تام لندکلاسینوتام لند

اخبار کنکور
اخبار دانش آموزی
مشاوره کنکور
سوالات کنکور
جزوات آموزشی
امتحانات نهایی

مصاحبه با مهدی زارع زاده رتبه 10 کنکور تجربی 98

گفتگو با رتبه دهم کنکور تجربی 98

مصاحبه با مهدی زارع زاده رتبه 10 کنکور تجربی 98

پی سی کنکور : سرانجام رتبه های برتر کنکور 98 اعلام شد ،در همین رابطه قصد داریم تا مصاحبه با رتبه های برتر کنکور 98 را برای شما عزیزان آماده کنیم ،در این مطلب می توانید مصاحبه با رتبه 10 کنکور تجربی 98 مهدی زارع زاده از ابرکوه را بخوانید :

سید مهدی زارع زاده دانش‌آموز آموزشگاه نمونه امام علی (ع) موفق به کسب رتبه 10 کشوری و رتبه یک منطقه سه در رشته علوم تجربی شد.

انتظار رتبه بهتری از 10 را داشتم

زارع زاده پیرامون این موفقیت اظهار کرد: انتظار رتبه بهتری را داشتم و حتی گاهی به رتبه یک تا پنج هم فکر می‌کردم؛ اما رتبه فعلی نیز رضایت‌بخش است.

تردید بین رشته پزشکی و دندانپزشکی

این دانش‌آموز ابرکوهی به تردید خود برای انتخاب رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی اشاره کرد و گفت: در همین راستا باید با تحقیق و مطالعه و در نظر گرفتن بازار کار، آینده شغلی و … رشته نهایی را انتخاب کنم.

کلیدهای موفقیت در کنکور سراسری

وی توکل بر خدا، حمایت خانواده، تلاش و خودباوری را کلیدهای قفل موفقیت دانست و خاطرنشان کرد: موفقیت و پیشرفت در حوزه‌های مختلف به ویژه تحصیل، هیچ ارتباط با داشتن امکانات خاص و ویژه ندارد و یکی از اهداف من برای رسیدن به این مرحله اثبات این مهم بود که حتی یک دانش‌آموز در شهری که نسبت به کلان‌شهرها امتیاز و امکانات خاصی ندارد، می‌توان بهترین باشد.

این کسب کننده رتبه برتر کنکور با تأکید بر اینکه اگر فرد خودش بخواهد و اراده کند می‌تواند تمام کمبودها را جبران کند، عنوان کرد: درس خواندن را از سال دهم دوره متوسطه شروع کردم؛ اما درس خواندن جدی همراه با برنامه‌ریزی برای کنکور را از تابستان سال دوازدهم آغاز کردم.

در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم

زارع زاده که در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکرده است، گفت: علاقه‌ای به درس خواندن گروهی نداشته و بیشتر به‌صورت تکی درس می‌خواندم و از کتاب‌های تست و کمک‌درسی نیز استفاده می‌کردم.

وی ابراز کرد: برای درس خواندن ضمن مشاوره گرفتن از خانواده و برخی از معلمان، برنامه‌ریزی اصلی و نهایی بر عهده خودم بود؛ چراکه معتقدم هیچ فردی به‌اندازه خود انسان نمی‌داند که چه میزان و چگونه می‌تواند درس بخواند.

در کنار مطالعه مشغول تفریح نیز بودم

این دانش‌آموز ابرکوهی افزود: روزهایی که به مدرسه می‌رفتم سعی می‌کردم بین 6 تا 8 ساعت و در روزهای تعطیل نیز بین 10 تا 12 ساعت مطالعه داشته باشم و در بین مطالعه، مشغول تفریح و سرگرمی‌هایی همچون ورزش در خانه و استفاده از فضای مجازی می‌شدم.

زارع زاده با تأکید بر اینکه تفریح و سرگرمی برای گرفتن روحیه و داشتن ذهنی آرام اجتناب‌ناپذیر است، اذعان داشت: تفریحات کنترل شده و منظم در بازیابی و ریکاوری شدن فرد بسیار حائز اهمیت است و من در فضای مجازی و سایت‌های مختلف علاوه بر بخش سرگرمی، مصاحبه نفرات برتر کنکور و نظرات مختلف در مورد منابع کمک‌درسی را مطالعه می‌کردم.

وی با بیان اهمیت ویژه کادر مدرسه در تشویق و هدایت خویش، ادامه داد: اغلب اوقات، خودم درس‌ها را می‌خواندم و اگر مشکلی داشتم به معلمان مراجعه می‌کردم و ضمن اینکه در شهرستان ابرکوه معلمان بسیار خوبی وجود دارند که درس را به‌خوبی به دانش‌آموز انتقال می‌دهند.

برای موفقیت نیازی به تکیه بر امکانات نیست

این رتبه برتر کنکور در خاتمه ضمن تقدیر از تلاش‌های والدین و کادر مدرسه، گفت: تمام افرادی که می‌خواهند جایگاه قابل قبولی در جامعه داشته باشند، در گام اول باید خودباوری داشته و به امکانات تکیه نکنند./فارس -دانا

لینک کوتاه مطلب : https://p30konkor.com/?p=11834

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

نکته مهم : پاسخ به کامنت ها نظر قطعی نمی باشد و توصیه می شود حتما از منابع مرجع همچون سازمان سنجش، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی اطمینان لازم را به عمل آورید.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

X   
[تام لند]