تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

مصاحبه با محسن سیاه مرد رتبه 4 کنکور انسانی 99

مصاحبه با محسن سیاه مرد رتبه 4 کنکور انسانی 99
گفتگو با محسن سیاه مرد رتبه 4 کنکور انسانی 99

پی سی کنکور : سرانجام رتبه های برتر کنکور 99 و نتایج کنکور 99 اعلام شد ،در همین رابطه قصد داریم تا مصاحبه با رتبه های برتر کنکور 99 را برای شما عزیزان آماده کنیم ،در این مطلب می توانید مصاحبه با رتبه 4 کنکور انسانی 99 یعنی محسن سیامند ( محسن سیاه مرد طبق اطلاعات سنجش) از خمینی شهر را بخوانید:

محسن سیاه‌مرد در رابطه با میزان مطالعه خود برای شرکت در کنکور اظهار داشت: من مطالعه را با حدود 8 ساعت شروع کرده و به مرور این مقدار را افزایش دادم و به 12 ساعت هم می‌رسید.

وی بااشاره به تاثیر کرونا در میزان مطالعه خود ادامه داد: با شیوع کرونا و بعد از عید من با کتاب‌هایم در منزل حبس شده‌بودم و این موضوع باعث کاهش ساعت مطالعه و خواب بیشتر شده بود ولی به لطف خدا توانستم خودم را از آن شرایط سخت بیرون بکشم و دوباره به ساعت مطالعه قبلی برگردم و الان هم نتیجه‌اش را می‌بینم.

این جوان اصفهانی ادامه داد: سال گذشته در رشته علوم تجربی آزمون دادم و امسال در رشته علوم انسانی، رتبه من در کنکور علوم تجربی (20 هزار) بسیار متفاوت با کنکور علوم انسانی بود. پیش از کنکور تجربی تصمیم به تغییر رشته داشتم و امیدوارم بتوانم با انتخاب رشته علوم قضایی در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری تهران بتوانم یک قاضی موفق شوم.

رتبه 4 گروه علوم انسانی کنکور 99 درارتباط با برنامه‌ریزی درسی خود عنوان کرد: در آزمون‌‌های آزمایشی شرکت کرده و برنامه‌ریزی درسی موسسات را برای خودم شخصی‌سازی می‌کردم چراکه این برنامه‌ها بازه‌های زمانی و تعداد صفحات مشخصی را برای مطالعه تعیین کرده‌بودند و من این برنامه را به سبک خودم برمی‌گرداندم.

وی با اشاره به محدودیت دانش‌آموزان گروه انسانی برای خارج شدن از کشور بیان کرد: در واقع به‌ دلیل اینکه علوم انسانی ما برمبنای اسلام است، شاید فرصت کار نسبت به دانش‌آموزان تجربی و ریاضی برای بچه‌های انسانی کمتر باشد و حتی اگر پیشنهادی هم برای خارج شدن از کشور با من مطرح شود، ترجیح می‌دهم در کشور خودم خدمت کنم تا سهم کوچکی در ارتقای کشور داشته باشم.

وی اضافه کرد: به ساعت‌های نجومی درس خواندن اعتقادی ندارم و معتقدم این ساعت‌ها تاثیری در قبولی کنکور ندارد. به تعویق افتادن کنکور من را به مشکل انداخت، زیرا برنامه ریزی اصلی من در تاریخ اولیه برگزاری کنکور به پایان رسید و این در خانه ماندن خیلی فرسایشی شده بود. در هر حال تعویق کنکور خبر بدی بود و داوطلبانی که واقعا در حال مطالعه بودند را اذیت کرد.

سیامند خطاب به دانش‌آموزان کنکوری توصیه کرد: پیشنهاد من به دانش‌آموزان کنکوری امسال این است که خودمحور باشند و خود را با شرایط سازگار کنند چراکه عوامل بیرونی دست آن‌ها نیست و هرکسی به فکر موفقیت است، باید با وجود شرایط تدریس غیرحضوری پیگیر درس‌های خود به هر طریق ممکن باشد.

وی افزود: دانش‌آموز هدفمند باید درصورتی‌که برایش ممکن است از آموزش‌های آنلاین و غیرحضوری استفاده کند و درغیراینصورت بصورت خودمحور به مباحث موردنیاز برای کنکور برسد و اصلا معطل بحث‌هایی همچون شیوع کرونا نشود و هم ازلحاظ روحی و روانی و هم درسی، خودش را به سبک یک کنکوری کنترل کند.

رتبه 4 گروه علوم انسانی کنکور 99 دررابطه با سختی سوالات کنکور امسال تصریح کرد: من برای تمرین، سوالات کنکور داخل و خارج سال 98 را کار کرده بودم ولی کنکور امسال سخت‌تر از حد انتظار ما بود چراکه با شیوع کرونا و اتفاقات سال تحصیلی 99-98 انتظار داشتیم سوالات آسان‌تر طرح شود، البته بعضی درس‌ها هم آسان بود ولی در یک ارزیابی کلی سوالات امسال سخت طرح شده‌بود.

وی خاطرنشان کرد: در آزمون‌های آزمایشی تجربه کسب رتبه برتر را داشتم و بعد از کنکور هم رضایت نسبی از عملکرد خود و انتظار رتبه تک‌رقمی داشتم و علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه علوم قضایی هستم./تسنیم -باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=17457

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظر
 1. ل می گوید

  سلام پی سی کنکورجان من سوالم اینه بدون کلاس کنکور هم میشه رتبه برتر شد یا نه
  هزینه کلاسا بالا هسته با کتاب تست و خود کتاب میشه رتبه برتر شد

 2. ل می گوید

  سلام پی سی کنکورجان من سوالم اینه بدون کلاس کنکور هم میشه رتبه برتر شد یا نه
  هزینه کلاسا بالا هسته با کتاب تست و خود کتاب میشه یعنی

  1. پی سی کنکور می گوید

   سلام عزیز
   شدنی که میشه
   ولی فوق العاده باید پشتکار داشته باشید، مخصوصا دیگه تستی نمونده باشه که براتون ناآشنا باشه

 3. Zahra می گوید

  انشاءالله که همیشه بدرخشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]