تام لند 1400tamlandمازتام لند 1400تحلیلازتحلیلازمازماز

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

روش مطالعه زیست شناسی رتبه 1 و 2 کنکور تجربی 97

روش مطالعه زیست شناسی رتبه 1 و 2 کنکور تجربی 97

روش مطالعه زیست شناسی رتبه 1 و 2 کنکور تجربی 97

پی سی کنکور: روش های مطالعه رتبه های برتر کنکور همواره برای سایر داوطلبان کنکور سوال بوده،در این پست نگاهی می اندازیم به شیوه و نحوه مطالعه زیست شناسی دو رتبه برتر کنکور تجربی 97 در درس زیست شناسی که می تواند نکات خوبی برای شما داوطلبان عزیز به همراه داشته باشد.

روش مطالعه زیست شناسی رتبه 1 کنکور تجربی 97

امیر رضا براتی نیا رتبه 1 کنکور تجربی 97:

زیست کلا سخته ولی خب باید بهش عادت کنید،سعی کنید زیست رو همراه با تست بخونید

برای زیست تسلط به متنکتاب خیلی اهمیت داره و همچنین نکته نویسی  . . . موقع جمع بندی هم بازیابی رو حتما در برنامه تون داشته باشید.

روش مطالعه زیست من،تسلط زیاد بر متن کتاب است.

 

روش مطالعه زیست شناسی رتبه 2 کنکور تجربی 97

علی عبداله زاده رتبه 2 کنکور تجربی 97 :

«مهم ترین تواناییی ذهنی برای درس زیست شناسی از نظر من اینه که بتونید به چشم طراح سوال به متن های کتاب نگاه کنید نه به عنوان یک یادگیرنده محض.در مرحله اول و دوم به عنوان یادگیری بخونید ولی از بار سوم کتاب رو می خونید به چشم طراح سوال نگاه کنید،با تمرین زیاد و بررسی شیوه ارتباط دادن مطالب و جزئی نگری در سوال ها با شیوه ی طراح های سوال آشنا بشید و سعی کنید این مهارت رو به مرور در خودتون تقویت کنید.

یک کار خوب هم اینه که با دوستاتون به بحث و مبادله بپردازید،این یکی از عامل های خیلی مهم برای خودمه،این که توی مدرسه یا حتی توی اینترنت گاهی درباره نکات و مطالب مبادله اطلاعات و بحث داریم،که باعث میشه مرتبا مطالب تکرار بشه و قاعدتا با چند جفت چشم تست های بیشتر و نکات بیشتری بررسی میشه تا به تنهایی.

نکته مهم تر هم این که نترسید ،نا امید نشید،و ادامه بدید، تاوقتی با شناخت از خودتون و اطمینان به روش های صحیحتون مسیر رو ادامه بدید،بهبود تدریجی حاصل میشه ولی انتظار تغییر ناگهانی نداشته باشید.من خودم سال دوم با زیست مشکل داشتم ولی با آزمون و خطا و بررسی راهکار و  . . . این قدر ادامه دادم تا به مرور بهبودهای تدریجی روی هم جمع شدند تا یک تغییر ملموس حاصل شد.

نکته مهم دیگه اینه که روی این تکیه کنید که چطور از متن کتاب نکات استخراج شده،چطور طراح مطالب رو توی اون سوال ارتباط داده،با شیوه تفکر پشت سوال که آشنا باشید،خودتون هم می تونید به مرور با جلو رفتن،نکاتی رو توی کتاب پیدا کنید که هیچ منبعی اونو ندیده باشه.»

امیدوارم با استفاده از نکات گفته شده و نه صرفا تقلید از آن ها بلکه با استفاده از این نکات بتوانید به برنامه مطالعاتی مخصوص خود بتوانید در درس زیست شناسی کنکور درصد خوبی را کسب کنید.

محمد سنجری

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=5618

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]