انتخاب رشته پزشکی دندانپزشکی داروسازی از دانشگاه آزاد گرفته شد

لغو انتخاب رشته های پزشکی دانشگاه آزاد

لغو انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد

پی سی کنکور : رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر نحوه پذیرش ۴ رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در دانشگاه آزاد و متمرکز شدن پذیرش توسط سازمان سنجش در کنکور ۹۹ خبر داد.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با مهر افزود: بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در آذرماه، پذیرش دانشجو در ۴ رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در همه زیرنظام های آموزشی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی به صورت متمرکز از طریق سازمان سنجش صورت می‌گیرد.

 

نحوه اتخاب رشته رشته های پزشکی دانشگاه آزاد از این به بعد چگونه است؟

وی افزود: به این ترتیب دانشگاه آزاد باید ظرفیت‌های تعیین و تأیید شده از سوی وزارت بهداشت در سه رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و یک رشته دامپزشکی تأیید شده از سوی وزارت علوم را به سازمان سنجش ارائه دهد و انتخاب رشته تنها یکبار از سوی داوطلبان و به صورت متمرکز انجام می‌گیرد.

رئیس سازمان سنجش گفت: بر اساس مصوبه جدید، داوطلبان مجاز کنکور ۹۹ در زمان انتخاب رشته باید به این ترتیب عمل کنند که در صورت علاقه مندی به تحصیل در ۴ رشته محل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد این رشته‌ها را در فرم انتخاب رشته سازمان سنجش درج کنند. به عبارت دیگر این ۴ رشته دانشگاه آزاد در کنار سایر رشته محل‌های انتخابی داوطلب در یک فرم انتخاب رشته درج می‌شود و پذیرش نهایی بر اساس این فرم انتخاب رشته صورت می‌گیرد.

 

فرم انتخاب رشته های پزشکی دانشگاه آزاد در کنکور 99

وی افزود: پیش از این داوطلبان مجاز کنکور سراسری برای انتخاب این ۴ رشته محل دانشگاه آزاد می‌توانستند انتخاب‌های خود را در فرم جداگانه مخصوص به دانشگاه آزاد درج کنند. اما با این تغییر، انتخاب رشته این رشته محل‌ها به صورت متمرکز خواهد بود.

رئیس سازمان سنجش تاکید کرد: این مصوبه شورای سنجش و پذیرش از کنکور ۹۹ اجرایی می‌شود.

 

سوالات متداول

آیا پذیرش پزشکی در دانشگاه آزاد کنکور 99 حذف شده است؟

خیر همچون گذشته در دانشگاه آزاد پذیرش رشته های پزشکی وجود دارد،تنها نیاز است که در فرم انتخاب رشته کنکور این کد رشته های دانشگاه آزاد را نیز انتخاب کنید.

 

آیا می توانم در رشته های پزشکی دندانپزشکی داروسازی دانشگاه آزاد 99 تحصیل کنم؟

بله شما می توانید هم در انتخاب رشته رشته های پزشکی دانشگاه سراسری و آزاد به صورت همزمان شرکت کنید

 

شرایط جدید انتخاب رشته های پزشکی دندانپزشکی داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد 99 چگونه است؟

با توجه به مصوبات مورد نظر سازمان سنجش،شما همچون گذشته می توانید برای پذیرش ظرفیت های رشته های پزشکی اقدام کنید،با این تفاوت که از این به بعد این پذیرش ها چه برای سراسری چه برای آزاد توسط فرم انتخاب رشته سازمان سنجش انجام میگیرد.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*