تام لندتام لندمازتام لندمازلوییز

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

غیر حضوری خواندن پایه دوازدهم ممنوع است؟!

غیر حضوری خواندن دوازدهم

پی سی کنکور : برخی از دانش آموزان دوازدهم با پایان سال یازدهم می خواهند به مدرسه نروند و به نوعی غیر حضوری پایه دوازدهم را ثبت نام کنند و درس بخوانند و خود را برای سال کنکور آماده کنند،قبلا نیز در مطلبی با عنوان «آیا دوازدهم را غیر حضوری بخوانیم؟» توضیحاتی را در این رابطه داده یم،اما در این مطلب از تازه ترین توضیحات مسئولین آموزش و پرورش را در رابطه با غیرحضوری درس خواندن در سال دوازدهم باخبر شوید.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد که امکان تحصیل غیرحضوری در پایه دوازدهم به دلایلی چون شرکت در کلاس‌های آمادگی کنکور وجود ندارد و دانش آموز در سن تعلیم اجازه ندارد به شکل غیرحضوری درس بخواند.

پانته‌آ درّی در پاسخ به این پرسش که آیا این امکان وجود دارد دانش آموزان پایه دوازدهمی به علت شرکت در کلاس‌های آمادگی کنکور در کلاس‌های درس حضور نداشته باشند و فقط در امتحانات نهایی شرکت کنند؟ اظهار کرد: خیر، این امکان وجود ندارد و دانش آموز ملزم به حضور در کلاس درس است.

وی افزود: شرکت در امتحانات پایانی به صورت داوطلب آزاد نیز دارای ضوابط و شرط سنی است و دانش آموز در سن تعلیم اجازه ندارد به شکل غیرحضوری درس خوانده و به هر دلیلی فقط در امتحانات شرکت کند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه در گذشته ماده واحده‌ای تصویب شده بود که چنین اجازه‌ای به دانش آموزان داده می‌شد اما در نظام جدید و در مدارس روزانه این امکان وجود ندارد. ضمن آنکه قرار است مدارس از کنکور محوری فاصله گرفته و دانش آموزان در همه ساحت‌های تربیتی رشد یابند./ایسنا

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=12277

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 نظر
 1. امیر می گوید

  آموزش پرورش خیلی کوته نظر و بی فکره

 2. امیر می گوید

  سلام ببخشید یک سوال در مورد دیپلم مجدد داشتم، من دیپلم ریاضی نظام قدیم دارم که تو منطقه دو گرفتم، اگه من دیپلم مجدد تجربی رو( دروس هر سه سال نه فقط نهایی)در یکی از شهر های منطقه سه در مدارس بزرگسالان به صورت حضوری بگیرم آیا در کنکور تجربی سهمیه من منطقه سه حساب میشه یا دو آیا میشه چنین حقه ای زد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام امیر جان
   برای سهمیه مناطق به محل اخذ مدرک اشاره شده و احتمالا مشکلی نداشته باشید البته برای اطمینان حتما قبلش از آموزش و پرورش و سایت سنجش سوال کنید
   همچنین می توانید در مورد سهمیه مناطق بیشتر بخوانید :
   https://p30konkor.com/%D8%B3%D9%87%D9%85%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1/

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]