TAMLAND

alt

مدیریت زمان بهتر؛ مزیت آموزشگاه آنلاین

مدیریت زمان برای تدریس آنلاین

شرکت در کلاس‌های آموزشی یکی از شیوه های افزایش آمادگی برای کنکور است. این روزها کلاس‌های کنکور برای دروس مختلف و در شکل‌های متنوعی برگزار می‌شوند. دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور می‌توانند در کلاس‌های حضوری شرکت کرده یا در کلاس آنلاین و غیرحضوری کنکور ثبت نام کنند. اما تفاوت این کلاس‌ها در چیست؟ آیا می‌توان در یک کلاس آنلاین برنامه‌ریزی بهتری داشت؟

 

چرا کلاس آنلاین؟

شرکت در کلاس آنلاین کنکور مزایای مختلفی برای داوطلبان کنکور دارد. خوشبختانه به خدمت گرفتن تکنولوژی سبب شده است بسیاری از مسائلی که دانش آموزان با آن مواجهند به راحتی حل شود. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ثبت نام و شرکت در کلاس‌های آنلاین، مدیریت زمان است.

مدیریت زمان به چه معناست؟ می‌توان گفت هر گاه بتوانیم بر اساس یک برنامه‌ریزی دقیق بیشترین بهره‌وری را از زمان خود داشته باشیم، توانسته‌ایم زمان‌مان را به خوبی مدیریت کنیم. در فرآیند شرکت و حضور در کلاس حضوری ممکن است برخی مسائل سبب از بین رفتن بخشی از زمان‌مان، بدون هیچ بازده خاصی شوند. اما کلاس آنلاین به دلایل مختلفی سبب می‌شود بتوانیم به شکل بهتری از زمان‌مان استفاده کنیم. این دلایل کدامند؟

 

حذف زمان مورد استفاده برای رفت و آمد

برای شرکت در کلاس‌های حضوری، افراد نیازمند رفت و آمد بین کلاس و خانه هستند. رفتن به کلاس و برگشتن از آن خود می‌تواند زمان زیادی را به خود اختصاص دهد. به ویژه اگر مجبور باشید برای شرکت در کلاس به یک شهر دیگر بروید. یا در مناطقی پر ترافیک رفت و آمد کنید.

برای مثال شما قرار است در یک کلاس شرکت کنید که تنها یک ساعت و نیم طول می‌کشد. اما گاهی برای شرکت در یک کلاس حضوری نیاز است که چیزی در حدود سه تا چهار ساعت زمان صرف کنید. این اتلاف وقت می‌تواند شما را از بسیاری از برنامه‌های‌تان عقب بیندازد.

حال آن‌که در کلاس غیر حضوری شما با چنین مشکلاتی مواجه نیستید. با شرکت در یک کلاس آنلاین افراد قادرند تنها چند دقیقه قبل از کلاس پشت سیستم خود حاضر شده و منتظر آغاز کلاس باشند. در چنین شرایطی شما می‌توانید از زمان خود بیشتر استفاده کنید و تا آخرین لحظات قبل از کلاس به برنامه‌های‌تان بپردازید و بعد از پایان کلاس نیز بدون معطلی برنامه‌تان را از سر بگیرید.

 

عدم خستگی و امکان استفاده مفیدتر از زمان

صرف زمان و شرکت در یک کلاس حضوری تنها به رفت و آمد آن محدود نمی‌شود. بلکه شما برای رساندن خود به کلاس باید حاضر شوید، به کلاس رفته، زمان مورد نظر را در کلاس نشسته و مسیری خاص را بپیمایید. این فرآیند گاهی می‌تواند برایتان خسته کننده باشد و به استراحت نیاز داشته باشید.

این چیزی‌ست که در کلاس آنلاین خبری از آن نیست. به همین دلیل وقتی در حال برنامه‌ریزی برای مطالعه و تمرین‌های خود هستید، تنها کافی‌ست زمانی خاص را برای حضور در کلاس مشخص کنید و مقوله‌هایی همچون معطلی‌های احتمالی، زمان مورد نیاز برای لباس پوشیدن، امکان تاخیر استاد، طول کشیدن کلاس، مسیرهای پیاده و سواره و … اهمیت نخواهند داشت.

 

مدیریت زمان در خود کلاس آنلاین

یکی از جنبه‌های دیگری که در خصوص مدیریت زمان در کلاس آنلاین می‌تواند مورد بحث قرار بگیرد، عملکرد و برنامه‌ریزی‌ای‌ست که در خود کلاس اتفاق می‌افتد. برگزاری کلاس به صورت آنلاین یعنی امکان استفاده از ابزار و امکانات بی‌نهایت و در دسترس بودن فایل‌های چند رسانه‌ای و … .

در واقع در یک کلاس آنلاین شما اغلب نیازی به نوشتن ندارید و دریافت فایل‌های محتوای درسی و تمرین‌ها بخشی از فرآیند کلاس است. همچنین استاد مورد نظر به راحتی می‌تواند با امکاناتی که پیش از کلاس آماده کرده است، در قالب تصاویر، متون و دیگر امکانات تدریس خود را انجام دهد.

در این صورت می‌توان گفت امکان استفاده‌ی بیشتر از زمان در کلاس فراهم می‌شود. مدرس می‌تواند مفاهیم و موضوعات بیشتری را در کلاس مورد بحث قرار دهد و انتقال آموزش به شکل بهتری اتفاق می‌افتد.

 

امکان شرکت برای همه

کلاس‌های غیرحضوری یک مزیت بسیار بزرگ دارند. این مزیت امکان شرکت افراد پر مشلغه در کلاس است. کلاس‌های غیرحضوری و دوره‌های مجازی، این امکان را فراهم می‌کنند تا افرادی که مشغله‌ی زیادی دارند بتوانند در کلاس‌هایی که دوست دارند شرکت کنند.

حتی گاهی افراد ممکن است علاقه‌مند به شرکت در کلاسی خاص باشند، که در منطقه یا شهرشان برگزار نمی‌شوند. این کلاس‌ها برای چنین داوطلبانی بسیار مفید و به‌صرفه‌اند.

 

جمع بندی 

برای موفقیت در هر عرصه‌ای، مدیریت زمان پارامتری بسیار تاثیرگذار است. در بالا مزایای شرکت در کلاس‌های آنلاین را از منظر این پارامتر بررسی کردیم. بی‌شک نمی‌توان منکر تاثیرگذاری این کلاس‌ها در این زمینه شد.

کلاس‌های آنلاین مزایای دیگری نیز داشته و حتی معایبی نیز دارند. شما برای موفقیت و دریافت بهره‌ی کافی از کلاس باید کم‌کم مهارت‌های خودمدیریتی‌تان را تقویت کنید و بتوانید مسئولیت مسیر آموزشی خود را در دست بگیرید. محرومیت از حضور در کلاس و جمع دوستان و همکلاسی‌ها شاید یکی از عیب‌های بسیار مهم کلاس حضوری باشد. اما با برنامه‌ریزی درست و استفاده از زمان، طولی نخواهد کشید که برای گرفتن جشن موفقیت در کنکور دور هم جمع شوید.

در ادامه می توانید کلاس های آنلاین موسسه تام لند را بررسی کنید که برای مقاطع مختلفی از جمله کنکور، دوازدهم ،یازدهم و دهم در رشته های مختلف نظری کلاس های آنلاین برگزار کرده که می توانید از لینک زیر خدمات این موسسه را بررسی بیشتری داشته باشید.

www.tamland.ir

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
(منتشر نخواهد شد)
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
X
[تام لند]