تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

چرا رتبه های برتر به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت نشدند؟

چرا رتبه های برتر به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت نشدند؟
معرفی نشدن به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

پی سی کنکور : پس از پایان مهلت انتخاب رشته و اعلام نتایج اولیه، جمعی از داوطلبان کنکور سراسری ۹۹ که دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کرده‌اند و برخی از آنها از رتبه های برتر کنکور هم هستند از عدم دعوت به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان خبر دادند. در همین رابطه این داوطلبان سوالاتی داشتند از جمله اینکه : «چرا به مصاحبه فرهنگیان دعوت نشدم؟» ، «علت قبول نشدن رتبه های برتر در دانشگاه فرهنگیان چیه؟»

برخی از این داوطلبان طی اظهاراتی گفتند: «با وجود کسب رتبه خوب و تراز علمی لازم و از سوی دیگر انتخاب پردیس‌های مختلف دانشگاه فرهنگیان در اولویت‌های نخست فرم انتخاب رشته اما برای مصاحبه دعوت نشده‌اند و خواستار توضیح مسئولان سازمان سنجش درباره دلایل این موضوع هستند.»

داوطلبی از استان فارس که از رتبه‌های برتر است، گفت: رتبه او در سهمیه ۲۴۸ و ترازش ۱۰۲۶۱ است و ۲۰ کدرشته دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کرده، اما به مرحله مصاحبه دعوت نشده است و عملاً رتبه‌های برتر این منطقه به مصاحبه دعوت نشده‌اند!

یاسمن داوطلب دیگری از شهرستان تربت حیدریه که پدر او از فرهنگیان هم است، گفت: رتبه‌ام ۴۸۶ شده و ترازم بالای ۱۰ هزار است، تمام پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان خراسان رضوی را انتخاب کرده‌ایم، اما متأسفانه برای هیچ کدام دعوت به مصاحبه نشده‌ام.

 

در همین راستا پاسخ مسئولان را نسبت به این مسئله بخوانید :

– علت قبول نشدن در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان از زبان دانشگاه فرهنگیان 

معاونت آموزشی دانشگاه فرهنگیان درباره اعتراض برخی رتبه های برتر کنکور به دعوت نشدن در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد :

1. دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک دانشگاه ماموریت گرا، نقش ذاتی خود یعنی ثبت نام، انتخاب واحد و دانش‌آموختگی دانشجویان را پس از اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان توسط سازمان سنجش و ابلاغ آن از سوی وزارت آموزش و پرورش ایفا می کند؛ لذا هیچ نقش مدیریتی در اعلام اسامی در هیچ مرحله ای از کنکور سراسری ندارد.

2. اعلام اسامی چند برابر ظرفیت از سوی سازمان سنجش بر اساس ابلاغیه‌های مرکز نیروی انسانی وزارت آموزش و آموزش و پرورش به آن سازمان صورت می‌گیرد و باز دانشگاه هیچگونه دخل و تصرفی در این امر ندارد.

3. تجربه سال‌های اخیر نشان می‌دهد چون پذیرش برای این دانشگاه بر اساس سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش به صورت اولویت بومی بودن در منطقه آموزش و پرورش محل خدمت صورت می گیرد؛ لذا برای هر کد اعلام شده برای هر رشته رقابت فشرده و محدودی به وجود می آید. برای نمونه اگر برای درس زیست شناسی در منطقه 19 تهران 2 نفر سهمیه زن اعلام شده باشد با یک و نیم برابر ظرفیت فقط 3 نفر و با دو برابر ظرفیت فقط 4 نفر به مصاحبه دعوت می‌شوند این امر رقابت را سنگین و محدود می‌سازد و پذیرش هر فرد در هر کد رشته در رقابت با نمره سایر داوطلبانی است که می‌توانند آن کد رشته را انتخاب کنند./تسنیم

 

– علت قبول نشدن در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان از زبان سخنگوی سازمان سنجش 

 

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور ، درباره علت دعوت نشدن برخی رتبه برتر های کنکور سراسری به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: اگر داوطلبی در انتخاب های قبل از فرهنگیان شانس قبولی داشته است به مصاحبه دعوت نمی شود و یک علت دیگر هم این است که فاقد حداقل نمره علمی لازم برای معرفی در این مرحله بوده‌اند.

او در ادامه بیان کرد: در دانشگاه فرهنگیان سهمیه و بومی بودن داوطلبان و همچنین ترتیب انتخاب های آنها مهم است.

به گفته مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش، همانطور که در اطلاعیه سازمان گفته شده است در اعلام نتایج نهایی، داوطلبان دلیل عدم قبولی خود را در کارنامه “که نیمه دوم آبان در سایت سازمان سنجش بارگذاری خواهد شد” خواهند فهمید.

زرین آمیزی افزود: اگر موردی برای اعتراض و بررسی وجود داشته باشد داوطلبان می‌توانند به آدرس darkhast.sanjesh.org درخواست ارسال کنند تا بررسی شود.

 

علت دعوت نشدن ۲ برابر ظرفیت متقاضیان برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

سخنگوی سازمان سنجش در ادامه درباره حواشی مطرح شده در مورد دعوت نشدن ۲ برابر ظرفیت متقاضیان برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان توضیح داد: اینکه چه تعداد و چند برابر ظرفیت به مصاحبه دعوت شوند به درخواست آموزش و پرورش تعیین می شود و سازمان سنجش آموزش کشور تعیین کننده میزان دعوت به مصاحبه داوطلبان نیست.

همچنین بر اساس آنچه پیش تر سازمان سنجش اعلام کرده است، بنا به دلایلی اعم از نمره علمی و ترتیب اولویت انتخاب رشته متقاضی یا عدم رعایت استان بومی وغیره، هیچگونه اعتراضی در این مرحله از اعلام نتایج از سوی متقاضیان پذیرفته نمی شود.

 

خبرنامه دانشجویان ایران ، خبرگزاری تسنیم و باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=17723

ممکن است شما دوست داشته باشید
15 نظر
 1. نازنین می گوید

  سلام نازنین هستم ودر کنکور ۱۴۰۰هنر با سهمیه منطقه ۳با رتبه ۶۵۰و انتخاب کد رشته ها فقط فرهنگیان بوده با ۱۳تا انتخاب رشته در خراسان رضوی اما دعوت به مصاحبه نشدم چرا؟؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   آنچه که در اطلاعیه اومده :
   عدم معرفي آنها به يكي از دلايل ذيل مي‌باشد: يا شانس قبولي در اولويتهاي بالاتر از كدهاي مربوط به رشته‌هاي تحصيلي داراي شرايط خاص را دارا مي‌باشند؛ و يا اينكه فاقد حداقل نمره علمي لازم براي معرفي در اين مرحله مي‌باشند. بنابراين دليل عدم معرفي آنان در اين مقطع، در كارنامه نتايج نهايي مشخص خواهد شد.

 2. نازنین می گوید

  چرا با رتبه ۶۵۰سهمیه منطقه ۳در کنکور هنر در دانشگاه فرهنگیان دعوت به مصاحبه نشدم ؟؟؟
  من ۱۳انتخاب رشته داشتم همه فرهنگیان استان خراسان رضوی

 3. مسعود می گوید

  سلام من کنکور 1400رتبه 3800منطقه 3را کسب کردم شرایط لازم دانشگاه فرهنگیان را هم دارا هستم احتمال قبولیم چقدر هست

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام
   شانس قبولی دارید ،برای فرهنگیان منطقه به مطنقه متفاوت هستش و اصلا نمیشه گفت که فلان رتبه قبولی حتمی هستش و تازه بخضی هم به مصاحبه ربط داره

 4. رویا می گوید

  سلام .من ورودی امسال فرهنگیان هستم .یکی از دوستان فرهنگی ام پیامی رو برای من فرستاد که نوشته بود ورودی های ۹۹ به بعد فرهنگیان باید ۳۰ سال خدمتشان رو در محل خدمت اولیه بگذرونند ایا این مطلب صحت دارد؟؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رویا خانم گرامی
   همچین مطلبی ندیدیم ولی خب شما تعهد دادید که در اون منطقه مورد پذیرش حداقل 5 تا 8 سال خدمت کنید،حالا بعد از این مدت هم انتقالی دردسرهای خودش رو داره

 5. امیرحسین می گوید

  سلام. می خواستم بدونم شرط سنی فرهنگیان که امسال از ۲۲ به ۲۴ تغییر کرد برای کنکور ۱۴۰۰ هم هست؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر حسین عزیز
   قطعی نیست ولی احتمال زیاد همینه بله

 6. سینا می گوید

  سلام چقدر احتمال کنکور نظام قدیم تمدید بشه؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام سینا جان
   20 درصد

 7. کورش می گوید

  سلام ما کرونا داشتیم وآزمون عملی تربیت بدنی نرفتیم چطور میشه دعوت به مصاحبه بشیم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام کوروش عزیز
   به سایت سنجش پیام دهید چون هنوز اطلاعیه ای منتشر نشده

 8. کورش می گوید

  سلام من کرونا داشتم فرم خود اظهاری رو برا سازمان سنجش ارسال کردم وسازمان سنجش اعلام کرد که نباید درروز آزمون عملی تربیعت بدنی شرکت کنی ومن فقط مجاز به انتخاب رشته تربیعت بدنی فرهنگیان شدم میخواستم بدونم درچه تاریخی دعوت به مصاحبه میشیم ودرچه تاریخی برای آزمون عملی باید بریم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام کوروش جان
   وارد سایت سنجش بشید صفحه اعلام نتایج رشته های خاص،تو اون قسمت مشخص شده براتون

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]