تام لندتام لندمازتام لندماز

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

مصاحبه با امیر رضا بسکابادی رتبه 6 کنکور تجربی 98

گفتگو با رتبه شش کنکور تجربی 98

مصاحبه با امیر بسکابادی رتبه 6 کنکور تجربی 98

 

پی سی کنکور : سرانجام رتبه های برتر کنکور 98 اعلام شد ،در همین رابطه قصد داریم تا مصاحبه با رتبه های برتر کنکور 98 را برای شما عزیزان آماده کنیم ،در این مطلب می توانید مصاحبه با رتبه 6 کنکور تجربی 98 یعنی امیر رضا بسکابادی از مشهد را بخوانید :

در کنکور سراسری امسال دو دانش‌آموز مشهدی توانستند در جمع رتبه‌برترها قرار بگیرند و رتبه هفتم گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و رتبه ششم گروه آزمایشی علوم تجربی را از آن خود کنند. با امیررضا بسکابادی رتبه ششم گروه آزمایشی علوم تجربی به گفت‌وگو نشستیم.

 

خودتان را به طور کامل معرفی کنید؟

امیر رضا بسکابادی هستم، متولد 16 شهریور1380. تک فرزند. پدر و مادرم هر دو پزشک هستند. دوره راهنمایی را در مدرسه شهید بهشتی سبزوار و دوره دبیرستان را در مدرسه هاشمی‌نژاد یک مشهد تحصیل کردم.

 

آیا از سهمیه خاصی برخوردار بودید؟

بنده از هیچ سهمیه‌ای به جز سهمیه مناطق برخوردار نبودم.

 

شما در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کردید؟ در صورت شرکت، از چه آزمون‌هایی استفاده می‌کردید؟

بله. در آزمون‌های یکی از موسسات و در 3 آزمون انتهایی سنجش هم شرکت کردم. به طور غیر حضوری هم از آزمون‌های دیگر موسسات استفاده می‌کردم.

 

از چه سالی شروع به شرکت در این آزمون‌ها کردید؟

از سال نهم درآزمون‌ها شرکت کردم اما به طور جدی نبود. در دوره دبیرستان و ازسال یازدهم به بعد شرکت در آزمون‌ها برایم جدی‌تر بود و غیبت نداشتم. از کلاس‌های کانون هم استفاده نکردم.

 

تراز شما در آزمون های آزمایشی چه‌گونه بود؟

ترازم در این اواخر و نزدیک به کنکور به 7700 رسیده بود و در آزمون آخر سنجش هم 10 کشور و 6 منطقه شدم.

 

از چه کتاب‌های کمک آموزشی استفاده می‌کردید؟

کتاب‌های من از انتشارات‌های متفاوت بود.(معرفی بهترین منابع کنکور)

 

برنامه یک روز‌ عادی شما در دوران تحصیل چگونه بود؟

پس از برگشتن از مدرسه مقداری استراحت می‌کردم و بعد از آن هم بر اساس زمان‌بندی خودم شروع به درس خواندن می‌کردم. از عید به بعد هم کتابی نبود که مطالعه نکرده باشم. به دلیل این‌که ادمی نبودم که اهل مهمانی رفتن باشم زیاد برای مسئله بیرون رفتن و مهمانی رفتن به مشکل بر نخوردم.

 

چند ساعت در روز مطالعه می‌کردید؟

در روزهای مدرسه حدود 6 تا8 ساعت و در ایام نزدیک عید به 9 تا10 ساعت هم رسید. از اردیبهشت به بعد هم همین ساعت را تثبیت کردم.

 

مطالعه کنکوری خود را از چه سالی آغاز کردید؟

از سال یازدهم به بعد شروع به مطالعه برای کنکور کردم. در ابتدا بی‌دقتی زیادی داشتم به گونه‌ای که ممکن بود پاسخ درست را جابه‌جا در پاسخ‌نامه وارد می‌کردم اما این روند با گذشت زمان بهبود پیدا کرد.

 

با توجه به اینکه نظام جدید بودید و امتحانات نهایی در سال کنکور شما بود، نوع مطالعه شما تشریحی بود یا تستی و چگونه به خواندن دروس می‌پرداختید؟

به نظر من دانش آموزان بهتر است اولویشان بیشتر روی تست باشد. معدل هنگامی تاثیر دارد که دانش‌آموز در کنکور خوب عمل نکرده باشد. پس تست زدن از اهمیت خاصی برخوردار است. مطالعه تشریحی من در درسی مانند فیزیک بود که متن کتاب را مطالعه کردم و در درس ریاضی هم تمرین‌های کتاب را بررسی کردم به طوری که هم در امتحانات نهایی و هم در کنکور برایم مفید بود.

 

آیا در کلاس کنکور شرکت کردید؟

بله. در درس زیست برای آمادگی بیشتر به کلاس رفتم. مدرسه هم در تابستان کلاس‌هایی گذاشتند که به صورت پایه تمرین می‌کردند. اما در طول سال کلاس جانبی برگزار نشد و من هم به کلاس دیگری نرفتم.

 

در دوران جمع بندی چه برنامه‌ای داشتید؟

هر کدام از موسسات، 3 آزمون جامع دارند که بهتر است دانش‌آموزان این آزمون‌ها را بررسی کنند. مرور برخی از قسمت‌های درسی واستفاده از کتاب‌های جمع بندی هم مفید است.

 

چه هدفی برای آینده دارید؟

رشته پزشکی را برای ادامه تحصیل انتخاب خواهم کرد و احتمالا در دانشگاه فردوسی مشهد ادامه تحصیل دهم.علاقه‌مندم به هر رشته‌‌ای که بروم در آن به مدارج علمی بالا برسم.

 

چرا رشته تجربی را برای تحصیل انتخاب کردید؟

خانواده در انتخاب من موثر بوده اما اجباری در کار نبوده است. این رشته با انتخاب خود من بوده زیرا از همان ابتدا به پزشکی علاقه داشتم و تمایلی به رفتن در رشته‌های فنی نداشتم.

 

با توجه به اینکه انتقاداتی مبنی بر تک‌بعدی بودن دانش‌‎آموزان مدارس تیزهوشان به گوش می‌رسد، از این نظر هم‌مدرسه‌ای‌های خود را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

برخی از دانش‌آموزان هستند که در چند بعد فعالیت دارند و علاوه‌بر درس خواندن مثلا در زمینه‌های فرهنگی، هنری، ورزش و موسیقی هم فعالیت می‌کنند. چیزی که مهم است این است که این جو منجر به رقابت ناسالم نشود اما متاسفانه گاهی چنین جوی دیده می‌شد.

 

آیا اهل تفریحاتی مانند سینما و کتاب خواندن هم هستید؟

اهل کتاب‌خواندن هستم. به کتاب‌های تاریخی بیشتر علاقه دارم. تفریح خاصی هم نداشتم.

 

 اسم آخرین کتابی که خواندید چه بوده است؟

کتابی که در حال حاضر مشغول به خواندن آن هستم درباره ظهور و سقوط سلطنت پهلوی است.

 

در رسیدن شما به موفقیت چه کسانی نقش داشتند؟

ابتدا و در درجه اول از خدا تشکر می‌کنم. در درجه دوم از پدر و مادرم که زحمت بسیار کشیدند. در درجه سوم از افرادی مانند مشاوران گرامی که من را راهنمایی کردند. همچنین از دبیران عزیز در درس‌هایی مانند ریاضی، ادبیات و زیست تشکر می‌کنم.

 

رمز موفقیت خود را در چه می‌دانید؟

اعتماد به نفس، خودباوری واینکه همیشه سعی می‌کردم برای حل مشکلاتم راه‌های مختلف پیدا کنم. مثلا برای بی‌دقتی‌ها در اسرع وقت به دنبال راه‌حل بودم.

 

 قبل از کنکور چه احساسی داشتید؟

هفته آخر آشفتگی ذهنی داشتم اما با کمک‌های مشاورم و رفتن به مکان‌های تفریحی سعی کردم جو روانی خود را کنترل کنم. از زمستان آشفتگی ذهنی من شروع شده بود و هر چه به کنکور نزدیک می‌شدم افزایش پیدا می‌کرد و در هفته آخر بحث روانی تشدید می‌شد و برای رفع این مشکل معمولا صبح‌ها به پارک می‌رفتم.

 

برای همسالان خود که سال آینده قصد شرکت در کنکور را دارند چه توصیه‌ای می‌کنید؟

توصیه من این است که آنها هر چقدر دوست‌دارند درس بخوانند اما حتما آرامش روانی خود را حفظ کنند.

منبع : ایسنا

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=11691

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظر
 1. حسن داودی می گوید

  سلام من معافیت تحصیلیم تا۲۶۰۹۹۸بیشتر نی و ورشته تحصیلیم در حال حاضر تجربیه برا اینکه دیپلم بگیرم برم دانشگاه تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم به بررق و سه تا گواهینامه مهارت ثبت نام کردم سه مهارت ارتینگ برق صنعتی و مونتازو تا برج ۹ بگیرمشون وترم تابستونم تمام دروس عمومیمو پاسشون کردم که ی تاریخ معاصر بیشترم نبود خاستم بپرسم اگه این سه تا مهارتو بگیرم تا قبل پایان معافیتم و با توجه به پاس کردن دروس عمومیم دیگ برا تطبیق به نظام جدید یه ترم دیگ درس بم نمیدن یا دیپلممو میدن با توجه به مهارتام میتونم برا بهمن با برگ سبز یرم دانشگاه لطفا راهنماییم کنین خودمم گیج شدم چیکار کنم

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام حسن جان
   شما باید از مدرسه بزرگسالان سوال کنید،معمولا برای ثبت نام ترمیم جدید شاید ازتون معافیت تحصیلی بخواهند،در مورد تطبیق هم همین همینطور چون برای داوطلبان فنی رشته های زیاده باید به طور دقیق از مدرسه سوال کنید،در صورتی که اگر نمی خواهید فعلا به خدمت بروید در یکی از دانشگاه های بدون کنکور ثبت نام کنید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[TITLE]