تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

مصاحبه با علی مرتضی قلی رتبه 3 کنکور انسانی 97

مصاحبه با علی مرتضی قلی رتبه 3 کنکور انسانی 97

مصاحبه با علی مرتضی قلی رتبه 3 کنکور انسانی 97

گفتگو با رتبه 3 کنکور انسانی 97

پی سی کنکور: از تابستان گذشته درس خواندن برای کنکور را آغاز کردم. برنامه‌ریزی درسی را مشاور مدرسه برایم انجام داد، روزهایی که کلاس داشتم حدوداً ۶ ساعت درس می‌خواندم و در ایام عیدنوروز و روزهایی که تعطیل بودم حدودا ۱۲ ساعت درس می‌خواندم.

وی اظهار داشت: در دوران راهنمایی، مدرسه علامه حلی، مدرسه تخصصی ریاضی درس می‌خواندم، اما در همان دوران به رشته علوم انسانی تغییر رشته دادم؛ چراکه به علوم تجربی و ریاضی فیزیک، علاقه زیادی نداشتم و بیشتر به رشته علوم انسانی علاقه‌مند بودم.

رتبه سوم کنکور سراسری علوم انسانی با بیان  اینکه قرار است در دانشگاه، در رشته حقوق درس بخوانم عنوان داشت: به نظرم  نسل جدید بسیار می‌تواند در دانشگاه مؤثر واقع شود به شرطی که دانشجویان کمی بیشتر از گذشته چشم‌ها و گوش‌های خود را باز کنند و هر آنچه که اساتید دانشگاه به آنها می‌گویند را نپذیرند، بلکه خودشان نیز تولید علم داشته باشند.

وی در خصوص اینکه چرا اغلب دانش‌آموزان دوست دارند در رشته علوم تجربی تحصیل کنند، گفت: شاید یکی از اصلی‌ترین دلایل گرایش دانش‌آموزان به تحصیل در رشته علوم تجربی جوّ جامعه یا اهمیت مسائل مالی باشد. در صورتی‌که اگر دانش‌آموزان به علاقه شخصی خود توجه کنند فکر نمی‌کنم علاقه همه دانش‌آموزان به رشته پزشکی باشد و البته بیشتر افراد به دنبال موقعیت‌های شغلی هستند که علوم تجربی در جامعه فراهم می‌کند هرچند که رشته علوم انسانی گرایش‌های بیشتری هم داشته باشد.

مرتضی‌قلی تصریح کرد: من خودم رشته حقوق را واقعاً دوست دارم و به آن علاقه دارم. احتمالاً بخواهم گرایش قضاوت را در رشته حقوق انتخاب کنم، چراکه ما علاوه بر اجرای قوانین و اصلاح قوانین نیاز داریم؛ قوانینی که کمی ضعیف هستند باید اصلاح شوند، سیستم قضایی باید اصلاح شود و همچنین سیستم اجرای قوانین و مجریان قانون نیز نیاز به اصلاح دارند.

وی با تأکید بر اینکه اکنون که من در نظر دارم در رشته حقوق و با گرایش قضاوت تحصیل کنم، امیدوارم در آینده بتوانم در این مسیر ثابت‌قدم باشم، ابراز داشت: برای دستیابی به موفقیت، به هم‌سن‌وسال‌های خود توصیه می‌کنم ابتدا از جوّ جامعه جدا شده، به علاقه شخصی خودشان فکر کرده، انتخاب درستی داشته باشند. به نظر من اگر دانش‌آموزان از جوّ جامعه و از مادیات جدا شوند، بسیاری از آنها رشته علوم انسانی را انتخاب می‌کنند.

رتبه سوم کنکور سراسری علوم انسانی یادآور شد: به عموم دانش‌آموزان پیشنهاد می‌کنم به جای اینکه بخواهند هزینه زیادی برای قبولی در کنکور داشته باشند، اگر خوب درس بخوانند و به کتاب‌های مدرسه اکتفا کنند می‌توانند در کنکور سراسری قبول شوند و فقط رفتن به کلاس‌‌های کنکور نمی‌تواند ما را به سوی موفقیت پیش ببرد./فارس

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=5155

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. مرضیه می گوید

    موفق باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]