تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

روش درس خواندن و مطالعه رتبه های برتر کنکور 98 + چالش ها

 

روش مطالعه رتبه های برتر کنکور 98

پی سی کنکور : همواره نحوه درس خواندن و مطالعه داوطلبان برتر کنکور برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری جذاب بوده و می تواند هم جنبه آموزشی داشته باشد و هم جنبه انگیزشی،قبلا نیز در پی سی کنکور مصاحبه با رتبه های برتر کنکور 98 را منتشر کرده ایم که شامل نکات خوبی است اما در این مطلب مخصوصا قصد داریم تا آخرین راهنمایی ها و توصیه های مطالعاتی را در مقاله ای تحت عنوان روش های مطالعه رتبه های برتر کنکور 98 را برای شما عزیزان آماده کنیم،پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

این مطلب شامل چه مواردی است :

– روش درس خواندن و مطالعه رتبه های برتر کنکور ریاضی 98

– روش درس خواندن و مطالعه رتبه های برتر کنکور تجربی 98

– روش درس خواندن و مطالعه رتبه های برتر کنکور انسانی 98

 

روش مطالعه محسن راستکار رتبه 2 کنکور تجربی 98

روش مطالعه محسن راستکار رتبه 2 کنکور تجربی 98

شیوه مطالعه‌ام برای دروس مختلف، متفاوت بود به عنوان مثال برای درس‌هایی مانند فیزیک و شیمی اول کتاب درسی بعد کتب کمک درسی را مطالعه می‎کردم و پس از مدت کوتاهی، تست زنی می‎کردم، اما تست زنی دروس حفظی مانند زیست شناسی را به چند روز بعد موکول می‎کردم؛ چرا که تست زنی دروس حفظی نوعی مرور دوباره به شمار می‎آید.

 

روش مطالعه آریا جلالی رتبه 4 کنکور ریاضی 98

روش مطالعه آریا جلالی رتبه 4 کنکور ریاضی 98

خاطرنشان کرد: با نزدیک شدن به ایام عید امسال مدت زمان مطالعه خود را تا 11 ساعت در روز افزایش دادم تا بتوانم نتیجه بهتری را در کنکور کسب کنم. وی با اشاره به میزان استراحت خود در این ایام تصریح کرد: هر دو هفته یکبار، در آزمون‌های آزمایشی مربوط به کنکور شرکت می‌کردم و پس از آن به مدت یک روز کامل استراحت می‌کردم و از فضای مطالعه فاصله می‌گرفتم.

 

روش مطالعه معین افسر ، رتبه 10 منطقه 3 و رتبه 109 کشور کنکور انسانی 98

روش مطالعه معین افسر ، رتبه 10 منطقه 3 و رتبه 109 کشور کنکور انسانی 98مهم ترین نکته در روند مطالعاتی من تداوم و پیوستگی بود،به طور که مطالب درسی رو طبق برنامه آزمون آزمایشی به فواصل زمانی دو هفته ای تقسیم می کردم،و سعی می کردم هر روز همه مطالب رو حتی خیلی در حد یک ربع هم مطالعه کنم.
یکی از چالش های مطالعاتی در رشته انسانی فراموشی مطالب هستش که تونستم با این روش این مشکل رو با موفقیت پشت سر بگذارم با (مطالعه عمیق و درک مطالب ،مرور منظم)

 

روش مطالعه ملیکا دادخواه رتبه 7 منطقه 1 و رتبه 10 کشور کنکور انسانی 98

روش مطالعه ملیکا دادخواه رتبه 7 منطقه 1 و رتبه 10 کشور کنکور انسانی 98بیشتر روش مطالعه و درس خوندن متکی به خوب گوش دادن سر کلاس بود،یعنی هشتاد درصد یادگیری من سرکلاس بود،یکی از چالش هایی که من سال کنکور بود باهاش مواجه بودم این بود که خودباوری داشته باشم یعنی اینکه به این باور رسیده باشم که میتونم توی کنکور موفق باشم،نکته ای بعدی که من در درس خوندنم سعی می کردم سرعت داشته باشم،چه موقع خوندن کتاب ها چه موقع تست زدن و یه جوری بود که میگفتم این دفعه میخوام با خودم مسابقه بزارم که رکرود دفعه قبلی م رو بشکونم

 

روش مطالعه مرتضی شاکر آرانی رتبه 3 ریاضی ایثارگران 25 درصد کنکور 98

روش مطالعه مرتضی شاکر آرانی رتبه 3 ریاضی ایثارگران 25 درصد کنکور 98سعی میکردم ابتدا در مدرسه درک اولیه مطلب را فرا بگیرم و در عصر همان روز با مروری کوتاه و تست های بیشر آن را ملکه ذهن خود کنم ، و در آخر خلاصه نویسی کنم ،در رزوهای بعدی با مرور خلاصه نویسی و زدن تست های بیشتر آن را تقویت کنم و دو روز قبل از برگزاری آزمون آزمایشی مطالب آزمون را مرور می کردم.هم چنین در زمان های مانند عید نوروز و یک هفته مانده به کنکور اصلی سعی می کردم تمام مطالب آموخته شده را مرور و جمع بندی کنم.

 

روش مطالعه محمد چراغی رتبه 3 منطقه 3 و رتبه 18 کشور کنکور ریاضی 98

روش مطالعه محمد چراغی رتبه 3 منطقه 3 و رتبه 18 کشور کنکور ریاضی 98روش مطالعه من در دو سری خلاصه میشد،نیمه اول از نیمه مهر تا نیمه اسفند طول کشید و سری دوم از نیمه اسفند تا یکی دو هفته مانده به کنکور به طول کشید
در سری اول درس های اختصاصی غیر از شیمی به همراه عربی و زبان رو اول کتاب تست رو میخوندم بعد تست میزدم و در سری دوم این کتاب ها رو اول کتاب درسی رو میخوندم بعد تست میزدم
*در مورد درس شیمی در هر دو سری هم کتاب درسی و هم درسنامه کتاب کمک آموزشی را میخوندم و بعد تست میزدم
*درس ادبیات رو به صورت موضوعی مطالعه می کردم
*درس دینی رو در سری اول فقط کتاب درسی میخوندم و در سری دوم هم کتاب درسی رو میخوندم و هم تست میزدم
+ این دو سری خوندن هم به این دلیل بود که سری اول رو زود تموم کردم

 

روش مطالعه محمد امین رامی رتبه 4 منطقه 3 کنکور 98 ریاضی

روش مطالعه محمد امین رامی رتبه 4 منطقه 3 کنکور 98 ریاضی

الگوی کلی درس خوندنم اول کتاب درسی بود ،تمام تمرین ها رو بررسی میکردم و در مرحله دوم سراغ تست ها و کتاب کمک آموزشی میرفتم ،پیشنهاد میکنم دانش آموزان به تست زنی زیاد توجه ویژه ای داشته باشند.

 

روش مطالعه ایمـان کیانی رتبه 15 کشوری کنکور 98 تجربی

روش مطالعه ایمـان کیانی رتبه 15 کشوری کنکور 98 تجربیدر درس فیزیک کاری که خود میکردم مثلا برای فصل الکتریسیته اول فرمول ها رو نگاه میکردم و چند نمونه ازش می دیدم ،بعد که اشنا میشدم میرفتم سراغ حل کردن،در ابتدا سرعتم کم بود اشتباهاتم زیاد بود ولی به مرور که با تیپ سوالات آشناتر میشدم سرعتم بیشتر و اشتباهاتم کمتر می شد.

 

روش مطالعه مهلا معماری ، رتبه 10 منطقه 2 کنکور انسانی 98 

روش مطالعه مهلا معماری ، رتبه 10 منطقه 2 کنکور انسانی 98 ساعت مطالعه م کمتر بود نسبت به بقیه اما سعی میکردم کامل مفهومی بخونم و هیچ وقت هم تفریحاتم رو حذف نکردم و هفته ای یبار فیلم میدیدم و یا با دوستام میرفتم بیرون ،ولی بعد از عید دچار خستگی شدم گاها درسا رو میبستم میذاشتم کنار اما بعد از یکی دو روز که به اهدافم فکر میکردم دوباره برمیگشتم سر درسم و همین باعث میشد سختیش برام آسون بشه

 

روش مطالعه نازنین قاسمی رتبه 2 منطقه 3 کنکور انسانی 98

روش مطالعه نازنین قاسمی رتبه 2 منطقه 3 کنکور انسانی 98من در طی سال برای هر درس روش خاص خودش رو پیدا کردم اما در دودرس عریب و زبان انگلیسی دچار مشکل شدم که این روش ها زیاد جواب نمیداد،برای هر یک از این درس ها روزانه تایم خاصی رو در نظر گرفتم و تست های محدودی را کار میکردم و همین مسئله باعث شد که در این دو درس نیز به پیشرفت خوبی برسم.

 

روش مطالعه کیان رحمانی رتبه 3 منطقه 3 تجربی  

روش مطالعه کیـان رحمانی رتبه 3 منطقه 3 تجربی  روش مطالعه من مبتنی بر برنامه آزمون بود،در در درس خوندنم با ذو چالش مواجه شدم یکی روش درس خوندن درس زیست شناسی بود که نسبتا دیرتر از سایر دروس بهش رسیدم،به این صورت که باید کتاب درسی رو اصل قرار بدم و بعد از هر تست زنی به کتاب درسی مراجعه کنم
یکی از چالش های دیگر من سرعت کم در آزمون ها بود ،که با استراتژی بازگشت تکنیک زمان های نقصانی تونستم زمان خودم رو کنترل کنم و با آرامش خاطر ادامه بدم.

 

روش مطالعه سید طاها حسینی رتبه 8 منطقه 1 کنکـور 98 انسانی 

روش مطالعه سید طاها حسینی رتبه 8 منطقه 1 کنکـور 98 انسانی
در مورد روش مطالعه بگم که مخصوصا اون قسمت حفظی، که اول میومدم کتاب رو میخوندم به صورت دقیق و ریز و نکته برداری می کردم بعد تست اون مبحث رو در روز بعدش میزدم و در انتها در اون قسمت ها که ضعف داشتم یا احساس کردم که مفهومی تره ،دوباره میرفتم از کتاب مفهومی میخوندم،مثال هم بخوام بزم مثلا درس فلسفه اول کتاب رو میخوندم بعد تست هاش رو میزدم ولی با اینکه تست هاش بسیار مفهومی بود دوباره میومدم اون قسمت ها رو هایلایت کنم یا یادداشت هایی رو انجام بدم.

 

روش مطالعه فرهنگ امیری رتبه 3 منطقه 1 کنکــور 98 تجــربی

روش مطالعه فرهنگ امیری رتبه 3 منطقه 1 کنکــور 98 تجــربی

نحوه درس خواندنم یک روند صعودی داشته و همیشه ثابت نبوده ، اوایل تابستان از 10 ساعت آغاز شد و در زمستان به 13 ساعت رسید و ثابت شد. در روزهای مدرسه 6 ساعت برای کنکور مطالعه داشتم . من بیشتر ساعات مطالعه خود را در کتابخانه به این امر اختصاص دادم از ساعت 7 صبح تا 9 شب در آن جا مشغول مطالعه بودم.

روش مطالعه من بصورت درس به درس بوده، چندین روش را تست و امتحان کردم برای مطالعه و البته از روش رتبه های برتر کنکور سال های گذشته نیز استفاده کردم لازم به ذکر است که هر شخص یک روش خاص و بخصوص دارد و همه شیوه ها یکسان نیست. البته یکسری کلیات وجود دارد که همه باید رعایت کنند مثل ساعات مطالعه و ساعات استراحت و این یک امر شخصی و فردی می باشد.

یکی از مهم ترین چالش هایی که باهاش روبرو بودم درس ادبیات بود ،که ابتدا درصد بالایی رو کسب نمیکردم که بعد از پرس و جو کتاب های موضوعی رو برای ادبیات تهیه کردم و باعث شد در کنکور درس ادبیات رو 81 درصد بزنم و بسیار پیشرفت کردم.

 

روش مطالعه شهریار فیروز‌آبادی رتبه 3 کشوری کنکور 98 زبان

روش مطالعه شهریار فیروز‌آبادی رتبه 3 کشوری کنکور 98 زبان

من سعی میکردم وقتم رو به وقت های ثابتی تقسیم و بر اساس ضریب آن و ضعف خودم در طول هفته برنامه ریزی میکردم،برای برخی از درس ها حاشیه نویسی میکردم،برای برخی از درس ها جعبه لایتنر و برای برخی از درس ها نیز خلاصه تهیه می کردم،
برای مثال درسی ریاضی و فیزیک رو که 100 زدم و هم چنین برای درس شیمی تست زیاد میزدم و سعی میکردم تیپ بندی کنم
و برای درس زبان نیز نیز مهم ترین عامل تکرار زیاد هستش که سعی میکردم هر هفته تعدادی تست بزنم به خصوص تست ریدینگ که سخت ترین قسمت زبان هستش.

 

روش مطالعه امیرحسام زارع رتبه 10 کشوری تجربی 98

امیرحسام زارع رتبه 10 کشوری تجربی 98من در دوران کنکورم با چالش های مختلفی روبرو بودم با چالش تنظیم ساعت خواب ،تنظیم مدیریت زمان،برنامه ریزی اما مهم ترین آن ها کاهش بی دقتی بود که با مشورت که کردم فهمیدم ریشه این مشکل در یادگیری ناقص هستش که با تیپ بندی این بی دقتی ها و نوشتن آن ها روی کاغذ بسیار موثر بود و حتی به صفر نزدیک شد.

 

روش مطالعه پارسا امینی رتبه ۳ منطقه ۱و رتبه۷ کشوری ریاضی ۹۸

روش مطالعه پارسا امینی رتبه ۳ منطقه ۱و رتبه۷ کشوری ریاضی ۹۸در روزهایی که مدرسه داشتیم 6 تا 7 ساعت و در روزهای که تعطیل بودیم تا 13 تا 14 میرسید و دوران بعد از عید هم سعی کردم روی 13 ساعت ثابت کنم ،و سعی کردم برای هر درس روش خاص خودش رو پیدا کنم و با تمرکز زیادی مطالعه کنم.

 

روش مطالعه امیرسامان نوشک رتبه ۱۰ منطقه ۲ و رتبه ۲۸ کشوری گروه علوم تجربی در کنکور ۹۸

روش مطالعه امیرسامان نوشک رتبه ۱۰ منطقه ۲ و رتبه ۲۸ کشوری گروه علوم تجربی در کنکور ۹۸چالش های درسی من در طول سال تحصیلی یکی مربوط به مبحث شناوری بود من برای تسلط کامل به این مبحث چندی کتاب تستی رو کار کردم و سوالات رو تیپ بندی کردم و خلاصه نویسی هم انجام دادم
چالش بعدی من مربوطه به مبحث آرایه های ادبی در درس ادبیات بود و تعداد زیادی تست میزدم به صورت هفتگی و روتین  ، هم چنین با چالش روحیه ای نیز مواجه شدم چون از انجایی که امتحانات یازدهم را به خوبی کار نکردم که با مشورت با خانواده و توصیه مشاورین دوباره تونستم روحیه م رو به دست بیارم.

 

منابع : پی سی کنکور ،خبرگزاری های ایسنا،فارس،علم و فناوری،دانشجو،ایسکانیوز ،کانون قلم چی

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=11981

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]