مشاوره کنکور idnovin

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

ثبت نام رشته های بدون کنکور 99

شرایط و نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور 99

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور 98

پی سی کنکورمشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت‌نام رشته‌های بدون آزمون کنکور ۹۹ از روز سه شنبه، ۲۰ اسفند ماه جاری خبر داد،به همین دلیل در این مطلب با جزئیات کامل ثبت نام رشته های بدون کنکور 99 همراه شما داوطلبان گرامی خواهیم بود.

 

متن اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با نحوه پذیرش رشته های بدون کنکور 99 :

بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و انتخاب رشته براي شركت در پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري مهر ماه سال 1398 موضوع قانون سنجش و پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي مصوب 92/06/10 مجلس محترم شوراي اسلامي و مصوبات پانزدهمين و شانزدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مورخ 8 و 12 دي‌ماه 1397 مي‌رساند، ثبت‌نام و انتخاب رشته براي گزينش در رشته‌هاي تحصيلي که پذيرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل كتبي ديپلم) صورت می‌پذیرد منحصراً به صورت اينترنتي از روز دوشنبه مورخ 98/12/20 آغاز و در روز چهارشنبه مورخ 99/06/31 پايان مي‌پذيرد.

دفترچه راهنماي ثبت‌نام و جدول كدرشته محل هاي مربوط به پذيرش فوق از تاريخ 98/11/8 بر روي پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان قرار گرفته است.( برای دانلود دفترچه ثبت نام رشته های بدون کنکور 99 کلیک کنید.) لذا کلیه داوطلبان و متقاضيان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرايط مندرج دفترچه راهنماي مربوط براي پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل كتبي ديپلم) در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي در روزهاي فوق به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تكميل فرم انتخاب رشته (حداكثر 100 كدرشته) به روش اينترنتي، اقدام نمايند.

 

نکات مهم ثبت نام رشته های بدون کنکور 99

تذكرات لازم:

1- اخذ ديپلم نظام آموزشي جديد 3-3-6 حداكثر تا تاريخ 99/06/31، دارا بودن مدرك پيش دانشگاهي و يا اخذ مدرك پيش دانشگاهي حداكثر تا تاريخ 99/06/31 و يا دارا بودن ديپلم نظام قديم و يا مدرك كارداني (فوق ديپلم) دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و كارداني پيوسته آموزشكده هاي فني و حرفه اي براي كليه داوطلبان الزامي است.

2- دارندگان ديپلم فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه فاقد مدرك پيش دانشگاهي و يا مدرك كارداني مي باشند حق ثبت نام و شركت در اين مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته بعنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

3- نظر به اينكه گزينش دانشجو در اين مرحله بر اساس سوابق تحصيل (معدل ديپلم)، صورت خواهد گرفت؛ لذا كليه متقاضيان (ديپلم هاي نظام آموزشي 3-3-6، نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي، نظام قديم چهارساله دبيرستان و همچنين ديپلم هاي فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه داراي مدرك پيش دانشگاهي و يا كارداني مي باشند) بايستي معدل كل و يا معدل كتبي خود را (طبق توضیحات مندرج در دفترچه راهنما) بصورت صحيح در تقاضانامه ثبت نام اينترنتي درج نمايند. داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغايرت معدل كل و يا معدل كتبي واقعي با معدل كل و يا معدل كتبي اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامي، از ثبت نام پذيرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولي آنها لغو مي گردد.

تبصره 1 : داوطلبان نظام آموزشي جديد 3-3-6 كه هنوز موفق به دريافت مدرك ديپلم نشده اند، مي بايست پس از دريافت مدرك ديپلم و مشخص شدن معدل كتبي خود حداكثر تا تاريخ 99/06/31 با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به ثبت نام در پذيرش دوره مذكور یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی اقدام نمايند.

تبصره 2 : داوطلبان ديپلم فني و حرفه اي و يا كاردانش نظام آموزشي جديد 3-3-6 و ديپلمه هاي فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه داراي مدرك پيش دانشگاهي و يا كارداني مي باشند و فاقد معدل كتبي ديپلم هستند، بايستي معدل كل ديپلم متوسطه خود را عيناً در بند 16 تقاضانامه اينترنتي ثبت نام درج نمايند.

نکته مهم: داوطلبان مجاز هستند بدون توجه به نوع مدرك ديپلم يا پيش دانشگاهي از كليه گروههاي تحصيلي و رشته هاي مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام و پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (گروه هاي تحصيلي علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبان هاي خارجي) نسبت به انتخاب كدرشته هاي مورد علاقه خود در يك فرم انتخاب رشته اقدام و آن ها را بر اساس علاقه در اولويت هاي مورد نظر در تقاضانامه مذكور درج نمايند. بديهي است نحوه گزينش آنان با توجه به نوع مدرك ديپلم و همچنين رشته انتخابي بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنما صورت خواهد پذيرفت.

توجه: هرگونه تغيير و یا اصلاح در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته ي از طريق پايگاه اطلاع رساني این سازمان و نشريه پيك سنجش (هفته نامه خبري و اطلاع رساني سازمان سنجش ) و در صورت لزوم از طريق رسانه هاي گروهي اطلاع رسانی خواهد شد.

 

راهنمای مراحل ثبت نام رشته های بدون کنکور 99

داوطلبان لازم است مراحل زیر را برای کسب پذیرش بدون آزمون دانشگاه مدنظر خود طی کنند.

– گام نخست : مطالعه دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور 99 و تعیین رشته‌محل‌های مورد علاقه، برای دانلود دفترچه ثبت نام رشته های بدون کنکور 99 کلیک کنید.

– گام دوم : تهیه مدارک مورد نیاز و مراجعه به سایت سازمان سنجش برای ثبت‌نام و ارائه درخواست تحصیل در رشته‌محل‌های مورد علاقه.

 

مدارک لازم و مراحل ثبت‌نام اینترنتی رشته های بدون کنکور 99

داوطلب‌ متقاضي‌ شركت‌ در پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل کتبی ديپلم) بايد يكايك‌ اقدامات‌ زير را به‌ موقع‌ و در مهلت‌ مقرر انجام‌ دهد:

1- مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور.

2- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان و مطالعه آن.

3- پرداخت هزینه مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان با کارتهای بانکی عضو شتاب.

3- تهيه فايل عكس اسكن شده داوطلب بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام.

4- ثبت‌نام وانتخاب رشته از طریق سایت اینترنتی سازمان در زمان مقرر (98/12/20 لغايت 99/06/31).

سامانه ثبت نام رشته های بدون کنکور 99

برای ورود به سامانه ثبت نام رشته های بدون کنکور 99 اینجا را کلیک کنید

– گام سوم : انتظار برای تماس دانشگاه مبنی بر موافقت با پذیرش یا رد درخواست در زمان تعیین شده

– گام چهارم : بررسی رشته‌محل‌هایی که دانشگاه با پذیرش وی موافقت کرده است(بعد از تماس از سوی دانشگاه) و اتخاذ تصمیم نهایی در زمان مقرر و انتخاب فقط یک کد رشته‌محل. 

– گام پنجم : مراجعه به دانشگاه مورد علاقه، ارائه مدارک لازم برای ثبت‌نام، پرداخت وجه ثبت‌نام برای پذیرش و ارائه تعهد کتبی مبنی بر علاقه به تحصیل در کد رشته‌محل انتخابی در دانشگاه یا مؤسسه پذیرش شده.

 

زمان ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون 99

زمان بندی مراحل مختلف ثبت نام رشته های بدون کنکور 99 به شرح زیر می باشد :

به زودی این قسمت بروز می شود

 

نحوه کار سامانه پذیرش رشته های بدون کنکور 99 چگونه است؟

دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده بر اساس شیوه‌نامه اجرایی مصوب شورای سنجش و پذیرش دانشجو در برنامه زمانی تعیین شده نسبت به گزینش داوطلبان حائز شرایط از بیشترین معدل به کمترین معدل با توجه به نوع دیپلم و رشته انتخابی تا سقف ظرفیت پذیرش در هر یک از سهمیه‌ها، اقدام کرده و در زمان مقرر نتایج را به داوطلبان اعلام می‌کنند.

گرایش ها به صورت رشته محل بوده و ممکن است رشته ای برای دانشگاه سطح یک با آزمون و برای دانشگاه های دیگر بدون آزمون باشد.

 

ثبت نام همزمان داوطلبان در بدون کنکور و هم در کنکور 99

عضو شورای سنجش و پذیرش دانشجو یادآور شد: ممکن است که در سال اول و دوم فردی در هر دو بخش ثبت نام کند و بعد در سال های آینده این روند کاهش یابد و فرد تنها در یک فرآیند ثبت نام کند.

داوطلبان می توانند هم برای رشته های بدون آزمون ثبت نام کنند و هم ثبت نام برای کنکور 99 و از این لحاظ مشکلی وجود ندارد.

 

چه کسانی می توانند برای رشته های بدون کنکور 99 ثبت نام کنند؟

داوطلبان نظام قدیم و دانش‌آموزان سال آخر دوره متوسطه نظام جدید آموزشی 3-3-6 نیز می‌توانند در این مرحله از پذیرش ثبت‌نام کنند و بعد از اتمام امتحانات نهایی و دریافت کارنامه از آموزش و پرورش، معدل کتبی خود را درج کنند.

 

نحوه تاثیر سهمیه های در پذیرش رشته های بدون کنکور 99

سهمیه‌های منطقه یک، منطقه دو، منطقه سه، خانواده شهدا، ایثارگران 25 درصد ظرفیت، ایثارگران 5 درصد ظرفیت و رزمندگان طبق قوانین و مقررات مندرج در این دفترچه اعمال می‌شود.

دریافت هرگونه وجه برای دریافت و بررسی درخواست‌ها توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ممنوع است.

با توجه به اینکه یک داوطلب ممکن است موفق به دریافت پذیرش از مؤسسات در چندین کد رشته‌محل شود، داوطلب باید پس از اعلام نتایج دانشگاه‌ها و مؤسسات در مهلت زمانی تعیین شده بررسی لازم را انجام داده و رشته محل مورد علاقه خود برای تحصیل را انتخاب کند.

سپس در زمان تعیین شده با همراه داشتن مدارک لازم برای ثبت‌نام و ارائه تعهد مبنی بر ثبت‌نام در کد رشته‌محل مورد نظر، هزینه ثبت‌نام در این مرحله از پذیرش را پرداخت و نام‌نویسی کند.

البته در این فاصله، داوطلب نباید به دانشگاه یا موسسه دیگری مراجعه و ثبت‌نام کند.

 

منابع :اطلاعیه سازمان سنجش ،ایرنا،مهر،برنا

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=8818

ممکن است شما دوست داشته باشید
35 نظر
 1. فاطمه می گوید

  سلام من پارسال روزانه قبول شدم پیش دانشگاهی پاس نکردم نشد برم امسال درسوابق تحصیلی روزانه مجاز شدم نمیدونه چگارکنم انتخاب رشته تو خدا کمک کنید چ سایتی

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   شما اگر 97 روزانه قبول شدید و نرفتید، از انتخاب رشته روزانه 98 محروم هستید،برای بررسی بیشتر با سایت سنجش در ارتباط باشید

 2. Negin می گوید

  سلام با معدل کتبی 9/50 رشته های تجربی بدون ازمون کدوم هارو میشه قبول شد
  نظام قدیمم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نگین خانم گرامی
   دقیقا مشخص نیست ولی خب احتمال بیشتر اینه که رشته هایی باشند در دانشگاه های غیر انتفاعی و یا پیام نور،دفترچه رو کامل مطالعه کنید و انتخاب رشته تون رو میتونید انجام بدید

 3. gholam-sabz می گوید

  با سلام
  بنده دانش آموز پایه دوازدهم نظام جدید(6-3-3)هستم وبا توجه به تجدیدی در چند درس در شهریور امتحان خواهم داد ونتایج امتحانات و معدل دیپلم در شهریور مشخص میشود با توجه به اینکه مهلت قانونی برای درج معدل دیپلم 98/05/31 قید شده آیا من میتونم در رشته های بدون کنکور ثبت نام کنم .
  با تشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله همونطور که در چند صفحه از دفترچه ثبت نام بدون کنکور تاکید شده،باید تا 31 مرداد ماه دیپلمتون رو دریافت کنید و اگر شرایط رو نداشته باشید ،قبول هم بشید در دانشگاه پذیرش نخواهید شد،به هر حال برای اطمینان بهتره از طریق سیستم پاسخگوی سایت سازمان سنجش پیگیری کنید

 4. شادی می گوید

  سلام خسته نباشید
  دیپلم حسابداری فنی نظام ۳-۳-۶ کدوم رشته های گروه تحصیلی رو میتونه انتخاب کنه ؟
  فقط ریاضی و فنی؟؟؟
  یا میتونه گروه تجربی و انسانی هم شرکت کنه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شادی خانم گرامی
   در دفترچه به صورت کلی گفته شده و به احتمال زیاد شما می توانید شما سایر رشته ها رو هم انتخاب کنید و مشکلی ندارید
   حتما برای بررسی بیشتر دفترچه را در لینک زیر مطالعه کنید
   https://p30konkor.com/%d8%af%d9%81%d8%aa%d8%b1%da%86%d9%87-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1-98/

 5. علی می گوید

  ببخشید یعنی الان دانشگاه پیام نور امسال از طریق کنکور این رشته هارو پذیرش نداره ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   فرقی نداره شما چه کنکور ثبت نام کنید چه ثبت نام نکنید می توانید در این رشته ها شرکت کنید
   موفق باشید

 6. رامین می گوید

  سلام خسته نباشید
  ببخشید می دونم این جا محل پرسیدن سوالم نیست ولی من در چندین سایت برای رتبه لازم برای رشته پرتو درومانی ( رادیولوژی ) جست و جو کردن رتبه منطقه دو مثلا برای اردبیل را زده بود 10تا12هزار واقعا این درسته شما اطلاع دقیقی از رتبه این رشته دارید.
  لطفا جواب بدین این خیلی مهم است برام.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رامین جان
   از میان این موسسات که تخمین رتبه را ارئه می دهند سازمان سنجش و موسسه گزینه دو به نسبت بقیه واقعی تر هستند و در حال حاضر نیز گزینه دو فعال هستش،ببینید رتبه ها هر سال قابل تغییر هستش و نمیشه گفت برای کنکور 98 نیز با همین رتبه ها می توان قبول شد یا خیر، در ضمن بررسی که انجام دادیم از طریق گزینه دو بله قبولی رادیولوژی با رتبه تا 12 هزار هم برای امسال بوده،اگر داوطلب کنکوری هستید پیشنهاد می کنیم در حال حاضر درگیر این رتبه ها و انتخاب رشته نباشید،بعد از کنکور وقت زیادی برای این کار هست.
   موفق باشید

 7. امیر می گوید

  سلام .آخر این دفترچه نوشته دانشجویان دوره روزانه که میخواهند در کنکور98 ثبت نام و شرکت نمایند باید تا تاریخ 31 /5 /98 انصراف قطعی دهند . میخواستم ببینم که آیا قانونی که تا آخر اسفند مهلت انصراف را معین کرده بود لغو شده یا نه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیرجان
   تا جایی که اطلاع داریم معمولا تا اواخر اسفندماه داوطلبان مهلت داشتند انصراف بدن،اما باید دید این نکته که در دفترچه بدون کنکور 98 ذکر شده برای رشته های با آزمون 98 هم هست،پیشنهاد می کنیم صبر کنید تا چهارشنبه که دفترچه ثبت نام کنکور 98 منتشر می شود مجددا آن را بررسی و مطالعه کنید
   موفق باشید.

 8. على می گوید

  سلام ايا مهندسى عمران زنجان هم ممكنه بدون كنكور باشه ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   امشب اسامی رشته های بدون کنکور 98 اعلام خواهد شد
   موفق باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*