سایه مافیای کنکور بر تاثیر معدل کنکور 98

سایه مافیای کنکور بر تاثیر معدل کنکور 98

سایه مافیای کنکور بر تاثیر معدل کنکور 98

پی سی کنکور : نحوه تاثیر معدل کنکور 98 توسط سازمان سنجش منتشر شد.این جلسه برای دومین بار بود که تشکیل می شد زیرا در جلسه ای اول شورای سنجش و پذیرش  که در اوایل مرداد ماه تشکیل شد تاثیر 30 درصد قطعی سوابق تحصیلی در کنکور 98 را تصویب کردند.سپس اما موجی از اعتراض های والدین و دانش آموزان سراسر کشور گریبان مسئولان آموزش و پرورش و سازمان سنجش را گرفت که چرا علی رغم خواست عمومی دانش آموزان بر تاثیر مثبت معدل در کنکور 98 چیزی که خود وزیر آموزش و پرورش در اسفندماه گذشته خبر از مثبت بودن تاثیر معدل در کنکور 98 را می داد.

پس از این مصوبه ی مرداد ماه امسال کمپین اعتراض به تاثیر قطعی معدل در کنکور 98 تشکیل شد و سرانجام پس از سر و صدای بسیار شبکه های اجتماعی مجلس به میان آمد و کمیسیون آموزش از سازمان سنجش خواست تا بار دیگر جلسه سنجش و پذیرش را تشکیل دهد و تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 را به مثبت تغییر دهد.

در مصوبه ی جدید سازمان سنجش هیچ اشاره ای به توصیه ی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و بیانیه ی ۱۷۵ نماینده و تاکیدشان بر لغو تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور 98 نشده است‼️

ایرادات فاحش تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور 98 به در این مصوبه نیز پابرجاست، از جمله:

🔺دیپلمه های سال ۸۴ به قبل از تاثیر مخرب سوابق تحصیلی در تراز کنکورشان( که در رتبه های زیر ۵۰۰۰ معمولا بالاتر از تراز معدل ۲۰ است‼️) در امان هستند و به راحتی می توانند در رقابتی ناعادلانه( و ناخواسته) از دیگر داوطلبان گوی سبقت را بربایند. تعداد این داوطلبان بیش از ۵۰ هزار نفر است و این یک فاجعه به شمار می آید.

🔺داوطلبان رشته ی فنی و حرفه ای هم از تاثیر ناروای سوابق تحصیلی در امان هستند.

🔺برای داوطلبان تغییر رشته ای ( مثلا دیپلمه ریاضی که در رشته تجربی کنکور می دهد) سابقه تحصیلی زیست شناسی ندارند‼️ پس همیشه از داوطلبان تجربی در مهمترین درس رشته تجربی ناعادلانه( و ناخواسته) جلوترند‼️ در سایر درسهای نامشترک نیز همین ظلم برقرار است.

🔺چه جالب! به ترمیم معدل اشاره شده اما به هزینه ی گزاف آن اشاره ای نشده است. گردش مالی حاصل از این بازار جدید به گفته ی یکی از نمایندگان مجلس حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان خواهد بود‼️ که به جیب آن چند تاجر و موسسه ی آموزشی و صندوق آموزش و پرورش روانه می شود.

🔺از همین امسال تاثیر ۳۰درصد قطعی سوابق تحصیلی را برای کنکور ۹۹ اعلام کردند تا با خیال راحت مواهب حاصل از این قانون را چشم انتظار باشند.

بیشتر بخوانید  چند درصد از سهمیه کنکور به دانش آموزان زلزله زده اختصاص یافت؟

🔺و از همه مهمتر: این مصوبه ذره ای از فشار و التهاب کنکور کم نمی کند، فقط عامل هزینه کرد و استرس جدیدی را در کنار کنکور به دانش آموزان و خانواده ها تحمیل می نماید.

تهیه شده توسط سایت پی سی کنکور و قسمتی از آن برگرفته از هامون سبطی

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +