تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

مصاحبه با علی انصاری رتبه 3 کنکور ریاضی 99

مصاحبه با علی انصاری رتبه 3 کنکور ریاضی 99
گفتگو با علی انصاری رتبه 3 کنکور ریاضی 99

سرانجام رتبه های برتر کنکور 99 و نتایج کنکور 99 اعلام شد ،در همین رابطه قصد داریم تا مصاحبه با رتبه های برتر کنکور 99 را برای شما عزیزان آماده کنیم ،در این مطلب می توانید مصاحبه با رتبه 3 کنکور ریاضی 99 یعنی علی انصاری از مشهد را بخوانید :

علی انصاری رتبه سه کنکور سراسری ریاضی 99 گفت: من از تیزهوشان سمپاد بودم و با تلاش و پشتکار توانستم به اهداف خودم برسم.

او افزود: روش مطالعه در موفقیت کنکور بسیار مهم است خیلی‌ها فکر می‌کنند اگر ساعات مطالعه را بالا ببرند موفقیت شان بیشتر می‌شود، ولی در واقع اینطور نیست.

این رتبه برتر کنکور ادامه داد: به جز مطالعه کتاب های درسی و کمک آموزشی در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکرده ام و روزانه بین ۶تا ۸ساعت مطالعه داشتم.

وی ادامه داد: از نظرمن تعداد ساعت های مطالعه در شبانه روز اهمیت خاصی برای موفقیت ندارد بلکه مهم بازدهی است که در این ساعت های مطالعه فرد بدست می آورد به طوری که اگر یک دانش اموز در طول روز یک ساعت مطالعه با کیفیت و دارای بازده داشته باشد از دانش آموزی که روزانه بیش از ۱۰ ساعت مطالعه دارد ولی دارای بازدهی نیست بهتر است.

انصاری بیان کرد: شاید کرونا برای خیلی از کنکوری ها، به دلیل نامشخص بودن زمان کنکور تهدید محسوب می‌شد، ولی من سعی کردم از این تهدید فرصتی طلایی بسازم تا به هدفم برسم.

این رتبه برتر کنکوری با اشاره به نقش موثر والدینش در حمایت از انتخاب رشته اش تاکید کرد: خطابم با تمامی والدینی است که میخواهند به جای فرزندانشان تصمیم بگیرند؛ بگذارید فرزندان تان آنچه را که در آن استعداد دارند و علاقه دارند، انتخاب کنند.

وی افزد: بهترین روشی که برای کنکور وجود دارد به نظر من؛ روش مطالعه درست و تست زدن زیاد است، تعداد زیادی از دوستان خود من بودند که از من بیشتر درس خواندند ولی روش مطالعه درست و عمیقی نداشتند.

رتبه 3 کنکور ریاضی 99 در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به شرایطی که کرونا به وجود آورد، خودم دوست داشتم کنکور سر تاریخ مشخص شده برگزار شود و تمام سعی‌ام این بود که از نظر روحی خودم را حفظ کنم.

رتبه 3 کنکور ریاضی 99 با بیان اینکه انتظار رتبه تک رقمی نداشتم، گفت: وقتم را صرف فضای مجازی نکردم و تما تلاشم این بود که در کنار تلاش و مطالعه روزانه خود، تفریحاتی هم داشته باشم.

انصاری با اشاره به اینکه از کتاب‌های کمک آموزشی استفاده می‌کردم ولی به کلاس‌های کنکور نمی‌رفتم، خاطر نشان کرد: از کنکورهای آزمایشی گزینه دو هم برای ارزیابی سطح خود استفاده می‌کردم تا نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و برطرف کنم.

انصاری، رشته انتخابی خود را مهندسی پزشکی عنوان کرد و گفت: دانشگاه شریف را برای ادامه تحصیل انتخاب خواهم کرد.

وی در توصیه به کنکوری‌های سال آینده، تاکید کرد: با توجه به شرایط عمومی کشور که مشکلات زیادی وجود دارد، امید خود را به آینده حفظ کرده و تقویت کنند، ثانیاً اراده داشته و ثالثاً برنامه ریزی دقیقی داشته باشند که جمع این نکات همراه با تلاش، منجر به پیشرفت علمی و درسی خواهد شد.

پدر وی افزود: فرزندم فارغ التحصیل دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1 مشهد با معدل 19.02می باشد و امیدوارم در ادامه مسیر زندگی با توکل به خداوند متعال موفق و سربلند باشد.

 

منابع : خبرگزاری های قدس انلاین- باشگاه خبرنگاران جوان – تسنیم

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=17403

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]