نحوه طراحی سوالات کنکور 99 چگونه است ؟

طرح دو نوع سوال در کنکور 99

احتمال طرح دو نوع سوال در کنکور 99

برگزاری کنکور 99 با سوالات جداگانه نظام قدیم و جدید

پی سی کنکور: یکی از مطالبات مهم داوطلبان کنکور 99 نحوه طراحی سوالات کنکور 99 بود به این صورت که آیا کنکور سراسری 99 مانند کنکور 98 با دو نوع شیوه متفاوت طراحی می شود؟ و برای دو گروه از داوطلبان نظام جدید و نظام قدیمی آموزشی همانند سال 98 با دو نوع سوال برگزار خواهد شد؟

کنکور سال 98 با دو نوع سؤال ویژه داوطلبان نظام آموزشی جدید 6.3.3 “دانش‌آموزان فعلی نظام جدید پایه دوازدهم” و داوطلبان نظام قدیم، نظام آموزشی سالی واحدی و ترمی واحدی که دارنده پیش‌ دانشگاهی هستند، برگزار خواهد شد.

پیش از این ابراهیم خدایی؛ رئیس سازمان سنجش درباره وضعیت برگزاری کنکور 99 گفته بود: طراحی دو نوع سوال مجزا فقط برای کنکور 98 مصوب شده و هنوز برای کنکور 99 تصمیمی از سوی شورای سنجش و پذیرش دانشجو اتخاذ نشده است.

شورای سنجش و پذیرش دانشجو در جلسه اخیر خود به بررسی نحوه برگزاری کنکور 99 پرداخت که براساس مصوبه این شورا مقرر شد در کنکور 99 هم دو نوع سؤال برای داوطلبان نظام آموزشی جدید و قدیم طراحی شود.

متن اطلاعیه رسمی سازمان سنجش در خصوص برگزاری کنکور سراسری 99 با دو نوع سوال

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص مصوبات هفدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مورخ 1397/12/26 در رابطه با آزمون سراسري سال 1399

بدين‌وسيله به اطلاع مي‌رساند، براساس مصوبه هفدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مورخ 97/12/26، با توجه به درخواست داوطلبان، در آزمون سراسري سال 1399، برای آخرین بار همانند آزمون سراسري سال 1398 سنجش با دو آزمون جداگانه (دو مجموعه سوال) مطابق موارد ذيل انجام خواهد شد، ضمناً از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید (3-3-6) ، سوال یکسان طرح خواهد شد.

– يك آزمون (يك مجموعه سوال) براي دانش‌آموزان نظام‌ قديم

– يك آزمون (يك مجموعه سوال) براي دانش‌آموزان نظام‌ جديد (3-3-6)

توجه بسیار مهم : داوطلبان با توجه به اينكه فارغ‌التحصيل نظام قديم يا نظام جديد آموزشي هستند لزوماً بايد در آزمون مربوط به نظام آموزشي كه در آن فارغ‌التحصيل شده‌اند، شركت نمايند.

 

حق انتخاب کنکور 99 به داوطلبان واگذار شد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان کنکور سال ۹۹ درخواست داشتند که بتوانند نظام آموزشی خود را برای امتحان انتخاب کنند که این حق به داوطلبان داده شد.

به گزارش مهر، دکتر ابراهیم خدایی افزود: یکی از دستورات جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که امروز در دفتر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور اعضای شورا برگزار شد، مربوط به درخواست داوطلبان درباره نظام آموزشی امتحانی در کنکور ۹۹ بود.

وی افزود: درخواست یک سری از داوطلبان برای کنکور سال ۹۹ این بود که بتوانند نظام آموزشی امتحانی خود را انتخاب کنند که این حق انتخاب به داوطلبان داده شد. داوطلبان سال ۹۹ سئوالات هر نظامی را که تمایل دارد می‌توانند امتحان دهند و به سئوالات آن پاسخ دهد.

خدایی یادآور شد: به این ترتیب داوطلبان می‌توانند نظام امتحانی خود را انتخاب کنند و آن را در زمان ثبت نام اعلام کنند تا سازمان سنجش بر اساس آن سئوالاتی که طراحی می‌کند را در دفترچه‌ها مشخص کند.

وی تاکید کرد: به این ترتیب داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه در صورت تمایل می‌توانند دروس نظام جدید آموزش متوسطه را مطالعه کنند یا بالعکس اما باید حتماً آن را در زمان ثبت نام اعلام کنند.

 پیش از این برای کنکور سال ۹۸ دو نوع سئوال برای داوطلبان نظام‌های قدیم و جدید متوسط طراحی شده بود و فارغ التحصیلان هر نظام آموزشی می‌توانستند تنها در همان نظام آموزشی امتحان دهند./خبرگزاری مهر

پیشنهاد می کنیم حتما مطلب مشاوره ای در این رابطه را بخوانید :

در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم؟

 

 

تایم لاین مربوط به طرح دو نوع سوال در کنکور 99 از آغاز تا تصویب شدن :

بروز رسانی شده در سه شنبه 16 بهمن 97 

بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، دو نوع سوال برای داوطلبان نظام قدیم و جدید به منظور شرکت در آزمون سراسری سال 98 طراحی می شود.

در کنکور سراسری سال 99، تنها یک نوع سوال از نظام جدید طراحی خواهد شد و داوطلبان نظام قدیم ملزم هستند بر اساس منابع نظام جدید در این کنکور شرکت کنند. این مسئله، دل نگرانی ها و دغدغه هایی را برای دانش آموختگان نظام قدیم ایجاد کرده است؛ به گونه ای که داوطلبان در حساب اینستاگرام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده و خواستار برگزاری کنکور 99 مانند کنکور 98 شده اند.

منصور غلامی در گفت و گو با ایرنا در این باره، گفت: در شرایط فعلی، کنکور سال 98 آخرین کنکوری است که برای داوطلبان نظام قدیم هم سوال طراحی می شود، اما قرار بر این شده اگر تعداد داوطلبان نظام قدیم کنکور 99 به حد نصاب برسد، در صورت موافقت شورای سنجش و پذیرش دانشجو، تصمیم هایی اتخاذ شود. وی ادامه داد: خواست داوطلبان این است که برای کنکور 99 هم دو نوع سوال از نظام قدیم و نظام جدید طراحی شود، اما تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو تا این لحظه مبتنی بر طراحی صرفاً یک نوع سوال آن هم از منابع نظام جدید است.

وزیر علوم تاکید کرد: وضعیت داوطلبان نظام قدیم در حال بررسی است و در صورتی که تعدادشان به حدنصاب نرسد برای کنکور 99 سوال دوم طراحی نمی شود.

بروز رسانی شده در 22 بهمن 97

ابراهیم خدایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: داوطلبان نظام قدیم بر این باور هستند که در کنکور 98 پذیرفته نمی شوند و از امسال به فکر کنکور 99 هستند؛ در حالی که به جای نگرانی، باید برای کنکور 98 تلاش کنند.

معاون وزیر علوم گفت: بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که وزیر علوم رئیس آن است، سال 98 آخرین سالی است که دو سری سوال برای داوطلبان نظام قدیم و جدید طراحی می شود.

به گفته خدایی، برای کنکور سال 99 طبق مصوبه این شورا، تنها یک نوع سوال از نظام جدید طراحی خواهد شد.
خدایی به این دسته از داوطلبان توصیه کرد که ابتدا برای کنکور 98 برنامه ریزی کنند و تصمیم گیری در مورد کنکور 99 بستگی به نظر شورای سنجش و پذیرش دانشجو دارد.

وی در عین حال گفت که شورای سنجش و پذیرش دانشجو سال آینده در مورد طراحی سوال برای داوطلبان نظام قدیمِ متقاضی در کنکور 99 تصمیم گیری می کند.

بروز رسانی شده در 18 اسفند 97

برای کنکور 99 دو نوع سوال 99 طراحی شود

به نقل ایرنا؛ کارگروه آموزشی دیده بان شفایت و عدالت از اعضای شورای سنجش و آموزش درخواست کرد با توجه به سابقه اعتراضات منطقی و مستدل دانش‌آموزان، اولیا و تأکیدات اکثر نمایندگان مجلس شورای اسلامی، پیش از برگزاری امتحانات نهایی و استاندارد دست‌کم در سه سال پایانی دوره متوسطه از اعمال تأثیر قطعی سوابق تحصیلی در نتایج آزمون سراسری خودداری کنند.

این کارگروه در ادامه بیانیه از سازمان سنجش آموزش کشور درخواست کرد از سال 99 و تا زمانی که داوطلبان دیپلمه سال 96 و ماقبل آن، بخش قابل‌توجهی از داوطلبان آزمون سراسری را تشکیل می‌دهند، با دو نوع سؤال و به شکل انتخابی آزمون سراسری را برگزار کنند تا حقی از کسی ضایع نشود.

ارائه یک پیشنهاد به وزارت علوم بخش پایانی این بیانیه را تشکیل می دهد و بر این نکته تاکید دارد که به منظور ارتقای پایدار سطح علمی کشور همچنین برچیدن بساط سوداگران آموزشی، سوالات کنکور جامع‌تر و پیش‌بینی‌ نشدنی‌تر طراحی شود تا ذهن دانش‌آموزان از حصر در چارچوب بسته چند کتاب درسی یا کمک‌آموزشی رها شود.

 

بروز رسانی شده در 26 اسفند 97

عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم در این رابطه گفت: “شورای سنجش و پذیرش دانشجو مصوب کرد در سال 99 نیز دو نوع سؤال برای کنکور ویژه داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید آموزشی طراحی شود.”

 

بروز رسانی شده در 5 فروردین 98

اطلاعیه رسمی سازمان سنجش :

در کنکور سراسري سال 1399، برای آخرین بار همانند کنکور سراسري سال 1398 ،سنجش با دو آزمون جداگانه (دو مجموعه سوال) انجام خواهد شد.

 

 

چهارشنبه 4 اردیبهشت 98

رئیس سازمان سنجش درباره کمپین مساله تاثیر سوابق کنکور 99 و چگونگی طراحی سوالات نظام جدید و قدیم برای کنکور ۹۹ به خبرگزاری فارس گفت :  از یک سال و نیم قبل از زمان کنکور ۹۹ اطلاع‌رسانی‌ها صورت گرفته و داوطلبان می‌توانند بر همان اساس که مصوبه قانونی است، عمل کنند.

 

بروز رسانی شده در 15 اردیبهشت 98

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس ؛ باید به حق انتخاب داوطلبان در کنکور 99 رسیدگی شود

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این که باید مشکل کنکور به صورت ریشه‌ای حل شود گفت: این که پارسال می‌گویند دیپلمه‌های نظام قدیم باید براساس نظام جدید کنکور دهند و امسال نظر خود را تغییر می‌دهند تنها نتیجه اش نابود کردن متقاضیان کنکوری است که فی نفسه استرس‌زا است.

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به تصمیم اخیر برای برگزاری کنکور دیپلم‌های نظام قدیم گفت: باید در موضوع کنکور تصمیمی اساسی گرفته شود. کنکور همچون شلنگی با درزهای متعدد است که هر جای این درز را می‌گیریم باز هم آب بیرون می‌زند. باید کنکور به صورت ریشه‌ای حل شود؛ وگرنه هر چند وقت یک بار شاهد موضوعات این چنینی هستیم.

وی ادامه داد: فردی که ۱۲ سال در سیستم نظام قدیم درس خوانده به او می‌گویند که باید در سیستم نظام جدید کنکور دهد؛ آن فرد قانونمند بوده و کتب نظام جدید می‌خرد و شروع به آماده شدن برای کنکور می‌کند اما به یک باره تصمیمشان را عوض می‌کنند و می‌گویند باید این افراد براساس نظام قدیم کنکور دهند. چرا این گونه با عجله تصمیم می‌گیرید که بعد بخواهید آن را تغییر دهید و یک ضرب الاجل تعیین کنید؟

لاشکی در عین حال گفت: البته بنده معتقدم کسی که ۱۲ سال از عمرش را در نظام قدیم درس خوانده باید در همان اساس کنکور دهد. این کار درستی نیست، اگر بنا بر تصمیم گیری باشد تصمیمات باید حداقل سه ساله بوده تا طرف خود را آماده کند. تصمیمات خلق الساعه تنها متقاضیان کنکور را نابود می‌کند. کنکوری که به اندازه کافی استرس‌زا است و این که مدام محتوای آزمون را تغییر دهیم تنها شرایط را بدتر خواهد کرد.

بروز رسانی 5 مرداد 98

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان کنکور سال ۹۹ درخواست داشتند که بتوانند نظام آموزشی خود را برای امتحان انتخاب کنند که این حق به داوطلبان داده شد.

 

هم چنین می توانید برای آگاهی بیشتر در رابطه با کنکور 99 فهرست زیر را نیز بررسی کنید :

ممکن است شما دوست داشته باشید
281 نظر
 1. مهدی رستمی می گوید

  سلام و تشکر از انعکاس خواسته های بچه های نظام قدیم مبنی بر طرح دو نوع سوال مجزا برای کنکور 99. از شما خواستاریم در سایت خوبتون پیگیر این موضوع باشید تا در کنکور 99 نیز دو نوع سوال مجزا طرح شود. خداروشکر دیدگاه وزیر علوم جناب اقای غلامی عزیز نیز در این مورد بسیار مثبت است.
  لطفا ما نظام قدیمی هارو حمایت کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   ما همواره داوطلبان کنکوری را حمایت می کنیم
   امیدواریم که مسئولان نیز در این رابطه به خواسته داوطلبان توجه کنند
   موفق باشید

 2. مهناز ایزدی می گوید

  سلام اولین سایتی هستید که خواسته نظام قدیمی ها یعنی طرح دو نوع سوال نظام جدید و نظام قدیم برای کنکور 99 شنیدید و بازتاب دادید. از شما مسئولین این رسانه تقاضا داریم صدای ما رو به مسئولین ذی ربط کنکور برسانید تا برای کنکور 99 دو نوع سوال مجزا طرح شود.
  چون باید برای کتاب نظام جدید مجددا هزینه کنیم کتاب بخریم، کلاس کنکوری بریم، و حداقل دو سال پشت کنکور بشنیم تا با کتابهای نظام جدید خو بگیریم. تو این شرایط بد اقتصادی هزینه کردن مجدد برای کنکور واقعا غیر ممکن هست

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهناز خانم گرامی
   سپاس از نظر شما
   ما همواره مطالب و اخبار در این رابطه را پوشش خواهیم داد
   امیدواریم که مسولان نیز به خواسته داوطلبان کنکور 99 توجه کنند
   موفق باشید

  2. حسین می گوید

   شما فکر هزینه هستید یا قببولی؟ خانم محترم دو نوع سوال به ضرر نظام قدیماست چون کتابهای نظام جدید کشکه. اصلا سطح علمی دو نظام قابل قبول نیست. لطفا کمی به جوانب دیگر فکر کنید

 3. داوود حسامی از ملایر می گوید

  سلام اگر براتون امکان داره یک پست مجزا تو سایت خوبتون اختصاص بدید و بررسی کنید چرا نظام قدیمی ها خواستار طرح دو نوع سوال مجزا برای کنکور 99 هستند. اینطوری صدای ما نظام قدیمی بهتر به گوش مسئولین می رسه. قطعا با حمایت شما زودتر کنکور 99 تکلیفش مشخص خواهد شد.
  از اینکه به فکر ما نظام قدیمی هستید بی نهایت سپاسگزاریم.

  یک سوال داشتم به توجه به تجارب شما در حیطه کنکور و اعتراض بچه ها در اینستای وزیر علوم طرح دو نوع سوال مجزا برای کنکور 99 چقدر است؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام داوود جان
   پیشنهاد خوبیه، و همچنین داوطلبان نیز باید بیشتر و پیگیرتر باشند تا مسئولان نیز توجه ویژه ای به آن ها داشته باشند.
   کمپین های فضای مجازی چه در اینستاگرام و چه در توئیتر و یا ارتباط با نمایندگان بسیار می تواند موثر باشد همانطور که در بحث تاثیر معدل نیز موثر بود
   موفق باشید

 4. آتوسا مشیری می گوید

  وای توروخدا بیاین یه کاری کنیم دوباره کنکور۹۹ باشه خاهشا

 5. لیلا می گوید

  لطفا کنکور 99 نیز دو نوع سوال مجزا برای نظام جدید و نظام قدیم طرح بشه

 6. الناز می گوید

  واقعا همه چي عجيب غريبه
  الان خيلي از نظام قديمي ها هستن به حرف سنجش اعتماد كردن و كتاب هاي نظام جديد رو گرفتن دارن مطالعه ميكنن… افرادي كه رفتند سربازي و به حرف سنجش اعتماد كردند

  اميد وارم تمام جهات را بسجن و بدونن با حرف اونا يك سري از بچه هاي نظام قديم دارن براي نظام جديد ميخونن

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام الناز خانم گرامی
   حرف شما هم درسته
   و گفته شده که بعد از کنکور 98 جلسه شورای سنجش و پذیرش برگزار میشه،و باید به نحوی برنامه ریزی کنند که حالت انتخابی داشته باشه برای داوطلبان نظام قدیم ،که بتوانند با توجه به منابع نظام قدیم یا نظام جدید کنکور دهند
   موفق باشید

   1. الناز می گوید

    ايكاش از الان مشخص كنن
    خيلي بده اين كارشون
    هر در دو گروه حق دارند

    اميدوارم حق انتخاب را براي كنكور ٩٩ لحاظ كنن

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام الناز خانم گرامی
     می توانید عضو کانال شوید تا به محض اعلام اخبار جدید در این باره در جریان قرار بگیرید
     موفق باشید

     1. مريم می گوید

      سلام
      من امسال تو دانشگاه آزاد رشته زبان بدون كنكور با سوابق تحصيلى دانشجو هستم. اگر تا پايان اين ترم انصراف بدم ميتونم در كنكور تجربى ٩٩ شركت كنم و انتخاب رشته هم كنم؟

      1. پی سی کنکور می گوید

       سلام مریم خانم گرامی
       شما انصراف هم ندید مشکلی به وجود نمیاد، شما در صورتی که سال آینده قبول نهایی شدید به دانشکده آزاد مراجعه و انصراف میدید و در دانشکده جدید ثبت نام می کنید،برای اطمینان بیشتر می توانید از سایت سنجش نیز سوال کنید

       1. محسن می گوید

        سلام این خبری که راجع به کنکور ۹۹ تو شبکه ۵ اعلام شد و لینکش رو میگذارم براتون صحت داره؟

        1. پی سی کنکور می گوید

         سلام محسن جان
         خیر اصلا نگران نباشید،مجری برنامه کاملا خبر رو اشتباه میخونه و جای تاسف داره در صدا و سیما این چنین اخبار و شایعات مطرح بشه!!

   2. ابنوس می گوید

    من داوطلب نظام قدیم بودم
    وقتی گفتن فقط در کنکور98 دونوع سؤال هست
    منم تمام کتابهای نظام قدیم رو دور ریختم و کتاب و منابع جدید تهیه مردم
    متاسفم که نمیتونن همه جوانب رو بسنجن
    خدا کنه که حداقل انتخابی کنن

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام دوست عزیز
     کاملا حق با شماست،متاسفانه در دو سه سال اخیر تو برگزاری کنکور مشکلات زیادی به وجود اومده که اکثرا به دلیل تصمیم های غیر کارشناسی بوده،انشاالله هر چه سریعتر این مورد هم رفع بشه
     موفق باشید

 7. رضا می گوید

  سلام
  خواهشا لطفا پیگیر برگزاری کنکور 99 مطابق شرایط 98 باشید. باشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   ما سعی می کنیم تمام اخبار این داوطلبان را بیشتر پوشش دهیم، اما شما داوطلبان کنکور نظام قدیم 99 نیز باید در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشید همچون صفحات مسئولین وزارت علوم و یا ارتباط با نمایندگان تا مسئولان نیز به خواسته های داوطلبان نظام قدیم توجه داشته باشند،
   موفق باشید

 8. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید خدمت مسولین محترم لطفا بگین تو کنکور 99 دونوع سوال طرح میشه یا یه نوع سوال خیال ما راحت شه برنامه ریزی کنیم خیلی ممنون از زحمات شما.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   به احتمال زیاد به صورت رسمی و قطعی پس از برگزاری کنکور 98 یعنی در تابستان 98 اعلام خواهد شد و اگر زودتر هم اعلام شود که از طریق سایت و کانال تلگرام اطلاع رسانی خواهیم کرد
   موفق باشید

 9. علی می گوید

  سلام من دیپلم ۸۱ گرفتم الان میخوام برای کنکور ۹۹ شروع کنم به خوندن الان به نظرتون تکلیف چیه کتابهای نظام قدیم رو باید بخونم یا نظام جدید ؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   اصلا نمیشه پیشنهاد داد که با کتاب های نظام قدیم پیش برید و یا نظام جدید،چون هنوز ساز و کار سازمان سنجش برای کنکور 99 معلوم نیست
   تصمیم گیری در این رابطه بعد از کنکور 98 در تابستان مشخص میشه، و شاید حالت انتخابی باشه برای داوطلبان نظام قدیم و یا اینکه برای تمامی داوطلبین تنها از کتب نظام جدید سوال طرح شود
   اگر خبر جدیدی در این رابطه منتشر شد ،از طریق سایت و کانال منعکس می کنیم
   موفق باشید

 10. عزیزی می گوید

  سلام. ما دانش آموزان یک منطقه محروم هستیم که عاجزانه از مسولین میخواهیم در این وضعیت گرانی فکری به حال ما کنند. خرید مجدد کتابهای نظام جدید برای ما مقدور نیست و قبولی ما در کنکور ۹۸ تضمین نیست. لطفا مسولین همه افراد را درنظر بگیرند و ما را حمایت کنند

 11. مهدی می گوید

  باسلام.
  نتیجه نهایی این ک برای کنکور 99 چند سری سوال طرح خواهد شد را چه زمان اعلام خواهند کرد؟
  آیا تا حداکثر یک ماه پس از کنکور 98 مشخص خواهد شد؟
  با تشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهدی جان
   به احتمال زیاد در مرداد ماه 98 جلسه ببرای تعیین وضعیت نحوه برگزاری و طراحی سوالات کنکور 98 برگزار خواهد شد
   میتونی تا اون زمان تمرکز کنی روی مباحث مشترک و یا دروس عمومی
   موفق باشید

 12. فاطمه می گوید

  نمیشه زودتر مشخص بشه اخه من میخوام شروع کنم به خوندن برای 99 .یک روز هم یک روزه برای ما کنکوری ها چه برسه به اینکه تابستون یعنی 4 یا 5 ماه دیگه مشخص بشه.پارسال همین موقع ها بود که وضعیت کنکور98 رو اعلام کردند که به موقع بد تکلیف بچه ها رو معلوم کردند الان هم اعلام کنند . از روی ثبت نام بچه میتونند بفهمند که چه تعداد نظام قدیم داریم.پس منتظر چی هستند؟من با ید چی کار کنم چون برای 98 هم نمیتونم کنکور بدم که حداقل خیالم راحت باشه که حداقل الان شروع کنم یه چیزی قبول شم برنامه داشتم برای کنکور99.توروخدا کمکم کنید!!!!!!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   متاسفانه تا سازمان سنجش اعلام نکند نمی توان در مورد کنکور 99 رسما نظر داد،جلسه رسمی به احتمال زیاد در تیر و یا مرداد ماه برگزار می شود، می توایند تا آن زمان درسو مشترک و یا عمومی را به مرور مطالعه کنید
   موفق باشید

 13. لیلا می گوید

  سلام خواااااهش میکنیم صدای ما رو ب مسئولین سازمان سنجش برسونید و بگید ک خواستار این هستیم ک کنکور99 هم مثل کنکور98 دو نوع سؤال طراحی بشه،این انصاف نیست ک فقط یک سال فرصت داشته باشیم این و در نظر داشته باشن شاید بعضیا تو یکسال عزیز از دست داده باشن یا تصلدف کرده باشن یا خیلی اتفاقای دیگه ک نتونستن بخونن یه راهی جلو پامون بزارین ک بتونیم اعتراض کنیم

 14. Fateme می گوید

  سلام لطفا پیگیری کنید که کنکور 99 انتخابی باشه
  من منایع نظام حدید و تهیه کردم
  و الان سازمان سنجش گفته دو نوع کنکور برگزار میشه !

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   صحبت غیر رسمی وجود دارد که به احتمال زیاد نحوه شرکت در کنکور 99 انتخابی خواهد بود
   اما باید تا اعلام خبر رسمی و یا اطلاعیه سازمان سنجش صبر کنید
   موفق باشید

 15. مهسا می گوید

  من رفتم کتابای نظام جدید گرفتم برای 99 و الان یه مقدار پیش رفتم فقط دعا می‌کنم انتخابی باشه در غیر این صورت من باید کتابامو رد کنم بره

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهسا خانم گرامی
   شنیده هایی هستش که در کنکور 99 قابلیت انتخابی وجود داره،باید به همین زودی ها منتظر اطلاعیه رسمی سازمان سنجش باشیم
   موفق باشید

 16. همایون می گوید

  سلام واقن نامردیه که نزارن نظام قدیمی ها کنکور نظام جدید شرکت کنن… به حرف اینا کتابای نظام جدید و تهیه کردم و خوندم حالا با کدوم پول برم کتابای نطام قدیمو گیر بیارم… اصن تو بازارم نیس… باید انتخابی باشه و کسی که نظام قدیمیه بتونه نظام جدید کنکور بده وگرنه حق ماها ضایع میشه… الان شوکه شدم نمیتونم درس بخونم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام هماین جان
   زیاد نگران نباشید دلسرد نشید و ادامه بدین،به احتمال زیاد همونطور که معاون آموزش و پرورش گفته انتخابی خواهد بود ،اما باید منتظر اعلام سمی سازمان سنجش بود
   موفق باشید

 17. احمد می گوید

  واقن خیلی نامردیه… من نطام قدیمم ولی به حرف اینا کتابای نظام جدید خریدم و شروع کردم با این اوضاع اقتصادی چجور باید نظام قدیم بخرم اصن بد جور شوکه شدم

  1. مهرداد می گوید

   احمد جان سلام دقیقا سر منم همین بلا اومد ده روز پیش کل کتابهای نظام جدید رو خریدم از دیروز تو شوک هستم

  2. حسین می گوید

   نامردی اونجاست که ببینید سطح سوالات باهم قابل قیاس نباشه

 18. مجتبی می گوید

  لطفا کنکور 99 انتخابی باشه. گناه ما چیه تو این گرانی کتاب ،که به حرف ریس سازمان سنجش اعتماد کرده و کتاب نظام جدید گرفتیم.لطفا پیگیری کنین

 19. سارا می گوید

  ای بابا من ماه پیش کلی کتاب نظام جدید خریدم طبق گفته قبلی، واقعا امیدوارم انتخابی باشه و هر چه زودتر هم اعلام کنند، کتابای نظام قدیم برای کسانی که مدت زیادی فاصله گرفتن پیدا کردنشون هم سخته به اضافه اینکه تعداد زیادی هزینه کردن تا الان برای کتب جدید. کنکور به خودی خود استرس زا هست تحمل مضاعفش رو نداریم. خیلی ممنون میشیم اگر پیام امثال من رو هم بازتاب بدید

 20. رضا می گوید

  سلام و خسته نباشید به مدیر محترم سایت. لطفا اگه امکان داره یه پویش برای برگذاری کنکور 99 برای نظام قدیم راه بیندازید تا صدای ما به گوش مسئولین مربوطه برسه با سپاس فراوان.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رضا جان
   همونطور که معاون آموزش و پرورش اعلام کرده اند ،در کنکور 99 دو نوع سوال طراحی می شود
   اما چنانچه اطلاعیه نهایی سازمان سنجش در خصوص کنکور 99 تاکید بر برگزاری یک کنکور داشته باشد، سعی می کنیم در خصوص گروه ها و کانال هایی رو که خواهان برگزاری دو کنکور در سال 99 را هستند اطلاع رسانی کنیم
   موفق باشید

 21. علی می گوید

  سلام کنکور سختی خودشو داره و مارو نگران میکنه لطفا سال99 دونوع سوال طرح شود

 22. علی می گوید

  سلام لطفا کنکور 99 مانند98 دونوع سوال برگزار شود

 23. امید می گوید

  سلام دوستان گرامی نظام قدیم خواهشا همه همصدا باشیم وبجای اینکه شتابزده منابع نظام جدیدرو تهیه کنیم بیاییم بر برگزاری کنکورنودونه مثل کنکورنودهشت اصرارکنیم.خوندن مطالب نظام جدید برای نظام قدیمیا با بروزرسانی ومعادل سازی زبان فارسی مطالب خیلی سخته بهتره یکصداشیم و برای دونوع سوال مجزای کنکور نودنه تلاش کنیم.

  1. علی می گوید

   خیلی ممنون

 24. کوروش می گوید

  با سلام. به نظر شما در کنکور ۹۹ برای دانش آموزان نظام جدید فارغ التحصیل در سال ۹۸ چه تصمیمی گرفته خواهد شد؟ با توجه به اینکه کتاب ها ویرایش شده اند و در بعضی دروس به خصوص زیست شناسی تغییرات کتاب درسی در زمینه ی تصویر ها و متن کتاب مشهود است

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام کوروش جان
   اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با کنکور 99 منتشر شد،شما می توانید در کنکور 99 نظام جدید مجددا شرکت کنید و مشکلی از این بابت وجود نداره
   احتمال کمی وجود داره که مجددا کتاب ها با تغییر روبرو بشن و همین منابع در کنکور 99 نظام جدید نیز مورد استفاده قرار می گیرند
   موفق باشید

  2. على می گوید

   سلام كوروش
   تغييرات كتب چاپ دوم نظام جديد رو از سايت Chap.Sch.ir دانلود كن.
   ديني تغيير كرده
   عربي ازش كم شده بخصوص چاپ سوم
   فيزيك دهم جزئي تغيير كرده
   فارسي و هندسه هم همين طور.
   بطور كلي تغييرات جزئي بودن

 25. مجتبی می گوید

  خو الان کسایی که کتاباشون رو با توجه به حرف رییس سازمان سنجش عوض کردن و کلی هزینه کردن و شروع کردن به کتابای جدید خوندن باید چه گلی به سر بگیرن. واقعا این ظلم مشهوده. ریسس سازمان سنجش چجور میتونه تو چن ماه حرفشو عوض کنه حداقل باید بزارن انتخابی باشه نه اجباری. ممنون میشم پیگیری کنین

 26. سارا می گوید

  خیلی راحت حرفشون رو نقض کردن. به شعور خودشون و همه ما توهین میکنن. ما به حرف سازمان سنجش کتابای نظام جدید خریدیم، چندماهه داریم میخونیم، به این دلیل که گفتید امسال سال اخر نظام قدیمه، فرصت امسال رو هک از دست دادیم، هم زمان هزینه کردیم هم پول، حداقل اختیاریش میکردید

 27. مهرناز می گوید

  سلام ممنون از اطلاعات کاملی که گذاشتین ، یه سوال داشتم : درصورت انتخاب رشته در کنکور ۹۸ (نظام قدیم) می تونیم انصراف بدیم یا یه ترم مرخصی بگیریم و کنکور ۹۹ رو بدیم یا دو سال محروم میشیم ؟؟ خواهش مس کنم جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهرناز خانم گرامی
   اگر در کنکور 98 دانشگاه در صورتی که دانشگاه روزانه پذیرفته بشید در کنکور 99 نمی توانید در دانشگاه های روزانه پذیرفته بشید اما برای دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور و آزاد مشکلی ندارید
   موفق باشید

 28. الناز می گوید

  سلام واقعاخیلی ظلمه من طبق گفته سازمان سنجش دوماه پیش کتاب نظام جدیدخریدم الان گفتن دوکنکوره من ازکجابرم کتاب نظام قدیم بیارم کلی هزینه کردم با بدبختی هزینه نظام جدیدروتهیه کردم الان من بایدچیکارکنم خیلی نگرانم واقعاهم توانایی تهیه کتاب نظام قدیموندارم واصلاهم نیست لطفایه کاری کنیدکه سازمان سنجش یه فکریم به حال ماهاکنه گناه ماچیه که به حرف سازمان سنجش اعتمادکردیم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام الناز خانم گرمی
   معاون آموزش و پرورش گفته بودن که این مشکل هم برطرف میشه و انتخابی خواهد شد اما با این وضعیت نتیجه چیزی دیگه ای بوده،البته باز امکانش هست این مصوبه رو هم تو جلسه بعدی کمیسیون سنجش و پذیرش مطرح کنند
   می توانید از طریق سیستم پاسخگوی سازمان سنجش اعتراض خودتون رو در این رابطه اعلام کنید،که مطمئنا بی نتیجه نخواهد بود
   موفق باشید

 29. مجتبی می گوید

  سلام. ببخشین تکلیف نظام قدیمایی که به حرف رییس سازمان سنجش اعتماد کرده و کتاب نظام جدید گرفتن وکلی هزینه کردن چی میشه.؟ ممنون میشم جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مجتبی جان
   باز امکانش هست این حالت انتخابی رو هم به کنکور 99 اضافه کنند، در حال حاضر می توانید از طریق سیستم پاسخگوی سنجش اعتراضتون رو مطرح کنید تا مسئولین سازمان سنجش پیگیری کنند
   موفق باشید

   1. مجتبی می گوید

    ما که دستمون به جایی بند نیست لطفا شما پیگیری کنین چون واقعا ظلم میشه در حق ما. هم زمان و هم پولمون میره. ممنون از شما

    1. پی سی کنکور می گوید

     چشم مجتبی جان ما هم در این رابطه حتما کار خواهیم کرد
     شما هم می توانید از طریق سیستم پاسخگوی سازمان سنجش و صفحات مجازی وزیر علوم درخواست پیگیری دهید
     موفق باشید

  2. سارا می گوید

   باید دیوان عدالت اداری شکایت کنید

 30. امیر می گوید

  آغا این چه وضعیه من الان ۴ماهه که ازخدمت اومدم دارم کتابای نظام جدیدو برا کنکور۹۹میخونم مگه ما مسخره سازمان سنجش هستیم
  لطفا پیگیری کنین که کنکور۹۹ برا ما نظام قدیما به صورت انتخابی باشه خواهشا پیگیری کنین

  1. مصطفی می گوید

   دوست عزیز کنکور ۹۹هم دونوع سوال داره ..برو سازمان سنجش میفهمی

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام مصطفی جان
    بیشتر نظرات در این مطلب برای قبل از مصوبه سازمان سنجش هستش،ما هم به محض انشار خبر آن را بازنشر کردیم که در کنکور 99 دو سری سوال طراحی خواهد شد
    در حال حاضر بحث اکثر داوطلبان نظام قدیم به انتخابی نبودن شرکت در کنکور 99 هست که امیدواریم این مورد نیز هر چه سریعتر حل شود
    موفق باشید

 31. سارا می گوید

  حالا اگه همین الان هم قطعی بگن حق انتخاب نیست خوبه، ولی ازشون بعید نیست به یسری عزیز دردونه گفتن شما جدید بخونید یهو چهار ماه دیگه بگن انتخابیه، حرف نیست که باد هواس از دهن مسیولین میاد بیرون، سیل نبره مملکتو عجیبه، یه ازمون نمیتونن درست برگزار کنن

 32. احمد عباسي می گوید

  سلام واقعا سازمان سنجش شورشو درآورده واقعا اين چه وضعشه مني ك الان دارم بيشتر از٤ماه دارم ميخونم كلي هم هزينه كردم يكدفعه ميان قانونارو عوض ميكنن واقعا سازمان سنجش چ فكري پيش خودش ميكنه انقد با روح و روان ما بازي ميكنه لطفا رسيدگي كنيد اين عدالت نيس ك با وقتو هزينه و اميد من جوون بيكار بازي ميكنن.باتشكر

 33. فربد می گوید

  سلام تو رو خدا يه پويش بزاريم كه انتخابي كنن واقن ته مسخره بازي مگه كنكور يه فرايند يه سالست كه توقع دارن واسه ٩٩قبول شيم تازه داشتم زيست نظام جديد رو تموم ميكردم خود سازمان سنجش گفت ٩٩ فقط جديده حالا حرفشو پس گرفته واقن حق ما نظام قديمي هايي كه ميخايم كنكور نظام جديد شركت كنيم خورده شده اصن حداقل بايد انتخابي باشه تو رو خدا به حرف به حق ما توجه كنيد از كجا پول كتاب نظام قديم بيارم اصن تو بازارم نيس

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فرید جان
   حتما از طریق سیستم پاسخگوی سنجش اعتراضتون رو مطرح کنید،طبیعتا تعداد زیاد بشه سازمان سنجش بررسی می کنه
   موفق باشید

  2. ماهان می گوید

   سلام تا الان هیچ پویشی برای حمایت از انتخابی بودن کنکور ۹۹ تشکیل شده ؟

 34. اسماعیل می گوید

  سلام لطفا جواب منو بدید میخام بدونم فاز سازمان سنجش دقیقا چیه؟ چن ماهه که شروع کردم با کتابای نظام جدید واسه کنکور ۹۹ حالا دوباره با کارای نسنجیده این کارو کردن… آقا واقن اینا به عمر ما اهمیتی نمیدن… حداقل باید انتخابی بشه که حق ما هم ضایع نشه… واقن وقتی میشه این کارو کرد دلیل این تصمیم چیه کلی وقت و هزینه صرف کردم اینا فکر کردن همه ی نظام قدیمی ها میخان کتابای قدیم رو بخونن… من میخام کنکور جدید شرکت کنم این حق کمی واقن…

 35. امیر می گوید

  کسایی که میخوان کنکور۹۹ انتخابی باشه خواهشا به سایت سازمان سنجش ودیگر سایت های مربوطه برین واعتراضتونو بیان کنین وگرنه اینجور جاها نق زدن فایده چندانی نداره
  از سایت پی سی کنکور هم خواهشمندیم که این قضیه رو پیگیری جدی کنه باتشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   ما هم پیگیری خواهیم کرد ،و این مورد هم قطعی نیست شاید به همین شکل بمونه و شایدم تو جلسه بعدی کمیسیون سنجش و پذیرش که احتمالا در تابستان برگزار میشه مجددا اضافه بشه ،سعی کنید در ضفحات اینستاگرام وزیر علوم و مسئولین آموزش و پرورش و همچنین از طریق سیستم پاسخگوی سازمان سنجش اعتراض خودتون رو مطرح کنید
   موفق باشید

  2. سارا می گوید

   دوست عزیز تنها راه شکایت در دیوان عدالت اداریه

 36. فاطمه می گوید

  سلام .من میخوام بگم که اگر نظام قدیمی هایی که اومدن جدید خوندن خوب مباحث کتاب های نظام جدید زیر مجموعه ی نظام قدیمه خوب اینا که ضرری نکردن اگه الان دوباره اگر برن سراغ نظام قدیم خیلی از مباحث رو بلدن .ولی باید به ما نظام قدیمی هایی که احتیاج به وقت بیشتر داریم هم حق بدن.ما که نظام قدیم رو خوندیم حداقل یک بار دیگه وقت میخوایم.حداقل حق انتخاب بدن تا نه ما ضرر کنیم نه اونا.الان میشه بگین تکلیف ما چیه؟ باز چند روز دیگه نگن فقط نظام جدید سوال میاد ؟ من واقعا باید چی کار کنم؟؟؟؟تو روخدا بگین مردیم از استرس

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   در حال حاضر همونطوری که اعلام شده می توانید دروس نظام قدیم تان را برای کنکور 99 بخوانید ،احتمالش میتونه باشه که حالت انتخابی رو هم اضافه کنند اما اینکه تمام داوطلبان مکلف بشن که تنها در کنکور نظام جدید شرکت کنن منتفیه
   موفق باشید

   1. فاطمه می گوید

    واقعا؟؟؟؟؟؟؟الهی خدا حفظتون کنه داشتم از ترس میمردم.واقعا ممنون که لطف کردین پاسخ دادید و منو از نگرانی در اوردین.مرسی…

    1. پی سی کنکور می گوید

     خواهش می کنم ،بله طبق مصوبه سازمان سنجش کنکور99 نیز همانند کنکور 98 برگزار خواهد شد
     چون جدیدا در حوزه کنکور تغییرات زیاد اتفاق میفته،پیشنهاد می کنیم در کانال تلگراممون عضو بشید تا سریعتر در جریان مطالب و اخبار قرار بگیرید.
     موفق باشید

   2. فاطمه می گوید

    لطفاکنکور99راهم مانند98برگزارکنید آخه مگه ما چه گناهی به درگاه خداکردیم پشت کنکوری های قبل ازما3-4سال بعد میرفتن دانشگاه باهمون درسای خودشون.

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام فاطمه خانم گرامی
     الان که کنکور 99 هم مانند کنکور 98 برگزار میشه ،چه مشکلی وجود داره؟

  2. سارا می گوید

   دوست عزیزم مسیله اینه که اگر به ما اجازه شرکت در نظام جدید ندن ما فقط یک سال فرصت داریم( اگه موضوع فرصت رو پیش میکشید) ولی شما سال پیش رو داشتید امسال رو هم دارید، در ضمن اگر از اول میگفتن نود و نه هم نظام قدیمه ما برای امسال میخوندیم قدیمو. و اینکه حرفی کخ ما میزنیم گذاشتن حق انتخابه ، همین. در اخر ممنون از سایت پی سی کنکور که مرتب نظرات ما رو منعکس میکنند

   1. پی سی کنکور می گوید

    ما هم امیدواریم که این مورد هم هر چه سریعتر حل بشه و داوطلبان کنکور 99 دیگه نگرانی از این بابت نداشته باشند
    موفق باشید

 37. شهرزاد می گوید

  چرا بعد از اینکه حدود 7 ماه سازمان سنجش رسما اعلام کرده کنکور99 فقط نظام جدیده (مصوبه اش توی سایت سنجش هست)و من نظام قدیم به حرفش اعتماد کردم کلی هزینه کردم با این قیمتای سرسام آورمنابع و کتابای نظام جدیدو خریدم و اینهمه این چندماه درس خوندم ، یهو دوباره حرفشونو عوض میکنن میگن نظام قدیما باید دوباره نظام قدیم شرکت کنن 99؟؟؟ مگه وقت و هزینه ما الکیه ؟؟؟؟ کی میاد خسارت منو بهم بده؟؟؟ این کتابایی که خریدم تو بدبختی و نداری که خط خورده شدن بریزم دور؟؟؟ کی ازم میخره؟؟؟ این همه مدت نشستم به خوندن نظام جدید دوباره باید برم یه عالمه هزینه منابع نظام قدیمو بدم . حداقل انتخاب گروه آزمایشی رو اجباری نکنن تو سال 99.حداقل بذارن ما نظام قدیمایی که به حرفشون اعتماد کردیم و رفتیم برای سال 99 نظام جدید خوندیم گروه آزمایشیمونو خودمون انتخاب کنیم.همه زندگی من بهم ریخته. بابدبختی هر چی پس انداز داشتم کتاب نظام جدید خریدم به اعتمادی که به مصوبه سازمان سنجش کردم این چه کاریه آخه الان چکار کنم ؟؟؟ چند روزه کارم شده گریه .دیگه میخوام قید کنکورو بزنم چرا حداقل انتخاب گروه آزمایشی رو اختیاری نکردن . چجوری میشه به سازمان سنجش حرفمو بگم که انتخاب گروه آزمایشی اختیاری باشه.همه زندگی من بهم ریخته.میتونید کمکی به من بکنید حرفمو بهشون بگم . گروه آزمایشی اختیاری باشه که هیچکس ضرر نکنه. دارم سکته میکنم از غصه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شهرزاد خانم گرامی
   ما هم از این بابت متاسفیم ،انشاالله باز هم این رای کمیسیون سنجش تغییر کنه و داوطلبان بتونن انتخاب کنکور بدن،پیشنهاد می کنیم برای اینکه صدای اعتراض داوطلبان به گوش مسئولین سازمان سنجش برسه،درخواست های خودتون رو در سیستم پاسخگوی سازمان سنجش و صفحه اینستاگرام وزیر علوم و وزیر آموزش و پرورش مطرح کنید
   موفق باشید

 38. anita می گوید

  سلام وقت بخیر
  چرا هر کس نمیتونه خودش انتخاب کنه که کدوم سری سوالا رو جواب بده من نزدیک ۶ سال فارغ التحصیل شدم مجدد قصد دارم کنکور شرکت کنم و با توجه به اینکه ۹۹ فقط یه نوع سواله منابع نظام جدیدو تهیه کردم و تا حدی هم شروع کردم حالا یه مصوبه جدید تکلیف چیه واقعا ؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آنیتا خانم گرامی
   به هر حال اگر اعتراض ها ادامه دار باشه احتمالش هست این مورد هم اضافه بشه،و باید از طریق سیستم پاسخگویی و یا صفحات مجازی وزیر علوم و آموزش و پرورش نسبت به این موضوع اعتراض کنید
   می توانید تا زمان مشخص شدن کامل پروسه کنکور 99 ،دروس مشترک و یا دروس عمومی را مطالعه کنید
   موفق باشید

 39. علی می گوید

  سلام من دیپلم رو سال ۸۱ گرفتم با توجه به تاریخ دور دیپلم بنده الان طبق مصوبه جدید که متاسفانه توضیح کاملی نداشت من باید نظام قدیم بخونم یا جدید ؟؟ ممنون از زحماتتون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   در حال حاضر تنها داوطلبان و فارغ التحصیلان پایه دوازدهم می توانند در کنکور 99 نظام جدید شرکت کنند،شما باید در کنکور نظام قدیم شرکت کنید
   برای بررسی بیشتر می توانید با سیستم پاسخگوی سازمان سنجش در ارتباط باشید
   موفق باشید

 40. بیتا می گوید

  آفرین ،منم موافقم با شما

 41. پرهام می گوید

  باسلام. انتخابی شدنه کنکور ۹۹ هیچ اسیبی به هیچ کدوم از داوطلبان نمیزنه. الان تنها حقی ک داره ضایع میشه ما نظام قدیمی هایی هستیم ک با تهیه منابع شروع ب نظام جدید خوندن کردیم. الان سوالم اینه ب نظر شما چقدر احتمال دارد که کنکور ۹۹ حق انتخابی شود؟ پیشاپیش باتشکر از پاسخگویی

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام پرهام جان
   تو این دو سه سال اخیر در حوزه کنکور چیزی قابل پیش بینی نیست،ولی با این حال احتمالش 50 درصد هستش
   موفق باشید

 42. امیر می گوید

  باسلام.
  صرف نظر از انتخابی بودن کنکور 99.ایا طراحی دو نوع سوال قطعی شده یا نه.
  من دانش اموز نظام قدیم هستم میخوام با اطمینان کتب نظام قدیم رو مطالعه کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   طراحی شدن دو نوع سوال در کنکور 99 قطعی شده و از این بابت خیالتون راحت باشه، و سازمان سنجش هم در این رابطه مصوبه ای رو منتشر کرده که در متن خبر هم دیده میشه
   موفق باشید

 43. میلاد می گوید

  سلام. با توجه به اینکه دو نوع سوال واسه کنکور 99 طرح شده پس بحث سر چی هست؟ انتخاب اینکه نظام قدیم ها هم بتونن نظام جدید رو شرکت کنند؟
  یه سوال دیگه. بنده نظام قدیم هستم و قصد دارم دوباره کنکور بدم. اگر فرض بر انتخابی بودن کنکور 99 باشه، کدوم رو بهتره مطالعه کنیم؟ چون شنیدم از حجم مطالب کم شده و دروس آسون تر شده.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام میلاد جان
   بحث بعضی از داوطلبان بر سر اینه که ابتدا اعلام شده بود تنها یک سری سوال طراحی می شود و بر همین اساس رفتن منابع رو تهیه کردن و برنامه خودشون رو شروع کردن و الان سازمان سنجش اعلام کرده که همانند کنکور 98 دو کنکور برگزار می شود
   پیشنهاد ما و بعضی از مشاورین همون نظام تحصیلی خودتون هست که فارغ التحصیل شدین
   موفق باشید

 44. امید می گوید

  بعد ۷ ماه حرفشونو پس گرفتن…منی که با ۲۷ سال سن و با حقوق سربازی و یه زور کتابهای نظام جدیدو خریدمو خوندم به هوای اینکه ۹۹قبول شم چه کار باید کنم؟؟؟کی میخواد خسارت منو بده؟؟؟چه الزامی بر اجباری بودن کنکور وجود داره؟؟؟گه میشه اینقدر راحت با مال و اعصاب جوونها بازی کرد؟؟؟جناب اقای دکتر خدایی واقعا جای تاسف داره همچین مصوباتی..لطفا لطفا لطفا کنکور ۹۹ رو انتخابی کنید…انصاف هم چیز خوبیه…نه پول کتاب جدیدو دارم و نه منابع به روز شده ای وجود داره…و نه توانی که بخوام مجدد نظام قذیمو بخونم…لطفا پیگیری کید…

 45. هاتف می گوید

  سلام و با تشکر لطفا انعکاس بدید و درخواست کنید که کنکور ۹۹ اختیاری باشه. من که ۸ سال از کنکور فاصله گرفتم و میخوام ۹۹ امتحان بدم میخوام نظام جدید امتحان بدم که اگر قبول نشدم پشت کنکور نظام جدید بمونم. در ضمن برای نظام قدیم الان کلاس های تقویتی دیگر وجود ندارد من و امثال من شرکت کنیم

 46. احسان می گوید

  سلام من تابستان مدرک کاردانی خودمو تو رشته برق صنعتی(فنی حرفه ای) میگیرم و دیپلم منم نظام قدیم هستش میخوام سال ۹۹ کنکور بدم، تو کدوم نظام باید کنکور بدم جدید یا قدیم؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام احسان جان
   شما می توانید در کنکور نظام قدیم 99 شرکت کنید
   موفق باشید

 47. نگین می گوید

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم کنکور ۹۹ حتما با دو نوع سوال نظام قدیم و نظام جدید برگزار میشه؟؟
  خیلی برام مهمه ممنونم از پاسخگوییتون.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نگین خانم گرامی
   بله همونطور که در مطلب هم ذکر کردیم ، طبق اطلاعیه رسمی سازمان سنجش کنکور 99 هم مثل کنکور 98 برگزار میشه و به شکل دو کنکور برای داوطلبان نظام قدیم و داوظلبان نظام جدید برگزار می شود
   موفق باشید

 48. نگین می گوید

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم کنکور ۹۹ هم با دو نوع سوال نظام قدیم و نظام جدید برگزار میشه؟
  و از کجا مطمئن باشم همینطوره؟
  آخه از هرکی میپرسم اطمینان نمیده واسه خودش یچیزی میگه..
  ممنون میشم ازتون بابت پاسخگوییتون

 49. بهناز می گوید

  سلام_ عذر میخوام،یه سوال داشتم، اگر برای کنکور ۹۹ دو مدل سوال طرح بشه برای نظام قدیما و نظام جدیدا، یه شرکت کننده مثل من که نظام قدیمه،میتونه به درخواست خودش آزمون نظام جدید بده؟! ینی به سوالات مربوط به نظام جدید پاسخ بده؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام بهناز خانم گرامی
   خیر بر اساس مصوبه سازمان سنجش در حال حاضر قابلیت انتخابی کنکور 99 وجود ندارد و هر داوطلب بر اساس نظام فارغ التحصیلی کنکور می دهد،البته شاید در ادامه این مورد نیز حل شود و به محض اعلام از طریق سایت و کانال اطلاع رسانی خواهیم کرد
   موفق باشید

 50. رشید می گوید

  ایا به نظر شما در کنکور 99 ظرفیت برای نظام قدیم و جدید بزارن ؟؟مثل چیزی که پارسال شایعه شده بود 30 70 منظورمه !!!

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رشید جان
   خیر ،همچین چیزی شایعه بوده و تا به این لحظه خبری در این منتشر نشده و طبق گفته سازمان سنجش کنکور 99 همانند کنکور 98 برگزار می شود
   موفق باشید

 51. میلاد می گوید

  سلام. من ترم 6 کارشناسی هستم و تا مهر سال 1400 معافیت تحصیلی دارم. قصد دارم در کنکور 99 شرکت کنم. یعنی دقیقا زمانی که کارشناسیم تموم میشه من کنکور میدم. با این اوصاف اگر قصد گرفتن کارشناسی مجدد داشته باشم از نظر نظام وظیفه مساله ای پیش نمیاد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام میلاد جان
   بهتره این سوالتون رو از طریق سیستم پاسخگوی سازمان سنجش مطرح کنید و پیگیری کنید که اگر دانشجوی روزانه هستید آیا برای شرکت در کنکور 99 نیاز به انصراف هست یا خیر و هم چنین با توجه به مهلت یکساله معافیت تحصیلی مشکلی دارید یا خیر
   موفق باشید

 52. ی بدبخت می گوید

  سلام
  ببخشید اگه فارغ تحصیل تجربی نظام قدیم باشم، نمی تونم سال ۹۹ کنکور ریاضی بدم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   شما مشکلی ندارید برای شرکت در کنکور ریاضی 99 نظام قدیم ندارید
   موفق باشید

 53. همون بدبخته می گوید

  بازم سلام
  سوابق تحصیلی واسه من تجربی که کنکور ۹۹ ریاضی میدم چجوری حساب میشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   دوست عزیز هنوز تاثیر معدل در کنکور 99 اعلام نشده ولی برای داوطلبانی که در کنکور سایر رشته ها شرکت می کنند تاثیر کمتری دارد و بیشتر نتیجه کنکور مدنظر است
   می توانید از آخرین اخبار تاثیر معدل کنکور 99 دیدن کنید
   موفق باشید

 54. ماهان می گوید

  سلام
  توروخدا پیگیری کنید کنکور ۹۹ انتخابی باش
  من کلی هزینه کتاب کردم و کلی خوندم از مهر تا اینجا….نه دیگه پولی دارم منبع نطام قدیم بگیرم نه اصن پیدا میشه منبعش تو بازار
  لطفا خواهشا پیگیری کنید که انتخابی کنند ..کل زندگیم اینطوری بهم میریزه
  با تشکر

 55. مهین می گوید

  سلام و خسته نباشید. برای کنکور99 میتونیم ترمیم معدل ثبت نام کنیم من نظام قدیمم دیپلمم سال86 هستش. ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهین خانم گرامی
   بله می تونید ثبت نام کنید
   شرایطو جزئیات ثبت نام رو در مطلب ترمیم معدل بخوانید
   موفق باشید

 56. ماهان می گوید

  سلام
  من داوطلب نظام قدیمم و طبق مصوبه شهریور ماه منابع جدیدو گرفتم و شروع کردم خواندن
  الان احتمال انتخابی شدن کنکور ۹۹ چقدر هست؟
  ما چه گناهی کردیم که به حرف سازمان سنجش اعتماد کردیم …
  لطفا پاسخ دهید چقدر احتمال انتخابی شدن هست
  با تشکر

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ماهان عزیز
   اصلا نمیشه پیش بینی کرد ،وضعیت نامعلومی شده و هر احتمالی بدیم اصلا منطقی نیست،باید صبور بود تا مسئولین سازمان سنجش در این رابطه پاسخگو باشند و در همین رابطه هم یه پویشی تشکیل شده تا سریعتر پیگیری کنه از مسئولین ،که امروز لینکش رو قرار می دهیم تا از این پویش حمایت کنید تا انشاالله حداقل به این روش سازمان سنجش پاسخگو باشه و تکلیف مشخص باشه
   موفق باشید

 57. الناز می گوید

  سلام.ما که نظام قدیم هستیم و کتابای نظام جدید رو با بد بختی خریدیم.الان به درس خوندنمون ادامه بدیم یا بشینیم ببینیم باز چه خوابی برامون میبینم؟از شور و حال افتادیم به خدا.یعنی احتمالش هست این همه آدم رو نا امید نکنند و قدرت انتخاب بدن؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام الناز خانم گرامی
   واقعا ما هم به خاطر این مسئله ناراحتیم و هر جوابی بدیم مطمئن نیستیم،در حال حاضر داوطلبان کمپینی را ایجاد کرده اند که با شرکت در آن می توانید کمک کنید تا مسئولین تصمیم گیر در برگزاری کنکور 99 سریعتر این سوال رو پاسخ بدن که برای کنکور 99 آیا حق انتخاب در نظر گرفته خواهد شد یا خیر؟
   می توانید از طریق لینک داخل متن بالا حمایت خودتون رو اعلام کنید،امیدواریم که به این روش سریعتر نتیجه اعلام بشه
   موفق باشید

 58. امید می گوید

  سلام.دوستانی که به مصوبه اخیر سنجش مبنی بر عدم حق انتخاب کنکور۹۹ اعتراض دارن میتونن در پویشی که در سایت فارس من راه افتاده حمایت کنند..لینک سایت فارس من و گروه تلگرامی معترضین به مصوبه اخیر
  https://my.farsnews.com/c/6465
  https://t.me/joinchat/K2LlHlFqjBkmk_dsMWjong

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امید جان
   ما هم این کمپین رو جهت حمایت از داوطلبان کنکور 99 و پیگیری سریعتر مسئولین در داخل مطلب نیز منتشر کردیم،و امیدواریم هر چه زودتر نتیجه بده
   موفق باشید

 59. حیدر می گوید

  سلام.
  کاش میشد این مسئولین حداقل خودشون بفهمن دارن چیکار میکنن.
  وقتی اعلام شد سال۹۹ ی مدل سوال قراره طرح بشه من همه‌ی کتاب های درسیم‌ و کمک آموزشی هام رو دادم به کتابخونه محل
  حالا دوباره میگن دو مدل سوال طرح میشه
  کاش نظرات و تصمیمات یکم کارشناسی شده بود تا اینهمه مارو سر در گم و کلافه نمیکردن✌

 60. ماهان می گوید

  سلام
  چرا هرچی رو لینک حمایت از انتخابی شدن کنکور میزنم نمیره تو صفحش؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ماهان جان
   مشکل از سایت بوده که الان برطرف شد دوباره روی لینک کنید
   موفق باشید

 61. S می گوید

  سلام به نظره من برای کنکور ۹۹وبه بعد یاتاسال۱۴۰۰ حق انتخاب درست تره چون واقعا وضعیت نظام آموزشی در ایران خیلی خوب نیست وقتی اقتضام بشه ‌برای معدل هم باید تاثیر مثبت بشه چون باید همهی مجانی رو در نظر بگیرن چون فقط بچه های خودشون که کنکور نمیدم ما میدیم تازه آیه همه اقوام سیل زده زلزله توده اونا چی کار کنن البته خودم جز اونا نیستما، دولت به جای تعیین تکلیف نابجا ،به سر خود بیاد اقتصاد رو درست کنه که این کارو بکنه همه چی حله ،منابع مضامین چه قدیم وجه جدید فرقی نداره ، مهم خوندم با انرژی م دله خوشه که نمیرارن واقعا ،تهیه ی منابع سنگین شده، من خودم نظام قدیم ام برام فرقی نداره ولی من جز مناطق محروم هستم وال من زیاده .یه جوری فکر میکنن انگاری همه مثله خودشون وضعشون توپه .برو اقتصاد رو درست کن بعد آموزشی .فقط به فکرت منافع خود نباشیم

 62. رشید می گوید

  سلام میگم من اخر نفهمیدم معدل چی میشه تاثیرش تو سال 99؟ . در ضمن خدمت دوستان عزیز بگم سریع برید کتابای نظام قدیم را بگیرید دوباره چون رییس سازمان سنجش گفته از یک سال نیم قبل از کنکور 99 اعلام کردیم دو کنکوره هست 99 و با این کمپینا به جایی نمیرسین پس وقت و اعصابتونا خراب نکنید بابت عدم داشتم توانایی مدیریت و تصمیم گیری توسط مسعولان زیربط سنجش .سوال دومم اینه که من اگه بخواهم برای سال سوم بمونم پشت کنکور بمونم چون پسرم باید برم پیام نور حالا واقعا وضعیت دانشگاه پیام نور ایجوریه که اگه ثبت نام کنی و پولا بدی دیگه حضور در کلاس اجباری نیست و اگه نری سر جلسه امتحانات اخر ترم درس حذف میشه و خیلی ریلکسم ترم بعدم بتون مرخصی میدن ؟ ایا واقعا وضعیت اینه تو پیام نور؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رشید جان
   اخبار تاثیر معدل را در پست ( تاثیر معدل کنکور 99 ) پیگیر باشید.
   معمولا برخی از داوطلبان از این روش استفاده می کنند و در پیام نور ثبت نام می کنند و در کلاس ها و امتحانات شرکت نمی کنند و یا مرخصی می گیرند،بهتره از نزدیک با دانشجویان پیام نور در ارتباط باشید تا بهتر تصمیم گیری کنید
   موفق باشید

   1. رشید می گوید

    اوکی خیلی ممنون بابت پاسخ گویی و اینکه ایا اگر اشتباهات گذشته را درست کنیم و قدم بزاریم توی سال سوم کنکور دادن که سال سختیم هست چگونه پدر و مادر خود را راضی کنیم چون من مطمعنم که رتبم 2000 تا 3000 میشه و میترسم فشار بیارن که نمیشه و نمیزاریم بمونی ولی به هر حال من میمونم الکی دوسال وقتم را تلف نکردم که بعدش به کم قانع باشم

    1. پی سی کنکور می گوید

     از الان ناامید نباشید تلاش کنید حتما هنوز دو ماه باقی مانده و بسیار تعیین کننده، و تصمیم گیری در این رابطه رو بگذارید برای بعد از کنکور،ولی در هر صورت هدفتون و توانایی هاتون رو مشخص کنید و با خودتون رو راست باشید و بهتره حمایت خانواده رو هم حتما داشته باشید
     هم چنین ، شاید مطلب زیر بهتون کمک کنه
     پشت کنکور بمانم یا نه؟
     موفق باشید

 63. yalda می گوید

  سلام من داوطلب نظام قدیم هستم و میخوام ۹۹ کنکور شرکت کنم.چون گفته بودن ۹۹ نظام قدیم برگزار نمیشه من منابع نظام جدید رو تهیه کردم و واقعا هزینه زیادی کردم و و چندماهه دارم میخونم حالا من چی کارکنم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام یلدا خانم گرامی
   به درس خوندن دروس عمومی و مشترک ادامه بدین تا انشاالله در خرداد یا تیر ماه معلوم بشه که با توجه به درخواست ها حق انتخاب اضافه میشه یا خیر تا بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید
   موفق باشید

 64. کوثر می گوید

  سلام من کنکور ۹۷ دادم و رتبه ام ۵۰ هزار شد امسال هم با تلاشی که کردم میدونم زیر ده هزار میارم و با هدفم که داروسازی هست فاصله دارم و باید کنکور ۹۹ شرکت کنم.با توجه به این که من نظام قدیم هستم ایا واقعا کنکور ۹۹ دو مجموعه سوال داشتنش قطعییه؟میترسم با این پویش و اعتراضی که برای حق انتخاب داشتن راه انداختن سنجش منصرف بشه و باز اعلام کنه یک نوع سوال هست؟تورو خدا جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام کوثر خانم گرامی
   بله طراحی دو نوع سوال قطعیه و این مورد که گفتید بخواد اتفاق بیوفته احتمالش خیلی خیلییی کمه،خیالتون راحت باشه و با قدرت ادامه بدین
   موفق باشید

 65. مهین می گوید

  سلام من دیپلمم سال86 و پیش دانشگاهی87 گرفتم ایا برای کنکور 99 سوابق تحصیلی فقط دیپلم تاثیر داره برام؟ البته در صورتی که مثل 98 باشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهین خانم گرامی
   اتفاقات و اخبار تاثیر معدل را در مطلب ( نحوه تاثیر معدل کنکور 99 ) دنبال کنید
   بله اگر مثل کنکور 98 باشه برای شما فقط دیپلم تاثیر داره و تنها برای داطلبانی که از سال تحصیلی 90-91 بعضی از دروس پیش دانشگاهی آن ها به صورت نهایی برگزار شده شامل تاثیر معدل پیش دانشگاهی نیز می باشند
   موفق باشید

 66. علی می گوید

  سلام میکنم با توجه به شرایط پیش برای جنگ ایا کنکور در زمان جنگ برگزار میشود ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   خدای نکرده اگر جنگی صورت بگیره باید با توجه به شرایط باید تصمیم گیری شود ولی در زمان جنگ ایران و عراق نیز کنکور برگزار شده است
   موفق باشید

 67. مهین می گوید

  سلام. لطفا جوابمو بدید از وقتی حرف جنگ شده نمیتونم درس بخونم اه جنگ بشه که دیگه خوندن بی معنیه چکارکنم انگیزمو ازدست دادم خدایا :{

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مهین خانم گرامی
   انشاالله هیچوقت جنگ نخواهد شد،در حال حاضر این صحبت ها هم که انجام میشه بیشتر جنگ روانی هست تا جنگ نظامی ،بهتره دنبال اخبار نباشید و از حاشیه به دور باشید، تنها به درستون فکر کنید چیزی نمونده به کنکور پس تمام تلاشتون رو انجام بدین
   موفق باشید

  2. zohreh می گوید

   سلام.من فارغ التحصیل رشته ریاضی هستم.میتونم برای سال ۹۹ کنکور تجربی شرکت کنم؟؟؟

   1. پی سی کنکور می گوید

    سلام زهره خانم گرامی
    بله می توانید شرکت کنید
    موفق باشید

    1. zohreh می گوید

     توجه بسیار مهم:داوطلبان با توجه به اینکه فارغ التحصیل نظام قدیم یا نظام جدید آموزشی هستند لزوما باید در آزمون مربوط به نظام آموزشی که در آن فارغ التحصیل شده اند،شرکت نمایند…میشه راجع به این مطلب توضیح بدین لطفا که تو سایت نوشته.من فکر کردم یعنی اینکه کسی فارغ التحصیل ریاضی باشه نمیتونه رشته دیگه ای کنکور بده.

     1. پی سی کنکور می گوید

      سلام زهره خانم گرامی
      منظور از این موردی که گفتید اینه که در حال حاضر داوطلبان باید با توجه به نظام فارغ التحصیلی در کنکور شرکت کنند یعنی اینکه مثلا شما داوطلب فارغ التحصیل کنکور ریاضی نظام قدیم هستید، فقط می توانید در کنکور نظام قدیم شرکت کنید و حق شرکت در کنکور نظام جدید رو ندارید
      موفق باشید

      1. zohreh می گوید

       مرسی از توضیحاتتون ممنون

  3. zohreh می گوید

   سلام.من فارغ التحصیل رشته ریاضی نظام قدیم هستم.میتونم برای سال ۹۹ کنکور تجربی شرکت کنم؟؟؟

 68. سایه می گوید

  سلام. من دیپلمم رو سال ۸۴ گرفتم. و میخوام کنکور ۹۹ شرکت کنم. میشه دقیق به من بگید برا نظام قدیم من کتابایی که میخوام بخونم باید چاپ چه سالی باشه؟
  همون کتابای سال تحصیل خودم؟
  دقیقا میشه بگید از چه سالی به بعد نظام جدیده؟

  من واقعا الان موندم چه کتابایی بخونم
  برا چ سالی

  کاش انتخابی باشه و راحت کتابای نظام جدیدو بخونم اخرین چاپ

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سایه خانم گرامی
   فارغ التحصیلان دوزادهم دی ماه 97 به بعد دارای مدرک نظام جدید هستند،و شما نظام قدیم هستید باید کتاب های نظام قدیم رو تهیه کنید
   برای دیدن چاپ کتاب ها و لیست دقیق کتاب ها می توانید از منابع کنکور 99 دیدن کنید

 69. zohreh می گوید

  سلام من یه سوال داشتم.اگه کسی معدلش خیلی پایین باشه و بعضی درساشو شهریور پاس کرده باشه و تو کنکور رتبه لازم برای رشته پزشکی رو بیاره برای پذیرش تو دانشگاه به مشکل برنمیخوره؟؟دانشگاه سوابقشو در نظر نمیگیره؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام زهره خانم گرامی
   در حال حاضر تنها نمره کنکور ملاکه و تاثیر معدل نیز مثبت هست البته معلوم نیست که دقیقا تاثیر معدل کنکور 99 به چه شکل خواهد بود،ولی اگر همانند سال های گذشته باشه مهم نیست شما چه معدلی داشته باشید و تنها رتبه کنکورتون ملاکه و دانشگاه هم کاری به سوابق تحصیلی یا گزینش مجدد نداره
   موفق باشید

 70. h* matin می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما من دیپلم نظام قدیم دارم و میخوام سال1400 کنکور تجربی شرکت کنم سوالم اینه که برای شرکت تو کنکور 1400 باید کتابهای نظام جدید رو بخونم یا نظام قدیم؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   هنوز برای کنکور 1400 کامل مشخص نشده،برای اطلاعات بیشتر در این باره می توانید از مطلب (نحوه برگزاری کنکور 1400) دیدن کنید
   موفق باشید

 71. رشید می گوید

  سلام و خسته نباشید
  اقااا من چند تا سوال دارم که فک کنم سوالات نظام قدیمیای دیگه باشه
  1- من امسال سال دومم هست کنکور میدم و سال 99 سال سومم میشه حالا سوال من اینه که ایا با نوشتن تو پیام نور که مجاز میشیم برای سال سومم کنکور بدیم یهووووو دوباره یکی از مسولان نیاد از خواب پاشه بگه نه دیگه پیام نورم قبول نیست برین سربازی ؟؟؟؟
  2- من سهمیه پنج درصدی دارم اگه برم پیام نور ( چون دانشگاه روزانه نیست دیگه ) ایا سال بعد میتونم دوباره ازش استفاده کنم؟
  3-این تاثیر معدل فک کنم بچها بشه 30 درصد قطعی با کمپینا اینا راضی نمیشن دوباره . حالا ترمیم میزارن بدن کسانی که دانشجو اند ؟
  4-دوباره عین پارسال مسخره بازی سهمیه نظام قدیم و جدید راه انداختن میگن 30 70 میشه یا 60 40 ومیگن چون سال دیگه ما پشت کنکوری نظام جدید داریم این اتفاق میوفته ولی من بازم تعجب میکنم اخه چه ربطی میتونه داشته باشه اگه قرار بود سهمیه ورودب بزارن سنجش میگفت قرارع بزارن که دیگه نمونن برای سال بعد . نظر شما چیه ؟ ایا این قدر میتونه بی رحم باشه سنجش؟
  5- نکته ای را میخاستم سوال کنم باتوجه به وضعیت نظام جدید و کمتر شدن مباحث ( نگفتم اسون شدن مثل بعضی از نظام قدیمیا که فقط قر قر میکنن و مینالن که نظام جدید ااسونه و این حرفا) صددر صد با توجه به نکته که سنجش گفته که سوالات مشترک در مباحث مشترک دایم خب به نفع ما تموم میشه چون میدونیم که زیاد قرار نیست بپیچونن سوالات را و نکته دومم در مورد سوال طرح کردن این که خب بازم تو کنکور 99 از نظام جدیدی ها شانس بیشتری میتونیم داشته باشیم چون اینگار یکم تعغیرات تو کتاباشون داشتن و نمونه سوال کنکور هم برای 99 یکی دارن که اونم 98 و تازه باید امتحان نهایی بدن دم کنکورشون 30 درصد قطعیه ایا هنوز ایمان نیوردین که نظام قدیم راحت تر میتونه بخونه و رد کنه این کنکور را

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رشید جان
   1- در حال حاضر که از این روش استفاده می کنند بیشتر پشت کنکوری ها،برای اطلاعات بیشتر می توانید از مطلب (معافیت تحصیلی) دیدن کنید
   2- سهمیه تا زمانی که دانشگاه سراسری پذیرفته نشید،می توانید استفاده کنید مشکلی نداره
   3- تاثیر معدل کنکور 99 نیز هنوز کامل مشخص نیست،بله ترمیم معدل جدا از فرصت جبرانی برای داوطلبان ،بحث درآمدزایی هم برای آموزش و پرورش داره و باز هم در نظر گرفته خواهد شد
   4- تغییر سهمیه نظام قدیم و جدید در حال حاضر شایعه ای بیش نیست
   موفق باشید

 72. علی می گوید

  باسلام خدمت مشاوران زحمت کش سایت. آیا درسته میگن شانس قبولی در آزمون سراسری سال 1399 خیلی کمه؟ باتشکر ممنون میشم پاسخ بدین با توجه به مطلبی که کاربر بالا یعنی رشید تو مورد 5 سوالاتش مطرح کردع ایا حرفش درستع؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   همونطور که گفتیم فقط شایعه هست،حتما مطلب زیر را بخوانید
   تغییر سهمیه نظام قدیم و جدید
   موفق باشید

 73. محمد می گوید

  سلام دوستان عزیزم که مثل من معترض هستند و از روند کنکور ۹۹ ناراضین لطفا شکایت خودتون روبه دیوان عدالت اداری قسمت شکایات وارد کنند .
  قطعا رئیس محترم قوه قضایی و مسئولان محترم قضایی از حق ما دفاع خواهند کرد.
  باتشکر

  1. رشید می گوید

   یعنی واقعا فکر میکنی سنجش بخاطر شما که داشتین نظام جدید میخوندین بیاد تعقیر بده دوباره مصوبه و اطلاعیه را ؟ به نظرت مسخرش نمیکنن دوباره ؟ وقتی خود رییس سازمان میاد میگه از یک سال و نیم قبل گفتیم چیکار کنند برای 99 فک کردی عوض میکنن این داستانا بعدم وقتی بیش از50000 نفر نظام قدیم داره امسال فک میکنی شما بیشتر باشین یا نظام قدیمیا پس برو بشین نظام قدیم بخون و یاد بگیر زرنگ همیشه ته چاه هست 🙂

   1. محمد می گوید

    با حق انتخاب در چه حالی

 74. امير می گوید

  با سلام .ميخواستم بدونم با توجه به اينکه يک ماه تا کنکور مونده و موسسات برگزارکننده ازمون هاي ازمايشي هم ثبت نام براي نظام قديم رو شروع کردن ايا اين.احتمال وجود داره نظر سازمان سنجش دومرتبه تغيير کنه و براي کنکور 99يه نوع سوال طرح بشه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   احتمالش در حد یک درصد هست، و برای سال آینده همانند کنکور 98 خواهد بود

   1. امير می گوید

    چه زماني قراره اين تصميم گيري قطعي بشه تا داوطلباي کنکور کمتر خودخوري کنن و بفهمن چيکار بايد بکنن؟
    واقعا ممکنه دوباره نظرشون عوض بشه؟!

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام امیر جان
     با توجه به اینکه مصوبه به صورت رسمی اعلام شده که در کنکور 99 دو سری سوال طرح میشه پس خیالتون راحت باشه،اون یک درصد هم که گفتیم تنها یک درصده، چون در ایران همه چیز غیر قابل پیش بینیه،ولی خیالتون راحت باشه خیلییی خیلییی بعیده که بخواد مجدد نظر سازمان سنجش در این رابطه تغییر کنه و تنها شاید قابلیت انتخابی برای داوطلبان اضافه بشه

 75. نرگس می گوید

  وای من استرس گرفتم من پشت کنکورم سال ۹۹ میخوام کنکور بدم مطمئن باشم نظام قدیم هم برگزار میشه ؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نرگس خانم گرامی
   بله خیالتون راحت باشه

 76. ماهان می گوید

  سلام و وقت بخیر
  در مورده حق انتخاب خبری نشد؟
  والا از بلاتکلیفی داغون شدیم
  نامه دیده بان شفافیت با ۶۰۰۰ امضا به وزیر علوم زده شد ..خیلی از خبرگزاری ها هم اعلام کردن موضوعو ولی نمیدونم چرا واکنشی نشون نمیدن
  می خواستم بدونم شما خبری دارید واس حق انتخاب
  با سپاس

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام ماهان جان
   تا به الان خبری نشده،ما هم منتظریم به محض اینکه خبری اعلام بشه سریعا اطلاع رسانی خواهیم کرد

 77. نيما می گوید

  سلام
  قراره كنكور ٩٩ سه مرحله اي بشه؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نیما جان
   قبلا یه بحثی مطرح شده بود که قرار برای کنکور 1400 به بعد چند مرحله بشه و قرار تا یکماه آینده در مجلس مشخص بشه که نحوه اجرا به چه صورت خواهد بود و آیا اینکه تغییرات برای کنکور 99 خواهد بود یا کنکور 1400 به بعد

 78. مبینا می گوید

  سلام آخه یه چیز دیگه هم وجود داره مثلا کسی که نظام جدیده و امسال می خواد کنکور بده اگه خواست برا سال بعد بمونه چی؟ می دونید چقد تغییرات اساسی دادن تو کتابا ینی باید کتابای خودشو بزاره کنار کتابای سال پایینی ها رو بخونه؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. رشید می گوید

   نه خیر اون قدر که عوض نشده که تو کتاب بریزی دور که

 79. شراره می گوید

  سلام وقتتون ب خیر؛من دیپلم نظام قدیم دارم و کتاب های نظام قدیمم رو ندارم .پارسال میخاستم کنکور بدم و منابع رو تهیه کنم با توجه ب اینکه گفتند سال 98 آخرین سالیه ک دو نوع سوال طرح میشه گفتم اگر من کتابا نظام قدیم بخرم و هزینه کنم احتمال داره بعد این همه دوری از درس و مدسه نتونم قبول شم و اگر کتابا جدید بخرم شاید یه سال عقب بیفتم ولی اگر قبول نشدم دیگه نیاز ب هزینه دوباره برای کنکور 99 ک فقط کنکور نظام جدید هست نیست اما با این خبر یهویی و کنکور 99 دو دسته سوال هست مثل سال 98 واقعا شوکه شدم و خواستار این هستم صدای مارو ب گوش مسئولین برسونید ک حداقل کنکور انتخابی باشه تا حق کسی ضایع نشه واقعا این تصمیم ها یهویی روان همه رو ب هم ریخته.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شراره خانم گرامی
   امیدواریم حق انتخاب برای کنکور 99 تصویب بشه

   1. الناز می گوید

    ببخشید اگه انتخابی نشه هر کس باید تو نظام خودش کنکور بده؟ الان من نظام قدیمم و میخام نظام قدیم هم کنکور بدم ، میتونم تو نظام خودم کنکور بدم درسته؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     بله درسته ،هر داوطلب بر اساس نظام فارع التحصیلی کنکور میده و احتمالش هست در ادامه حق انتخاب هم اضافه بشه

 80. امیر حسین می گوید

  سلام, من سال ۹۲ پیش دانشگاهی مو تموم کردم,میخاستم بدونم ایا کتاب های خودم به عنوان منابع کنکور مناسب هستتند یا باید کتابهایی رو بگیرم که تا سال ۹۷ چاپ شده ان, ?,,و میخاستم بدونم که ایا کلاس های تقویتی براساس نظام قدیم هست یا جدید, و اگرکلاس های تقویتی بر اساس نظام جدید برگزار میشن, من چه کاری میتونم انجام بدم?چون تقریبا بدون کلاس تقویتی بعضی دروس مثل ریاضی و فیزیک ,به تنهایی نمیتوانم این دروس را تست بزنم,بدلیل اینکه مدت زیادی گذشته و مطالب را فراموش کرده ام, خاهش میکنم راهنماییم کنین, خیلی ممنون

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر حسین عزیز در مورد سوال اولتون که باید بر اساس منابع زیر عمل کنید
   (منابع کنکور 99 )
   و برای دیدن کتاب های کمک آموزشی هم مطلب زیر را ببیید
   بهترین منابع کنکور 99

   کلاس های تقویتی نیز در حال حاضر برای هر دو نظام برگزار میشه و مشکلی نداره

   1. امیر حسین می گوید

    پس منظورتون اینکه باید کتاب های درسی نظام قدیم تا سال ۹۷ رو تهیه کنم?و همچنین کتاب های تست رو هم تا این تاریخ?

    1. پی سی کنکور می گوید

     بله طبق این لیست مطلب منابع کنکور 99 عمل کنید
     کتب دوم چاپ 94 – سوم چاپ 95- پیش چاپ 96

 81. نیما می گوید

  سلام پس سال 99 هم دونوع سوال خواهیم داشن و این موضوع قطعیه؟
  ممنون میشم جواب واضح و قطعی بدین❤

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نیما جان
   کنکور 99 همانند کنکور 98 با دو نوع سوال طراحی می شود و مصوبه خود سازمان سنجش هست که اعلام رسمی شده و حدس و گمان نیست

 82. یگانه می گوید

  سلام ببخشین در کنگور ۹۹ تاثیر معدل قطعی هس؟بنده نظام قدیمم و معدلم ۱۶/۷۵هست ایا جای نگرانی داره یا خیر ؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   اخبار تاثیر معدل را در مطلب (تاثیر معدل کنکور 99) پیگیری کنید
   هنوز به طور کامل اعلام نشده،اگر خدای نکرده قطعی بشه بله برای معدل های خیلی بالاتر هم جای نگرانی داره

 83. رشید می گوید

  سلام میگن سال دیگه سخت میشه برای نظام قدیم ؟ راستع؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رشید جان
   هر سال از این صحبت ها هست،کنکور یه استاندارد خاصی داره و برای تمامی داوطلبان یکسان هست

 84. الناز می گوید

  سلام و عرض ادب خسته نباشید ، ببخشید من توی کانال اقای سبطی وویسی دیدم مبنی بر اینکه وزارت علوم و سازمان سنجش برای تاثیر مثبت معدل موافق هستن بازهم جای نگرانی داره ؟؟؟؟ که خدایی نکرده قطعی شه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام الناز خانم گرامی
   بله هنوزم جای نگرانی هست چون مسئولین آموزش و پرورش علاقه زیادی دارند،انشاالله که بازم تاثیر مثبت باشه

 85. سمانه می گوید

  سلام خسته نباشيد من نظام قديمي هستم و خواستم بدونم اگر بخوام كنكور ٩٩شركت كنم و منابع كنكور نظام جديد رو بخونم احتمال موفق شدنم هست يا نه..درواقع ميخوام بدونم چقد باهم تفاوت داره منابع نظام قديم و جديد ممنون ميشم پاسخ بديد

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سمانه خانم گرامی
   در حال حاضر داوطلبان تنها بر اسا نظام فارغ التحصیلی می توانند در کنکور شرکت کنند،یعنی اینکه شما تنها می توانید در کنکور نظام قدیم شرکت کنید البته شاید در یکی دو ماه آینده شرایطی فراهم شود و قابلیت انتخابی برای کنکور 99 ایجاد شود،و مورد دوم هم ، برخی از مشاورین پیشنهاد می کنند که تغییر نظام شاید زیاد مفید نباشه و بهتره که همون نظام قدیم رو شرکت کنید که البته در نهایت بستگی به شرایط شما هم دارد

   1. سمانه می گوید

    ممنون از پاسختون …براي كنكور ٩٩ من اگه بخوام آزمون هاي قلم چي يا… شركت كنم بر أساس نظام قديم هم داره؟
    و من الان ترم ٦ شيمي كاربردي هستم دانشگاه سراسري خواستم بدونم ميتونم توي كنكور سراسري دوباره شركت كنم يا فقط آزاد؟؟ شرط خاصي داره؟؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     بله تمام موسسات آزمون های نظام قدیم نیز دارند
     شما می توانید در کنکور شرکت کنید اما باید تا 25 اسفند 98 انصرافتون قطعی بشه اگر به دنبال پذیرش سراسری هستید،اگر هم فقط دنبال دانشگاه آزاد هستید که موقع قبولی در دانشگاه جدید انصراف میدید

 86. امیر حسین می گوید

  سلام ,یه سوال مهم داشتم, ممنون میشم راهنمایی کنین,,
  من خونم شهر ورامین هستش, و میخاستم کلاس ریاضی شرکت کنم برای کنکور سال بعد,ولی نمیدونم کدوم موسسه مجازه و کدوم غیر مجاز, چون واقعا هزینه های سنگینی میخان بعضی از موسسات ,,
  چطور میتونم موسسات مجاز رو شناسایی کنم?

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر حسین جان
   تشخیص موسسه مجاز از غیر مجازه که خیلی مشکله،ولی بهتره از داوطلبان سال قبل سوال کنید که از کدوم موسسه یا دبیر خاصی استفاده کردن،حتما پرس و جو کنید از آشنایان و دوستانتون از خدمات کدوم موسسه راضی بودن ، در ضمن تنها در دروسی که مشکل دارید بهتره به کلاس برید هیچوقت از پکیج تمام دروس یک موسسه استفاده نکنید،مگر اینکه واقعا موسسه بسیار عالی باشه که خیلی انگشت شمار هستند حتی در خود تهران و هزینه ها هم بسیار بالا

   1. امیر حسین می گوید

    سلام,به موسسه ای که اسمش خانه ریاضیات بود به سفارش یکی از دوستان مراجعه کردم ,با مشاور موسسه وقت ملاقات گذاشتم که خود ایشون ترم اخر رشته پزشکی بودن و رتبشون ۱۴۰۰ شده بوده در سال ۹۲,وقتی با ایشون ملاقات کردم گفتن گه حاضرن ۱۵ جلسه مشاوره بزارن و چون از مشکل مالی گفتم حاضر شدن به اضای هر جلسه در عوض ۱۲۰ هزار تومن,۸۰ هزار تومن بگیرنو من ازیشون خاستم بادبیر ریاضی که خودشون فک میکنن مناسبه برای من,هماهنگ کنن و مشکلات مالی منو درنظر بگیرن,ایشون هم قول دادن این کارو انجام بدن,و گفتن بخاطر اینکه من خیلی مشتاقم حاضرن کتاب های مناسب رو هم برای من تهیه کنن,من به ایشون گفتم که فقط کلاس ریاضی نیاز دارم,و چون نظام قدیم محسوب میشم گفتن که کلاس عمومی نداریم و برای شما فقط دبیر خصوصی میشه گذاشت و تقریبا جلسه ای ۸۰ هزار تومن نیازه,,,ولی قول دادن بازم بادبیر ریاضیم صحبت کنن که کمتر بگیرن,و تاکید داشتن که من هزینه همه جلسات رو بصورت یکجا بپردازم,,,,بنظر شما نیتشون واقعا کمک کردن به منه?اخه من دلیلی نمیدیدم که فقط دنبال پول خودشون باشن,میشه راهنمایی کنین لطفا?چون من حساب کردم چیزی حدود ۴ یا ۵ میلیون هزینه کلاس ریاضی و مشاوره در این موسسه برام آب میخوره,ازطرفی واقعا وضع مالی ضعیفی دارم,اگه اشتباه کنم نمیتونم جبران کنم

    1. امیر حسین می گوید

     ایا اصلا بنظر شما تا کنکور سال بعد به ۲۰ جلسه مشاوره نیاز هست?اخه من نمیدونم ایشون تو این ۲۰ جلسه چه چیز خاصی رو میخان بهم مشاوره بدن,,و ایشون تاکید داشتن هرجور شده حتی قرض کنم و پول کلاسو بپردازم

     1. پی سی کنکور می گوید

      سلام امیر حسین جان
      ما شناختی از این موسسه نداریم،راه شناخت هم تنها پرس و جو از آشنایان و داوطلبان سال های اخیر هستش ولی پیشنهاد می کنیم باز هم تحقیق کنید و اصلا تمام هزینه رو به صورت یکجا پرداخت نکنید،پیشنهاد می کنیم اگر وضعیت خوبی ندارید سعی کنید ابتدا از مطالب سایت استفاده کنید که به رایگان هست کافیه فقط جستجو کنید،و اگر باز هم مشکل داشتید یک یا دو جلسه با مشاور داشته باشید و گر نه حتما لزومی نداره در سال کنکور از مشاور استفاده کنید ،اگر نه که با تحقیق و بررسی یه مشاور رو انتخاب کنید و اگر کارشون خوب بود و پیگیر و منظم بودند باهاشون ادامه بدید
      مطالبی که شاید مفید باشه براتون
      برنامه ریزی کنکور 99
      بهترین منابع کنکور 99
      نقشه راه موفقیت در کنکور 99
      بهترین مشاور کنکور 99

 87. سپیده می گوید

  سلام و ممنون از سایت خوبتون امیدوارم کنکور ۹۹ هم دونوع سوال طرح بشه واسه ماهایی ک نظام قدیم هستیم و یه فرصت دیگه داشته باشیم واقعا دلم میخواد یک سال دیگه هم کنکور بدمو شانسمو امتحان کنم

 88. سپیده۶۸ می گوید

  سلام و ممنون از سایت خوبتون امیدوارم کنکور ۹۹ هم دونوع سوال طرح بشه واسه ماهایی ک نظام قدیم هستیم و یه فرصت دیگه داشته باشیم واقعا دلم میخواد یک سال دیگه هم کنکور بدمو شانسمو امتحان کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سپیده خانم گرامی
   خوشحالیم که با پی سی کنکور همراه هستید،کنکور 99 هم مانند کنکور 98 برگزار میشه و رسما هم از طرف سازمان سنجش اعلام شده

 89. على می گوید

  ما نظام جديدا با حق انتخاب مخالفيم
  نميشه كسي كه ديپلم قديم داره با جديد امتحان بده..

  1. مونا می گوید

   نگو ما بگو خودت.نزار آهه هزاران نفر پشتت باشه

 90. رویا می گوید

  سلام، خسته نباشید.میخواستم بدونم دو نوع سوال فقط برای رشته های ریاضی ، تجربی و انسانی تصویب شده یا برای هنر هم هست؟؟من دیپلم تجربی نظام قدیم دارم و قصد دارم برای کنکور ۹۹ هنر شرکت کنم و خب نمیدونم باید چیکار کنم چون خبر های مختلفی می شنوم و یکم گیج شدم. من باید کتابای نظام قدیم هنر رو بگیرم یا جدید؟؟و اصلا اگه دیپلم من نظام قدیم باشه میتونم برای هنر نظام جدید ثبت نام کنم یا نه؟ خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رویا خانم گرامی
   بله فرقی نمی کنه ،کنکور سال 99 هم مثل کنکور 98 هستش،بله برای داوطلبان تمام رشته ها از جمله هنر هم هست،شما اگر مدرک نظام قدیم دارید می تونید در کنکور نظام قدیم هنر شرکت کنید و منابعش رو تهیه کنید،شاید هم حقانتخاب در این یکی دو ماه آینده اضافه بشه و بتونید در کنکور نظام جدید هنر شرکت کنید

 91. سیاوش می گوید

  سلام. ما داوطلبین نظام قدیم بدبختی که کتابای نظام جدید خریدیم و کتاب های نظام قدیممون نمونده چیکار باید بکنیم الان؟ تا کی بلاتکلیف باشیم؟ حق انتخاب امکانش هست بهمون بدن؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سیاوش جان
   اگر قرار باشه اعلام کنند باید این ماه و یا نهایتا مرداد ماه اعلام بشه در غیر اینصورت احتمالش کمه

 92. سارا می گوید

  بنظرم باید حق انتخاب داشته باشیم من خودم نظام قدیمم میخوام نظام جدید بدم حجم کتابای اونا نسبت به ما خیلی کمتره در ضمن دیگه تکرار نداریم تنوعم بیشتره من خودمم کتاب ندارم باید پیدا کنم

 93. رشید می گوید

  سلام دوستان من شیمی را حدود 45 و ریاضی فیکس 50 و زیست 65 و فیزیک 60 زدم و عمومی دینی 70 و ادبیات 40 و عربی 35 و زبان 50 میزنم و دست پایینا برای خودم با این درصدا در نظر گرفتم و سهمیه 5درصدم دارم ایا ازاد یا سراسری یا پردیس یا ظرفیت مازاد پزشکی و دندون و دارو میارم ؟؟؟؟ نظام قدیم تجربی ام . میدونمم خوب ندادم عومیا ولی ترو خدا راستشا بم بگید

 94. samira می گوید

  سلام من دیپلم نظام جدید رو دارم . میخوام در کنکور99 شرکت کنم .
  باید کتاب جدید بخرم چون گفتن که کتابها عوض شده
  مثلن درس زمین شناسی کتابش تغییر کرده
  کسی اطلاعی داره لطفا جواب بهم بدید ؟؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سمیرا خانم گرامی
   از نظر ما لازم نیست،چون منابع کنکور 99 مشخص هستند و سال چاپ و کد کتاب هم گفته شده،و اگر مثلا در چاپ 98 کتاب زمین شناسی تغییراتی داشته برای کنکورهای 1400 مورد سوال قرار میگیره،در حالی که برای کنکور 99 زمین شناسی چاپ 96 یا چاپ 97 مورد سوال قرار میگیره،در کل شما همون کتاب ها رو استفاده کنید و بر اساس اطلاعیه های آموزش و پرورش و سازمان سنجش برخی از تغییرات جزئی رو که شاید منتشر بشه تو کتاب درسیتون اعمال می کنید و مورد استفاده قرار می دید
   لیست منابع کنکور 99 :
   https://p30konkor.com/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C/

 95. کیان می گوید

  سلام من داوطلب کنکور 99 رشته ریاضی نظام جدید هستم با توجه به سیر نزولی تعداد داوطلبانه این رشته ممکنه سطح سوالا مثل امسال آسون بمونه و حتی آسون تر بشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام کیان جان
   اصلا این گونه موارد قابل پیش بینی نیست

 96. امیر می گوید

  سلام
  من فارغ التحصیل سال 96 تجربی هستم و 96 اولین کنکورمو دادم.
  ایا کتب درسی من نیازی به بروز شدن برای شرکت در کنکور 99 نظام قدیم تجربی دارن؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   اگر نظام قدیم هستید که بهتره مجددا یه نگاهی به کتب بندازید و لیست تغییرات رو وارد کنید
   فهرست منابع کنکور 99

 97. سارا می گوید

  سلام،خواهش میکنم آزمون ۹۹با دو آزمون جدا بر گزار بشه،ودلخواه باشه هر کس هر جور خواست آزمون بده لطفا صدای ما را به مسولین برسانید،خواهش میکنم

 98. Missoltani می گوید

  بهترین راه حل ایجاد دو کنکور نظام قدیم و جدیده با حق انتخاب متقاضی . ممنون

 99. فاطمه می گوید

  الان کنکورر 99 دوساله هس یانه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام فاطمه خانم گرامی
   کنکور 99 همانند کنکور 98 ،به صورت جداگانه برای نظام قدیم و برای نظام جدید برگزار می شود

 100. مینا می گوید

  سلام.من سال ۸۸_ ۸۹ پیش دانشگاهیمُ تموم کردم.الانم میخوام تو کنکور ۹۹ رشته تجربی شرکت کنم.ولی نمیدونم کتابهای تست چه سالهایی رو باید مطالعه کنم.هر مشاوری یه حرف جدید میزنه و من واقعا گیج شدم.لطفا راهنماییم کنید.
  یه سوال دیگه: من کارشناسی نوبت دوم و ارشد روزانه خوندم.اجازه شرکت تو کنکور روزانه تجربی رو دارم؟ واینکه همزمان با کنکور روزانه تجربی میتونم برای دکتری رشته ای که خوندم ( روزانه) هم کنکور بدم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مینا خانم گرامی
   1- شما لیست منابع کنکور نظام قدیم رو طبق همین لینک و لیست کتب کمک درسی و تستی رو همین طبق همین لینک میتونید تهیه کنید
   2- هر فرد تا دو بار در هر مقطع میتونه تحصیل رایگان داشته باشه و شما می تونید دوباره کنکور بدید و مشکلی ندارید،در مورد شرکت در هر دو کنکور سراسری و دکترا احتمالا مشکلی پیش نمیاد ولی تحصیل همزمان در دو مقطع امکان پذیر نیست؛در کل برای اطلاع بیشتر با توجه به تغییررات مکرر قوانین حتما از پاسخگوی سایت سازمان سنجش سوالتون رو مطرح کنید

 101. عدالت می گوید

  سلام بچه های نظام قدیم برید سایت سازمان سنجش داخل سایت عضو بشید و درخواست بدید برای کنکور 1399 حجم کتب نظام قدیم رو کمش کنن و بعضی از فصل ها رو حذف کنند تا حجم کتابا مثل نظام جدیدا بشه این پیام رو توی همه ی سایت ها نشر بدید مثل پیام زیر
  با سلام با توجه به “””حجم””” زياد كتب نظام قديم نسبت به نظام جديد در درس ها ( مانند زيست ديني و….) همانطور كه خودتان نيز آگاهي داريد ما داوطلبين نظام قديم تقاضاي حذف تعدادي از فصل ها كتب نظام قدم براي كنكور 1399 را داريم تا در جهت عدالت آموزشي حجم مطالبنظام قديم با نظام جديد ( كه هر دو گروه بايد طي مدت زمان مساوي يك سال بخوانند) يكسان شود شايان ذكر است مشكل “اصلي” ما داوطلبين نظام قديم “””حجم زياد””” مطالب كتب نظام قديم در مقايسه با كتب نظام جديد است كه وقت بسيار زيادي از ما نظام قديم ها مي گيرد ( كما اينكه مطالب نظام قديم سختر نيز است) و با توجه به هزينه اي كه جهت خريد كتب نظام قديم و ….. اينجانب مثل خيلي از ديگران متحمل شده ام امكان خريد كتب نظام جديد و شركت در گروه نظام جديد را ندارم خواهشمندم براي كنكور 1399 حجم كتب نظام قديم را “”هم اندازه”” با كتب نظام جديد كرده و حق انتخاب در گروه نظام قديم وجديد را به عهده داوطلبين بگذاريد. خواهشمندم درخواست اينجانب را به گوش مسولين مربوطه برسانيد.
  با تشكر از تمامي كاركنان سازمان سنجش

 102. M می گوید

  با سلام من دیپلم ریاضی قدیم (93) هستم و می خوام که در کنکور تجربی شرکت کنم و تا بحال کتاب های تجربی رو مطالعه نکردم ولی کتاب های زیست جدید رو که دیدم نسبت به قدیم آسونتر به نظر میومد یا شایدم از دید من به این شکل باشه هر چند مشکلی که الان من دارم تهیه ی منابع و کتب کمک آموزشی هست و اینکه کتاب های جدید رو مطالعه کنم یا قدیم؟…ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر شما میتونید در کنکور نظام قدیم شرکت کنید و شاید در یکماه آینده حق انتخاب در کنکور 99 هم به داوطللبان داده بشه که به راحتی می تونید در کنکور نظام جدید شرکت کنید
   از نظر ما در کل کنکور نظام قدیم برای داوطلبان نظام قدیم مناسب تره تا نظام جدید شرکت کردن چون بیشتر با کتاب ها آشنا هستند و منابع مفیدی وجود داره با اینکه منابع کمکی بروز منتشر نمیشه براشون،ولی خب اگر فاصله زیادی هم از درس داشتید که میتونید یه بررسی کنید مخصوصا زیست رو اگر مناسب دیدید میتونید در کنکور نظام جدید شرکت کنید
   برای موارد دیگه هم که گفتید از مطلب منابع کنکور 99 و بهترین منابع کمک درسی کنکور 99 دیدن کنید،احتمالا براتون مفید باشه

   1. M می گوید

    از پاسخگویی سریع و کامل شما واقعا سپاسگذارم

    1. پی سی کنکور می گوید

     موفق باشید

 103. H می گوید

  با سلام من شهریور دیپلم نظام قدیم تجربی میگیرم این خبر حق انتخاب کنکور 99 برای من چگونه خواهد بود؟ یعنی میتونم پیش دانشگاهی دیگه نخونم کنکور نظام جدید بدم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   شما در هر صورت باید فارغ التحصیل بشید و پایه پیش دانشگاهی را بگذرانید،و در انتخاب کنکور نظام قدیم یا نظام جدید هم مختار هستید هر کدوم رو تمایل داشتید شرکت کنید

 104. آتنه می گوید

  سلام
  سال دیگه براای شرکت در کنکور 99 حق انتخاب داریم یعنی هر نظامی رو که خودمون بخوایم می تونیم شرکت کنیم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام آتنه خانم گرامی
   بله درسته ،با حق انتخاب دیگه میتونید هر کدوم رو تمایل داشتید شرکت کنید

 105. Sjdh می گوید

  آیا کنکور ۱۴۰۰ هم به دوصورت نظام جدید و قدیم خواهد بود

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   احتمالش خیلی کمه،چون هنوز مشخص نیست که چجوری میخوان برگزار کنند
   اخبار جدید در این رابطه را در مطلب نحوه برگزاری کنکور 1400 بخوانید

 106. سیما می گوید

  سلام من نظام قدیم خوندم یعنی کنکور 99 حق انتخاب دارم که سوالات نظام قدیم انتخاب کنم

  و به نظرتون نیان دوباره وسط مطالعه و مرور سنگین بیان حق انتخاب بگیرند

  نظرتون چیه منابع برای کنکور نظام جدید خیلی بیشتر هستند

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سیما خانم گرامی
   بله شما می توانید در کنکور نظام قدیم یا جدید شرکت کنید،نه خیالتون راحت باشه هم توسط رئیس سازمان سنجش گفته شده و هم در نشریه رسمی سازمان سنجش هم منتشر شده
   و در مورد اینکه کدوم بهتره پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را بخوانید :
   در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم؟

 107. یاسر می گوید

  سلام.خبر به این مهمی رو چرا خود سازمان سنجش نمی گذاره؟یعنی من که فارغ التحصیل نظام قدیم ام می تونم نظام جدید روشروع کنم به خوندن و نظام جدید کنکور بدم؟باتشکر.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام یاسر جان
   به هر حال قرار داده میشه شاید هم بخواهند همزمان با تاثیر معدل در سایت اعلام کنند ولی به صورت رسمی در نشریه پیک سنجش متعلق به سازمان سنجش منتشر شده که میتونه خیالتون رو راحت کنه

 108. علی می گوید

  سلام خسته نباشید ی سوال داشتم
  کسی ک فنی خونده میتونه کنکور ریاضی بده؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   اگر پیش دانشگاهی یا کاردانی یا مدرک دیپلم نظام جدید دارید بله میتونید

 109. تفکر می گوید

  راجع به حق انتخاب نوع نظام هیچگونه بیانیه رسمی سازمان سنجش منتشر نکرده فقط یک گفتگوی خبری با مسئول سازمان بوده که رسمی نیست آخرین ابلاغیه رسمی که روی سایته تاکید کرده هرکس باید در نظام فارغالتحصیلی شرکت کنه

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   نشریه پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش رو هم چک کردید؟

 110. اسماء می گوید

  سلام
  میشه اینو هم به طراح های سوال بگید که چرا بارم بندی درس ریاضی و فیزیک ما تغییر کرده؟؟؟؟ واقعا انصافه؟؟ چرا بفکر نظام قدیمی ها نیستن چرا فقط دلشون میخاد شوک وارد کنن،خاهشا ازتون میخام اینو واقعا به گوششون برسونید که چرا باید توی کنکور ۹۸ ما سر جلسه غافلگیر بشیم از دیدن بارم بندی سوالات
  اگه دارن دو گروه سوال طرح میکنن چرا میان از یه طرف دیگه خرابش میکنن..
  تمام امیدو آرزو تمام آینده ما رو هواس چون منی که میخام توی کنکور ۹۹ هم شرکت کنم نمیدونم چه خوابی برامون دیدن

 111. مریم می گوید

  سلام خسته نباشید
  یه سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم جواب بدید من چند سال از درس دور بودم و تصمیم گرفتم سال ۹۹ کنکور نظام جدید بدم ولی منابعشو ندارم و چون سایت سازمان سنجش به صورت رسمی خبر حق انتخابو نزده میترسم کتابارو بخرم چون هزینشون خیلی بالاست از طرفی میخوام زودتر شروع کنم و برای کنکور بخونم حالا از کجا مطمعن شم خبرش واقعا صحیحه؟ به نظر شما چند روز دیگه خبرشو تو سایت میزنن؟ کتابای نظام جدیدو بخرم یا صبر کنم اول خبرو بزنن که مطمعن شم؟ هر چقدرم با تلفن سنجش تماس میگیرم که بپرسم اشغال هست

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   این بار رسما اعلام شده و توسط همین مصاحبه گفته شده که مصوبه شورای سنجش و پذیرش هست و تصمیم یک نفر نیست که بخواد لغو بشه،مشخصا در سایت سنجش هم اعلام میشه فقط شاید بخواهند با سایر مصوبات پس از پایان مهلت انتخاب رشته اعلام کنند
   شما برای اینکه باز هم دل نگرانی داشته باشید،میتونید از طریق سیستم پاسخگوی سنجش درخواست بدین و سوالتون ور مطرح کنید
   دوم هم اینکه مطلب زیر را بخوانید،نشریه پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش که خبرش رو در لینک زیر اعلام کرده
   http://peyk.sanjesh.org/news/news.aspx?id=44225

   1. نیما می گوید

    با عرض سلام و خسته نباشید!
    یه سوال خیلی مهم داشتم
    من رشته ی ریاضی و فیزیک نظام قدیمم
    میخواستم بدونم میتونم کنکور تجربی نظام جدید۹۹ رو شرکت کنم ایا؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام نیما جان
     بله مشکلی ندارید،برای اطمینان می توانید از سیستم پاسخگوی سایت سنجش نیز پیگیر باشید

     1. نیما می گوید

      شما مطمئنید من میتونم در کنکور نظام جدید تجربی در سال۹۹ شرکت کنم با اینکه رشتم ریاضی و فیزیک نظام قدیمه؟

      1. پی سی کنکور می گوید

       در همین کنکور 98 کلی داوطلب ریاضی در کنکور تجربی شرکت کرده اند ،بله چندین سال است که داوطلبان با دیپلم نظری می توانند در سایر رشته ها شرکت کنند،همونطور که گفتیم ولی ملاک دفترچه ثبت نام کنکور هر سال می باشد که در بهمن ماه منتشر میشه پس می توانید برای اطمینان از سیستم پاسخگوی سنجش سوالتون رو پیگیری کنید

 112. طوفان می گوید

  سلام من دیپلم ریاضی اوایل دهه هفتاد هستم میتونم کنکور نظام جدید در رشته تجربی ۹۹ شرکت کنم؟ معدل برای من در نظر گرفته نمیشه؟ سهمیه خاصی نظام قدیم یا جدید ندارن؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام دوست عزیز
   داوطلبان نظام قدیم می توانند در کنکور 99 نظام جدید شرکت کنند،طبق مصوبه کنکور 98 افرادی که قبل از سال 84 دیپلم گرفته اند شامل تاثیر معدل نمی شوند و نمره اصلی ان ها تنها کنکور می باشد،سهمیه خاصی وجود ندارد در این زمینه،همچنین برای اطمینان و بررسی بیشتر می توانید از سایت سنجش پیگیر باشید

 113. علی.ح می گوید

  سلام… اینکه داوطلبان نظام قدیم میتونن در کنکور سال 99 در کنکور نظام جدید شرکت کنن، قطعی شده یا در حال بررسیه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   بله قطعی شده

 114. شکوفه می گوید

  سلام چراتوی سایت سنجش درمورد کنکور ۹۹چیزی گفته نشده ک داوطلبان خودشون می تونن نظام جدید یا قدیمشونا انتخاب کنن

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام شکوفه خانم گرامی
   هنوز اطلاعیه ش نیومده مشخص نیست به چه دلیل ولی طبق گفته آقای خدایی رئیس سنجش مصوبه شورای سنجش و پذیرش هست پس یعنی خیالتون راحت باشه،و مورد دیگه اینکه در نشریه پیک سنجش هم گفته شده این مسئله
   شما باید یا صبر کنید و منتظر اطلاعیه باشید که زمان از دستتون رفته و یا همین الان می تونید دست بکار بشید و شروع کنید به درس خوندن

 115. کامیاب می گوید

  سلام خسته نباشید من کارت پایان خدمت دارم و در کنکورهای ۹۶ ۹۷ ۹۸ شرکت کردم و دانشجو پیام نورم میخواستم در کنکور ۹۹ شرکت کنم و این هفته هم میخواستم انصراف بدم از دانشگاه ایا مشکل خاصی برای شرکت در کنکور ۹۹ دارم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام کامیاب عزیز
   شما وقتی کارت پایان خدمت دارید،مشکلی برای شرکت در کنکور ندارید انصراف هم بدید چون غیر روزانه ست مشکلی پیش نمیاد

 116. رامین می گوید

  با سلام و خسته نباشید.من سرباز هستم و تا یک ماه دیگه خدمتم تموم میشه و قصد شرکت در کنکور 99 نظام قدیم را دارم.خواستم بپرسم ایا برای نظام جدید ها سهمیه وجود داره یا همه چیز بین نظام قدیم و نظام جدید برابره و اینکه ایا یه دانش اموز نظام قدیم هم میتونه رتبه برتر شود.باتشکر از سایت خوبتون.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رامین جان
   خیر سهمیه ای برای این دو نظام وجود نداشته ،بعیده که برای سال آینده هم بخواد سهمیه جداگانه ای در نظر گرفته بشه
   بله چرا نتونید موفق بشید،فقط روی مباحث مشترک توجه ویژه ای داشته باشید و حتی گاهی تست نظام جدید را نیز بررسی کنید

   1. Soror می گوید

    سلام من نظام قدیمم میخوام نظام جدید کنکور بدم به نظرتون بهتر نظام خودم کنکور بدم یا نظام جدید؟
    یه سوال دیگه هم داشتم دوستم یه رشته ای انتخاب کرد که مطعنه قبول میشه ولی نمیخوادبره میتونه ترم اول مرخصی بگیره بشینه واسه کنکور بخونه اگه کنکور سال دیگه قبول شد میتونه انصراف بده بره رشته جدید؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     سلام دوست عزیز
     شما اگر کمتر از 20 تا 30 درصد به کتب نظام قدیم تسلط داشتید که نظام جدید رو انتخاب کنید
     در مورد دوستتون هم اینکه ،اگر در کنکور 98 دانشگاه روزانه پذیرفته بشند و به هر دلیل حتی اگر انصراف هم بدن در کنکور 99 نمیتونن دانشگاه های روزانه قبول بشن و محروم هستند و تنها دانشگاه های پولی رو میتونن انتخاب کنند

 117. رسول می گوید

  سلام خسه نباشین دانش اموزان پشت کنکوری نظام جدید سال۹۹ ایا باید تغییرات ایجاد شده را هم تو کتاباشون اصلاح کنن یا همون مطالب سال گذشته بخوانن کفایت میکنه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رسول جان
   بله حتما بهتره تغییرات رو در کتاب هاشون وارد کنند

 118. رسول می گوید

  سلام خسه نباشین دانش اموزان پشت کنکوری نظام جدید سال۹۹ ایا باید تغییرات ایجاد شده را هم تو کتاباشون اصلاح کنن یا همون مطالب سال گذشته بخونن کفایت میکنه؟

 119. مریم می گوید

  سلام کنکور انتخابی شده آیا منی که نظام قدیمم میتونم تو نظام جدید شرکت کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   بله همانطور که رئیس سازمان سنجش گفته انتخابی شده و شما مشکلی برای شرکت در کنکور نظام جدید ندارید

 120. سهیل می گوید

  سلام من دیپلم نظام جدید کارودانش(کامپیوتر) دارم و میخواهم در کنکور سراسری ۹۹انسانی نظام قدیم یا نظام جدید شرکت کنم چه اقداماتی باید انجام دهم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سهیل جان
   کار خاصی لازم نیست،مطالعه تون رو شروع کنید و طبق دفترچه ثبت نام کنکور 99 عمل کنید

 121. کنکور98 می گوید

  بخدا این خبر شنیدم که منه پشت کنکوری نظام جدید باید کتاب 99 ای ها رو بخونم گریم گرفت اخه من کتاب اینارو از کدوم قبرستون پیدا کنم که بخوام بخونمشون لعنت به این زندگی

  1. پی سی کنکور می گوید

   دوست عزیز برای تمامی کتب لازم نیست که،یا اینکه تغییرات رو در کتب کمک درسی و تستی اعمال کنید و یا در صورت توان کتب رو خریداری کنید،می توانید فایل کتب را چاپ کنید

  2. آنا می گوید

   سلام.داوطلب نظام قدیمم رشته کامپیوترم،دوساله پشت کنکورم و من چهارماهه دارم کتابای نظام قدیم تجربی رو میخونم.بنظرتون چیکار کنم همین نظام قدیما رو بخونم میتونم رشته پرستاری رو بیارم یا نه نظام جدید برام راحتره؟

   1. آنا می گوید

    ممنون میشم لطفا جواب بدید،فقط میخوام پرستاری قبول بشم،کدوم دانشگاه و کدوم شهر مهم نیست،فقط اسمم برای پرستار دولتی بیاد.آیا با همین کتابای نظام قدیم جلو برم میتونم موفق بشم؟یا برم کتابای نظام جدیدو تهیه کنم؟کدوم کنکور برای من که پایم تجربی نبوده بهتره؟

    1. پی سی کنکور می گوید

     پاسخ داده شد

   2. پی سی کنکور می گوید

    سلام آنا خانم گرامی
    بله همین نظام قدیم رو ادامه بدید چون با توجه به شرایط تا بخواهید منابع نظام جدید را تهیه کنید یک ماه دیگه گذشته و وقت بیشتری رو از دست می دهید،بله امکانش هست و سعی کنید به دروس مشترک نیز توجه ویژه ای داشته باشید

 122. Hhhhh می گوید

  سلام. کتاب دهم نظام جدید چه سالی روباید بخونیم؟ ۹۹ یا ۹۷ یا ۹۶؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   چاپ 96

 123. محمد می گوید

  سلام
  من دیپلم نظام قدیم تجربی دادم الان میشه کنکور انسانی نظام جدید بدم؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   اگر دیپلم تجربی دارید،می توانید در کنکور انسانی شرکت کنید

 124. محمد می گوید

  سلام
  من دیپلم نظام قدیم تجربی گرفتم
  با توجه به مطلبی که منتشر کردین من تمام منابع انسانی نظام جدید رو تهیه کردم
  ولی امروز که به سازمان سنجش تماس گرفتم گفتن اینکه بشه یه نظام قدیم ،نظام جدید و کنکور بده و یا بالعکس هنوز قطعی مشخص نشده.
  من ازمون هم ثبت نام کردم
  الان من باید چیکار کنم
  من می تونم با اینکه دیپلم تجربی نظام قدیم و گرفتم کنکور انسانی نظام جدید بدم؟
  اگه میشه لطفاً جواب من و سریع تر بدین
  سپاسگذارم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   شما دیپلم تجربی نظام قدیم دارید و می خواهید کنکور انسانی نظام جدید شرکت کنید،خب این مورد رو که همین هفته پیش باز رئیس سازمان سنجش در مصاحبه ای که با خبرگزاری مهر داشتند گفتند که نظام انتخابی کنکور 99 قطعی شده و داوطلبان نظام قدیم می توانند در کنکور نظام جدید شرکت کنند ومورد بعدی از چند سال اخیر داوطلبان دیپلم نظری می توانند در یکی از رشته های ریاضی انسانی تجربی شرکت کنند،پس شما محکم ادامه بدید،عضو کانال تلگرام هم باشید خبر جدیدی داشتیم منتشر می کنیم
   متاسفانه برخی از دوستان پاسخگو اینترنتی در سازمان سنجش نیز گاهی اوقات اطلاعاتشون بروز نیست و به جای راهنمایی داوطلبان،اون ها رو بدتر گمراه می کنند

   1. محمد می گوید

    ممنون از شما بابت پاسخگویی خوبتون

    1. پی سی کنکور می گوید

     سپاس از همراهی شما با پی سی کنکور

 125. محمد افراشته می گوید

  سلام،

  این بحث اخذ دیپلم مجدد چیه؟ آیا اجباریه؟ به چه دردی میخوره؟ من نظام قدیمی ریاضی هستم و میخوام 99 کنکور تجربی بدم آیا می تونم؟ یا باید دیپلم مجدد تجرب بگیرم؟

  با تشکر از سایت و مجموعه خوب شما.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام محمد جان
   شما مشکلی برای شرکت در کنکور تجربی ندارید و نیازی نیست که حتما مدرک دیپلم تجربی داشته باشید و با همون مدرک دیپلم ریاضی می توانید در آن شرکت کنید

 126. ph می گوید

  سلام.
  لطفا به گوش سازمان سنجش برسه چرا سوالات کنکور 98 انقدر اسون بود؟باید سوالات کنکور 99 برای رشته تجربی سخت تر باشه که بتونیم معیاری رو در نظر بگیریم برای سنجش داوطلبیان میانگین درصدای پارسال خیلی بالا رفت ولی هنوز ظرفیتو تغییر ندادن.
  ضمنا سوالا نظام قدیم و جدید نباید تفاوت زیادی داشته باشه و برای نظام قدیم منطقا باید سخت تر باشه.

 127. سارا می گوید

  معلومه که ph چرت گوییت بالاست ..تو واسه خودت چرا تو هر سایتی نظر میدی کسی از تو نظر نخواست و امیدوارم صددهزارم نشی …امسال تعداد ما نظام قدیم ها از شما کمتر میشه کنکوری سطح بالایی برای هر دوممون به طور مساوی هست و ببینم تو چه غلطی میکنی

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*