سایه مافیای کنکور بر تاثیر معدل کنکور 98

سایه مافیای کنکور بر تاثیر معدل کنکور 98

سایه مافیای کنکور بر تاثیر معدل کنکور 98

پی سی کنکور : نحوه تاثیر معدل کنکور 98 توسط سازمان سنجش منتشر شد.این جلسه برای دومین بار بود که تشکیل می شد زیرا در جلسه ای اول شورای سنجش و پذیرش  که در اوایل مرداد ماه تشکیل شد تاثیر 30 درصد قطعی سوابق تحصیلی در کنکور 98 را تصویب کردند.سپس اما موجی از اعتراض های والدین و دانش آموزان سراسر کشور گریبان مسئولان آموزش و پرورش و سازمان سنجش را گرفت که چرا علی رغم خواست عمومی دانش آموزان بر تاثیر مثبت معدل در کنکور 98 چیزی که خود وزیر آموزش و پرورش در اسفندماه گذشته خبر از مثبت بودن تاثیر معدل در کنکور 98 را می داد.

پس از این مصوبه ی مرداد ماه امسال کمپین اعتراض به تاثیر قطعی معدل در کنکور 98 تشکیل شد و سرانجام پس از سر و صدای بسیار شبکه های اجتماعی مجلس به میان آمد و کمیسیون آموزش از سازمان سنجش خواست تا بار دیگر جلسه سنجش و پذیرش را تشکیل دهد و تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 را به مثبت تغییر دهد.

در مصوبه ی جدید سازمان سنجش هیچ اشاره ای به توصیه ی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و بیانیه ی ۱۷۵ نماینده و تاکیدشان بر لغو تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور 98 نشده است‼️

ایرادات فاحش تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور 98 به در این مصوبه نیز پابرجاست، از جمله:

🔺دیپلمه های سال ۸۴ به قبل از تاثیر مخرب سوابق تحصیلی در تراز کنکورشان( که در رتبه های زیر ۵۰۰۰ معمولا بالاتر از تراز معدل ۲۰ است‼️) در امان هستند و به راحتی می توانند در رقابتی ناعادلانه( و ناخواسته) از دیگر داوطلبان گوی سبقت را بربایند. تعداد این داوطلبان بیش از ۵۰ هزار نفر است و این یک فاجعه به شمار می آید.

🔺داوطلبان رشته ی فنی و حرفه ای هم از تاثیر ناروای سوابق تحصیلی در امان هستند.

🔺برای داوطلبان تغییر رشته ای ( مثلا دیپلمه ریاضی که در رشته تجربی کنکور می دهد) سابقه تحصیلی زیست شناسی ندارند‼️ پس همیشه از داوطلبان تجربی در مهمترین درس رشته تجربی ناعادلانه( و ناخواسته) جلوترند‼️ در سایر درسهای نامشترک نیز همین ظلم برقرار است.

🔺چه جالب! به ترمیم معدل اشاره شده اما به هزینه ی گزاف آن اشاره ای نشده است. گردش مالی حاصل از این بازار جدید به گفته ی یکی از نمایندگان مجلس حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان خواهد بود‼️ که به جیب آن چند تاجر و موسسه ی آموزشی و صندوق آموزش و پرورش روانه می شود.

🔺از همین امسال تاثیر ۳۰درصد قطعی سوابق تحصیلی را برای کنکور ۹۹ اعلام کردند تا با خیال راحت مواهب حاصل از این قانون را چشم انتظار باشند.

🔺و از همه مهمتر: این مصوبه ذره ای از فشار و التهاب کنکور کم نمی کند، فقط عامل هزینه کرد و استرس جدیدی را در کنار کنکور به دانش آموزان و خانواده ها تحمیل می نماید.

تهیه شده توسط سایت پی سی کنکور و قسمتی از آن برگرفته از هامون سبطی

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*