ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد در سال ۹۷ چگونه است؟

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد در سال ۹۷ چگونه است؟

منصور غلامی در حاشیه بازدید از آزمون کارشناسی ارشد در حوزه امتحانی دانشکده فنی دانشگاه تهران در گفتگو با صدا و سیماافزود:­ ­امسال ۱۴۲ هزار داوطلب کمتر از سال قبل در کنکور ارشد شرکت کرده اند که این دلایل مختلفی دارد که عوامل آن در حال بررسی است.

سهمیه‌های ایثارگران در آزمون کارشناسی ارشد اصلاح می‌شود

وزیرعلوم از اصلاح سهمیه ایثارگران در آزمون کارشناسی‌ ارشد امسال خبر داد و گفت: این پیشنهاد در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است .

دکتر منصورغلامی ­در جمع خبرنگاران از برنامه این وزارتخانه برای اصلاح سهمیه ایثارگران در این آزمون خبر داد و گفت: سهمیه‌هایی از سال قبل مصوب شده بود، بویژه قانونی که سال قبل داشتیم و بنا به نظراتی که از دانشگاه ها دریافت شد نیاز به اصلاح داشت. این قانون در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح شد و چون مصوب مجلس بوده، باید در مجلس به رأی گذاشته شود تا نتیجه آن مشخص شود.

 

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس اصلاحاتی که صورت می‌گیرد مقداری از ضریب‌ها در آزمون کارشناسی ارشد تغییر خواهد کرد و اگر مجلس سریع تر به این موضوع رسیدگی کند، این تغییر سهمیه‌ها در پذیرش دانشجویان امسال اعمال می‌شود.

دکتر غلامی افزود: در ماده ۹۰ قانون ششم توسعه ضریبی گذاشته شده بود که یک سال اجرایی شد و بازخوردهای آن نشان داد این سهمیه نیاز به اصلاح دارد. بنابراین پیشنهاد اصلاح سهمیه ایثارگران به مجلس ارائه شد.
وزیر علوم در ادامه گفت: آزمون کارشناسی ارشد امسال در ۱۴۰ کد رشته برگزار می شود و ظرفیت امسال هنوز مشخص نیست و تا قبل از انتخاب رشته اصلاحات انجام خواهد شد اما به طور کلی ۱۷۰ هزار نفر ظرفیت داریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.

3 × 3 =