانچه نمرات شما صحیح وارد شده و با کارنامه مطابقت دارد می توانید روی گزینه تایید کلیک کنید تا به شما کد سوابق تحصیلی اختصاص یابد.

نکته مهم : چنانچه نمرات شما در سامانه صحیح نیست به هیچ وجه روی تایید دریافت کد سوابق تحصیلی 99 کلیک نکنید ،بلکه ابتدا به آموزش و پرورش محل سکونت خود مراجعه و در صورت تصحیح نمرات در سامانه بعدا می توانید کد سوابق تحصیلی را دریافت کنید.

 

– مرحله 4 دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 1400

این مرحله مربوط به دانش آموزانی می باشد که در سال 99 فارغ التحصیل می شوند و یا ترمیم معدل داشته اند

در این مرحله در فاصله 19 تا 21 تیرماه 99 پس از برگزاری کنکور به سایت سازمان سنجش مراجعه خواهید کرد تا نمرات نهایی کسب شده در خرداد ماه 99 را جهت تایید نهایی و اعمال سوابق تحصیلی بررسی کنید.

– فیلم آموزشی دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۰

در کلیپ زیر که آماده شده می توانید در 5 مرحله و کمتر از یک دقیقه به راحتی کد سوابق تحصیلی دوازدهم ،سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را دریافت کنید

 

اگر کلیپ بالا برایتان واضح نیست، می توانید آن را دانلود کنید : دانلود

– نکات مهم نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۰ نظام قدیم و نظام جدید 

 • داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی دیپلم سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی (هر دو مورد) هستند، توجه داشته باشند که باید از سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها دو کد سوابق تحصیلی دریافت کنند.
 • سوابق تحصیلی دانش آموزانی که در سال جاری در دوره پیش دانشگاهی در حال تحصیل هستند و هنوز فارغ التحصیل نشده اند جهت تایید در آخر خرداد 99 در معرض داوطلبان قرارداده خواهد شد و در نیمه اول تیرماه به سازمان سنجش ارائه می شود.
 • عدم اعلام کد سوابق تحصیلی دوازدهم توسط داوطلبان نظام جدید در سایت سازمان سنجش در بازه زمانی مقرر موجب عدم اعمال سوابق تحصیلی در نمره کل نهایی آنان خواهد شد.
 • داوطلبانی که قادر به مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی نیستند یا تناقضی در خصوص نمرات و مشخصات فردی مندرج در اطلاعات آموزش و پرورش خود مشاهده کرده اند، ضروری است که از طریق سامانه: http://dipcode.medu.ir مورد خود را به صورت الکترونیکی در سایت مذکور حداکثر تا شروع ثبت نام مجدد اعلام کنند تا در زمان ثبت نام مجدد، مشکلی نداشته باشند.

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=8901

ممکن است شما دوست داشته باشید
98 نظر
 1. دبیری می گوید

  سلام م وقتی کد سوابق تحصیلی رو برای ثبت نام کنکور وارد میکم این متنو میاره الان چیکار کنم.اطلاعات سوابق تحصیلی شما از سوی آموزش و پرورش برای سازمان سنجش ارسال نشده است؛ توجه داشته باشید در صورتی که در چند روز اخیر اطلاعات خود را در سامانه dipcode.medu.ir تایید کرده اید، اطلاعات پس از تجمیع و … در آموزش و پرورش برای سازمان سنجش ارسال می شود.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام عزیز
   الان دانش آموز دوازدهم هستید یا فارغ التحصیل شدید؟

 2. علی اکبر می گوید

  سلام
  چرا سایت سوابق تحصیلی باز نمیشود؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی اکبر عزیز
   گاها این اختلالات تو سایتشون به وجود میاد، در زمان های دیگری باز تست کنید

 3. غزاله می گوید

  بله امتحانات داشتیم حتی مدرکمم گرفتم ولی هیچیمو نمیده برا پیش دانشگاهی

 4. غزاله می گوید

  ن نمیاره حتی ب آموزش پرورش هم رفتم گفتن نداری و بهت تعلق نمیگیره! بنظرتون چیکار کنم؟ اگ تاريخ اخذمو 90 بزنم مشکلی پیش نمیاد یا برام دردسرمیش☹️؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   والا عجیبه
   در کل مشکلی پیش نمیاد ولی خب احتیاط باشه بهتره که اگر خدای نکرده مشکلی پیش اومد به این خاطر بهتون گیر ندن
   شما این مورد رو از سایت سازمان سنجش سوال کنید و معمولا یه روز جواب میدن و بعدش به تناسب همون اقدام کنید

 5. غزاله می گوید

  ممنون ک جواب‌ دادین سوالم روبازتر توضیح میدم بنده کدسوابق تحصیلی پیش دانشگاهی تعلق نمیگیره تاريخ اخذپیشم 91عه ک موقع ثبت نام تو وضعیت پيش دانشگاهي 5موردو آوردن ک یکیشونو بايد انتخاب کنم قسمت اولی گفته 91تا99 سال‌ اخذپیش دانشگاهی ک اگ اونو بزنم کدسوابق میخاد ک من ندارم و اگ سال‌ 90 ب قبلو بزنم بعد اتمام ثبت نام سال‌ اخذمو بايد 90 بزنم وگرن ارور میده وگرن من سال‌ 91 سال‌ اخذمه چیکار کنم؟ اگ بزنم اتباع خارجی هستم یانمره کتبی بزنم اونوقت تاريخ اخذم درست میش. میش 91! یا همون 90 بزنم اشکالی نداره درصورتی ک 91عه و اینجوری مشکلی پیش نمیاد بعدا؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   شما امتحانات پیش دانشگاهی داشتید در دوره خودتون؟
   شما در سایت سوابق تحصیلی، لطفا مشخصات رو وارد کنید ببینید براتون سوابق رو میاره یا نه؟
   https://dipcode.medu.ir/studentlogin.aspx

 6. غزاله می گوید

  سلام ببخشيدکدسوابق پیش دانشگاهی بمن تعلق نمیگیره وسال اخذ دیپلم 90و پیشم 91عه ولی موقع ثبت نام اگ بند91تا99بزنم کدسوابق پیش رومیخاد اگ 90ب قبلو بزنم سال‌ اخذپیش دانشگاهیمو91 بزنم ارور میده وباید 90بزنم میش بگین کدوم بندرو بزنم؟ واگ سال‌ اخذپیش دانشگاهیمو 90بزنم مشکلی پیش نمیاد ک؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام غزاله خانم گرامی
   دقیقا در کدوم بند فرم ثبت نام دچار مشکل هستید؟

 7. زهرا می گوید

  سلام خسته نیاشید من دانش اموز نظام قدیم بودم دیپلم تجربی داشتم ولی پیشمو نگرفتم امسال خاستم هم پیش بگیرم هم کنکور ثبت نام کنم ک کارناممو تطبیق زدن ک من دوازدهم امتحان بدم و نمراتم هنوز نیومده
  کنکور ثبت نام کردم ب عنوان دانش اموز دوازدهمی نظام جدید درسته؟ لطفا جوابمو بدید هیچ جا هیچ کس جواب درس ب من نمیده کد دانش اموزیم روی کارنامه تطبیق ضده جدیدم همون کد دانش اموزی مدرک سابقم بود نوشته بودم کد دانش اموزی مدرک سابق

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهرا خانم گرامی
   بله مشکلی پیش نمیاد جای نگرانی نیست
   شما خرداد ماه یا نهایتا شهریور انشاالله مدرکتون رو می گیرید اونم مدرک نظام جدید

 8. مهشید می گوید

  سلام محصل پایه دوازدهم هستم، برای گرفتن کد سوابق تحصیلی، معلد کل و معدل کتبی دیپلم رو صفر زده بود، منم نایید کردم چون هنوز ما امتحانات نهایی رو ندادیم، بعدا معدلم در سایت سوابق تحصیلی درست میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهشید خانم گرامی
   بله مشکلی نیست اصلا نگران نباشید در ابتدای تیرماه نمرات و سوابق تحصیلی شما ارسال میشه به سنجش و اطلاعیه میاد که برید تایید کنید

 9. مبین می گوید

  سلام ببخشید من دانش آموز پایه دوازدهم هستم و امسال در کنکور 1400 میخوام شرکت کنم.
  و هنوز امتحانات نهایی ندادیم وقتی میخوام کد بگیرم فقط اطلاعاتم اومد و کارنامه ای برام نیومد و خالی بود. منم فقط اطلاعات و تایید کردم و کد و گرفتم الان درسته؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مبین جان
   بله درسته،و.قتی امتحانی ندادید طظبیعتا نمره ای هم وجود ندارد
   شما فقط اطلاعات رو تایید و کد رو دریافت کنید و در اوایل تیرماه هنگام کارت ورود به جلسه کنکور اطلاعیه میاد که نمرات رو هم تایید کنید

 10. ترانه می گوید

  سلام واسه پذیرش دانشگاه فرهنگیان میشه بدون کنکوروبامعدل پذیرش شد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ترانه خانم گرامی
   دانشگاه فرهنگیان پذیرش بدون کنکور نداره

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]