تام لندتام لندمازتام لندماز

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

روش جدید نحوه برگزاری کنکور چگونه است؟ | حذف و ساماندهی کنکور

آخرین اخبار حذف و تغییرات برگزاری کنکور

حذف کنکور

پی سی کنکور : تاریخچه برگزاری کنکور به دهه 40 برمی گردد ،اما از دهه 80 به بعد تا به امروز حذف کنکور کلید واژه ای است که از دهه ی 80 تا به امروز در میان بوده است،اما آیا طرح جدید برگزاری کنکور چگونه است؟ ، داوطلبان چقدر با حذف کنکور موافق هستند؟ ، نظرات مسئولان در رابطه با حذف و تغییر کنکور چیست؟ ، سرانجام حذف کنکور میشه یا نمیشه؟ ، پس با ما همراه باشید تا از آخرین اخبار و اظهار نظرها در این رابطه مطلع شوید.

لطفا آخرین بروز رسانی ها را به ترتیب زمان انتشار در تایم لاین زیر مشاهده کنید : 

بروز شده در 12 اردیبهشت 97

شرایط برای حذف کنکور مهیا نیست

صحبت های وزیر علوم در رابطه با حذف کنکور

بروز شده در 13 اردیبهشت 97

چرا اجازه نمی دهند که کنکور حذف شود؟

عضو کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس گفت: حذف کنکور بدون شک باعث حذف بسیاری از موسسات آموزشی مرتبط با کنکور می‌شود که بسیاری‌ها در آن‌ها سهامدار هستند بنابراین لابی وجود دارد که اجازه این کار را نمی‌دهند.

سید محمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر با اشاره به موضوع حذف کنکور گفت: بحث حذف کنکور باید تاکنون اجرایی می‌شد و مهلت قانونی برای وزارت آموزش و پرورش در این رابطه وجود ندارد.

این نماینده مجلس افزود: وزارت آموزش و پرورش باید به تکلیف قانونی خود در جهت حذف کنکور عمل می‌کرد، اما ما مشاهده می‌کنیم که عظم جدی در این رابطه وجود ندارد.

بروز شده در 3 شهریور 97

معاون وزیر علوم : حذف کنکور در 2 فاز 

حذف کنکور در 2 مرحله

مجتبی شریعتی نیاسر با اشاره به ضروری نبودن ثبت‌نام تمام داوطلبان ورود به دانشگاه در آزمون کنکور، گفت: حدود 85 درصد داوطلبان صرفا برای محک و آزمایش توانایی خود برای ورود به رشته‌های پرمتقاضی مانند پزشکی، دندانپزشکی و مهندسی‌های دانشگاه‌های سطح یک کشور در آزمون کنکور شرکت می‌کنند؛ در حالی که اگر این ذهنیت وجود نداشته باشد، شرکت تمامی داوطلبان ورود به دانشگاه در کنکور ضرورتی ندارد.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: از آنجا که  حضور یا عدم حضور داوطلبان در کنکور موضوعیت ندارد، حتی با وجود اینکه فرد در کنکور غایب بوده یا نمره منفی گرفته -در صورتی که به دنبال رشته‌های پرمتقاضی نباشد- می‌تواند انتخاب رشته کند.

وی افزود: براساس تحلیلی که از فضای کنکور وجود دارد حدود 85 درصد افراد پشت کنکور نیازی به شرکت در کنکور ندارند؛ وزارت علوم برای این افراد طرحی دارد که امیدواریم از سال آینده اجرایی شود تا با اجرای آن فاز اول حذف کنکور طی شود. (اطلاعات بیشتر ثبت نام بدون کنکور)

فاز دوم حذف کنکور حداقل 3 سال زمان می‌خواهد که در گرو هماهنگی‌هایی است که باید با آموزش و پرورش انجام شود.

شریعتی خاطرنشان کرد: فاز اول این طرح مربوط به متقاضیان حضور در دانشگاه بدون شرکت در کنکور است چراکه این داوطلبان تمایلی به پذیرش در رشته‌های پرمتقاضی ندارند؛ این افراد پس از قبولی در دانشگاه و ثبت‌نام عملا نیازی به شرکت در کنکور ندارند.

وی یادآور شد: در صورت اجرایی شدن این طرح داوطلبان خود از شرکت در کنکور صرف نظر می‌کنند از سوی دیگر ممکن است در صورتی که در جلسه کنکور حاضر شوند شانس خود را برای پذیرش در دانشگاه از دست دهند؛ با تحقق این مهم فضای روانی کنکور تقریبا تا 70 درصد بهتر می‌شود.

بروز شده در 15 اردیبهشت 98

حذف کنکور در مجلس ،چگونه؟

حذف کنکور در مجلس ،چگونه؟

قاسم احمدی لاشکی یکی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس گفت : زمان زیادی است که وضعیت کنکور در کشور شرایط سخت و بدی شده است و نه می‌شود این دندان لق را کشید چون جایگزین مناسب تا امروز برای آن پیدا نکردیم و نمی‌توان آن را نگهداشت. با توجه به این میزان استرسی که بر داوطلب، خانواده و کشور ایجاد می‌کند و در شرایط سخت اقتصادی فعلی مؤسسات آموزشی کاسبی می‌کنند و آموزش را به حاشیه رانده اند.

وی افزود: ما در سه روز گذشته نشستی را به همراه دکتر عارف رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و بنده در دفتر دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی را در زمینه تعیین تکلیف کنکور داشتیم. البته بنا این نیست که به داوطلبان استرسی وارد شود بلکه مقرر شد که برای این موضوع از منظر کلان و سیاستگذاری نگریسته شود و در نهایت کنکور حذف شود.

 

حذف کنکور در 7 گام 

نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بنا داریم رویه کنکور را از سال ۱۳۹۹ چه در آموزش پزشکی و چه در آموزش عالی تغییر دهیم. به مرکز پژوهش‌های مجلس مأموریت داده ایم که ظرف مدت یک ماه طرح پیشنهادی جایگزینی کنکور را با ۷ محوری که برای آن مشخص کرده ایم، تهیه کند.

وی افزود: پس از تهیه طرح، به مدت یک ماه طرح در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود و پس از بررسی نهایی به صحن علنی مجلس می‌رود.

 

افزایش نقش دانشگاه ها در سنجش و پذیرش دانشجو

وی درباره ۷ محور طرح پیشنهادی جایگزین کنکور گفت: در محور اول بنا داریم آموزش را از سنجش و پذیرش جدا کنیم. در حال حاضر سنجش دانشجو به دانشگاه می‌دهد و دانشگاه نقشی ندارد، در حالی که در کشورهای توسعه یافته دانشگاه نقش خود را در پذیرش دانشجو ایفا می‌کند.

 

برگزاری چند کنکور به جای یک کنکور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: محور دوم تعدد نوبت برگزاری آزمون است. برگزاری کنکور را از یکبار در سال خارج می‌کنیم و بنا این است که حداقل ۴ بار در سال برگزار شود. در حال حاضر در آزمون‌های زبان با برگزاری متعدد در طول سال فشار از روی داوطلب برداشته می‌شود.

 

توجه بیشتر به داوطلبان کارشناسی ارشد و دکترا

وی افزود: در محور سوم، اولویت زمانی را به دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری داده ایم. این آزمون‌ها حساسیت بیشتری دارند و نقش دانشگاه‌ها در آنها باید برجسته‌تر شود.

 

افزایش نقش تاثیر معدل و امتحانات نهایی در پذیرش

احمدی لاشکی درباره محورهای دیگر طرح پیشنهادی جایگزین کنکور گفت: سوابق تحصیلی، معدل کتبی و امتحانات نهایی دانش آموزان باید قابل استفاده و استناد باشد. همچنین در محور دیگر این موضوع مدنظر است که این طرح از سال ۱۳۹۹ قابلیت اجرایی پیدا کند و در نهایت در  کنکور سال ۱۴۰۰ اجرایی شود.

 

سهمیه‌های موجود در کنکور ساماندهی می‌شوند

وی یادآور شد: از دیگر محورهایی که برعهده مرکز پژوهش‌های مجلس گذاشته شده است ساماندهی سهمیه‌ها است که باید به طور کلی درباره آن تصمیم گیری شود. اکنون سهمیه‌ها بی حساب و کتاب است و هر اتفاقی که می‌افتد اینکه برای آن سهمیه قائل شویم باید ساماندهی شود.

اطلاعات بیشتر از این لایحه را  ، در اصلاح سهمیه های کنکور بخوانید.

بروز شده در 15 مهر 98

کنکور در چه سالی حذف می شود؟

حذف کنکور سازمان سنجش

خدایی در پاسخ به این سوال که حذف کنکور سرانجام کی محقق می‌شود، گفت: این کار نیاز به زمان دارد.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر زمان برای این کار لازم است و کی باید اجرایی شود، گفت: قانون باید زمان اجرا را مشخص کند و قانونی که تصویب شده بازه زمانی برای حذف کنکور مشخص نکرده است؛ تنها گفته شده که ۱۵ درصد با آزمون و ۸۵ درصد بدون آزمون جذب دانشجو کنیم.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت:‌ حذف کنکور نیازمند هماهنگی نهادهای قانون‌گذار است که اتفاقا دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی آقای عاملی اخیرا بسیار فعال شدند و امیدواریم بتوانیم از سال ۱۴۰۰ قدم‌های اولیه را برای حذف کنکور برداریم.

بروز شده در 21 مهر 98

به جای حذف کنکور ، آن را اصلاح کنید

جلسه مشورت حذف کنکور

هفته گذشته بررسی چالش های کنکور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی طی 4 روز برگزار شد.

برآیند گفته های هر چهار روز این بود که کنکور معضلی است که ناشی از معضلات ساختاری تری در کشور است و با حذف کنکور ممکن است وضعیت بدتر شود، بهترین کار این است که فرآیند کنکور اصلاح شود و میزان تنش آن کاسته شود یکی از ساده ترین کارها که به نظر می رسد در مجلس شورای اسلامی پیگیری شود این است که به جای یک بار برگزاری کنکور در سال چند نوبت کنکور برگزار شود و هر دانش آموز بهترین نتیجه ای که در یک سال گرفت بر اساس آن انتخاب رشته کند این باعث می شود دانش آموزی که روز کنکور حالش خوب نیست فکر نکند یک سال از عمر خود را از دست می دهد و بداند سه ماه دیگر فرصت این را دارد که دوباره در این رقابت شرکت کند.

دومین پیشنهاد این بود که تعداد زیرگروه ها افزایش یابد و ما به جای اینکه در 5 زیرگروه افراد را با هم می سنجیم هر زیر گروه به زیرگروه های دیگری تقسیم شود تا مجبور نباشیم به طور مثال برای دانش آموزی که رشته پیراپزشکی می خواهد شرکت کند همه دروس وقت که داوطلب رشته پزشکی و دندانپزشکی را باید بخوانند را کنکور دهند. در واقع با این کار می توانیم از استرس آن بکاهیم.

بروز شده در 24 مهر 98

مدل جایگزین حذف کنکور تا 6 ماه آینده ؟!

حذف کنکور در شورای انقلاب فرهنگی

سیدسعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این باره این که باید ظرف ۶ ماهه آینده به مدل جایگزین کنکور برسیم، گفته است: در این زمینه علاوه بر استفاده از مطالعات گذشته نظرات تمامی ذی‌نفعان را دریافت خواهیم کرد. او که در حال حاضر سلسله نشست‌هایی با عنوان «کنکور چالش‌ها و راهبردها» را برای تعیین تکلیف کنکور برگزار و مدیریت می‌کند به نکته‌ای مهم اشاره کرده و افزوده است: امپراتوری کسب‌وکار کنکور مانع حذف کنکور است.

او با اشاره به موانع و مشکلات پیش روی اجرای حذف کنکور با ابراز تاسف از این که تاکنون امپراتوری کسب‌وکار کنکور مانع برداشته شدن کنکور شده، تاکید کرده است: در حال حاضر مشغول رایزنی و زمینه‌سازی برای برداشتن کنکور و رفتن به سمت روش‌های منطقی‌تر برای سطح‌بندی متناسب متقاضیان رشته‌های مختلف هستیم. عاملی در دومین نشست تخصصی کنکور، چالش‌ها و راهبردها و نحوه ارزیابی راه‌های ورود به دانشگاه‌ها را یکی از مسائل اصلی جامعه عنوان کرده و توضیح داده است: تاکنون چندین‌ بار مجلس شورای اسلامی، وزارت علوم و نهادهای تصمیم‌گیر تلاش کردند تا موضوع کنکور را حل کنند یا این که برای این موضوع جایگزینی را قرار بدهند حتی برای این موضوع مهلت زمانی تعیین شد اما این اتفاق تاکنون نیفتاده است. در واقع وقتی تلاشی صورت می‌گیرد اما اقدام واقعی صورت نمی‌گیرد، این سوال ایجاد می‌شود که چه اتفاقی افتاده است و ممکن است گمانه‌زنی‌هایی را ایجاد کند که این گمانه‌زنی‌ها بنیان نداشته باشد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفته است: سیستم فعلی پذیرش در دانشگاه‌ها از طریق کنکور مطمئنا مزایایی دارد که یکی از این مزایا اعتمادی است که به سنجش وجود دارد. در واقع امنیت سنجش امر بسیار مهمی است؛ چراکه تلاش‌های زیادی در بحث طراحی سوالات کنکور، حفاظت از سوال، ایجاد امنیت محیط آزمون، هوشمند‌سازی پاسخ‌های کنکور و… انجام شده است که این موضوعات سلامت و امنیت کنکور را به عنوان یک سرمایه بزرگ به وجود آورده است، بنابراین هر مدلی که به عنوان جایگزین کنکور پیشنهاد شود باید این امنیت را هم داشته باشد و ما نباید مزایای کنکور را از دست بدهیم.

عاملی درخصوص معایب کنکور نیز توضیح داده است: یکی از معایب برگزاری کنکور اضطرابی است که بین دانش‌آموزان ایجاد می‌کند و اگرچه براساس اعلام سنجش ۱۵درصد ورودی به دانشگاه‌ها از طریق برگزاری کنکور صورت می‌گیرد اما حتی همین آمار ۱۵، ۲۰ یا حتی ۳۰درصدی هم می‌تواند در فضای مجازی اضطراب صد درصدی را ایجاد کند.

بروز شده در 23 دی 98

حذف کنکور ممکن نیست!

کنکور چرا باید حذف شود؟

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان جوان گفت: کنکور آسیب‌های فرهنگی و جدی به نظام آموزشی می‌زند و حذف کنکور که امکان‌پذیر نیست اما امیدوارم آسیب‌های آن را کاهش دهند.

بروز شده در 13 بهمن 98

طرح جایگزین کنکور در مرحله تحقیق و تدوین است

حذف کنکور در مجلس

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه پذیرش دانشجو به روش فعلی و از طریق کنکور از نظر مجلس و این کمیسیون آفت است، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی و مرکز پژوهش‌های مجلس در حال تحقیق طرحی برای جایگزینی کنکور هستند.

بروز شده در 15 بهمن 98

طرح ساماندهی کنکور ارائه شده مجلس مسکوت ماند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به بحث کنکور خبر داد و گفت: به همین دلیل طرحی که در مجلس تدوین شده بود فعلا مسکوت مانده است.

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به ارائه لایحه ساماندهی کنکور به شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی وزارت علوم، گفت: طبق روال گذشته زمانی که موضوعی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داده می‌شود در آن زمینه مجلس وردی ندارد.

وی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی به بحث ساماندهی کنکور ورود کرده است، ادامه داد: جزئیاتی از لایحه‌ای که دولت به این شورا ارائه کرده، در اختیار مجلس قرار داده نشده است.

نماینده گرمی در مجلس با تأکید بر اینکه برخی از قوانین موجود در دانشگاه‌ها و مراکز علمی براساس مصوبه و دستورالعمل‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی است، افزود: با توجه به اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع ساماندهی کنکور ورود پیدا کرده طرحی که در مجلس برای این موضوع تدوین شده بود مسکوت مانده تا مشخص شود شورا چه تصمیمی درباره لایحه دولت اتخاذ می‌کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: پس از بررسی لایحه دولت در شورای عالی انقلاب فرهنگی و ارائه گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس اگر مشاهده کنیم که بازهم در زمینه کنکور خلاء قانونی وجود دارد در این صورت برای رفع این خلاء‌‌ها مجلس ورود می‌کند.

بروز شده در 15 بهمن 98

ساماندهی کنکور در 18 بند توسط شورای انقلاب فرهنگی

معاون خط مشی گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: پیش‌نویس ۱۸ بندی سیاست‌های نظام سنجش و پذیرش دانشجو تهیه شده است که برای اجرایی شدن باید به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد.

در راهبرد کلان ششم اقدام ملی نقشه جامع علمی کشور، بر اصلاح نظام سنجش و پذیرش دانشجو تاکید شده است و شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال های ۹۱ و ۹۲ اقداماتی برای ساماندهی کنکور انجام داد و سیاست هایی هم تدوین کرد.

تقاضاهای زیادی برای دانشگاه های دولتی وجود دارد که این شرایط برای ورود به رشته های پزشکی بیشتر است و امسال بیش از ۶۰۰ هزار متقاضی کنکور پزشکی داشتیم اما شانس تصاحب صندلی های پزشکی در بعضی رشته های پُرمتقاضی یک به ۶۰ است و این به آن معنا است که قانون سنجش و پذیرش این مشکل را حل نکرده است.

بنابراین شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم گرفت بار دیگر به مسئله کنکور ورود کند؛ در همین زمینه رئیس مجلس شورای اسلامی نیز برای همکاری در این زمینه ابراز علاقه کرد.

به همین منظور، شورای عالی انقلاب فرهنگی در مهرماه امسال نشست هایی با ذی نفعان کنکور از جمله دانشگاه ها، مدارس، کانون های فکر، پژوهشکده ها و موسسات آمادگی کنکور برگزار کرد و نظرات و انتقادات آنها را در مورد نظام فعلی سنجش و پذیرش دانشجو جویا شد.

بعد از برگزاری این جلسات، مقرر شد شورای عالی انقلاب فرهنگی در یک بازه زمانی ۶ ماهه، سیاست های مربوط به نظام سنجش و پذیرش را بررسی کرده و به تصویب برساند.

وی در این باره اظهار داشت: پیش نویس ۱۸ بندی سیاست های سنجش و پذیرش توسط معاونت خط مشی گذاری شورای عالی انقلاب فرهنگی نهایی شده است و در مرحله تصویب قرار دارد. این بندها به موضوعاتی از قبیل آمادگی برای سنجش و پذیرش تا هدایت تحصیلی و سهمیه ها اشاره می کند که قرار است در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسد.

معاون خط مشی گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در این سیاست های ۱۸ گانه، پذیرش دانشجو بهینه تر می شود، گفت: این سیاست ها ضمن کمک به انتخاب رشته بهتر، آسیب های شناسایی شده در سنجش و پذیرش را بررسی و وظایفی برای وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش همچنین سازمان سنجش آموزش کشور تعیین کرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه اجرای این سیاست ها به صورت پایلوت از سال ۱۴۰۰ کلید می خورد، افزود: اجرای این طرح پایلوت باید مبتنی بر سیاست های شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.

بروز شده در 7 اسفند بهمن 98

ساماندهی کنکور در راهروهای مجلس

سعیدرضا عاملی ؛دبیر شواری انقلاب فرهنگی با اشاره به تعیین خط مشی های این شورا برای سنجش و پذیرش دانشجو که از ۶ ماه گذشته در معاونت خط مشی گذاری این شورا کلید خورده است، خاطرنشان کرد: فرایند کارشناسی به اتمام رسیده است اما نیازمند تعامل با مجلس شورای اسلامی هستیم؛ چرا که سیاست های مربوط به کنکور مصوب مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وی ابراز امیدواری کرد که سیاستگذاری های مربوط به سنجش و پذیرش دانشجو و ساماندهی سهمیه ها تا پایان سال جاری به سرانجام برسد.

 

منابع : خبرگزاری های ایسنا -تسنیم – میزان -مهر – فارس – ایرنا

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=1466

ممکن است شما دوست داشته باشید
13 نظر
 1. رعنا می گوید

  ممنونم ازتون پی سی جان .من حقیقتش بخاطر شرایط جسمیم و این بحث کرونا نمیتونم زودتر کنکور بدم و مجبورم تا لیسانس یک رشته بخونم و بعد کنکور تجربی بدم ،اگر شرایط جسمیم خوب بود و میشد کنکور بدم حتما ۱۴۰۰میدادم .اما بخوام لیسانس بگیرم باید ۱۴۰۴کنکور بدم ، تا اونموقع هم ممکنه خبری نشه؟
  اخه ۵۰درصد معدل خیلی زیاده بخدا دارم دیوونه میشم از فکروخیال ،نه میتونم شرکت کنم سال دیگه و نه میتونم تضمین کنم چی میشه ؟! معدل دیپلم و پیش دانشگاهیمم خوب نیست اگر ۵۰درصد باشه که بدبخت میشم!
  بازم ازتون ممنونم ،خسته نباشید و مرسی که به همه سوالات پاسخ میدید سلامت باشید.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رعنا خانم گرامی
   اگر بخواد روزی به این سطح برسه حتما یه راه جبرانی در نظر گرفته میشه مثل ترمیم معدل الان
   پس به نظر ما نگران نباشید از الان و هر چیزی رو در زمان خودش انجام بدید اینطوری زندگی بهتری هم خواهید داشت
   و سپاس از دعای خیر شما ،انشاالله شما نیز موفق باشید و تنتون سلامت

 2. رعنا می گوید

  سلام.پی سی جان اگر حذف بشه خب معیار قبولی برای رشته های پزشکی چیه؟؟مگه میشه معیار معدل باشه که اصلا قابل اعتماد نیست و کلی تقلب هست و امتحانات نهایی هم سطح ساده دارن ؟! الان اون بنده خدایی که بخواد چندسال آینده کنکور بده بخاطر شرایط زندگیش و دانش آموز نیست و بخوعد تو ۲۶سالگیش کنکور بده برای پزشکی تکلیفش چیه؟؟معدل نظام قدیمش رو چکار کنه که خوب نبوده؟! اگر برحسب معدل باشه که افتضاحه این قانون و ظلم میشه در حق افراد دیگه در سطح جامعه .

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام رعنا خانم گرامی
   ببینید نظر ما اینه که حداقل تا سال 1403 هم خبری نیست
   چون باید ابتدا از قبل به دانش آموز اطلاع رسانی بشه و خود این سه سال طول میکشه
   بعد اون هم طبیعتا اون دیگه امتحان نهایی نمیشه و سطح سوالات نهایی هم مثل کنکور میشه و هم اینکه در کل نمیشه حذفش کرد، فقط تنها شاید بشه گفت 50 درصد نهایی سه سال و نصف دیگه نتیجه کنکور ،چون وقتی 10 نفر معدل 20 باشه باید به یه روشی داوطلبان رو برای پزشکی مثلا تفکیک کنیم یا خیر
   در کل هر چقدر زودتر کنکور شرکت کنید از این قوانین عجیب و غریب به دور هستید

 3. لیلا می گوید

  1401 برگزار خواهد شد؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام لیلا خانم گرامی
   به نظر ما بله برگزار میشه

 4. حسین می گوید

  سلام ببخشیدالان کی معلوم میشه که کنکور1400برگزارمیشه یانمیشه تاثیر معدل واینها؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسین جان
   کنکور 1400 که برگزار میشه ولی اگر منظورتون اطلاعات تکمیلیه که ماه آینده جزئیات مشخص میشه

 5. نفس می گوید

  از سال ۱۴۰۰؟ جالبه….
  من که خودم کنکور دارم ولی یه روزی مادر بشم هیچوقت نمیزارم بچم به درس حتی نزدیک بشه:))
  + اگه دوازدهم بخونم + عمومیو شیمی و زیست پایه میتونم نتیجه خوب بگیرم زیر ۴۰۰۰؟

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام نفس خانم گرامی
   دقیقا متوجه نشدیم
   یعنی ریاضی و فیزیک را خالی بگذارید ،و عمومی به همراه زیست و شیمی را مثلا بالای 70 بزنید شاید ممکن باشه، ولی کلا بدون زدن ریاضی و فیزیک سخته نتیجه گرفتن

 6. مریم می گوید

  سلام،یه جزوه برا زیست دهم بهم بدید که بخونم ،نکات مهم بدون مطالب اضافی ،فایلشو در اختیارم قرار بدید ،پول خرید کتاب یا چیزی ندارم ،جزوه ای که مطالب مهم رو فقط گفته باشه ، فقط میخوام زیست دهم رو بخونم ،فایلشو در اختیارم قرار بدید .تشکر.

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام مریم خانم گرامی
   متاسفانه جزوه ای به این صورت که فرمودید برای زیست شناسی در سایت منتشر نشده
   طبیعتا جزواتی هم که اگر منتشر شوند بیشتر درسنامه ای مختصر و یا نکته محور خواهند بود و برای درسی مانند زیست شناسی اصلا کافی نیستند
   به همین دلیل اگر توان خرید کتب کمکی را ندارید،و یا حتی اگر داشته باشید هم بهترین منبع برای زیست شناسی خود کتاب درسی است
   ولی اگر باز هم تاکید دارید به جزوه می توانید از کانال تلگرام علی کرامت دبیر زیست شناسی کمک بگیرید
   موفق باشید

 7. علیرضا نیکرو می گوید

  کنکور لیسانس و کنکور دکترا در ایران تا سال ۱۴۰۵ خورشیدی برای همیشه حذف گردد
  نمره درسی دانش آموزان و دانشجویان بدین صورت باشد که ده نمره در دست معلم و ده نمره در دست سازمان سنجش باشد
  برای ورود به دوره ی لیسانس حداقل معدل دوره دیپلم ۱۵ باشد

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]