تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

مصاحبه با رتبه 1 کنکور انسانی 97

مصاحبه با رتبه 1 کنکور انسانی 97

گفتگو با فاطمه ملکی رتبه یک کنکور انسانی 97

مصاحبه با رتبه 1 کنکور انسانی 97

رتبه اول گروه علوم انسانی از تهران در کنکور 97 رمز موفقیت خود را ضمن توکل بر خدا ، تلاش یک ساله می داند.

در کنکورهای آزمایشی مدرسه، موارد بسیاری بود که رتبه یک آورده بودم اما بعد از اینکه در کنکور سراسری شرکت کردم و درصد درس‌ها را محاسبه کردم با خود گفتم اگر بخواهم رتبه تک‌رقمی بیاورم حداکثر رتبه هشتم یا نهم را خواهم آورد و اصلاً فکر نمی‌کردم که بتوانم رتبه یکم رشته علوم انسانی را کسب کنم و از این بابت خدا را شاکرم.

از تیرماه سال گذشته شروع به خواندن دروس عمومی و تخصصی برای آمادگی در کنکور سراسری کردم به طوری که از روزی 5-6 ساعت شروع کردم و به مرور و بعد از عید که اوج درس خواندم بود روزی 12 ساعت درس می‌خواندم.

ملکی ادامه داد: تا قبل از پایان سال تحصیلی از مشاوره معلمان بهره برده در و آزمون‌های مدرسه شرکت می‌کردم و بعد از اتمام سال تحصیلی از مشاوره مؤسسات آموزشی استفاده کردم.اینکه من توانستم رتبه یکم کنکور رشته علوم انسانی را به دست آورم قطعا لطف خدا، زحمات پدر و مادر، معلمان و مشاوران تحصیلی‌ام و در نهایت تلاش خودم بوده است.

«فاطمه ملکی» در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا با بیان اینکه در سه ماه آخر تلاش های بسیاری کردم، افزود: به هیچ عنوان خسته نشدم چرا که هدف خود را مشخص کرده بودم.

ی با بیان اینکه قصد دارم رشته روانشناسی دانشگاه تهران را انتخاب کنم، تصریح کرد: با وجود اینکه برنامه‌ریزی برای مطالعه و موفقیت در کنکور سراسری در جایگاه خویش اهمیت بسیاری دارد اما اگر برنامه‌ای باشد که به آن عمل نشود در واقع هیچ فایده‌ای برای فرد نخواهد داشت. بنابراین عامل اصلی موفقیت من تلاشی بود که خودم داشتم.

وی  افزود: در هیچ یک از کلاس های کنکور شرکت نکرده ام و همواره به توانایی ها خودم اطمینان داشتم.

ملکی که مقطع دبیرستان خود را در رشته علوم انسانی سپری کرده است، این توضیح را نیز داد: معدل سال سوم دبیرستان او 19.95بوده و در مدرسه غیردولتی تحصیل کرده است.

رتبه یکم کنکور سراسری در گروه آزمایشی علوم انسانی، نکاتی را به همسن و سالان پشت کنکوری خود گوشزد کرد و ابراز داشت: به همسن و سال‌های خود توصیه می‌کنم، بدانند در کنار تحصیل‌شان تنها راه موفقیتشان، تلاشی است که دارند از این رو آنها باید زحمت خود را بکشند، تلاش کنند و در نهایت توکل‌شان به خدا باشد و با توکل به خدا می‌توان به بهترین نتیجه دست یافت.

وی خاطرنشان کرد: در طول مدتی که برای موفقیت در کنکور سراسری تلاش می‌کردم دعا هم می‌کردم و از خداوند می‌خواستم ابتدا نتیجه‌ای که به صلاحم است را برایم رقم بزند و دوم اینکه نتیجه‌ای باشد که آن را دوست داشته باشم.

 

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=4981

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. فاطمه می گوید

    فاطمه ملکی رتبه اول کنکور سراسری ۹۷ خیلی دوستت دارم

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]