زمان ثبت نام و تاریخ برگزاری آزمون کنکور دکتری 99 + ضرایب و نکات مهم

زمان ثبت نام کنکور دکتری

پی سی کنکور : در این مطلب قصد داریم تا اطلاعات کاملی را درباره روند برگزاری آزمون دکتری سال آینده در چندین بخش شامل زمان ثبت نام کنکور دکتری 99 ،زمان برگزاری آزمون دکتری 99 و ضرایب و شرایط اختصاصی کنکور دکتری سال 99 را در اختیار شما داوطلبان عزیز قرار دهیم، پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

فرایند پذیرش دانشجوی دکتری در سال ۹۹ براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مصوب ۱۸ اسفند ۹۴ مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی مربوطه همچنین مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی صورت می گیرد. متقاضیان ورود به دوره دکتری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی، غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی در رشته‌های مصوب دفتر گسترش آموزش عالی لازم است در آزمون ورودی دوره‌های دکتری ثبت‌ نام و شرکت کنند.

– نحوه پذیرش آزمون دکتری 99 

بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری بر حسب هر یک از شیوه‌های آموزشی پژوهشی و پژوهش محور به این شرح است:

1- آزمون دکتری آموزشی ـ پژوهشی 99 :

سنجش و پذیرش برای ورود به دورة دکتری آموزشی ـ پژوهشی براساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:

آزمون متمرکز (50 درصد)
سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)
مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 درصد)

2- آزمون دکتری پژوهش محور 99 :

سنجش و پذیرش برای دورة دکتری ناپیوسته پژوهش محور براساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:
آزمون متمرکز (30 درصد)
سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)
مصاحبه علمی و بخش عملی (30 درصد)
تهیة طرحواره (20 درصد)

نکته مهم : اجرای مرحلة اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی توسط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

3 – مواد و ضرایب آزمون متمرکز دکتری (Ph.D) سال 1399 به شرح زیر خواهد بود:

آزمون زبان با ضریب (1)
آزمون استعداد تحصیلی با ضریب (1)
آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی¬ارشد با ضریب (4)
سنجش و پذیرش برای تمام دوره‌ها شامل: روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پژوهشمحور، پردیس‌های خودگردان، پیام نور، مؤسسات غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد اسلامی براساس قانون فوق صورت خواهد گرفت.

 

دانلود جدول رشته های امتحانی آزمون دکتری 99

– زمان ثبت نام کنکور دکتری 99

تاریخ دقیق ثبت نام آزمون دکتری سال 99 توسط سازمان سنجش اعلام می شود و برای کنکور دکتری 99 هنوز به طور رسمی اعلام نشده است اما بر اساس فرآیند ثبت نام کنکور دکتری در چند سال اخیر به احتمال زیاد در آذرماه 98 صورت می گیرد،به محض اعلام دقیق در همین مطلب اطلاع رسانی می شود.

زمان برگزاری کنکوری دکتری

زمان برگزاری کنکور دکتری 99

تاریخ دقیق برگزاری آزمون دکتری 99 دانشگاه سراسری و آزاد احتمالا همانند چند سال اخیر ادغام و در ادامه توسط سازمان سنجش مشخص می شود و بر اساس چند سال اخیر پیش بینی می شود که کنکور دکتری 99 در اوایل اسفندماه برگزار شود.

– نکات مهم شرایط ثبت نام کنکور دکتری 99 

تمام دانشجویان و دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای می‌توانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی که در دفترچه راهنما درج خواهد شد، حق شرکت و ثبت نام در آزمون ورود دکتری 99 را دارند.

دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی ارشد در صورتی که مشمول آئین نامه شماره ۲/۷۷۶۳۳ تاریخ ۲۸ مرداد ۹۲ که توسط معاون آموزشی وزارت علوم ابلاغ باشند امکان شرکت در آزمون دارند.

مؤسسات برای پذیرش دانشجو در مهرماه از داوطلبانی می‌توانند پذیرش به عمل آورند که حداکثر تا ۳۱ شهریور ماه همان سال (سال ۱۳۹۹) دانش آموخته شوند.

پذیرفته شدگان قطعی (نهایی) روزانه سال ۱۳۹۸ چه در دانشگاه قبولی ثبت نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند اجازه شرکت در آزمون سال ۱۳۹۹ را نداشته و یک سال محروم از آزمون خواهند شد.

سایر شرایط آزمون دکتری 99 در دفترچه راهنمای ثبت نام منتشر خواهد شد.

 

منابع : سازمان سنجش

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=11590

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*