زمان ثبت نام کنکور سراسری 99 – (مهلت ثبت نام کنکور ۹۹)

زمان شروع ثبت نام کنکور 99 

زمان ثبت نام کنکور 98

تاریخ ثبت نام کنکور 99 نظام جدید و قدیم

پی سی کنکور: در این مطلب می خواهیم برای شما کنکوری های عزیز 99 جزئیات اولیه ثبت نام کنکور 99 را منتشر کنیم. همانطور که قبلا در مطلب نحوه طراحی سوالات کنکور 99 منتشر شده ،روش برگزاری کنکور 99  و زمان برگزاری کنکور 99 همانند کنکور 98 خواهد بود. به این صورت که برای داوطلبان نظام جدید هم برای فارغ التحصیلان داوطلبان نظام قدیم کنکور حداگانه برگزار می شود،

کنکور سراسری 99 به منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، نوبت دوم یا شبانه، نیمه حضوری مجازی و پردیس‌های خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی و همچنین کد رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

ثبت نام کنکور سراسری سال 99 برای پذیرش دانشجو در رشته‌های با آزمون و دوره‌های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌شود.

متقاضیان، ضرورت دارد در مهلت ثبت نام در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما که از طریق سایت سازمان سنجش قابل دسترسی خواهد بود و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام  کنکور سراسری 99 به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام کنند.

زمان ثبت نام کنکور سراسری 99 برای تمام رشته های زیر از 16 بهمن 98 شروع و تا 24 بهمن 98 ادامه خواهد داشت.

زمان ثبت نام کنکور 99 ریاضی 

زمان ثبت نام کنکور 99 تجربی 

زمان ثبت نام کنکور 99 انسانی 

زمان ثبت نام کنکور 99 هنر

زمان ثبت نام کنکور 99 زبان

تذكرات مهم ثبت نام کنکور 99 :

1- اخذ ديپلم نظام آموزشي جديد 3-3-6 حداكثر تا تاريخ 99/06/31، دارا بودن مدرك پيش‌دانشگاهي و يا اخذ مدرك پيش‌دانشگاهي حداكثر تا تاريخ 99/06/31 و يا دارا بودن ديپلم نظام قديم و يا مدرك كارداني (فوق ديپلم) براي كليه داوطلبان الزامي است.

2- دارندگان ديپلم فني و حرفه اي و كاردانش كه فاقد مدرك پيش دانشگاهي يا كارداني هستند حق ثبت‌نام در آزمون سراسري سال 1399 را ندارند و در صورت ثبت نام در آزمون به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

3- براساس ضوابط، دانشجويان دوره روزانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي در صورتي مي‌توانند در آزمون سراسري سال 1398 ثبت‌نام و شركت نمايند كه اولاً واجد شرايط عمومي و اختصاصي مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام آزمون مذكور باشند و ثانياً حداكثر تا تاريخ 98/12/25 نسبت به انصراف قطعي از تحصيل اقدام نمايند. بديهي است كه داوطلبان مذكور، در صورت عدم انصراف قطعي از تحصيل تا تاريخ تعيين شده، در صورت موفقيت و قبولي در آزمون، مجاز به ثبت‌نام و ادامه تحصيل در رشته قبولي جديد خود نيستند و به عنوان داوطلب متخلف تلقي خواهند شد.

تبصره: پذيرفته‌ شدگان‌ دوره‌هاي‌ روزانه‌ آزمون‌ سراسري‌ سال‌ 1398 (اعم‌ از رشته‌هاي‌ متمركز يا نيمه‌متمركز) در صورت ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسري سال 1398، ضمن رعايت موضوع تاريخ انصراف، توجه داشته باشند كه منحصراً مجاز به انتخاب رشته در دوره‌هاي غير روزانه (نوبت دوم «شبانه»، نيمه‌حضوري، پيام نور، غير انتفاعي، پرديس خودگردان، مجازي و رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي) بوده و فقط در اين دوره‌ها گزينش خواهند شد.

5- لازم به توضيح است اطلاعات مربوط به رشته‌هايي كه در سال 1399 پذيرش آنها صرفاً با سوابق تحصيلي (بدون آزمون) انجام مي‌گردد در تاريخ 98/11/17 از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان منتشر شده است. داوطلباني كه تمايل به پذيرش در اين رشته‌ها دارند نيازي به ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسري سال 1398 نخواهند داشت.( مشاهده میزان تاثیر معدل در کنکور 99)

 

 

مدارك مورد نياز براي ثبت‌نام در کنکور 99 :

داوطلبان مي‌بايست پس از مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور 99 مدارك يا اطلاعات لازم مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام، از جمله فايل عكس اسكن شده را براساس توضيحات مندرج در دفترچه آماده نمايند.

داوطلبان، در صورت تمايل به ويرايش اطلاعات ثبت نامي، لازم است كه با وارد نمودن اطلاعات درخواستي نسبت به مشاهده و ويرايش اطلاعات ثبت نامي بر اساس دستورالعمل به شرح ذيل اقدام نمايند.

الف- آن دسته ازداوطلباني كه مشمول سوابق تحصيلي نيستند، اجازه ويرايش كليه اطلاعات ثبت‌نامي خود را دارند.

ب- آن دسته ازداوطلباني كه مشمول سوابق تحصيلي هستند، اجازه ويرايش اطلاعات خود را دارند؛ اما اجازه ويرايش اطلاعات سوابق تحصيلي را نخواهند داشت.(نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی برای کنکور 99)

توجه: شرايط و ضوابط ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسري، در دفترچه راهنماي شماره 1 آزمون درج شده است و هرگونه‌ تغيير‌ در شرايط و ضوابط ثبت‌نام اين آزمون، به صورت اطلاعيه رسمي از طريق‌ نشريه پيك‌‌سنجش‌ (هفته‌نامه خبري‌ و اطلاع‌رساني‌ سازمان ‌سنجش‌)، پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان و در صورت لزوم ‌از طريق رسانه‌هاي گروهي ‌اعلام ‌خواهد شد.

ضمناً داوطلبان گرامي مي‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان به نشاني: www.sanjesh.org يا با شماره‌ تلفن گوياي‌: 42163 (كد 021) در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري فرمايند.

 

همچنین برای دیدن زمان برگزاری کنکور سراسری 99 اینجا را کلیک کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
15 نظر
 1. مهسا می گوید

  سلام
  تاریخ دقیق ثبت نام کی مشخص میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهسا خانم گرامی
   پس از برگزاری کنکور 98 و در اواخر تابستان زمان ثبت نام کنکور 99 مشخص خواهد شد
   موفق باشید

 2. نیما می گوید

  دکتر هامون سبطی گفتن برای کنکور های ۹۹ و ۱۴۰۰ هم تاثیر معدل مثبت خواهد بود.ایشون چن روز پیش در جلسه ای که در شورای انقلاب فرهنگی حضور داشتن.امیدواریم همین طور بلشه

 3. نیما می گوید

  سلام آموزش و پرورش یک طرحی رو تصویب کرد که نظام آموزش قدیم تا پایان سال تحصیلی ۹۸_۹۹ اجرا خواهد شد یعنی امثال برای ترمیم معدل میتونیم ثبت نام کنیم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نیما جان
   بله با توجه به این توضیحات باز هم ترمیم معدل نظام قدیم با همون دروس برگزار میشه

 4. امیر می گوید

  لطفا منو راهنمایی کنید.من نظام قدیم بودم قراره اسفند ماه به خدمت اعزام بشم.میخام کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم.راستش معدلم زیاد خوب نیس .الان موندم وقت بزارم برای ترمیم معدل یا تا موقع اعزام کتابای دهم و یازدهم رو تموم کنم.از یک طرف هم میشنویم که تاثیر معدل مثبت باقی میمونه چون ۹۰ درصد داوطلبان و خانوادهاشون اعتراض میکنند.اگه خدمت هم برم دیگه نمیتونم ترمیم معدل شرکت کنم.میشه شما منو راهنمایی کنید.آقای دکتر هامون سبطی هم تو کانال تلگرامیشون گفتن بچه ها نگران کنکور ۹۹ و ۱۴۰۰ نباشند تاثیر معدل مثبت خواهد بود

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   اگر امکانش رو دارید ما پیشنهادمون ترمیم معدل هست،ومی توانید در کنارش درس زیست و شیمی نظام دهم و یازدهم رو هم مطالعه کنید

 5. امیرحسین می گوید

  سلام. خسته نباشید.
  در بخش تذکرات مهم مورد دوم نوشته شده که دارندگان دیپلم فنی حرفه‌ای که فاقد پیش دانشگاهی یا کاردانی هستند نمیتونن در کنکور ۹۹ شرکت کنند.
  من در حال حاضر دوازدهم فنی حرفه ای هستم. و به ما گفتن که پیش دانشگاهی یا کاردانی نداریم.
  آیا میتونم در کنکور ۹۹ شرکت کنم؟
  خیلی ممنون.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر حسین جان
   بله شما که دانش آموز دوازدهمی هستید و نظام جدید هستید مشکلی برای شرکت در کنکور 99 ندارید،این مورد که گفته شده برای داوطلبان نظام قدیم است

 6. Masoud می گوید

  سلام
  من دانشجوی ترم پنج پیام نور هستم و تا الان هیچ واحد درسی در دانشگاه پاس نکردم و قصد شرکت در کنکور سراسری 99 رو دارم . میخواستم ببینم میتونم تو کنکور 99 شرکت کنم ؟؟؟؟ و اینکه اگه میتونم کی باید از دانشگاه نصراف بدم؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مسعود جان
   بهتره یه مراجعه به دانشکده داشته باشید و بررسی کنید که یه وقت اخراج نشده باشید،در کل اگر هنوز دانشجو باشید شما می توانید در کنکور 99 شرکت کنید و همین که سال آینده قبول شوید مهرماه انصراف خواهید داد

 7. رسول می گوید

  نظرت رو اینجا بنویسید
  سلام لطفا یکی راهنماییم کنه.من یه دیپلم ردی هستم چند تا واحدم مونده میخوا توی کنکور ۹۹شرکت کنم آیا میشه یا باید یه ساله دیگه صبر کنم؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رسول جان
   بله میشه و مشکلی دارید،شما باید تا آخر شهریور 99 مدرکتون رو کامل بگیرید

 8. باران پاییزی می گوید

  سلام متولد۶۴هستم خیلی علاقه به پرستاری دارم ولی شرایطشونداشتم حالا دوست دارم بخونم ولی اوج ناامیدی من اینکه بارها هشتادیابشم همکلاس والامن بااین سن اگررتبمم خوب بشه سازمان سنجش ردم میکنه توروخداااااابگیدچکارکنم اگربرامن دیره اقدام نکنم تشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام باران خانم گرامی
   اگر سطح درسی تون خوب باشه و علاقه مند باشید ،بله شدنی هست،نه الان مثل گذشته نیست و دانشجویان با سن های متفاوتی به خصوص در رشته های پرطرفدار وجود داره و این مسئله هم شاید اوایل خوشایند نباشه و گر نه در دانشگاه های بزرگ و رشته های پرطرفدار سن 34 سال سن عجیبی برای دانشجو بودن نیست،ولی خب باز شرایط خودتون و شرایط کاری رشته موردنظرتون رو بررسی کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.