مخالفت نمایندگان مجلس با تاثیر قطعی معدل در کنکور 98 + طرح دو فوریتی

مخالفت نمایندگان مجلس با تاثیر قطعی معدل در کنکور 98 + طرح دو فوریتی

پی سی کنکور: با تداوم اعتراضات دانش آموزان و خانواده ها نسبت به مصوبه تاثیر قطعی معدل در کنکور 98 ، بار دیگر پای مجلس میان آمده است.امروز چند نماینده مجلس نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و حمایت خود را از دانش آموزان و تغییر مصوبه از تاثیر قطعی معدل به تاثیر مثبت در کنکور 98 خواستار شدند.

 

زهرا ساعی نماینده تبریز در مجلس در اینستاگرام خود در واکنش به تاثیر قطعی معدل گفت:

«در طول چند روز گذشته با تماس  های مکرر پیامک ها و کامنت های جوانان متوجه شدم یکی از دلنگرانی های عمیق جوانان پشت کنکوری تبریز اسکو و آذر شهر مسئله تاثیر معدل در کنکور است.

استدلال این عزیزان این است که تصمیم اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو در مورد تصویب تاثیر «قطعی» معدل در کنکور سراسری، با توجه به مهیا نبودن زیر ساخت های کافی برای برگزاری امتحانات نهایی، سلیقه ای بودن تصحیح اوراق، نا برابر بودن کیفیت آموزشی در مناطق مختلف و بسیاری از مشکلات دیگر برای دانش آموزان زمینه رقابت برابر در کنکور را تحت شعاع قرار خواهد داد.

به عنوان نماینده این عزیزان متعهدم که تمام تلاش خود را صرف زمینه سازی موفقیت جوانان حوزه انتخابیه ام نمایم و نتیجه این پیگیری ها را هم در چند روز آینده به اطلاع شما جوانان عزیز خواهم رساند.»

 

سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین نیز اینگونه به تاثیر قطعی معدل واکنش نشان داد :

علیرضا سلیمی،عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس گفت :

« تاثیر قطعی معدل در کنکور باعث آسیب به دانش‌آموزان مناطق محروم می‌شود، اظهار کرد: تاثیر قطعی معدل در کنکور باید به تدریج و با آمادگی قبلی صورت گیرد تصمیمات دفعتی ثمره‌ای جز سرگردانی و اضطراب برای دانش‌آموزان ندارد،تاثیر قطعی معدل در کنکور بازی با سرنوشت دانش آموزان است.»


بروز رسانی شده در 1 مهر 97

 طرح دو فوریتی مجلس برای تاثیر مثبت معدل در کنکور 

 

قاسم احمدی لاشکی عضو کمیسیون آموزش مجلس نوشت :

«طرح دو فوریتی اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو با امضای ۶۶ نفر از نمایندگان مجلس کلید خورد. بزودی این طرح نهایی و جهت بررسی به هیات رئیسه مجلس تقدیم خواهد شد»

لازم به ذکر است که با تصویب این طرح،اختیار تعیین تاثیر معدل در کنکور های آتی توسط خود مجلس تعیین می شود و اختیار تعیین تاثیر معدل در کنکور از شورای سنجش و پذیرش گرفته می شود.

بروز رسانی شده در 2 مهر 97

قاسم احمدی لاشکی در جزئیات طرح دو فوریتی اصلاح مصوبه حذف کنکور گفت :

« جزئیات طرح این است که تا زمانی که در سه پایه ۱۰، ۱۱ و ۱۲ در مقطع متوسطه دوم امتحانات نهایی برگزار نشود، سوابق تحصیلی برای دانش آموزان به صورت مثبت درنظر گرفته شود. از تاریخی که امتحانات نهایی و استاندارد برای این سه پایه برگزار شود، می توان تاثیر سوابق تحصیلی را به صورت قطعی درنظر گرفت. »


بروز رسانی شده در 8 مهر 97

طرح «اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور» (معروف به قانون حذف کنکور) نیز اعلام وصول شد.

بچه های عزیز کنکوری با توجه به صلاح دید نمایندگان طراح این طرح و برای تسریع در به نتیجه رسیدن طرح «اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو » ،آن را از حالت دو فوریتی خارج کردند و سعی دارند تا در قالب طرحی عادی به کمیسیون آموزش ارجاع داده شود و پس از بحث و بررسی متن طرح در کمیسیون و تائید آن ، در زمان کمتری به صحن مجلس به رای گذشته شود،شما داوطلبان عزیز کنکوری نیز حتما با نماینده های شهرها و استان خودتون در تماس باشید تا به طرح تاثیر مثبت معدل در کنکور همراه باشند…

به محض دریافت اخبار و اطلاعات جدید تاثیر معدل در کنکور این پست بروز می شود . . .

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 نظر
 1. سعید می گوید

  سهمیه ها تو کنکور کم بود حالا تاثیر قطعی معدل هم بهش اضافه شد

 2. ALI می گوید

  سلام
  بالاخره این طرح کی قراره تو مجلس مطرح بشه حالا هم که از دوفوریت خارج شده , مشخص نیست کی به رای بزارن؟ تکلیف چیه برا ترمیم معدل اماده بشیم؟ یا هنوز میشه امید داشت ؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام علی جان
   الان طرح تو کمیسیون آموزش هست و اگه دانش آموزان پیگیر باشند و با نماینده ها در ارتباط باشند احتمال داره در جلسه ی هفته ی آینده کمیسیون آموزش مجلس تائید بشه و به رای گیری در مجلس ختم بشه
   در حال حاضر هیچ چیز معلوم نیست متاسفانه
   موفق باشی

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

* مهم : لطفا هر گونه بحث و سوال غیر مرتبط با مطلب فوق را تنها در انجمن پرسش و پاسخ پی سی کنکور مطرح کنید.

*ورود به صفحه ارسال سوال*