تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

مصاحبه با علی حاجیان رتبه 5 کنکور انسانی 98

گفتگو با رتبه پنج کنکور انسانی 98

مصاحبه با رتبه 5 کنکور انسانی 98

 

پی سی کنکور : سرانجام رتبه های برتر کنکور 98 اعلام شد ،در همین رابطه قصد داریم تا مصاحبه با رتبه های برتر کنکور 98 را برای شما عزیزان آماده کنیم ،در این مطلب می توانید مصاحبه با رتبه 5 کنکور انسانی 98 یعنی علی حاجیان از لار را بخوانید :

چگونه از نتیجه کنکور خود مطلع شدید؟
اولین بار یکی از دوستان صبح تماس گرفت و این خبر رو بهم داد. سایت سنجش و درستی خبر رو چک کردم و به خانواده اطلاع دادم. واکنش هم طبیعتا شادی و هیجان زیاد بود.

چه شد به نتیجه رسیدید که رشته خود را تغییر بدهید و به رشته انسانی بروید؟ آیا خانواده مخالف این موضوع نبودند؟
با یک سال تحصیل در رشته تجربی به این نتیجه رسیدم که هیچ علاقه‌ای به خود رشته تجربی و شغل‌های آینده اون (مثل پزشکی) ندارم، برای همین تصمیم گرفتم دنبال علاقه‌ام که رشته انسانی هست برم. از همون ابتدا با اصرار خانواده و بعضی معلمان رشته تجربی را امتحان کردم با این استدلال که اگر خوشم نیامد میتوانم تغییر رشته دهم؛ برای همین وقتی اواخر سال دهم تصمیم به تغییر رشته گرفتم خانواده با من مخالفتی نکرد.

نحوه مطالعه شما در سال کنکور چگونه بود و از چه زمانی بصورت جدی مطالعه را شروع نمودید؟(در کجا درس می‌خواندید و نظر شما جهت مطالعه گروهی چیست؟)
من از آخر سال یازدهم، یعنی تابستان پارسال مطالعه برای کنکور را شروع کردم و بیشتر مطالعه‌ام در خانه یا در قرائت‌خانه دبیرستان تیزهوشان بود. مطالعه گروهی را تجربه نکردم ولی از بعضی مشاوران شنیدم که زیاد توصیه نمی‌شود و باید حداکثر یک‌بار در دوهفته باشد، نه بیشتر.

تفریح و استفاده از فضای مجازی در سال منتهی به کنکور را چگونه مدیریت کردید؟ چه تفریحاتی داشتید؟
ماه‌های مانده به کنکور از وقت اوقات فراغت آرام‌آرام کم کردم و به زمان درس خواندنم اضافه کردم. گوشی را فقط در ساعات خاصی از شبانه‌روز برای کارهای ضروری و دسترسی به اخبار استفاده میکردم. تفریحات من هم عادی بود: فضای مجازی، بیرون رفتن با دوستان، فیلم دیدن و آهنگ گوش کردند.

مهمترین عوامل موفقیت خود را بیان نمایبد؟
تلاش و پشتکار، حمایت‌های خانواده، دوستان و دبیران و معلمان (از اول دبستان تا سال دوازدهم).

سطح معلمان و امکانات لارستان جهت رسیدن به رتبه های برتر را چگونه ارزیابی میکنید؟؟ راه افزایش کیفیت؟
خوشبختانه معلمان لارستان در دروس تخصصی رشته انسانی سطح خوبی دارند. این سوال باید از کسانی پرسیده شود که در یادگیری درس بخصوصی مشکل داشتند، که الحمدلله من با همچین مسئله‌ای مواجه نبودم.

آیا از کتب آموزشی و کلاسهای تقویتی هم استفاده نمپذید؟ تاثیر آن را چگونه ارزیابی میکنید؟
از کلاس‌های تقویتی خیر، ولی از کتب کمک‌آموزشی صرفا برای تست (و نه درسنامه) استفاده میکردم. مسلما تاثیر قابل‌توجهی در آمادگی من برای پاسخ به انواع سوالات تست و کنکور داشتند.

چه رشته ای را انتخاب خواهید کرد؟ چرا؟
هنوز تصمیم نگرفتم در حال مشورت هستم اما رشته‌های حقوق، روانشناسی و علوم قضایی را علاقه‌مند هستم و دانشگاه هم احتمال زیاد تهران را انتخاب کنم.

توضیح شما به کنکوری های آینده چیست؟
توصیه میکنم حتما حتما حتما برنامه‌ریزی را در طول سال فراموش نکنند تا ساعتی از وقتشان هدر نرود. تفریح و اوقات فراغت هدررفت زمان نیست، بلکه لازمه هر برنامه خوب و متناسب است.

کلام پایانی؟
امیدوارم همه کسانی که امسال در کنکور شرکت و در این راه تلاش کردند به آرزوها و اهدافشان برسند و هیچ فرد باپشتکاری ناامید انتخاب رشته نکند.

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=11706

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]