تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

مدیریت روزهای آخر کنکور از نگاه رتبه دو کنکور

مدیریت روزهای آخر کنکور از نگاه رتبه دو کنکور

هفته ی آخر کنکور در گفتگو با رتبه دو کنکور انسانی

این روزها تب و تاب کنکور به شدت بالا گرفته و روزهای پایانی نزدیک شدن به بزرگترین ماراتن علمی ایام حساسی برای داوطلبان شرکت کننده در این رقابت محسوب می‌شود رقابتی که علی رغم تمام اما و اگرها برای حذف یا وجود داشتن آن همچنان سدی برای ورود به دانشگاه است و با وجود تغییرات در ظرفیت و تعدد دانشگاه ها باز هم برای انتخاب برترین رشته و دانشگاه باید تلاش بسیاری داشت و مسیر آنقدرها هم که می گویند همواره نشده است.

مدیریت روزهای آخر کنکور از نگاه رتبه دو کنکور

آشنایی با راه و رسم افرادی که این مسیر را با موفقیت پشت سر گذاشته اند به ویژه در این روزهای پایانی می تواند به داوطلبان کمک کند؛ بر همین اساس این بار سراغی ازرتبه دوم رشته علوم انسانی سال 96، «یلدا حجتی» گرفتیم تا با روش طی کردن این مسیر از سوی وی آشنا شویم که مشروح این گفت وگو در ادامه آمده است.

خانم حجتی اول از خودتان بگویید و اکنون در چه رشته ای تحصیل می کنید؟

من متولد سال 1377 هستم و در مدرسه فرزانگان تحصیل کردم همچنین با توجه به رتبه دوم انسانی که کسب کردم اکنون در رشته حقوق دانشگاه تهران تحصیل می کنم.

چطور شد که رشته انسانی را در دبیرستان انتخاب کردید و آیا از ابتدا به حقوق علاقه داشتید؟

تا سوم دبیرستان رشته تجربی بودم اما کاملا اتفاقی به رشته انسانی علاقه مند شدم و سال چهارم به علوم انسانی تغییر رشته دادم که البته در این راه خانواده ام هم خیلی همراه من بودند.

از تابستان دروس اختصاصی را شروع کردم

با توجه به تغییر رشته ای که داشتید درس خواندن برای کنکور را چطور برنامه ریزی کرده بودید؟

چون تغییر رشته داده بودم و با درس های اختصاصی آشنایی نداشتم بنابراین سعی کردم تابستانی که می خواستم پیش دانشگاهی بروم بیشتر دروس اختصاصی را شروع کنم تا زمانی که مدرسه ها شروع شد سایر دروس را با دقت بیشتری مطالعه کنم؟

از کلاس مدرسه یا کنکور استفاده کردید؟

خیر از کلاس آزاد کنکور استفاده نکردم و بیشتر کارها را خودم انجام دادم البته دراین میان همکاری و تلاش های مشاوره مدرسه در برنامه ریزی برای کنکور انکار ناپذیر است.

هدفمند بودن برای رسیدن به موفقیت کافی است

برای دانش آموزان و داوطلبانی که مثل شماتغییر رشته دادند چه توصیه ای دارید آیا آنها می توانند رتبه های بالای در کنکور کسب کنند؟

به نظر من اگر کسی هدف داشته باشد قطعا به هدفش می رسد و اینکه فرد تغییر رشته ای نمی تواند به نتیجه مناسبی برسد، درست نیست چرا که ه کسی به اندازه تلاش خودش نتیجه می بیند.

 چه توصیه ای به داوطلبان در این روزهای پایانی دارید و چطور اضطراب خود را کنترل کنند؟

با توجه به اینکه به روز آزمون نزدیک می شویم طی 2،3 روز آخر بهتراست ذهن خودشان را از هرگونه تشویش و درس خواندن دور کنند و فقط نهایتا دوره اجمالی بر دروس انجام دهند و بدانند که با تشویش و اضطراب مشکلی حل نمی شود و به نتیجه نمی رسد.

خودتان در روزهای پایانی فکر می کردید چنین رتبه ای کسب کنید؟

اینکه بخواهم رتبه دوم شوم خیلی مورد توجهم نبود اما با توجه به نتایج آزمون ها تصور می کردم که باید نتیجه خوبی بگیرم البته در کنار آن همواره به خودم می گفتم که اگر احیانا به نتیجه نرسیدم باید باز هم به تلاش ادامه دهم و توصیه ام به داوطلبان کنکوری این است که حتی اگر نتیجه مطلوب را نگرفتند از هدف ناامید نشوند.

آیا دانشگاه رفتن را پایان مسیر علم می دانید واکنون خودتان در چه شرایطی هستید؟ آیا قصد مهاجرت ندارید؟

قطعا دانشگاه رفتن پایان مسیر علم آموزی نیست و من دانشگاه را لازمه ورود به بازار کار می دانم بنابراین تا حدی استاد و تا حدی دانشجو باید مسیر دانش را دنبال کند .

اکنون خودم فعلا به درس خواندن در کشور و سرکار رفتن فکر می کردم اما اگر شرایط مناسبی ایجاد شود شاید قصد مهاجرت هم پیدا کنم اما فعلا برنامه ای برای آن ندارم.

باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=3606

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]